fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Probierz: Gratuluję "Vuko" mistrzostwa

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Michał Probierz (trener Cracovii): Z dzisiejszego meczu najistotniejsze jest to, że mogę pogratulować "Vuko" zdobycia mistrzostwa Polski. Widać było, że Legia zapewniła sobie ten tytuł dużo wcześniej, o czym mówiłem już kilkanaście tygodni temu. Można było zauważyć, że drużyna już wtedy była bardzo mocno rozpędzona. Tym bardziej dla nas ważne jest, że udało nam się ich wyeliminować w Pucharze Polski. Tamto spotkanie kosztowało nas jedno sporo zdrowia, co widać było dzisiaj. Wiedzieliśmy, że początek będzie bardzo istotny, ale nie potrafiliśmy się utrzymać przy piłce.

Później uspokoiliśmy jednak grę i wówczas straciliśmy gola, na co się nie zanosiło. To zmieniło oblicze meczu. W drugiej połowie spotkanie było już bardziej wyrównane. Mieliśmy swoje okazje, a Legia miała bardzo dobre momenty. Szkoda, że kibice odpalili race, bo w tym momencie nabieraliśmy rozpędu i stworzyliśmy kilka sytuacji. W drugiej połowie mieliśmy nawet okazje na wyrównanie. Niestety, kiedy gramy przeciwko Legii bardzo często popełniamy proste błędy i tak było również dzisiaj.

Przy 0-2 trudno było już odrobić straty. Teraz mamy w środę mecz z Lechem, a następnie przeciwko Piastowi. Zobaczymy jak ułoży się tabela. Być może będziemy mogli wtedy jeszcze powalczyć o ligowe podium. Jeżeli tak się nie stanie, to będziemy starali się zająć jak najwyższe miejsce na koniec sezonu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

+dodaj komentarz
Matt - 12.07.2020 / 22:55, *.tpnet.pl

A propos komentarzy dotyczących Probierza w Legii. Nie chciałbym go i uważam, że niczego szczególnego by tu nie osiągnął. Wydaje mi się jednak, że gościu aż przebiera nogami by usiąść na ławce Legii. Swoje gadał i robił, ale mam wrażenie, że myśli co innego. Każde takie tłumaczenie typu: przegrałem, choć wygrałem ładnie się w to wpisuje. Zobaczcie - jestem najlepszym trenerem w Polsce, Legia mi niestraszna. Chciałby przez to udowodnić innym, że osiągnął sukces a i chyba sobie, bo sądzę, że ma ułożoną zwycięską strategię, tylko rzekomo nie udaje się to nigdy przez przeciętnych wykonawców. Legia to byłaby dla niego próba życia. Zawsze mógłby przecież powiedzieć, że tak naprawdę to i tak był najlepszy od lat ;)

odpowiedz
KibicL - 12.07.2020 / 19:14, *.centertel.pl

Śmieszą mnie ci którzy widzieliby Probierza jak trenera Legii. Ileż to razy przez lata dawał do zrozumienia, że na dźwięk słowa Legia dostaje alergii i gęsiej skórki. Nawet teraz nie przeszło mu przez gardło żeby pogratulować Legii i ewentualnie jej trenerowi. Ograniczył się do gratulacji dla Vuko zupełnie jakby on zdobył mistrzostwo np. we florecie. Chociaż nie umniejszam zasług trenera.

odpowiedz
M.B - 12.07.2020 / 11:59, *.vectranet.pl

A ja czekam kiedy Michale zostaniesz trenerem Legii i swoją charyzmą i warsztatem poprowadzisz ten klub do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

odpowiedz
tekken (L) - 12.07.2020 / 13:26, *.chello.pl

@M.B: Chyba żartujesz. Niech pokaże najpierw coś z kimś innym. Jego zespoły grają strasznie mosiężnie -zero widowiskowości. Pogonił Gola, który nie chciał się podporządkować obniżkom, a sam pewnie nie był aniołem jak grał.

odpowiedz
Arek - 12.07.2020 / 15:54, *.tpnet.pl

@M.B: jednak masz coś z głową.

odpowiedz
derry - 12.07.2020 / 18:21, *.chello.pl

@M.B:
chory jesteś? nie za mocne masz lekarstwa? to jeden z tych co to mają wieczny kompleks Legii i Warszawy. Jaki on ma warsztat? Chciałbyś takiej serii jaką zafundował Cracovii - bodaj 7 kolejnych porażek? Przecież to słaba liga więc dlaczego? U Filipiaka ma przecież porządne jak na te ligę finanse więc czemu nie potrafi nic wygrać?

odpowiedz
Autor - 12.07.2020 / 18:26, *.135.90

@M.B: A ja sie z Toba zgadzam... Legia to nie jakas cracovia czy jagiellonia. Tutaj ma pilkarzy zupelnie innych niz owe dwa kluby. Mysle ze Jakby sie dobrze dogadal z DM i dobre transfery mu dali to Probierz by z Legia osiagnal cos. Ma charyzme i warsztat bo gdzie nie poszedl trenowac to ta druzyna po jakims czasie zaczynala sie liczyc w ekstraklasie. Slepiec tylko by nie zauwazyl. A niesmaki w takich sytuacjach sie chowa w kieszen. Wiadomo jaki Probierz jest i nic tego nie zmieni. Ale tak... chcialbym zeby poprowadzil Legie. Nie sadzcie sie on jest dobrym trenerem

odpowiedz
griff - 12.07.2020 / 09:56, *.chello.pl

A płaczek swoje... bliscy strzelenia (nie, nie strzelenia raczej zmiany wyniku) byli przy kiksie Wieteski a do przerwy powinno być 3:0 dla Legii. Chyba Alkomat oglądał inny mecz niż my wszyscy.

odpowiedz
Mario - 12.07.2020 / 09:44, *.108.72

Brawo. Odzyskaliśmy to co nasze.

odpowiedz
dejne3 - 12.07.2020 / 00:08, *.plus.pl

Tak kartoflom odpuszczą mecz ,wszystko na jedną szalę 24 grają z Lechią i tam pełną koncentracjęzarzadzi Alkomat

odpowiedz
Norbi - 11.07.2020 / 23:49, *.plus.pl

brawo legia wy

odpowiedz
Der - 11.07.2020 / 22:59, *.centertel.pl

widać ze ma respekt do Vuko chyba jako pierwszego trenera który prowadzi Legię. Miejmy nadzieję że to początek wielkiej Legii pod wodzą trenera który jest LEGIONISTĄ a nie gościem na kontrakcie.

odpowiedz
FI(L)IP - 11.07.2020 / 22:48, *.amazonaws.com

Szkoda, że kibice Jagiellonii zarzucili boisko serpentynami. Nie, nie dziś, w ostatniej kolejce sezonu 2016/17.

odpowiedz
Luk - 11.07.2020 / 22:33, *.orange.pl

Chyba oglądał inny mecz. Mieli jedną akcję po rożnym. U nas słupek Rochy, 2 swietne akcje Gvilii, dobitka z kilku metrów Pekharda, idealna akcja Luqiego. To mógł być pogrom

odpowiedz
Wolfik - 11.07.2020 / 22:44, *.mm.pl

@Luk: Jeszcze nie pokapowałes w filozofii "polskiego Mourinho"?? On zawsze wygrywa, nawet jak przegrywa.

odpowiedz
johny48 - 11.07.2020 / 22:50, *.stansat.pl

@Wolfik: ????

odpowiedz
S - 12.07.2020 / 11:53, *.centertel.pl

@Wolfik: Taaaa mentalnie jak nie wygrał to remis był.

odpowiedz