fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Podejście numer dwa. Oby ostatnie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W sobotę Legia stanie przed drugą szansą zapewnienia sobie tytułu mistrza Polski. Aby wieczorem świętować na fecie musi z Cracovią przynajmniej zremisować.

Ostatnia przegrana
Przed kilkoma dniami obydwie drużyny zmierzyły się ze sobą w meczu półfinałowym Pucharu Polski. Wówczas górą byli krakowianie, którzy zdeklasowali gości z Warszawy, wygrywając aż 3-0. Niestety, nikomu nie trzeba chyba przypominać jak wyglądało tamto spotkanie. Legia ustępowała przeciwnikom w każdym aspekcie. Nie potrafiła przeciwstawić się atakom rywala, a sama miała ogromne problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych. Los chciał, że okazja do rewanżu nadchodzi już kilka dni później. Niejednokrotnie powtarza się, że liga i krajowy puchar, to rozgrywki kompletnie od siebie różne. Miejmy nadzieję, że sprawdzi się to również w sobotę, kiedy "Wojskowi" będą musieli zaprezentować się o wiele lepiej niż ostatnio.

Ostatnie wizyty Cracovii na Legii nie kończyły się dla niej pozytywnie. Na pięć meczów aż czterokrotnie wyjechała z Łazienkowskiej z niczym.

Ostatnie domowe mecze z Cracovią
29.02.20 Legia 2-1 Cracovia
20.04.19 Legia 1-0 Cracovia
17.02.19 Legia 0-2 Cracovia
17.09.17 Legia 1-0 Cracovia
06.11.16 Legia 2-0 Cracovia

Dołek formy
Legia znajduje się w kryzysie o czym świadczą nie tylko osiągane przez nią wyniki, ale również postawa na boisku. Trudno jest sobie przypomnieć okres, kiedy legioniści nie wygrali czterech meczów z rzędu, a na sześć ostatnich spotkań wygrali tylko raz. Niezadowalające rezultaty są efektem nie tyle braku szczęścia, ale po prostu słabszej formy. Za ostatnie mecze trudno byłoby wyróżnić któregokolwiek zawodnika.

Brak kreatywności i szybkości
Żeby myśleć o mistrzostwie Legia powinna strzelać gole, natomiast cały czas ma z tym duży problem. W sześciu ostatnich meczach licznik trafień zatrzymał się na zaledwie czterech. Bez wątpienia widać tutaj brak piłkarzy, którzy do niedawna napędzali akcje ofensywne. Mowa tutaj o Jose Kante czy Marko Vesoviciu. Ich zastępcy nie dorównują im nie tylko statystykami, ale i formą. Szczególnie rozczarowywać może postawa Tomasa Pekharta. Czech miał dobre wejście do drużyny, ale od pewnego czasu prezentuje się słabo. Napastnik nie pokonał bramkarza rywali już od 407 minut, a z racji tego, że najczęściej jest najbardziej wysuniętym graczem, to takie statystyki nie napawają optymizmem. Co raz bardziej widać, że "Wojskowym" lepiej się gra, mając z przodu szybszego i bardziej dynamicznego piłkarza jakim był chociażby Kante. Pekhart bardzo rzadko potrafi sobie sam wypracować sobie sytuację strzelecką. Jego gra bazuje raczej na wykorzystywaniu podań partnerów, których niestety ostatnio ma jak na lekarstwo.

Brak podań do napastników związany jest z ogromnym spadkiem kreatywności w środku pola. Walerian Gwilia gra wolno, przewidywalnie i ma problemy z dokładnymi podaniami. Luquinhas z kolei mocno się stara, ale oprócz kolejnych rzutów wolnych po faulach przeciwników nie daje zbyt wiele swojej drużynie. Brazylijczyk dysponuje sporą szybkością, jednak zawodzi w kluczowych momentach, kiedy trzeba dobrze piłkę dograć lub mocno uderzyć na bramkę.

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com

Sytuacja w tabeli
Cracovia ma już bardzo małe szanse na zajęcie miejsca na ligowym podium. Aktualnie drużyna prowadzona przez Michała Probierza ma na koncie 52 punkty, co przed 35. kolejką plasuje ją na piątej lokacie. Do trzeciego miejsca najbliższy przeciwnik Legii traci pięć punktów, więc różnica ta może okazać się już nie do odrobienia. Drużyna podchodzi jednak do sobotniego spotkania z dużymi nadziejami. Cracovia może pochwalić się passą trzech wygranych z rzędu, a na dodatek na pięć ostatnich wyjazdów aż trzykrotnie schodziła z boiska jako drużyna zwycięska. Szczególnie na uwagę zasługuje mecz sprzed tygodnia, kiedy w Gdańsku Cracovia ograła Lechię aż 3-0.

Z kolei sytuacja Legii nadal jest bardzo dobra, jednak z każdą kolejką coraz bardziej się komplikuje. Osiem punktów przewagi nad Piastem Gliwice pozwala zapewnić sobie mistrzostwo zdobywając jedynie jeden punkt w trzech najbliższych spotkaniach.

Gdzie oglądać?
Mecz Legii z Cracovią rozpocznie się w sobotę o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzą stacje Canal+ Sport oraz TVP 1. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (28)

+dodaj komentarz
m4 - 11.07.2020 / 15:44, *.chello.pl

dzisiaj sie nam odwdzieczaja 3-0 czy wiecej ?

odpowiedz
Kuba - 11.07.2020 / 15:31, *.t-mobile.pl

Transmisja w internecie na sport.tvp.pl
Do boju Legia!

odpowiedz
Do tych co nie wierzą w zwycięstwo - 11.07.2020 / 15:12, *.chello.pl

Dziś Legia wygra,jestem pewny że nasi zepną się i wygrają.Mecze w Poznaniu czy w Krakowie w PP to była gra na pół gwizdka,kto oglądał mecze to widział ,że to było takie granie dla grania.Ale żarty się skończyły i dziś spokojnie 3 pkt zostają w Stolicy i pokazanie kto rządzi w lidze.

odpowiedz
Wolfik - 11.07.2020 / 14:46, *.mm.pl

W okolicznosciach w jakich znalazł się zespół (liczba zagrożonych pauzą + kontuzje) dziś trzeba ten punkt po prostu zdobyć. Każda inna ewentualność przybliża nas do największego blamażu w historii czyli nie wywalczenia mistrzostwa z taką przewagą punktową.
Tego dziś nie można spieprzyć!!!!

odpowiedz
SF - 11.07.2020 / 14:17, *.tpnet.pl

Oby dzis bylo zwycieskie podejscie ewentuanie minimum remis bo w przeciwmnym razie bedziemy czekac do ostatniego meczu chyba ze w Gansku sprawia niespodzianke ale liczymy ze dzis bedzie ten dzien ! LEGIA 2-0 Cracovia ! LEGIA !!

odpowiedz
Pytanie - 11.07.2020 / 13:58, *.plus.pl

Czy w okolicach stadionu jest jakiś bar w którym można z innymi legionistami obejrzeć mecz, pośpiewać itd? Nie mam biletu na mecz, więc dobre byłoby i to.

odpowiedz
Książę Nocy - 11.07.2020 / 14:05, *.plus.pl

@Pytanie : Źródełko się zwie.

odpowiedz
Radomiak - 11.07.2020 / 12:46, *.vectranet.pl

vuko spieprzy nam sobotę i będzie 0:2

odpowiedz
GOCLAW - 11.07.2020 / 12:42, *.centertel.pl

Bracia siostry... Najlepesze w tym wszystkim moze byc to ze fete bedziemy swietowac q extremalnych warunkach pogodowych...????

odpowiedz
Quad74 - 11.07.2020 / 14:06, *.chello.pl

@GOCLAW: Jest szansa, że do 19 przestanie padać :)

odpowiedz
Yto - 11.07.2020 / 11:54, *.tpnet.pl

Legia nawet w słabej formie powinna ich ro....ać

odpowiedz
Elquatro - 11.07.2020 / 11:50, *.chello.pl

Cytaty z którymi Mioduski nie ma nic wspólnego. Cytat pierwszy:
"U mnie słowo, droższe niż pieniądz".

odpowiedz
Misza_Praga - 11.07.2020 / 11:32, *.plus.pl

Zapytanie Bracia,czy źródełko dzisiaj czynne w czasie meczu,chcę tam jechać z kolegą po pracy i oglądać mecz

odpowiedz
Klex - 11.07.2020 / 10:22, *.master.pl

Drsik pewnie pełny

odpowiedz
Klex - 11.07.2020 / 10:59, *.master.pl

@Aa: jemu to powiedz

odpowiedz
Arek - 11.07.2020 / 12:45, *.tpnet.pl

@Klex: mam rozumieć, że wypuściłeś kleksa?

odpowiedz
eth - 11.07.2020 / 10:12, *.t-mobile.pl

Podstawowym celem drużyny w meczu powinno być strzelanie zza pola karnego, ale celowanie nie w bramkę (nie licząc oczywistych sytuacji), a w ręce rywali przebywających na polu karnym. Obecny przepis dotyczący rzutów karnych to absurdalny bubel, co należałoby wykorzystać. I pod tym kątem piłkarze powinni się szkolić na treningach - nie tylko na mecz z Cracovią ale także na puchary. Na 30 strzałów w rękę, 1 czy 2 może skończą się karnymi. Na remis z Cracovią wystarczy.

odpowiedz
Gdzie wzmocnienia !??? - 11.07.2020 / 09:25, *.centertel.pl

Za chwilę puchary !!! Gdzie wzmocnienia??? Bramkarz, skrzydłowy i napastnik ???

odpowiedz
sraczkovic - 11.07.2020 / 10:10, *.orange.pl

@Gdzie wzmocnienia !???: Nie bedzie! Beda uzupelnienia jak w zime, tyle ze w zime nawet uzupelnien nie bylo bo ci zawodnicy niewiele dali Legii praktycznie - cholewiak i pekhart cos tam wniesli ale to za malo. Slisz za blisko 2 mln euro nic nie dal kompletnie, a pyrdol nie dostal szans.

odpowiedz
Po co nam mladenovic mamy swoich mlodych - 11.07.2020 / 10:59, *.master.pl

@sraczkovic: a plotki glosza ze nasz tutbotrener chce wziasc za miliony monet kuciaka ...mega pomysl ...

odpowiedz
Hiszpan - 11.07.2020 / 08:47, *.telnaptelecom.pl

Vukovic drugi raz z rzędu gra taką padakę w grupie finałowej że aż żeby bolą. Trenerku dziś autobus i modlimy się o 0:0?

odpowiedz
WETERAN - 11.07.2020 / 11:58, *.chello.pl

@Hiszpan: To nie Vukovic gra, mądralo. Zespół zdekompletowany, bez napędu zawodników, którzy mieli to robić. Masz jakieś recepty, czy tylko durne uwagi?

odpowiedz
Hiszpan - 11.07.2020 / 12:07, *.play-internet.pl

@WETERAN: pokaż mi drugi zespół który ma tak dużo kontuzji.kto odpowiada za ich trening Vukovic czy Heniek z działek

odpowiedz
Arek - 11.07.2020 / 12:48, *.tpnet.pl

@WETERAN: ten hiszpan tylko po porażkach się pojawia, więc jego recepty z przymrużeniem oka traktuj. Delikatnie mówiąc.

odpowiedz
Szymon1999 - 11.07.2020 / 08:12, *.play-internet.pl

Czy po meczu będą wręczane medale (jak zdobędziemy Mistrza) czy dopiero po meczu z Pogonią?

odpowiedz
Kosachicago - 11.07.2020 / 07:39, *.amazonaws.com

Czy tak ciezko jest strzelac bramki bezposrednio a rzutow wolnych I w druzynie nie ma ani jednego goscia ktory to potrafi
Kaaaamaaaannnn

odpowiedz
lob - 11.07.2020 / 08:30, *.chello.pl

@Kosachicago: Jest baloniarz Gwila, który się bierze za wszystko. Balony w rzutach rożnych i strzałach to jego specjalność. Materiał na dobrego " kopacza " w futbolu amerykańskim............

odpowiedz
lob - 11.07.2020 / 08:36, *.chello.pl

@lob: Gwilia

odpowiedz