Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Vuković: W pełni zasłużyliśmy na mistrzostwo

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Aleksandar Vuković (trener Legii): Teraz po niemal roku nadszedł czas na druga emocjonalną wypowiedź z mojej strony. Chciałbym w tym miejscu kilka rzeczy podsumować, zaczynając jednak od meczu z Cracovią. Uważam, że trudno jest zagrać lepiej, kiedy gra się o mistrzostwo, a rywale mają swoją jakość i niewiele do stracenia. Czuliśmy, że po ostatnich nieudanych spotkaniach to jest ten mecz, w którym musimy przeciwstawić się naszym ostatnim problemom, a o wszystkich z nich nie każdy nawet wiedział. Kontuzja Andre Martinsa to kolejny kłopot dla nas. Trudno było dzisiaj wymagać od piłkarzy więcej. Wygrana była w pełni zasłużona i mogła być nawet wyższa.

To dla nas zasłużone mistrzostwo. Kiedy rok temu wypowiedziałem w tym miejscu pewne słowa, doskonale wiecie o jakich mówię, to wszyscy złapali się za głowę. Wszyscy złapali mnie za jedno słowo, a ja chcę powiedzieć, że ono dalej dla mnie jest kluczowe, jeśli mówimy o Legii. W Legii trzeba zapier*****. Trzeba zapier****, jeżeli chce się grać w tej i dla tej drużyny. Nie chodzi o to, żeby o tym mówić, ale żeby pokazywać to na boisku. Oczywiście, to jest tylko jeden z aspektów, które są nie do pominięcia.

Rok temu powiedziałem, że taka drużyna tutaj powstanie - nawet kosztem 2-3 miesięcy. Nawet, gdyby radość z niej miał już inny trener. Życie potoczyło się jednak w taki sposób, że to ja dzisiaj cieszę się z tymi piłkarzami z mistrzostwa. Drużyna dokonała bardzo wiele w ciągu sezonu i jest to godne wszelkich pochwał i podziwu. Nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek inny zaczął tak szybko funkcjonować. W sierpniu kończyliśmy okienko transferowe i wtedy zamknęliśmy kadrę na pewnych zasadach. Miałem u siebie takich piłkarzy, jakich chciałem. Wtedy kiedy byliśmy na 9. miejscu w tabeli, to mało kto wierzył, że to wszystko zmierza w dobrym kierunku. Wtedy wiedziałem, że jest to drużyna, którą stać na to, żeby grać dobrze w piłkę. Największą pochwałą dla zawodników jest to, że przez ostatnie 9-10 miesięcy prezentowali ustabilizowaną formę i grali tak, jak na mistrza przystało. Jedyne co mogło nas zatrzymać, to koronawirus, który nadszedł bardzo niespodziewanie i nikt nie był na to wszystko przygotowany. Mimo to, nawet po tej wymuszonej przerwie, drużyna nie straciła formy i dopiero po spotkaniu z Piastem coś się zacięło. Można jednak było się spodziewać, że wcześniej czy później zaczniemy się męczyć. Kilku zawodników było pod formą, a kilku kluczowych miało kontuzje, co również wpłynęło na psychikę pozostałych piłkarzy.

Czuliśmy, że nie gramy już tego co potrafimy i musimy wszelkimi sposobami doprowadzić ten sezon do końca. Z kolei dzisiejszy mecz przypomniał to, co potrafimy pokazać na boisku. Chłopcy wykazali się charakterem i determinacją. Wyczuli, że to jest ten moment. Chłopaki mają naprawdę nieprawdopodobny potencjał. Kiedy spojrzymy na kadrę rok wstecz, to kilku piłkarzy nie miało tutaj wysokich notowań. Na część z nich nikt nie liczył albo nie wierzył, że ci co przychodzą, będą wzmocnieniem. Teraz każdy mówi o Karbowniku, Majeckim, Antoliciu, Kante, Wszołku, Gwilii i wielu innych, których już teraz nawet nie wymienię. Ludzie zostali wyciągnięci z szafy i głębokiej rezerwy, gdzie grali. To mistrzostwo zdobyli również piłkarze, w których mało kto wierzył. Tym bardziej styl, w którym tego dokonali jest godny pochwały i podziwu. Dlatego z tego miejsca chciałbym im podziękować i pogratulować. Rok temu wiedziałem, że jesteśmy w stanie wiele pokazać. Wiem jednak, że aby zrobić kolejny krok, potrzebne są konkretne wzmocnienia. Chcielibyśmy pozyskać przynajmniej 5-6 graczy na poziomie Filipa Mladenovicia. Nie chcę mieć u siebie żadnych Robertów, Carlosów czy Mbappe i tak dalej. Chcę mieć zawodników, którzy mogą nas wzmocnić i sprawić, że ta drużyna będzie w stanie robić kolejne kroki do przodu. Bez tego nie będziemy się rozwijać.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Jestem dumny z tego, czego dokonaliśmy razem z dyrektorem sportowym i działem skautingu. Od początku sezonu zarobiliśmy na sprzedaży naszych zawodników 20 mln euro, a wydaliśmy 3,5 mln euro. Rożnicę łatwo sobie policzyć, a jest ona bardzo rzadko podkreślana. Ostatni transfer wyniósł nas 1,5 mln euro i w przypadku Bartosza Slisza to są to najlepiej wydane pieniądze w historii klubu. Najtańszy transfer jaki można by sobie wyobrazić. Jestem w 100% przekonany, że wszyscy już niebawem to zobaczą. Oprócz tego warto zaznaczyć, że wydajemy teraz setki tysięcy złotych mniej na pensje dla piłkarzy oraz sztabu szkoleniowego. Klub poszedł po rozum do głowy, a jednocześnie podniósł swoją jakość. To jest naprawdę warte podkreślenia.

Nie chcę za mocno wracać do tego co było, ale uważam, że kilka decyzji w meczach po pandemii sprawiło, że sezon był sztucznie przedłużany. Było sztuczne pompowanie emocji. Koniec końców zdobyliśmy jednak mistrza i zasłużyliśmy na niego jak mało kto.

Gratuluję wszystkim związanym z Legią. Dzisiaj czuliśmy wsparcie kibiców, chociaż nie mogliśmy zobaczyć ich wszystkich na stadionie. Było ich jednak na tyle dużo, że stworzyli na stadionie bardzo dobrą atmosferę. Pamiętajcie, że Legii nigdy nie jest łatwo zdobyć mistrzostwo. Przeciwko Legii bardzo trudno jest sędziować. To jest naprawdę coś niesamowitego. W tym sezonie dla Legii nie została odgwizdana żadna kontrowersja. Nie ma jednak co się dziwić. Nie wiem czy sędzia Stefański mieszka jeszcze w Polsce. Popełnił w meczu z nami jedną wątpliwość, chociaż niektórzy nazwali to błędem, a sprawiło to, że nie wiem czy on jeszcze w ogóle sędziuje mecze. Liczba mistrzostw Legii jest za mała o jakieś 20.

Niektórzy twierdzą, że Legia to klub, który w przeszłości okradał wszystkich z najlepszych zawodników. Te hipokryzje, cynizm i kłamstwa, którymi jest otaczana Legia i to rzekome jej promowanie to jest coś niesamowitego. To pewnie dlatego od 5 lat nie zagraliśmy u siebie żadnego domowego meczu w Pucharze Polski. Byliśmy jednym półfinalistą Pucharu Polski, który w tym sezonie nie zagrał meczu u siebie w tych rozgrywkach. Kiedy się to wydarzy, to pewnie pojawią się głosy o "ciepłych kulkach"... Jeżeli kiedyś "okradaliśmy" innych z zawodników, to jak to się stało, że w tym okresie zdobyliśmy tylko 4 mistrzostwa? Przez 60 lat cztery mistrzostwa i ktoś dalej próbuje mi wmówić, że jakaś "kradzież" miała tutaj miejsce? Super.

Nie deprecjonujmy faktu mistrzostwa Polski. Zdobycie mistrza z Legią to mega trudne zadanie. Gratuluję wszystkim, którym Legia leży w sercu. Dziękuję i pozdrawiam.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (47)

+dodaj komentarz
Bamph - 14.07.2020 / 06:27, *.play-internet.pl

Mega wywowiedz niezaleznie od wyniku

odpowiedz
(L) ukas - 13.07.2020 / 00:59, *.as13285.net

15te Mistrzostwo jest nasze!!

odpowiedz
Józefowianin - 12.07.2020 / 22:27, *.chello.pl

Dzięki Vuko!

odpowiedz
kami(L)praga - 12.07.2020 / 21:56, *.vectranet.pl

moze teraz na 2 ostatnie mecze zagra odmłodzonym składem chciał bym zobaczyc Karbo I Rosołka wspieranych Slizem Pyrdolem obrona bez zmian ale z Muzykiem w bramce a gwiazdki niech odpoczna

odpowiedz
Bb - 12.07.2020 / 22:03, *.plus.pl

@kami(L)praga: można by dać szansę w końcu wlodarowi i mosorowi skoro nie ma już presji a oni sami aspirują do pierwszej drużyny.

odpowiedz
kami(L)praga - 13.07.2020 / 01:54, *.vectranet.pl

@Bb: ogrywał bym młodych niektórym troszke wiecej czasu trzeba przykład Szymanskiego miał cieżkie poczatki niewiem tylko czy obok LTC nie powinni szpitala postawić bo coś te nasze gwiazdeczki non stop maja kontuzje Bramkarz Pomocnik ze strzałem z przed pola i bedzie dobrze a szanse na gre skrzydła atak dawac młodym myśle ze same pozytywne wieści by napływały bo niechce juz ogladac kulenowicia i jemu podobnych drewniaków

odpowiedz
wrt - 12.07.2020 / 21:55, *.play-internet.pl

dobrze ,że to podkreśla Vuko ,stop propagandzie ,to Górnik brał kogo chciał i to na zawsze,a nie na dwa lata

odpowiedz
bronek49 - 12.07.2020 / 17:17, *.chello.pl

mądra i celna wypowiedz Vuko

odpowiedz
... - 13.07.2020 / 18:06, *.t-mobile.pl

@bronek49: hahah

odpowiedz
Arek - 12.07.2020 / 16:10, *.tpnet.pl

Super wypowiedź. Vuko prawdziwy (l)egionista.

odpowiedz
pol - 12.07.2020 / 16:17, *.chello.pl

@Arek: buuhhhaaahhhaaaa...........pozer PINOKIO ,który także pałał miłością do skisły kraków.
Marny trenerzyna.
14 meczów ze strata punktów w tej gównianej lidze

odpowiedz
... - 12.07.2020 / 22:00, *.t-mobile.pl

@pol: zapomniałeś dodać, że ma w sercu Koronę Kielce.. prawdziwy Pinokio !!!

odpowiedz
Yeti - 12.07.2020 / 15:17, *.vectranet.pl

Jeśli już ktoś okradał za komuny to był to Górnik Zabrze. To jest najbardziej komunistyczny klub w Polsce, powstał za czasów Bieruta, promowany w szczególności przez pochodzącego ze Śląska Gierka. Wszystkie 14 mistrzostw zdobył w czasach PRL, po 89 roku już nic nie zdobył. Widać jak na dłoni, że ten klub był ulubieńcem władzy, a piłkarze podkradani innym klubom za talony na węgiel. Szlag trafia jak teraz kibice tegoż Górnika odcinają się od komuny i są tacy "solidarnościowi", kiedy to oni i ich klub byli pupilkiem PRLu. Na Śląsku mają krotką pamięć...

odpowiedz
tekken (L) - 12.07.2020 / 13:41, *.chello.pl

Vuko masz swoją szansę:). Mistrzostwa nikt ci już ne zabierze. W ostatnich meczach słabo to wyglądało. Przede wszystkim potrzebujesz napastnika: może Imaz, Bohar. W dalszej kolejności to zależy kto odejdzie.Lepiej uzupełniać młodymi z Legii.

odpowiedz
coach biedronka - 12.07.2020 / 13:20, *.sky.com

odnosnie bramkarza moze dac szanse cierzniakowi w koncu
z ligi tylko kuciak,steinborgs, lub stipica,z zagranicy boruc nie zadne wynalazki.
obroncy przedewszystki prawy i 2 stoperzy,
pomocnicy: lewoskrzydlowy ,defensywny za antolicia jak odejdzie,
napastnicy minimum 2 .
potrzeba 7 graczy
powinni odejsc:wieteska,astiz,remy,niestety martins,novikovas,
ostatnia szansa dla sanogo jak niebedzie mial kontuzji.

odpowiedz
Kkk - 12.07.2020 / 12:12, *.play-internet.pl

Jaka liga taki mistrz. Po prostu słaby . A puchary tradycyjnie temu dowiodą. Nie ma się co podniecać.

odpowiedz
Klex - 12.07.2020 / 16:02, *.master.pl

@Kkk: musiała być niezła panika skoro oddali PP za MP.. a wystarczył tylko 1pkt

odpowiedz
fgh - 12.07.2020 / 10:16, *.kth.pl

Taka Legie jak w 1 polowie to az chce sie ogladac ! zawsze tak powinno byc, albo prawie zawsze. to byla bardzo dobra pilka. problemem to jest wyszkolenie techniczne - strzaly 5 m nad bramka, bardzo malo gry na 1,2 przyjecia i gra wszerz zamiast do przodu przy ataku pozycyjnym. ale tak to jest, jak chce sie za darmo zbudowac LE lub LM. Ogolnie jest niezle, ale niech bedzie db lub bdb. Legia Mistrz !

odpowiedz
Chi(L) onum81 - 12.07.2020 / 08:46, *.234.238

Vuko trafiłeś w punkt z wypowiedzią na temat okradania innych przez Legię i rzekome promowanie przez PZPN itd itp. Rzygać się chce już jak się czyta te komentarze jak to w tym sezonie Legia zrobiła Mistrza bo na siłę sędziowie i reszta wpakowali Ją na pierwsze miejsce. Żaden idiota i pseudoznafffca nie powie, że Legia wywalczyła Mistrza dlatego, że grała najrówniej, ma najlepszych piłkarzy w Pl a reszta tych małych klubików wypier... się w meczach z ogórkami. A stwierdzenia typu " co to za mistrz z 9 porażkami" są śmieszne. Łach 7 razy w ryj i 11 remisów, Piast 11 razy w ryj. W zeszłym sezonie FC Ryga ich odprawiła a nam się do usranej śmierci będzie wypominać Dudelange

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 12.07.2020 / 07:40, *.play-internet.pl

Vuko jaki jest, taki jest. Zajechał kilku piłkarzy, ale jak chce się, być najleprzym, to bez ofiar się nie obędzie. Gratulacje dla drużyny oraz trenera

odpowiedz
... - 12.07.2020 / 16:07, *.t-mobile.pl

@PiotrŻo(L)iborz: zdecydowanie "najleprzy", pinokio king

odpowiedz
Rafalgral - 12.07.2020 / 06:59, *.orange.pl

Takiego trenera nam potrzeba ja przyznam sie ze na poczatku drogi po zwalonym poprzednim sezonie watpilem ale potem zobaczylem ze antolic ze veso ze gwilia ze kante rowniez graja pomyslalem ze jest dobrze a ta wypowiedz po roku jest vuko twoim credo legionisty

odpowiedz
Jimmy L - 12.07.2020 / 03:23, *.t-ipconnect.de

Vuko jestes mistrzem Polski !!!! Wawa dziekuje Ci

odpowiedz
Kkrriiss - 12.07.2020 / 11:20, *.orange.pl

@Jimmy L: Warszawa

odpowiedz
Jaco(L) - 12.07.2020 / 02:59, *.amazonaws.com

Gratulacje dla trenera i calej druzyny...powodzenia w el. do ligi mistrzow ...tylko (L)

odpowiedz
M73 - 12.07.2020 / 01:39, *.prioritytelecom.net

Gratulacje, dobry futbol, doby trener, silny klub. Teraz trochę pewności siebie i jak mawiał trener Wójcik ,,jedziemy z frajerami” w Lidze Mistrzów! Legia Mistrz!

odpowiedz
Piter - 12.07.2020 / 01:22, *.t-mobile.pl

Vuko szacun

odpowiedz
Andrew LEGIA - 12.07.2020 / 00:41, *.co.uk

VUKO Dzieki za MISTRZA POLSKI. 2020. LEGIA

odpowiedz
Teraz czas na transfery na Europę a to już jest całkiem inny poziom piłkarzy , którzy wystarczyli na naszą słabą ligę , teraz czas na piłkarzy z wyższej półki !!! - 12.07.2020 / 00:12, *.com.pl

Vuko - Kapustka i Kurzawę do Legii !!!

odpowiedz
Juri - 11.07.2020 / 23:28, *.inetia.pl

Prawdziwi kibice zawsze wierzą.
Za resztę szacuneczek,cała prawda.

odpowiedz
Wrath - 11.07.2020 / 23:03, *.chello.pl

raz jeszcze gratulacje dla całej drużyny, dzisiaj świętujemy! ale...
Vuko na barce gdy mówił o ostatnim spadku formy to wspomniał o "innych rzeczach, o których na szczęście nikt nie wie".
W wywiadzie w tvp sport Cierzniak również powiedział, że wiele rzeczy nie wyszło jeszcze na jaw dlaczego tak było.
Czyli jest coś na rzeczy i to mocno nie tak w środku drużyny...

odpowiedz
Pepe - 12.07.2020 / 00:44, *.chello.pl

@Wrath:
A Ty opowiedasz sąsiadom o co wczoraj pokłucili się rodzice?

odpowiedz
Wrath - 12.07.2020 / 13:39, *.chello.pl

@Pepe: a co ma piernik do wiatraka?
ale ok, odpowiem na Twoje pytanie. Nie i w ogóle bym o tym nie wspominał.
A tutaj niezależnie od siebie wspominają dając do zrozumienia, że za niedługo "sąsiedzi" się dowiedzą co tam za kulisami się dzieje. Zgodnie z Twoim myśleniem powinni siedzieć cicho ale już powiedzieli "A". Nic dziwnego, że ludzie inteligentni zaczynają się zastanawiać czym jest "B".

odpowiedz
Artur - 11.07.2020 / 22:57, *.25.51

Vuko!!! za tą wypowiedź masz u mnie szacunek do końca mych dni. Nigdy Ci tego nie zapomnę. Jesteś prawdziwym Legionistą. Pozdrawiam.

odpowiedz
KibicLegii - 11.07.2020 / 22:23, *.centertel.pl

20 mln euro - 3,5 mln euro = 16.5 mln euro na transfery w tym okienku :)))))))
No chyba, że Mioduski już opłacił lot rakietą Muska na... Marsa

odpowiedz
Kris - 12.07.2020 / 08:13, *.netfala.pl

@KibicLegii:
Napewno tyle pieniędzy nie przeznaczą ponieważ za coś klub musi żyć. Pensje piłkarzy, pracowników klubu, prąd, grunt etc. To wszystko kosztuje a warto dodać, że dostajemy po kieszeni z powodu obostrzeń COVID.

odpowiedz
L - 12.07.2020 / 17:04, *.tpnet.pl

@KibicLegii: Ty udajszeczy już zapomniałeś że nasz klub był i jest zadłużony?

odpowiedz
Zlb82 - 11.07.2020 / 22:17, *.t-mobile.pl

Trenerze jestes MISTRZEM!!!!

odpowiedz
Pacjusz - 11.07.2020 / 22:10, *.vectranet.pl

Jeżeli odpadną znów w pucharach z ogórkami, to ch. będzie warte to mistrzostwo... Mistrz Polski to niestety tytuł, który znaczy coraz mniej w Europie...

odpowiedz
Pjoter - 12.07.2020 / 00:38, *.amazonaws.com

@Pacjusz: no właśnie...wygranie 32 ligi w Europie to żadna nobilitacja.Zaraz to zweryfikują pastuszkowie z Kazachstanu, lub kucharze i ochroniarze z Luxemburga????

odpowiedz
Bodek - 12.07.2020 / 03:12, *.virginm.net

@Pacjusz: Mistrz Polski nic nie znaczy!!? Spie... laj!

odpowiedz
K - 12.07.2020 / 12:10, *.play-internet.pl

@Bodek: w naszej lidze. Nic. Dla jakiegoś maniaka może to święto , po mnie to spływa.

odpowiedz
Haha - 13.07.2020 / 09:44, *.t-mobile.pl

@Bodek: sam spi..j. Mistrzostwo śmiesznej ligi. Wystarczy grać byle jak, człapać przez cały sezon bez trenera i można wygrać MP.

odpowiedz
Pawciu - 11.07.2020 / 22:06, *.net.pl

Dzieki Vuko!!

odpowiedz
autor - 12.07.2020 / 02:38, *.vectranet.pl

@Pawciu: jemu dziekujesz? kpiny?

odpowiedz
Arek - 12.07.2020 / 16:09, *.tpnet.pl

@autor: a niby komu? Może Tobie, albo Twoim jękom? Czym Ty biedaku teraz będziesz żył? Dalej zeszłym sezonem? Vuko zdobył ten tytuł czy Ci się to podoba, czy nie. I taka jest prawda.

odpowiedz
Robson - 11.07.2020 / 22:03, *.play-internet.pl

Dzięki Vuko Mistrz mistrz LEGIA mistrz ????????????

odpowiedz