Aleksandar Vuković tuż po zdobyciu mistrzostwa - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Vuković trzecim mistrzem Polski z Legią jako zawodnik i trener

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Aleksandar Vuković został dziś trzecią osobą i zarazem pierwszym obcokrajowcem w 104-letniej historii naszego klubu, która z piłkarską Legią zdobyła mistrzostwo Polski zarówno jako zawodnik, jak i pierwszy trener. Wcześniej takiej sztuki dokonali Edmund Zientara oraz Jacek Magiera. Edmund Zientara był mistrzem Polski z Legią w 1956 roku jako zawodnik, a także w roku 1970 jako 41-letni szkoleniowiec.

Jacek Magiera z kolei wygrał z Legią mistrzostwo kraju jako piłkarz w roku 2002 i 2006 (grał wówczas tylko w rundzie jesiennej). Jako szkoleniowiec naszego zespołu triumfował w lidze w sezonie 2016/17 (jako 40-latek).

Aleksandar Vuković jako zawodnik był mistrzem Polski z Legią dwukrotnie - w tych samych sezonach co Jacek Magiera, czyli 2002 i 2006. Jako pierwszy trener Legii zdobył mistrzostwo kraju w roku 2020 (jako 40-latek).

SONDAJak oceniasz pracę Aleksandara Vukovicia na stanowisku trenera Legii?


Ostatnie minuty meczu z Cracovią w wykonaniu trenera Legii wyglądały tak:
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
;] - 12.07.2020 / 16:53, *.orange.pl

Fachowcy z "Usterki" nie sięgają do pięt amatorowi za grosze. Kibice to powinni go na rękach nosić.

odpowiedz
Arek - 12.07.2020 / 15:46, *.tpnet.pl

Redakcja to chyba nic nie piła, bo już newsy z rana wrzuca.

odpowiedz
Pacho - 12.07.2020 / 14:33, *.orange.pl

Szacunek Vuko!!!

odpowiedz
Darek - 12.07.2020 / 13:59, *.t-ipconnect.de

Gratulacje.Legia mistrz.

odpowiedz
krislegia - 12.07.2020 / 13:29, *.205.99

a Wdowczyk ? w 2006 r

odpowiedz
Jasio - 12.07.2020 / 14:11, *.edu.pl

@krislegia: Wdowczyk w 2006 był tylko trenerem Legii. Zakończył karierę piłkarską w 1999r.

odpowiedz
krislegia - 12.07.2020 / 16:02, *.205.99

@Jasio: a latch 80 piłkarzem :P

wiec chyba łapie się do kategorii piłkarz i trener ktory zdomywał MP ./

odpowiedz
KAMI(L) - 12.07.2020 / 16:32, *.chello.pl

@krislegia:
Ale Wdowczyk nie zdobył MP z Legią jako piłkarz

odpowiedz
Lukasz2634 - 13.07.2020 / 08:09, *.cheeloo.net

@krislegia: jestem dzieckiem stanu wojennego. Więc młody byłem i może się nie znam, ale nie przypominam sobie abyśmy w latach 80-tych zdobyli mistrzostwa. Pozdrawiam

odpowiedz
Pajda - 12.07.2020 / 12:13, *.t-mobile.pl

Szkoda trochę meczu ze zdechem. Ale mimo wszystko mamy to. Teraz zawalczyć o ligę mistrzów.

odpowiedz
Sebo(L) - 12.07.2020 / 22:12, *.master.pl

@Pajda: "mimo wszystko" mamy to haha. No k.rwa jesteś "mistrzem" człowieku.

odpowiedz
Kuba - 12.07.2020 / 11:54, *.t-mobile.pl

Każdy by chciał takiego wuefistę mieć w szkole, co nie? Brawo Vuko!

odpowiedz
Obcy - 12.07.2020 / 13:14, *.t-mobile.pl

@Kuba: O co ci chodzi? Twierdzisz,że byle nauczyciel wychowania fizycznego zdobyłby z Legią tytuł mistrza Polski?

odpowiedz
Kuba - 12.07.2020 / 14:22, *.t-mobile.pl

@Obcy: Każdy trener, nauczyciel powinien tak pracować, żeby wychowywać mistrzów, obojętnie w jakiej dziedzinie. Bardziej chodziło mi o przytyk w stronę tych wszystkich malkontentów, którzy pisali nieprzychylnie o trenerze Vukovicu.

odpowiedz
Obcy - 12.07.2020 / 19:13, *.t-mobile.pl

@Kuba: I tutaj racja.

odpowiedz
Yaro - 12.07.2020 / 11:21, *.com.pl

Vuko !!! Vuko!!! Vuko!!!

odpowiedz
KibicL - 12.07.2020 / 11:13, *.vectranet.pl

Redakcjo, a może ktoś inny wie czy wczoraj na meczu obecna była legenda oraz ikona naszego klubu PAN LUCJAN BRYCHCZY?

odpowiedz
ding - 12.07.2020 / 08:12, *.chello.pl

Przykre, że Żyleta ani razu nie skandowała jego nazwiska.

odpowiedz
mrsn - 12.07.2020 / 16:53, *.orange.pl

@ding: dokładnie

odpowiedz
Raulo80 - 12.07.2020 / 08:07, *.waw.pl

Tak miało to wyglądać...ale zdecydowanie kilka spotkań wcześniej...dajmy teraz szansę na kilka minut Młodym...Sz.Włodarczykowi,A.Mosórowi...może R.Cielemęckiemu?!?...

odpowiedz