Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Cracovią

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

Nici z dubletu. Legioniści przegrali w Krakowie aż 0-3, przez co to Cracovia zameldowała się w finale Pucharu Polski. Ostatni raz, kiedy Legia straciła trzy bramki i nie strzeliła żadnej miał miejsce w Poznaniu w październiku 2017 roku.

Luquinhas - W 10. minucie błyskawicznie wyszedł oko w oko z bramkarzem, jednak Brazylijczyk trafił w nogi swojego rywala. Starał się grać mobilnie, sprytnie oraz szukał ciekawych rozwiązań. Często był faulowany i sprawiał wiele problemów rywalom, którzy urządzali polowanie na jego nogi. Był jedynym zawodnikiem w szeregach "Wojskowych", do którego nie można się za bardzo przyczepić. Widać było u niego spore chęci, starał się barć grę na siebie, jednak brakowało wsparcia kolegów.

Michał Karbownik - Z powodu licznych kontuzji w zespole we wtorek "Karbo" musiał grać na prawej obronie. Podobnie jak Luquinhas był aktywny w ofensywie i starał się szarpać z przodu. Grał z głową i miał kilka niezłych rajdów prawą flanką. Niestety przy pierwszym golu krakowian załamał linię spalonego, przez co sędzia liniowy nie podniósł chorągiewki. Z pewnością zagrał gorsze mecze po ligowej przerwie niż ten w pucharowy w Krakowie.

Andre Martins - W 19. minucie bardzo dobrym dośrodkowaniem znalazł Gwilię, który nie dał rady nawet uderzyć. W 24. minucie zdecydowanie przegrał pojedynek fizyczny z rywalem, na nasze szczęście akcje przerwał Rocha. W przerwie przy niekorzystnym wyniku trener zdecydował się go zdjąć z murawy. W naszej opinii Portugalczyk w pierwszej części meczu prezentował się lepiej niż Slisz czy Gwilia, dlatego zdziwiło nas, że to Martins opuścił plac gry.

Luis Rocha - Liczyliśmy, że po kilku niezłych wejściach z ławki da argumenty trenerowi Vukoviciowi, aby na niego stawiał częściej. Portugalczyk zagrał przyzwoicie, jednak niczym szczególnym się nie wyróżniał. Kilka razy nieźle zagrał na jeden kontakt z Luquinhasem, a raz świetnie uruchomił Cholewiaka. W defensywie często dobrze się ustawiał, jednak kilka razy popełniał proste błędy. Na pewno nie warto skreślać tego zawodnika. Zszedł z murawy w 81. minucie.

Wojciech Muzyk - W 4. minucie bardzo ryzykownie wyszedł poza szesnastkę i skutecznie uprzedził Lopesa. W 14. minucie nabił piłką rywala, po czym ta wpadła do siatki. W 58. minucie dobrze wyszedł do Wdowiaka, blokując jego strzał. W 75. minucie wybronił uderzenie jednego z krakowian z bliskiej odległości. Niestety ciężko pozytywnie ocenić występ golkipera, który trzykrotnie wyjmuję piłkę z siatki.

Artur Jędrzejczyk - Starał się wspierać kolegów w ofensywie i nawet kilka razy nieźle poszedł z futbolówką do przodu. W defensywie często był elektryczny oraz podejmował błędne decyzje, co rzadko mu się zdarza. Kilkakrotnie nieatakowany zupełnie niecelnie zagrywał piłkę.

Mateusz Wieteska - Przy pierwszym golu krakowian nie zdołał zatrzymać Wdowiaka, pomimo że był najbliżej niego. Trzeba jednak pamiętać, że "Wietes" zrobił kilka kroków do przodu, aby złapać rywala na ofsajdzie, jednak po chwili musiał go gonić. W 65. minucie do końca wyczekał swojego rywala i zablokował jego strzał.

Bartosz Slisz < - W 28. minucie uderzył zza pola karnego, jednak bez problemu piłkę wyłapał golkiper. Był zupełnie niewidoczny i nic nie wniósł do gry drużyny. Mogłoby się wydawać, że jak wykłada się za piłkarza takie pieniądze, to wniesie przynajmniej powiew świeżości do zespołu, jak na razie tego brakuje. Dajmy mu jednak czas.

Walerian Gwilia - W 19. minucie nie spodziewał się, że piłka wrzucona przez Martinsa dotrze do niego. Gruzin znalazł się w niezłej sytuacji, jednak nawet nie oddał strzału. W 37. minucie fatalnie uderzył zza szesnastki, futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Kilka minut później ponownie niepotrzebnie strzelał. Wykonał wiele rzutów rożnych, jednak wszystkie dośrodkowania były niedokładne. W 62. minucie uderzył z rzutu wolnego, ale golkiper bez większych problemów wypiąstkował futbolówkę. Gruzin zagrał bardzo źle. Przede wszystkim raziły w oczy bez pomysłu rozgrywane rzuty rożne czy nieprzygotowane strzały.

Mateusz Cholewiak - W 14. minucie został ograny jak dziecko na prawym skrzydle, po czym krakowianie podwyższyli prowadzenie. W 33. minucie oddał strzał, ale zupełnie się pomylił. W 56. minucie nieźle zagrał w pole karne, jednak Pekharta uprzedził rywal. Nie pokazał nic w tym meczu. Może się starał i szarpał na skrzydle, jednak za wiele z tego nie wynikało.

Tomas Pekhart - Kolejny bezbarwny mecz tego zawodnika. Z każdym kolejnym spotkaniem potwierdza się, że to nie jest piłkarz, który weźmie na siebie grę. Ciężko się ogląda jego występy, gdyż jest niewidoczny i niewiele daje drużynie. Zszedł z boiska w 57. minucie.

Zmiennicy

Maciej Rosołek - Wszedł na boisko po zmianie stron. Prezentował się lepiej od Pekharta, jednak nie było to ciężkie zadanie. Rosołek sporo biegał i walczył, ale zdarzały mu się proste straty i błędy.

Paweł Stolarski - Wszedł na murawę w 81. minucie. Na boisku był niecałą minutę, po czym przegrał pojedynek biegowy z Wdowiakiem. Później „Stolar” dogonił rywala, jednak dał się ograć, a Wdowiak zdobył bramkę. Na pewno nie było to "wejście smoka"...

Paweł Wszołek - Wszedł na murawę w 57. minucie. Już jego pierwsze, najprostsze podania były niedokładne. W 75. minucie w bardzo łatwy sposób przegrał pojedynek z Jablonksym, który następnie nie dał rady pokonać Muzyka. Niewiarygodne jak szybko można zapomnieć grać w piłkę. Wszołek po kwarantannie to zupełnie inny zawodnik - gdy jest na boisku, to tak jakby go nie było.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (32)

+dodaj komentarz
DD - 10.07.2020 / 16:23, *.klikom.net

Cholewiak to taka gorsza wersja Kucharczyka. Szarpie, walczy, stara się, ale umiejętności brak..

odpowiedz
m4pierwszy - 10.07.2020 / 18:40, *.92.5

@DD: niestety masz racje. Kuchy przynajmniej liczby robił, a to asysta a to bramka z niczego, a Cholewiakowi nie idzie, szkoda.

odpowiedz
Albert - 10.07.2020 / 03:30, *.shawcable.net

O jakich plusach mamy rozmawiac?!

odpowiedz
Ginka - 10.07.2020 / 23:15, *.chello.pl

@Albert: chyba o tych niewyszczególnionych przez Kol. Macieja. Zapraszam do dyskusji...

odpowiedz
SF - 09.07.2020 / 18:54, *.tpnet.pl

Te gole ktore zostaly strzelone przez rywali to sa bledy obrony a jesli chodzi o bramkarza to dopiero zaczal grac w 1 zespole wiec zobaczymy co bedzie w ostatnich 3 meczach jak zagra czy bedzie lepiej przy dobrej grze obronnej !!

odpowiedz
gazza - 09.07.2020 / 18:06, *.inetia.pl

Jeden wielki minus dla drużyny i trenera , który nie potrafi zestawić składu.

odpowiedz
bronek49 - 09.07.2020 / 17:29, *.chello.pl

ja Muzykowi nie dałbym minusa nie można dołowac bramkarza gdzie kardynalne błędy popełniają obrońcy

odpowiedz
Zbyszek - 09.07.2020 / 20:41, *.plus.pl

@bronek49:
Popieram w 100%

odpowiedz
WarszawskaOchota - 09.07.2020 / 17:15, *.orange.pl

Nikt w tym meczu nie zasłużył na plusa, ani nawet na miły komentarz.
Cała drużyna zagrała na 1.

odpowiedz
Panie Mioduski - 09.07.2020 / 17:10, *.vectranet.pl

Czas kończyć ta farsę ,pasmo porazek ,szukaj pan inwestora z prawdziwego zdarzenia i odejdź w nieznane

odpowiedz
Pit - 09.07.2020 / 16:51, *.net.pl

Plusy...... Zero. Minusy wszyscy........ Dno dna i wstyd....

odpowiedz
KibicL - 09.07.2020 / 16:20, *.t-mobile.pl

Gdzie są wzmocnienia ????? przeciez z przodu mamy tylko Luquinhasa... Legii potrzebna jest gwiazda ( lider ) który pociągnie zespól do upragnionych europejskich pucharów.

odpowiedz
Karlito - 09.07.2020 / 17:08, *.com.pl

@KibicL:
Odnosze wrazenie, ze zdecydowana wiekszosc ludzi nie wie, jak funkcjonuje klub pilkarski. Jak stwierdzic, czy ktos bedzie wzmocnieniem, czy nie?
Mowimy o pilkarzach do wziecia za darmo lub max. do dwoch milionow euro. Raz, ze ktos, kto ma nas wzmocnic musi byc wart grosze, bo na wiecej nas nie stac lub musi dobry, ale... no wlasnie jakies ale, czyli albo na pilkarskim zakrecie, albo po kontuzji, albo z trudnym charakterem. Czym polska liga ma kusic pilkarzy? Pensje mocno uciete, pucharow brak. Jedynym plusem Legii sa kibice i zaplecze sportowe, troche malo. Dodatkowo, taka Legia, jesli zawodnik sie sprawdzi, to jedynie trampolina do czegos wiekszego. Kolejnym problemem jest presja. Niektorzy moga sie z tego smiac, ale w dzisiejszych czasach mlodzi ludzie maja czesto krucha psychike lub jak ktos woli to mozna uzyc okreslenia, ze sa ciotami, wiec gra pod ciagla presja to dla niektorych za duzo i nie potrafia tego dzwignac.
Mowisz, ze potrzebujemy lidera. Ale jak go znalezc? Jak znalezc gracza ofensywnego, ktory naprawde robi roznice, jesli oni sa drodzy, a kazdy wyrozniajacy sie pilkarz pojdzie tam, gdzie poziom ligi jest wyzszy i gdzie moze zarobic wiecej.
Z polskiej ligi bierzemy wszystkich, ktorych sie da i ktorzy jakos sie wyrozniaja, szukamy po swiecie i nadal jest ciezko. Uwazam, ze transfery z ostatnich trzech lat sa w wiekszosci udane.
Dodatkowo, skad pewnosc, ze ktos zaskoczy? Novikovas nie zaskoczyl, Vesovic tak. Karbownik zaskoczyl, Praszelik nie. Kante byl juz wyrzucany, zaskoczyl. Lewczuk byl wysmiany ze wzgledu na wiek, zaskoczyl. Antolic wysmiewany, zaskoczyl.
Klub to nie sytuacja zero jedynkowa, ale ciezki kawalek chleba. Uwazam, ze calosciowo idziemy w bardzo dobrym kierunku, srawiajac na akademie i sciagajac wyrozniajacych sie graczy z ligi. Trzeba czasu i niestety czasami farta

odpowiedz
ben - 09.07.2020 / 20:15, *.inetia.pl

@Karlito: Kolego twoje argumenty i tak nie przemówią do większości oszołomów którzy tu tylko krytykują. Ciekaw jestem co oni zrobili dla Legii?

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 10.07.2020 / 20:24, *.play-internet.pl

@Karlito: No niby racja,ciężko jest trafić w ciemno,kto będzie wzmocnieniem,a kto "nie odpali".Tyle,że po to właśnie są skauci,żeby to wiedzieli.Na "chybił-trafił" to i ja mogę szukać piłkarzy.A co do stwierdzenia,że "ciężko jest uzupełnić brak 5 zawodników z marszu" ,to nie zapominaj dodać,że tak jest co okno transferowe-5 out,a 3-4 trafia do Legii,ale że takich mamy skautów,jakich mamy.....to ciężko jest trafić,kto odpali,a kto nie.Na zakończenie zaś,uważam,że ogólnie Polska liga jest tak nieatrakcyjna,że żaden poważny inwestor nie będzie tu "pompował pieniędzy",bo niestety,ale nasz kraj nie jest "zorientowany" na poważnych ludzi z poważnymi pieniędzmi,tylko na "małych biznesmenów,robiących małe intetesiki".A za dziadowskie pieniądze buduje się dziadowskie kluby.I najgorsze w tym wszystkim jest to,że tak naprawdę,to nikomu nie zaleźy na tym,żeby to zmienić-pewnie dlatego,że ci co powinni reagować np P.Z.P.N sami "łowią ryby w tej mętnej wodzie",a "bogacze w dziurawych butach" udających biznesmenów rokrocznie dopisują sobie po kilka mln zł do swojego konta.Dopóki to się nie zmieni i "wind of changes" nie zmiecie tych wszystkich ciułaczy z powierzchni naszej Ojczyzny,dopóty Mistrzostwo Polski będzie będzie jedyną okazją do świętowania.

odpowiedz
SF - 09.07.2020 / 13:17, *.tpnet.pl

MIszta na bramke !!

odpowiedz
Karlito - 09.07.2020 / 12:18, *.com.pl

Znowu idiotyczne teorie spiskowe i wyrzucanie trenera. Muzyk, Wieteska, Rocha, Cholewiak, Ślisz, Pekhart to rezerwowi. Nie grało sześciu podstawowych zawodników! Czy to jest tak trudne do zrozumienia? Jeszcze dodatkowo dwóch/trzech gra wszystko i zwyczajnie brakuje świeżości. Weźcie jakąkolwiek drużynę na świecie i zabierzcie im podstawowych zawodników. Dla przykładu - reprezentacja Polski tylko bez Grosika i Błaszczykowskiego nie potrafi niczego zrobić! A zabierzcie jeszcze Lewego, Glika i Krychowiaka. Wiem, że nie to nie ta para kaloszy, ale widać analogię w przydatności dla drużyny. Nie da się z marszu zastąpić połowy składu.

odpowiedz
Wolfik - 09.07.2020 / 10:50, *.mm.pl

Odpadnięcie z PP jest bolesną porażką. Dramat to będzie wówczas, jak w meczu ligowym z Craxą też przegramy a Jędza z Karbownikiem zobaczą żółte kartki.....

odpowiedz
Józefowianin - 09.07.2020 / 10:37, *.chello.pl

Wszyscy nagle stracili formę,dziwne to i wk........

odpowiedz
Pawciu - 09.07.2020 / 09:10, *.play-internet.pl

Ja uwazam ze w szatni zaczyna sie dziac cos niedobrego... obym sie mylil

odpowiedz
Kasztan - 09.07.2020 / 09:38, *.plus.pl

@Pawciu:
Dokładnie
Tak to wygląda

odpowiedz
grzesiek - 09.07.2020 / 09:58, *.centertel.pl

@Kasztan: a ja mysle po peostu ze chlopaki specjalnie odpuszczaja mecze na koniec sezonu. MP praktycznie i tak przyklepany. Jakby przyklepali w meczu z lechem to u bukmacherow obstawianie na Legie poszlo by w dół. A ze Legia jeszcze musi wygrac z jeden mecz to nie wiaeomo kiedy ta chwila nadejdzie. Moze rywale wczesniej straca punkty i pilkarze wszystko przegraja do konca.
A mecz z craxa coz....tez ustawiony moim zdaniem. Albo pilkarze mieli po prostu slaba motywacje. Bo ten PP to tez nie jeet nie wiadomo co nie oszukujmy sie...

odpowiedz
Adamo - 09.07.2020 / 10:40, *.orange.pl

@grzesiek: jakiś buk podawał że w meczu PP 93% obstawiło LEG że wygra, na CRA stawiało 3%, reszta REMIS. Sponsorzy naszej ligi ładnie zarobieni ????

odpowiedz
Sputnik 44 - 09.07.2020 / 11:48, *.vectranet.pl

@grzesiek: gdyby awansowali do finału ich sezon trwałby 4 dni dłużej. Biorąc pod uwagę, że w tym roku dostaną z tydzień wolnego to myśle, że byli zmotywowani żeby nie wygrać...

odpowiedz
Alan - 09.07.2020 / 09:09, *.t-mobile.pl

Wystawianie obecnego bramkarza to istny sabotaż - widzieliśmy już na przykładzie młodego piłkarza z Bałkanów czym to się skończyło ( brakiem pucharów ) oby tym razem nie było powtórki z przeszłości, jedyna nadzieja w Pogoni ze ostatni mecz odpusci bo z taką grą Craxa czy Lechia jadą nas jak chcą.

odpowiedz
Wolfik - 09.07.2020 / 09:14, *.mm.pl

@Alan: Ok, to kto Twoim zdaniem powinien teraz bronić, skoro Majeckiego już nie ma a Cierzniak z kontuzja????

odpowiedz
Alan - 09.07.2020 / 10:32, *.t-mobile.pl

@Wolfik:
Myślę że na tym poziomie pewne rzeczy trzeba przewidywać.....

odpowiedz
Wolfik - 09.07.2020 / 10:48, *.mm.pl

@Alan: Zgadzam się. Było dość czasu, by zastępcę przygotować. Ale w klubie liczono na to, że Francuzi zgodzą się na to, by Radek M został do końca rozgrywek. A jak nie, to jest przecież Radek C. Niestety, plan nie wypalił a Cierzniak złapał kontuzje. I trzeba grać Muzykiem który złym bramkarzem nie jest, lecz potrzebuje czasu. Jeśli nie on to pozostał już tylko Kochalski, który na poziomie lig centralnych jest prawiczkiem.

odpowiedz
Kibic - 10.07.2020 / 17:24, *.centertel.pl

@Wolfik: Wolfik, a kiedy niby był czas? Przed epidemią zaklepali Majeckiego do końca sezonu, który niestety sie przedłużył . W międzyczasie nie było okna transferowego, więc kogo mogli przygotować? Albo wolnego pilkarza, albo kogoś, kto był już w klubie...

odpowiedz
Plusy? - 09.07.2020 / 07:50, *.play-internet.pl

To tak jakby szukać zalet w toksycznym szambie.Jakie plusy????

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 09.07.2020 / 07:40, *.vectranet.pl

Vuko mowi, że szkoda że odpadliśmy bo przecież w tych rozgrywkach tyle już zrobiliśmy (wow, wygrane z I i II ligowcami...)
Nie było żadnych plusów tego meczu.

odpowiedz
Kupa dziada - 09.07.2020 / 07:34, *.centertel.pl

Braki szkoleniowe i brak zaangażowania oto nowa myśl trenerska rodem z Bałkanoof haha w takiej formie mieli by problem wygrać z niejednym pierwszoligowcem!

odpowiedz