Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Vuković: Nie szukamy planu minimum

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Ostatni mecz z Legią Gytkjaer rozpoczął na ławce rezerwowych, to świadczy o tym, że trener Żuraw ma w kim wybierać i to nie ułatwia nam zadania. Jest to zawodnik wybitnie skuteczny i ważny dla Lecha i jego brak w sobotnim meczu będzie dla nich pewną stratą. Natomiast my nie możemy liczyć na to, że przez to będzie nam w jakiś sposób łatwiej. Zawodnik, który dostanie swoją szansę, będzie chciał się pokazać - mówi Aleksandar Vuković.

Na pytanie o to, kto zagra w bramce "Wojskowych" po odejściu Radosława Majeckiego, trener odpowiedział krótko: - Wojtek Muzyk lub Radek Cierzniak.

- Która drużyna bardziej się zmieniła od ostatniego meczu? Spotkanie było tak niedawno, że nie można mówić o diametralnych zmianach. Tamten mecz wygraliśmy. Gdyby było odwrotnie, to dziś Lech mocno by nas naciskał. W przyszłym sezonie tak funkcjonujący Lech będzie bardzo groźnym rywalem. Natomiast w tym sezonie jest jeszcze 12 punktów do zdobycia, my też mamy tego świadomość i chcemy ich zdobyć jak najwięcej. Nie szukamy planu minimum, chcemy zrobić maksa, czyli do końca grać tak, jak od początku sezonu.

Jaka pozycja dla Karbownika?

- Chciałbym, żeby Michał był nadal naszym zawodnikiem i po cichu na to liczę. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to zawodnik, którego transfer jest często omawiany. Liczę na to, że jeszcze dla dobra tej drużyny i naszych szans w nadchodzących bitwach będzie z nami. To, że jest zawodnikiem, którego można wykorzystać na kilku pozycjach, jest wiadome i on to pokazał. Jest gotowy do tego, by dać dużo drużynie na lewej i prawej obronie, ale nie tylko. To jego duża przewaga. Transfer Mladenovicia nic nie zmienia. Może tylko tyle, że jeszcze częściej może być wykorzystywany na innych pozycjach.

- Gdzie zagra w Poznaniu? Zobaczymy przed samym meczem. Bierzemy pod uwagę wariant z Michałem na prawej i na lewej obronie. W zależności od tego będziemy korzystać z Luisa Rochy i Pawła Stolarskiego. Należy pamiętać, że przed nami trzy mecze w krótkim odstępie czasu, bo sobota - wtorek to krótki okres. To będzie determinowało, jak będą wyglądały boki naszej obrony.


Boruc? Mało realne
- Artur Boruc jest człowiekiem, który jest zawsze mile widziany w tym klubie. Jest bardzo istotną postacią w historii Legii. Jego sytuacja i fakt, że szukamy bramkarza, nie są do końca ze sobą połączone. Artur gra na bardzo wysokim poziomie w Premier League. Czy realne jest sprowadzenie zawodnika z ligi angielskiej do ligi polskiej? To wielki znak zapytania. W tej chwili, jeżeli byłaby możliwość i moglibyśmy mieć takiego zawodnika w drużynie, to byłaby to wartość dodana. Jednak w momencie, gdy jest to mało realne, nie ma co dużo na ten temat rozmawiać.

Europejskie puchary
- Nie ma wątpliwości, że nowy system eliminacji europejskich pucharów jest dla nas mniej korzystny. Wystarczy tylko cofnąć się o rok i wyobrazić sobie, że mamy po jednym meczu do rozegrania z Atromitosem, z KuPS, a nawet z Gibraltarem. Przy losowaniu wyjazdowym to nie jest opcja korzystna. Dwumecz mielibyśmy dopiero z Rangers FC. Całościowo jest to dla nas utrudnienie, ale wydaje mi się, że ostatnio mamy samo pasmo utrudnień, więc w sumie to nic nowego. Musimy sobie z tym radzić i nie nie ma powodu, by sobie z tym nie poradzić.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
News⚽️Legia - 04.07.2020 / 03:28, *.amazonaws.com

Vuko nie pierd... głupot,jak byś bardzo chciał to byś wywalczył Artura u prezesa , ale go nie chcesz bo masz plan serbski ,....

odpowiedz
Haha ha ha hahaha - 03.07.2020 / 23:03, *.com.pl

Ciekawe czy znowu jak wynik będzie zapewniający Legii Mistrza w Pirlandy to znów pyrky doprowadzą do przerwania meczu :D

odpowiedz
M3 - 03.07.2020 / 19:06, *.ip-point.pl

Jutro spełni się marzenie całego Poznania. Legia przyklepie mistrza na bułgarskiej ! LW MP2020

odpowiedz
Gonzo - 03.07.2020 / 16:43, *.t-mobile.pl

Wiem że oficjalna feta jest ewentualnie po meczu z Cracovią..... ale bracia czy spotykamy się jutro na starówce

odpowiedz
J23 - 03.07.2020 / 17:07, *.play-internet.pl

@Gonzo: jakbyś był kibicem Legii od dawna to byś nie zadawał głupich pytań ????

odpowiedz
Gonzo - 03.07.2020 / 17:29, *.t-mobile.pl

@J23: no jestem jakieś 25 lat ale jednak zadaję

odpowiedz
... - 03.07.2020 / 18:44, *.master.pl

@Gonzo: tak w klubie błękitna ostryga

odpowiedz
... - 03.07.2020 / 23:10, *.master.pl

@filand: to już zależy od preferencji ;) ja wolałbym spotkać się z legijnymi siostrami ;)

odpowiedz
eLpolo - 03.07.2020 / 16:37, *.197.213

A ja coś w kościach czuję jutro mistrza :)))

odpowiedz
Pio - 03.07.2020 / 20:47, *.plus.pl

@eLpolo: a ja czuje w żółtym płynie który przesyłam.amikorzom

odpowiedz
wók owicz - 03.07.2020 / 15:59, *.centertel.pl

Vuko nie sciemniaj ,bedzie autobus bo w tyg puchar

odpowiedz
PL - 03.07.2020 / 13:58, *.chello.pl

Jeśli pyknie jutro Mistrz

Starówka wieczorem NASZA !!!!

odpowiedz
Tomek - 03.07.2020 / 13:01, *.113.189

Niekorzystna sytuacja w pucharach. Taki Gibraltar to w pierwszym meczu do przerwy powinien mieć trójkę w plecy więc nie jęcz jak baba tylko trzeba zawodnikom uświadomić że musza zapierd...

odpowiedz
Arek - 03.07.2020 / 12:39, *.t-mobile.pl

europejskie puchary.. odpadniecie bez walki

odpowiedz
Pepe - 03.07.2020 / 16:41, *.t-mobile.pl

@Arek: Chyba tobie coś odpadło XD

odpowiedz
Arek - 03.07.2020 / 23:09, *.tpnet.pl

@Arek: to odpadaj. Znaczy się, spadaj!

odpowiedz
... - 03.07.2020 / 11:26, *.t-mobile.pl

Dyzma w natarciu

odpowiedz
o0o - 03.07.2020 / 11:00, *.amazonaws.com

a od kiedy Mladenovic moze grac?

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 03.07.2020 / 13:11, *.play-internet.pl

@o0o: W nowym sezonie, czyli od sierpnia.

odpowiedz
Arek - 03.07.2020 / 19:16, *.master.pl

@o0o: jak opanuje grę w dziada i siatkonogę

odpowiedz
Ter - 03.07.2020 / 10:54, *.236.49

Rośnie nam trener na długo

odpowiedz
Autor - 03.07.2020 / 20:05, *.t-mobile.pl

@Ter: niestety :/

odpowiedz
Arek - 03.07.2020 / 23:11, *.tpnet.pl

@Autor: jak tam autorek, mistrz będzie bolał. Co?

odpowiedz
Autor - 04.07.2020 / 10:16, *.t-mobile.pl

@Arek: boleć będzie gra w LE..a raczej 1 mecz.. ciekawe z jaką potęgą odpadną :D

odpowiedz
Juri - 03.07.2020 / 10:43, *.centertel.pl

Taka postawa jest super.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 03.07.2020 / 10:19, *.vectranet.pl

no to w poznaniu 66% szans na Mistrza :)

odpowiedz
1909 - 03.07.2020 / 10:16, *.plus.pl

Zdjęcie wymiata

odpowiedz
Meteor - 03.07.2020 / 10:59, *.t-mobile.pl

@1909: Vuko odkąd pamiętam to zawsze był fotogeniczny, ale w tym wykonaniu to prawdziwy poker ,,fejs" ;)

odpowiedz