Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Mioduski o mistrzostwie i transferach

źródło: Super Express / se.pl

- Od dwóch-trzech tygodni wiedzieliśmy, że pewnie zmierzamy po ten tytuł, że jest blisko. Emocjonalnie to na pewno jest dla nas ważny moment, ale nie ma w nas teraz poczucia ulgi czy spełnienia, bo to mistrzostwo to tylko dla nas przepustka, by iść dalej. Wejść na jeszcze wyższy poziom nie tylko na boisku, ale też poza boiskiem. Mam tu na myśli choćby nasz nowy ośrodek, który pozwoli nam postawić ten kolejny krok (...) u nas ta praca nigdy nie będzie skończona. Naszym fundamentem powinno być nie tylko zdobywanie mistrzostw Polski, ale też regularna gra w pucharach. To jest w tej chwili nasz główny cel - mówi Dariusz Mioduski w rozmowie z Super Expressem.

Ile transferów do klubu?

Po meczu z Cracovią trener Aleksandar Vuković powiedział, że drużyna potrzebuje 5-6 wzmocnień na poziomie Filipa Mladenovicia.

- Gdyby nie kontuzje Marko Vesovicia i Jose Kante - a szczególnie Marko, który może grać jako boczny obrońca i skrzydłowy - pewnie te potrzeby byłby mniejsze. Ale i tak jesteśmy świadomi, że cały czas musimy się wzmacniać. Czy przyjdzie do nas aż pięciu-sześciu piłkarzy na najwyższym poziomie? Tego teraz obiecać nie mogę, ale na pewno zrobimy wszystko, by tak się stało i trener był zadowolony - mówi prezes Legii.

Mioduski zakłada, że Michał Karbownik zostanie w Legii do zimy, zagra w pucharach i zadebiutuje w reprezentacji, ale też nie może wykluczyć, że przyjdzie oferta, która będzie satysfakcjonująca dla wszystkich stron. Legia tak naprawdę bowiem potrzebuje pieniędzy ze sprzedaży Karbownika, by dalej normalnie funkcjonować. Bez tego ruchu budżet transferowy nie będzie wielki, ale prezes zapowiada, że klub będzie w stanie podziałać.

W Legii nadal chętnie widzieliby Bartosza Kapustkę, który ma jednak jeszcze roczną umowę z Leicester. Kupiony będzie także nowy bramkarz i jedną z opcji jest Dusan Kuciak, ale na przeszkodzie może stanąć aktualny kontrakt z Lechią.

Inne nazwiska, o które został zapytany prezes Legii, to:

Damjan Bohar - Legia nie zamierza płacić za niego miliona euro

Denik Alibec - klub chce tego napastnika, ale trudne są rozmowy z właścicielami jego obecnego klubu

Jorge Felix - Mioduski: Wiemy, że kończy mu się kontrakt z Piastem. Na polską ligę to fantastyczny zawodnik, ale czy jest w stanie grać na wyższym poziomie pod względem przygotowania fizycznego i intensywności? Gra między liniami, to dobry, inteligentny zawodnik...

Alon Turgeman - Mioduski: Chcemy grać szybko i na wysokiej intensywności. Wiemy, że on potrafi strzelać gole i ładnie się porusza.

Całą rozmowę możecie przeczytać na sport.se.pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
Wolfik - 15.07.2020 / 01:04, *.mm.pl

Milion euro za Bohara??? Ktoś na nieźle nagrzane pod kopułą...

odpowiedz
WWL - 14.07.2020 / 08:22, *.play-internet.pl

Gytkaer odchodzi z.lecha.
Ma już zaklepany klub , czy da się o niego powalczyć?
Wiadomo że za sam podpis trzeba by było mu zapłacić 1mln €, ale jak chcemy grać w pucharach to trzeba zainwestować

odpowiedz
coach biedronka - 13.07.2020 / 22:45, *.sky.com

bramkarz stipica lub steinbors
obroncy : POSZUKAC 2 STOPEROW I PRAWEGO
pomocnycy;KOZLUJ,PLACHETA,FELIX,BOHAR
ATAK:conajmniej 2

odpowiedz
Kibic L - 13.07.2020 / 17:16, *.centertel.pl

Trzeba szukać takich graczy jak Luquinhas ! Szybkich, przebojowych, dobrych w grze 1 na 1

odpowiedz
Czas na poważne transfery , żeby się w Europie po raz kolejny nie zbłaźnić ! - 13.07.2020 / 16:40, *.com.pl

Kapustka , Kurzawa , są do wzięcia w Legii mogliby odrodzić się i dać taką jakość jaką daje Legii Wszołek . Puchary to inna para kaloszy . Skład na dziś mamy na naszą słabą ligę , ale potrzebne są wzmocnienia , żeby nie trząść portkami choćby przed wylosowaniem takiego Bate Borysów . Potrzebny jest przede wszystkim dobry , dynamiczny i skuteczny napastnik do gry , a nie tylko do strącania głową piłek

odpowiedz
Leśny Dziadek - 13.07.2020 / 15:45, *.centertel.pl

Kupic dobrego bramkarza, Kirkesowa Mladenovic moze grac na skrzydle, napadziora. Jezeli ktos mowi, ze Felix sie tu nie nadaje, a Kapustka jak najbardziej, to o co tu chodzi? Propozycja: Nowy bramkarz Karbownik Jedza Lewczuk Kirkeskov Wszolek Felix (Bohar) Luqinias Antolic Mladenovic Nowy napadzior plus ci, ktorzy sa. Kontuzjowani powoli do siebie dojda. To jest podstawa, zeby probowac zrobic cokolwiek w Europie. I teraz spojrzmy, ile takie rozwiazanie kosztuje? 2-3 mln. euro? To jezeli nie ma takiej kasy na transfery, to po co ten krzyk i marzenia o jakichkolwiek pucharach...

odpowiedz
... - 13.07.2020 / 14:53, *.t-mobile.pl

Zacznijmy od trenera !!

odpowiedz
lubicz - 13.07.2020 / 12:45, *.centertel.pl

Może o realnych wzmocnieniach?
Np Płacheta ze Śląska...
Kuciak to chory pomysł.

odpowiedz
Sasza - 13.07.2020 / 11:20, *.chello.pl

Ja nie rozumiem po co nam nowy bramkarz? Mamy Cierzniaka, który od Kuciaka gorszy nie jest i młodego Muzyka, który jeszcze ma sporo do nauki. Po co ściągać kolejnego za niemałą pewnie kasę, której zdaje się w nadmiarze nie mamy. Co do Kuciaka to jestem zdecydowanie przeciw. Niech gnije dalej w tej Lechii.

odpowiedz
Olee - 13.07.2020 / 14:02, *.plus.pl

@Sasza: ani cierzniak ani muzyk czy miszta nie prezentują poziomu majeckiego czy malarza

odpowiedz
Piotr - 13.07.2020 / 21:53, *.orange.pl

@Olee: Cierzniak wychodzi na mecz po bardzo długiej przerwie ma jedną 100% sytuację (starzał Wieteski) i broni. Świadczy to o wysokiej klasie. Na pewno by obronił 2 z 4 bramek puszczonych przez Muzyka

odpowiedz
Krzeszczu - 15.07.2020 / 12:27, *.bredband2.com

@Sasza: Ale przeciez jeszcze do nie dawna, na tym tutaj forum, Cierzniak byl recznikiem odcinajacym kupony?
A co do Kuciaka to sie zgadzam, (ewentualny) transfer zupelnie bez sensu.

odpowiedz
Matt - 13.07.2020 / 10:09, *.132.229

Dajcie sobie już spokój z tym Kapustką. Gościu oddał na Euro jeden niecelny strzał po niezłej kiwce i wielki bohater.

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 13.07.2020 / 10:33, *.vectranet.pl

@Matt: Lewy na takich turniejach też nic nie zrobił i co z tego? W klubie wiadomo co robi.

odpowiedz
dejne3 - 13.07.2020 / 15:30, *.plus.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie: Kapusta miał parcie na wyjazd i gdzie jest w tej chwili Legia to nie przestań żeglarska, tu trzeba grać id razu a nie podnosić swoje morale po roku nie grania w piłkę.Na PSP 4 tam jest jego miejsce

odpowiedz
Kapustak - 13.07.2020 / 16:02, *.t-mobile.pl

ale niektórzy z was mają pojęcie o piłce,

Kapustka to grajek który jeżeli wypali (i to jest jego jedyna wada ) , to jest to transfer HIT jakiego nie było, to nie emeryt ...Młody Polak, reprezentacja, Leicester

A Kapustka jeżeli nie dogada się z Legią to przybije gwóżdż do swojej karierowej trumny i sajonara

odpowiedz
Błażej - 13.07.2020 / 10:07, *.mt.com

Felix to nie jest najlepszy pomysł, ten facet ma swoje ograniczenia i mało widzi na boisku. Turgeman prędzej.

odpowiedz
Blaze(n)j - 13.07.2020 / 12:06, *.135.90

@Błażej: Cie prosze... Zacznij ogladac ekstraklase i dopiero produkuj wypowiedzi. Co za sens ma mowienie o kims czy o czyms o czym nie ma sie pojecia. Stary pozdro i posluchaj glosu ogladajacych ekstraklase. FELIX W LEGII JAK NAJBARDZIEJ NA TAK!!! :D

odpowiedz
Leśny Dziadek - 13.07.2020 / 10:06, *.centertel.pl

Ps 2. Kiedy Slisz zostanie liderem, skoro ,,za chwile,, ma byc sprzedany? To wszystko przypomina bajanie o zbudowaniu pieknego palacu na... drewnianych balach, ktore bedzie sie wyciagalo w trakcie budowy. Lepiej zaczac realnie myslec o projekcie i zbudowac domek letniskowy... To jest jakas paranoja, gdy sie przeanalizuje wywiady tego czlowieka. Tam jedno przeczy drugiemu i nic sie nie zgadza. Moze poza jednym - liczmy na CUD... Modlitwy czas zaczac...

odpowiedz
M@c - 13.07.2020 / 10:04, *.chello.pl

Wczorajszy mecz Lech vs Lechia pokazał, że Kuciak jest w słabszej formie. Dwie bramki z trzech można zaliczyć na jego konto, choć przy trzeciej też mógł zachować się lepiej.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 13.07.2020 / 09:51, *.centertel.pl

Ps. Przeczytalem caly artykul. Tam jest jedno wiadome - sprzedamy Karbownika, pozniej Luqiniasa, za 2 lata Slisza. W miedzy czasie jeszcze kilku. A z wymienionych pilkarzy, raczej nikt nie przyjdzie. No moze kogos uda sie pozyskac szczesliwym trafem. Czyli lepiej nie miec zludzen, ze tym razem Legia bedzie lepiej przygotowana do gry w Europie, bo z tego tekstu, to nie wynika, wrecz przeciwnie. A akademia to jest sposob na utrzymanie klubu. Z taka filozofia, o jakim rozwoju klubu mozna myslec? Dobra, nie znam sie....

odpowiedz
Leśny Dziadek - 13.07.2020 / 09:31, *.centertel.pl

Jezeli pan mysli o realnych wzmocnieniach, to podane przyklady sa bardzo slabe. Kuciak jest jak elektryczny wegorz, moze porazic parada przeciwnika, ale i swojego - rozwalic szatnie. Kapustka moze sie i odbuduje, ale tu potrzeba kogos gotowego do gry. Bohar w takim razie za drogi i nie mam zludzen, ze Zaglebie zejdzie z ceny. Tym bardziej o Alibecu mozemy pomarzyc. Felix - po tym tekscie, ze nie wiadomo czy da rade, tylko glupi tu przyjdzie. Turgeman - nie oceniam, bo nie znam jego historii i nie sledzilem gry w Wisle. Na koniec pytanie - pan rzeczywiscie mysli o grze w Europie, czy to tylko takie gadanie ,,bezdomnego,, spod dworca, ktory nie ma kasy, ale chetnie zjadlby obiad i wynajal pokoj w Mariocie...? Myslalem, ze przeczytam o konkretnech wzmocnieniach, zeby wreszcie zagrac w grupie. Chyba ze, to zaslona dymna. W takim przypadku czekam cierpliwie na transfery.

odpowiedz
miet - 13.07.2020 / 08:49, *.amazonaws.com

i ladnie sie porusza...
tanczyc umie ?

odpowiedz
Gepetto - 13.07.2020 / 13:04, *.chello.pl

@miet: od razu skojarzyłem transfer Maseraka

odpowiedz
Pablo33 - 13.07.2020 / 08:46, *.centertel.pl

Turgeman to będzie dobry ruch

odpowiedz