Kuba Pawluk i Marcin Józefowski najlepsi w klasie 505
REKLAMA

Wygrana Pawluka i Józefowskiego w Lotos Nord Cup

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Za nami bardzo intensywny weekend w wykonaniu zawodników żeglarskiej Legii. W Gdańsku, w Regatach Lotos Nord Cup w klasie 505 zwyciężyli legioniści - Kuba Pawluk z Marcinem Józefowskim, którzy o 5 punktów wyprzedzili Karola Milewskiego i Jana Siekierzyńsiego z YK Stal. Legijna załoga wygrała cztery z siedmiu wyścigów, w pozostałych plasując się na miejscach 2, 3 i 4.

Podczas zawodów w Gdyni w klasie Optimist, najmłodszy reprezentant żeglarskiej Legii, August II "Mocny" Sobczak był 46. wśród 111. startujących. Na jeziorze Garda we Włoszech, Roman Główka ukończył regaty klasy Melges32 na siódmym miejscu. Z kolei Wojtek Groszyk na klasie Micro, zajął dziewiątą lokatę w Olsztynie.

Legijna załoga, dowodzona przez Krystiana Moszczyńskiego, zadebiutowała również w rozgrywkach I ligi żeglarskiej (zaplecze ekstraklasy). Drugi zespół Legii pierwsze zawody (w Sopocie) ukończył na miejscu ósmym, kończąc poszczególne wyścigi na miejscach: 5, 1, 3, 6, 6, 6, 4, 5, 4, 1, 5, 4, 3, 4, 1.

Za tydzień w Sopocie ekipa żeglarskiej Legii wystartuje w drugich zawodach sezonu 2020 Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej.
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
Hans - 14.07.2020 / 13:51, *.chello.pl

Mocno Legia!!

odpowiedz
Szczota - 14.07.2020 / 12:29, *.play-internet.pl

Dobry prognostyk przed startem w ekstraklasie, oby było lepiej niż w Szczecinie! Mocno Legia!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.