fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia Warszawa 2-0 Cracovia

M15TRZOWIE

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa została w sobotę Mistrzem Polski sezonu 2019/20! Zawodnicy Aleksandara Vukovicia zapewnili sobie tytuł pokonując na własnym stadionie Cracovię 2-0. Pierwszego gola strzelił Tomas Pekhart, a w drugiej połowie wynik ustalił Walerian Gwilia.

Legia nie zamierzała koncentrować się na utrzymaniu remisu i od początku starała się atakować przeciwników. Już po 10 minutach gospodarze musieli zmierzyć się jednak z pierwszymi problemami kadrowymi. Niedługo po otrzymaniu żółtej kartki, ból mięśniowy zaczął odczuwać Andre Martins, który musiał opuścić boisko. Przez dłuższy czas brakowało okazji strzeleckich, chociaż na murawie oglądaliśmy sporo walki i tempo gry było na zadowalającym poziomie. W 23. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Tomas Pekhart! Czeski napastnik znakomicie wykorzystał dogranie z prawej strony i z najbliższej odległości głową pokonał bramkarza Cracovii. Napastnik świetnie odnalazł się w szesnastce rywale i mimo obecności obrońcy zdołał wywalczyć sobie pozycję do oddania strzału.

Goście byli dużej mniej aktywni w ataku niż jeszcze kilka dni temu. Pomimo tego, dwa kwadranse po rozpoczęciu gry za sprawą... Mateusza Wieteski mogli doprowadzić do remisu. Defensor niefortunnie przeciął dośrodkowanie i gdyby nie przytomna interwencja Radosława Cierzniaka to zaliczyłby trafienie samobójcze. Chwilę potem odpowiedzieli "Wojskowi". Z dystansu huknął Domagoj Antolić, a w odbitą przez Lukasa Hrosso piłkę nie zdołał trafić Pekhart. Za kilkadziesiąt sekund znów było bardzo groźnie pod bramką krakowian. Z rzutu wolnego mocno uderzył Luis Rocha i tym razem przyjezdnych uratował słupek.

Tuż przed przerwą stuprocentowa szansa na podwyższenie wyniku zmarnowana przez Waleriana Gwilię... Gruzin dostał świetnie podanie od Pawła Wszołka i z kilku metrów fatalnie chybił. Powtórki pokazały jednak, że obrońcy dosyć mocno utrudniali mu w tej sytuacji oddanie strzału. Wkrótce arbiter zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie, zapraszając obydwie drużyny do szatni. Pierwsze 45 minut wypadło zdecydowanie na korzyść legionistów, którzy wyciągnęli wnioski po ostatniej porażce i nie pozwalali tego dnia Cracovii na zbyt wiele.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Kilka minut po zmianie stron bliski szczęścia był Luquinhas. Brazylijczyk dostał podanie od Wszołka, lecz jego mocny strzał ofiarnie zablokował Michał Helik i mieliśmy tylko rzut rożny. Po godzinie gry znów Cracovia miała sporo szczęścia, a Legia pokazała problemy z kończeniem akcji. Prawą stroną obrońcom urwał się Wszołek i z jego próbą lewą nogą na raty poradził sobie Hrosso. Na dobitkę zdecydował się jeszcze Luquinhas. Strzał pomocnika pozostawił jednak sporo do życzenia.

Cracovia cały czas szukała swoich szans i starała się strzelić gola wyrównującego. wkrótce do interwencji został zmuszony Cierzniak, który z dużym wysiłkiem odbił piłkę kopniętą z dystansu przez Floriana Loshaja. W 74. minucie Cracovia była bliska doprowadzenia do remisu, kiedy po wrzutce z rzutu rożnego Ivana Fiolicia minimalnie głową chybił Cornel Rapa. Ta niewykorzystana okazja zemściła się na gościach kilkadziesiąt sekund potem. Świetne przejęcie na połowie rywala zanotował Bartosz Slisz, piłka po chwili trafiła po nogi Gwilii, który precyzyjnym strzałem pokonał Hrosso. To trafienie już definitywnie przesądziło o mistrzostwie dla Legii! Trudno było sobie wyobrazić, że w ciągi niespełna dziesięciu minut goście trzy razy pokonają bramkarza Legii.

Sześć minut przed końcem Gwilia bliski był drugiego gola. Tym razem futbolówkę na połowie przeciwnika odebrał wprowadzony Mateusz Cholewiak, raz jeszcze strzału z dystansu spróbował Gruzin i tym razem zabrakło mu nieco precyzji. Za kilka minut sędzia zakończył mecz i pozwolił legionistom na świętowanie 15. tytułu mistrza Polski.

Ekstraklasa
35. kolejka
#LEGCRA
7200
Warszawa
11.07.2020
17:30
Legia Warszawa
Cracovia
Legia Warszawa
2-0
Cracovia
23' Pekhart
75' Gwilia
(1-0)
33 Radosław Cierzniak
14 Michał Karbownik
55 Artur Jędrzejczyk
4 Mateusz Wieteska
16 Luis Rocha
22 Paweł Wszołek
24 Andre Martins 11'
7 Domagoj Antolić
8 Walerian Gwilia 94'
82 Luquinhas 80'
9 Tomas Pekhart
19 Wojciech Muzyk
15 Ariel Mosór
34 Inaki Astiz
31 Piotr Pyrdoł
41 Paweł Stolarski
99 Bartosz Slisz 11'
17 Mateusz Cholewiak 80'
21 Szymon Włodarczyk
39 Maciej Rosołek 94'
Lukas Hrosso 31
Cornel Rapa 2
Michał Helik 39
Ołeksij Dytiatjew 34
Kamil Pestka 33
Sergiu Hanca 4
58' Sylwester Lusiusz 6
73' Florian Loshaj 22
Pelle van Amersfoot 10
82' Mateusz Wdowiak 11
Rafael Lopes 21
Michal Pesković 40
Sebastian Strózik 77
58' Ivan Fiolić 14
Daniel Pik 97
Michał Rakoczy 25
82' Thiago 7
Tomas Vestenicky 99
Diego Ferraresso 87
73' David Jablonsky 85
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović, Marek Saganowski
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Mateusz Dawidziuk
Masażyści: Paweł Bamber,Michał Trzaskoma, Przemysław Wielebski
Trener: Michał Probierz
Asystent trenera: Grzegorz Kurdziel
Kierownik drużyny: Artur Bernacki
Lekarz: Sylwia Krzykawska
Masażyści: Przemysław Kutera, Dominik Kożuch
Sędziowie
Główny: Jarosław Przybył
Asystent: Konrad Sapela
Asystent: Marcin Borkowski
Techniczny: Grzegorz Kawałko
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (43)

+dodaj komentarz
Slawunio - 13.07.2020 / 17:42, *.6.250

Ja świętuje 15 mistrzostwo w
(L)ondynie.Pozdrawiam wszystkich fanów Legii na całym świecie. Najwspanialszy klub na świecie co kibiców mnóstwo ma każdy kibic wie że przecież to jest LEGIA WARSZAWA!

odpowiedz
Remino - 12.07.2020 / 17:55, *.t-mobile.pl

Ja też jestem z Małopolski a Legii kibicuję od 1965 r., miałem wówczas 10 lat. I tak już jest. Pozdrawiam wszystkich Kibiców Legii w Polsce i na Świecie. Cudowne 15 Mistrzostwo!

odpowiedz
dejne3 - 12.07.2020 / 16:58, *.plus.pl

Upragnione Mistrzostwo, smakuje bardzo ,dziękuję Wszystkim:piłkarzom ,sztabowi trenerskiemu, zarządowi i oczywiście kibicom bo bez nich też nie było by tego sukcesu i Tym wszystkim którzy wierzyli w Legię tych że stadionu jak i Tych którzy mieszkają setki kilometrów od Ł3 ,a mimo to są na dobre i na złe ryzykując swoim życiem i zdrowiem. Dziękujemy Ci ukochaną Mistrzem Polski jest Legia Warszawa .Grajcie do końca i pokarzcie tym wszystkim Lechom i Gliwickim kto jest najlepszy Legii Warszawa

odpowiedz
coach biedronka - 12.07.2020 / 16:52, *.sky.com

bramkarz- stipica/steinbors
obr-prawy i 2 stoperow
pomocnicy- kozluj,bohar,felix
nap-nikolic

odpowiedz
atmosferic - 12.07.2020 / 15:17, *.orange.pl

Jorge Felixa brac i Bohara i mamy kolejne mistrzostwo.

odpowiedz
On - 12.07.2020 / 14:46, *.152.74

Hamburg (L) Pozdrawia Braci !!! Legia Mistrz 2020!!!

odpowiedz
Jerry - 12.07.2020 / 11:30, *.com.pl

Miodek !!! Miodek!!! Miodek!!!

odpowiedz
Rado(L) - 12.07.2020 / 10:26, *.t-mobile.pl

Mistrzem Polski JEST,Ukochana MA, Mistrzem Polski JEST....LEGIA WARSZAWA
Świętuję sam ponieważ mieszkam 300 km od Warszawy w woj. małopolskim, gdzie mało jest kibiców Legii????????⚽️????????????
Pozdrawiam braci po szału.

odpowiedz
OM - 12.07.2020 / 10:31, *.stansat.pl

@Rado(L): Szcun Bracie !

odpowiedz
(L)1916(L) - 12.07.2020 / 09:46, *.centertel.pl

Witam.
Na początku chciałem odszczekac swoje słowa z tego sezonu. Nie wierzyłem, że drużyna sięgnie po tytuł pod wodzą Vuko.
Gratuluję drużynie oraz trenerowi, który wiedział co robi

odpowiedz
Grzybo - 12.07.2020 / 09:26, *.com.au

Ja świętuję w Sydney!!!

odpowiedz
robert9174 - 12.07.2020 / 07:33, *.plus.pl

Ja mam łatwo Wielkopolska ale wczoraj w barwach na mieście pozdrawiam

odpowiedz
krislegia - 12.07.2020 / 05:24, *.205.99

Ja swiętuje w łodzi :P

odpowiedz
Legionista - 12.07.2020 / 01:00, *.amazonaws.com

Ja świętuje w Afganistanie (L) a żeby było ciekawiej mieszkam w Krakowie. Legia Mistrz 2020!!!

odpowiedz
Silesian Legion - 12.07.2020 / 00:39, *.t-mobile.pl

@chris i cała reszta.. Co wy wiecie o trudnych miejscach :D Pozdrowienia z Górnego Śląska!!! Mistrz Mistrz Legia Mistrz!!!!!!!!

odpowiedz
WarMaster - 12.07.2020 / 00:30, *.165.49

Też świętuje w samotności bo moja Legia nie jest popularna w miejscu w którym mieszkam (L)

odpowiedz
Chris - 11.07.2020 / 21:48, *.chello.pl

Ja świętuję samotnie%%%%%% - mieszkam w mieście gdzie za kibicowanie LEGII grozi smierć. MISTRZ, MISTRZ (L)egia Mistrz -= 2o2o =-

odpowiedz
GS - 11.07.2020 / 21:52, *.168.134

@Chris: Szacun i pozdrowienia kolego.

odpowiedz
Chris - 11.07.2020 / 21:57, *.chello.pl

@GS: Dziękuję, również pozdrawiam - miłość do Legii ponad wszystko. Mistrzem Polski jest UKOCHANA MA , mistrzem Polski jest LEGIA WARSZAWA :) %%%%%%

odpowiedz
student_L - 11.07.2020 / 23:33, *.amazonaws.com

@Chris:
Pozdrowienia z Tczewa. Tu też nieciekawie dla kibica Legii. :)

odpowiedz
CWKSiak - 12.07.2020 / 09:08, *.centertel.pl

@Chris:
Życie pisze różne scenariusze, są czasem oferty pracy nie do odrzucenia, od kilku lat mieszkam w poznaniu, mówiąc eufemistycznie nie przepadają tu za Legią.
Mistrzem Polski jest ukochana ma...!????

odpowiedz
Forza Legia - 11.07.2020 / 21:38, *.plus.pl

Mistrz, Mistrz, Legia Mistrz!!!????????????????????????????????????

odpowiedz
syrenka - 11.07.2020 / 21:19, *.orange.pl


W Koninie runda samochodem z flagą Legii! Pozdrowienia! Bawcie się dobrze i do zobaczenia!!!!!

odpowiedz
Kibolek - 11.07.2020 / 21:28, *.telefonica.de

@syrenka: siema czekam na nowym moście z racami na wiadukcie od szpitalnej. ELo

odpowiedz
Żaba - 11.07.2020 / 21:06, *.mm.pl

Antolić gra i środek pola istnieje szkoda pucharu (brak Antolićia) nie oszukujcie się dobry grajek Legia mistrz

odpowiedz
Paw - 11.07.2020 / 20:33, *.telkab.pl

Turrrru tutuuuuu .....tu ru tututu

odpowiedz
Wawa - 11.07.2020 / 20:32, *.124.248

No
Mamy
Tooooo

odpowiedz
Drybcio - 11.07.2020 / 20:17, *.plus.pl

LEGIA MISTRZ! Mamy To!

odpowiedz
Barjusz54 - 11.07.2020 / 19:59, *.cyfrowypolsat.pl

LEGIA MISTRZ !!!!! i wszystko

odpowiedz
Władeczek - 11.07.2020 / 19:58, *.vectranet.pl

U mnie fiesta faken na całego. Zrobiony już jestem, że aż strach faken.

odpowiedz
Mietek - 11.07.2020 / 20:20, *.play-internet.pl

@Władeczek: Maciora jest ?

odpowiedz
Zielarski - 11.07.2020 / 20:24, *.co.uk

@Władeczek:pocałuj maciore faken tyle lat czeka

odpowiedz
Arek - 12.07.2020 / 00:48, *.t-mobile.pl

@Mietek: razem z knurem

odpowiedz
Wolfik - 11.07.2020 / 19:43, *.mm.pl

Dla mnie cichymi bohaterami meczu są Jędrzejczyk (kolejny mecz bez żółtek kartki, pewny punkt obrony) oraz Bartek Ślisz (bardzo udane odbiory). Pewny Cierzniak w bramce.
Wszyscy zagrali dziś mądrze. Brawa dla całej drużyny!!!

odpowiedz
Znawca - 11.07.2020 / 20:07, *.centertel.pl

@Wolfik: Bartek Slisz a nie Ślisz. Faktycznie grał bardzo dobrze.

odpowiedz
Wolfik - 11.07.2020 / 20:15, *.mm.pl

@Znawca: Oczywiście masz rację. To z nerwów...:)

odpowiedz
Zlb82 - 11.07.2020 / 22:02, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Tak jest Bracie braaaawo!!!!Dla wszystkich którzy dołożyli się do odzyskania MP.Wielkie brawa dla trenera Vukovicia.Kawal dobrej roboty odwalil. Co tutaj gadać duzo LEGIA JEST MISTRZEM POLSKI...

odpowiedz
tekken (L) - 12.07.2020 / 13:02, *.chello.pl

@Wolfik: Hehe ja też mam dwóch cichych bohaterów tylko, że innych: Rocha i Antolić -nasz motor napędowy.

odpowiedz
Domi3 - 11.07.2020 / 19:42, *.plus.pl

Mistrz !

odpowiedz
MAKEN - 11.07.2020 / 19:41, *.252.80

Jest!!! Mamy to. LEGIA MISTRZ!!!

odpowiedz
Wstyd !! - 11.07.2020 / 19:34, *.t-mobile.pl

Oddany PP ...

odpowiedz
Adz - 12.07.2020 / 18:48, *.play-internet.pl

@Wstyd !!: Pies Cię wiesz co

odpowiedz