REKLAMA

Zbiórka na wózek dla Przemka

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kibice Legii rozpoczęli zbiórkę pieniędzy na wózek dla 39-letniego niepełnosprawnego kibica naszego klubu - Przemka, który od lat, regularnie uczęszcza na wszystkie mecze Legii przy Łazienkowskiej, jak również wspiera nasz zespół na wielu wyjazdach. Cel zbiórki to 15 tysięcy złotych - pieniądze można wpłacać tutaj.

Przemek od urodzenia choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Pokonał nowotwór, skończył Zarządzanie i Marketing na Wojskowej Akademii Technicznej. Nie był w pełni sprawny ruchowo, a jednak odbywał staże w renomowanych firmach, pracował i zarabiał. To wszystko łączył z pasją jaką była, jest i zawsze będzie Legia. Chodził na Żyletę, jeździł na wyjazdy - było ich ponad sto. Razem z kibicami z grupy "Niepełnosprawni Fanatycy" pokonywał kolejne bariery - bywał na meczach w europejskich pucharach, ale też chodził do teatru czy na koncerty.

Niestety pod koniec 2016 roku jego stan zdrowia uległ gwałtownemu pogorszeniu, z dnia na dzień przestał chodzić. Zapalenia rdzenia kręgowego doprowadziło do jego uszkodzenia. Przeszedł długą rehabilitację, szereg zabiegów – nie poddał się. Było lepiej. Niestety mnożyły się koszty. Przemek potrzebował wsparcia i je otrzymał. Dzięki pomocy m.in. środowisk kibicowskich, Przemek zebrał pieniądze na ponad rok rehabilitacji. Stan zdrowia się poprawił, ale dziś wyjście z domu jest praktycznie niemożliwe. Pomóc w funkcjonowaniu może elektryczny wózek. Dzięki niemu Przemek będzie bardziej samodzielny, będzie mógł pojechać do sklepu czy udać się na romantyczny spacer ze swoją narzeczoną Ewą. Wózkiem mógłby też przyjechać na Łazienkowską na mecz Legii.

Przemek o to wszystko walczy, jest urodzonym fajterem. Jego ulubionym mottem jest to, wygłoszone niegdyś przez Marszałka Piłsudskiego - Być zwyciężonym i nie ulec, oto jest zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska. Pomóżmy mu w kolejnej walce, pomóżmy w powrocie do samodzielnego funkcjonowania, uzbierajmy środki na wózek elektryczny dla Przemka. Koszty zakupu wózka to 15 tys. zł.

Pomóc kibicowi Legii możesz dokonując wpłaty TUTAJ.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

+dodaj komentarz
M - 07.07.2020 / 10:00, *.t-mobile.pl

Wpłacone. Czy klub także coś dorzuci?

odpowiedz
olo - 05.07.2020 / 12:51, *.tpnet.pl

Dwa lata temu zbieraliśmy na wózek elektryczny dla jednego z naszych kibiców ( stał często z naklejkami przy wejściu na Żyletę ( akcja zakończona sukcesem ) nawet licytowaliśmy wtedy koszulkę Legii za chyba 1700 zł.
Teraz z tej samej grupy jest następny kibic i chyba nie zostawimy go bez pomocy. Pytam tylko, dlaczego nie można dodatkowo zrobić zbiórki przy wejściu na wszystkie trybuny.

odpowiedz
Hochu - 04.07.2020 / 22:14, *.orange.pl

I tak dla pewności wyprowadzę Cię z błędu. Nie, idiotyzm nie jest niepełnosprawnością!

odpowiedz
Hochu - 04.07.2020 / 22:10, *.orange.pl

Tom,jesteś idiotą!!! Przykro mi że to pisze ale Ty naprawdę nim jesteś!!!

odpowiedz
Hochu - 04.07.2020 / 22:04, *.orange.pl

Tom, jesteś idiotą!!! Przykro mi że to pisze ale Ty naprawdę nim jesteś!!!

odpowiedz
Kibol78 - 04.07.2020 / 15:57, *.chello.pl

wpłacone!

odpowiedz
Tom - 04.07.2020 / 10:39, *.mm.pl

A czy ktoś zrobi zbiórkę dla mnie na mieszkanie?
Również osoba niepełnosprawna

odpowiedz
Kasia - 04.07.2020 / 16:26, *.play-internet.pl

@Tom: żałosny komentarz

odpowiedz
Yaro - 04.07.2020 / 20:00, *.207.235

@Kasia: Po czym wnosisz? Znasz go? Może faktycznie jest niepełnosprawny i rozżalony tym, że innym ludzie pomagają a jemu nie. Nie potrafi o to poprosić i stąd frustracja. Trzeba sie ugryść w jezyk zanim się kogoś oceni.

odpowiedz
do Yaro - 04.07.2020 / 21:58, *.vectranet.pl

@Yaro: słabe jest krytykowanie takich akcji... Brawa za akcje, fajnie że są ludzie którzy pomagają innym

odpowiedz
grzesiek - 06.07.2020 / 16:59, *.centertel.pl

@Tom: Tom jesli bardzo ci zalezy na wlasnym mieszkaniu zrob zbiorke pieniedzy byc moze dobrzy ludzie ci pomoga. Komentarz Toma wcale nie uwazam za głupi. Niestety wiele osob przekresla niepelnosprawne osoby a moga zalozyc w pelni szczesliwe rodziny i miec wlssny dom lub mieszkanie. Zycie plata rozne figle czasem pelnosprawnej bogstej i uzdolnionej osobie urodzi sie niepelnosprawne dziecko. A czasem z dwojga rodzicow niepelnosprawnych urodzi sie piekne zdrowe dziecko.
Tak samo ileż na świecie było bogaczy ktorzy utracili swoje majatki i stali sie biedni a ile bylo osob biednych ktore dorobily sie i sa bogaci. Chore osoby odslzyskiwaly zdrowie. Zdrowe nagle e niewyjanionych okolicznoscisch je tracily. Czyz nie jest tak?

odpowiedz