Piotr Stokowiec - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Stokowiec: Legia się regeneruje, a przed nami finał sezonu

Woytek

- Chcemy walczyć i osiągnąć cel jakim jest czwarte miejsce. Ponadto przed nami mecz sezonu, czyli finał Pucharu Polski. Chcemy do niego przygotować się jak najlepiej. Być może zdecydujemy się, że ktoś odpocznie przed finałem, a ktoś dostanie więcej minut, by mieć większe spektrum działania - mówi Piotr Stokowiec przed środowym meczem.

- Legia bez 11 zawodników? Mówiąc półżartem, to to liczba zbliżona do tej jaką po drodze zgubiliśmy. Nie da się porównać naszej sytuacji do tej, w jakiej teraz znajduje się Legia, która właśnie zaczyna przygotowania do nowego sezonu. Trener Vuković ma komfort i może regenerować zawodników. My jesteśmy na innym etapie. Przed nami najważniejsze mecze sezonu i diametralnie inna sytuacja. Będziemy trzymali się swojego planu. Legia to zawsze to atrakcyjny przeciwnik, bez względu na to jaki skład personalny wystawi.

- Chcemy wyjść takim składem, który zapewni nam trzy punkty. Ten mecz to będzie zwieńczenie sezonu w Gdańsku. Kibice na pewno liczą na dobre widowisko i będziemy chcieli dla nich zagrać. Nie zamierzam się asekurować czy dokonywać eksperymentów. Chcemy trzymać się swojego planu i zagrać ciekawe atrakcyjne spotkanie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

+dodaj komentarz
Czwarty Pasek Na Dresie - 15.07.2020 / 14:17, *.vectranet.pl

acha to obie strony zapowiedziały nam emocje jak na grzybach w meczu o pietruszkę.

odpowiedz
Ryptek - 14.07.2020 / 22:30, *.com.pl

A może wystawić Legię II, niech pokażą, że rozjechaliby Sokoła.

odpowiedz
Matt - 14.07.2020 / 21:14, *.tpnet.pl

Popieram wystawienie takiego eksperymentalnego składu bez względu na wynik. Ciągle się mówi o testowaniu młodych zawodników, że tyle ich jest, że za mało szans. Proszę mi powiedzieć kiedy jest lepsza okazja niż teraz? Tak jak ktoś napisał - można oddzielić "kocurów" od "ogórów". 2 pełne mecze to naprawdę dużo czasu na sprawdzenie i spora inwestycja pod kątem nowego sezonu. Jeśli ktoś odpali, to mamy wzmocnienie bez transferu, jeśli niewypał, można mu podziękować i zwolnić miejsce innemu. Ile sezonów potrzeba żeby taki młodziak uzbierał 180 czy nawet 90 minut w normalnych warunkach, gdzie jeżeli załapie się na ławkę, to gra ogony po 5 minut?

odpowiedz
Arek - 14.07.2020 / 23:28, *.tpnet.pl

@Matt: lepszej nie będzie. A już napewno nie prędko.

odpowiedz
Wolfik - 15.07.2020 / 00:56, *.mm.pl

@Matt: Dokładnie. Te dwa mecze, które pozostały są idealne, by wypróbować zmienników.

odpowiedz
DanieLo - 15.07.2020 / 05:31, *.233.50

@Matt: Dokladnie! I na tej zasadzie atrakcyjnosc Legii wobec mlodych pilkarzy by wzrosla diametralnie! Pomysl, "Mlody" ma prawie gwarantowane, ze dostanie czas w wyjsciowej jedenastce. Jak trenuje i pokazuje poziom to bedzie mial swoje 5 - w tym przypadku 90 minut. Ku..., ja bym zapieprzal jak glupi zeby okazji nie przepuscic. Jest realne wejscie na wyzszy poziom w najlepszym klubie w Polsce w wieku 18 lat-20 lat. Np. Karbownik. Powiedz panie ktory inny klub moze pochwalic sie taka mozliwoscia promowania mlodych talentow. moim zdaniem, zaden. Trzeba myslec w ktorym kierunku rozwijac klub, ale to zajmuje kilka lat. Teraz zaczynac! (Ale transfery by sie przydaly bo tym co mamy to duzo nie zwojujemy...)

odpowiedz
Jano - 14.07.2020 / 15:22, *.orange.pl

A tu niespodzianka 0 do 6 dla Legii :0 Młodzi wznieśli się na wyżyny :0

odpowiedz
FanFan - 14.07.2020 / 20:04, *.chello.pl

@Jano: Tylko nie 0:6 !!!!!!!!!!!! Bo znowu nam tytuł zabiorą jak w 93r. Niech będzie 0:5

odpowiedz
Jano - 15.07.2020 / 09:06, *.orange.pl

@FanFan: mówisz masz :) 0;5!Niech będzie :)

odpowiedz
atmosferic - 14.07.2020 / 13:55, *.orange.pl

Zeby sie przypadkiem dwucyfrowka nie skonczylo. Bo jezeli caly podstawowy sklad Legii odpocznie to nie bedzie to piekny spektakl. Moze byc wysoki wpie...ol.

odpowiedz
DanieLo - 14.07.2020 / 18:39, *.233.50

@atmosferic: bedziemy dzielic ogorow od kocorow

odpowiedz
PabLo - 14.07.2020 / 11:55, *.centertel.pl

Niezależnie od wyniku - rudy i tak stwierdzi, że kur.a szajs była lepsza

odpowiedz