Cracovia 3-0 Legia Warszawa

Koniec marzeń o pucharze...

Legia skompromitowała się w wyjazdowym meczu półfinałowym Pucharu Polski. Porażka 0-3 z Cracovią pogrzebała marzenia "Wojskowych" o finale krajowego pucharu. Dla gospodarzy gole zdobyli Michał Helik i Mateusz Wdowiak (dwa). O grze piłkarzy Aleksandara Vukovicia nie można niestety powiedzieć nic pozytywnego.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla Cracovii. Już w 5. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Mateusz Wdowiak, który najlepiej zachował się w zamieszaniu w polu karnym i z bliska pokonał Wojciecha Muzyka. Pomocnik wykorzystał błąd w ustawieniu defensywy przeciwników, dzięki czemu znalazł się niepilnowany zaledwie kilka metrów przed bramką. Kilka minut potem mogło nadejść wyrównanie. Luquinhas urwał się jednemu z defensorów i mając przed sobą już tylko bramkarza Cracovii... trafił wprost w niego! Wydawało się, że zimny prysznic zmobilizuje legionistów do lepszej gry, lecz niestety ich postawa tego dnia była daleka od oczekiwanej.

Blisko kwadrans po pierwszym gwizdku Cracovia podwyższyła prowadzenie. Mocno z prawej strony dośrodkował Pelle van Amersfoot, a Muzyk interweniował na tyle niefortunnie, że nastrzelił stojącego obok Michała Helika. Futbolówka odbita od obrońcy po chwili wturlała się do pustej bramki. Kolejne minuty nie przynosiły zmiany wyniku. Legia starała się atakować skrzydłami, jednak nic z tego nie wychodziło, ponieważ brakowało najmniejszego elementu zaskoczenia. W 29. minucie z dystansu odważnie uderzył Bartosz Slisz. Golkiper Cracovii pomimo drobnego rykoszetu nie miał jednak żadnych kłopotów ze skuteczną interwencją. Z biegiem czasu gra zaczęła się zaostrzać. Obydwie drużyny zaczęły mocniej walczyć szczególnie w środkowej strefie boiska. Mnożyła się liczba fauli, co spowodowało sporo przerw w grze.

Kilka minut po zmianie stron Cracovia miała szansę na trzeciego gola. Po prostopadłym podaniu sam na sam z Muzykiem znalazł się Wdowiak, jednak chybił. Sędzia za moment słusznie jednak podniósł chorągiewkę symbolizując pozycję spaloną. Wkrótce kolejna dobra szansa dla gospodarzy. Raz jeszcze wśród obrońców przedarł się Wdowiak i odważna interwencja bramkarza Legii pozwoliła uchronić jego zespół przed utratą trzeciego gola. Po godzinie gry odpowiedzieli wreszcie legioniści. Bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Walerian Gwilia i Hrosso instynktownie odbił futbolówkę przed siebie.

Kwadrans przed końcem dobrą obroną popisał się Wojciech Muzyk. Po rzucie z autu w dobrej sytuacji znalazł się Michał Helik, kopnął piłkę mocno w kierunku bramki, ale tam czujny był bramkarz stołecznego klubu. Legia starała się strzelić kontaktowego gola, ale jej próby na nic się zdawały. Brakowało nawet chociażby celnych uderzeń. W 82. minucie spotkanie zamknął Wdowiak. Pomocnik wyprzedził grającego jako ostatniego obrońcę Pawła Stolarskiego i strzałem w dolny róg pogrzebał marzenia Legii o finale Pucharu Polski. Co ciekawe "Stolar" kilka minut wcześniej pojawił się na murawie, a mimo to nie dał rady wyprzedzić grającego od początku spotkania Wdowiaka.

3-0
5' Wdowiak
14' Helik
82' Wdowiak
Mateusz Wieteska 4
81' Luis Rocha 16
Mateusz Cholewiak 17
Bartosz Slisz 99
46' Andre Martins 24
Walerian Gwilia 8
Luquinhas 82
57' Tomas Pekhart 9
Radosław Cierzniak 33
Ariel Mosór 15
Inaki Astiz 34
81' Paweł Stolarski 41
Radosław Cielemęcki 67
Piotr Pyrdoł 31
57' Paweł Wszołek 22
46' Maciej Rosołek 39