fot. Raffi / Legionisci.com
REKLAMA

Seniorska drużyna kobiet Legii wystartuje w IV lidze

Woytek

W Legii Warszawa od kilku lat istnieje piłkarska sekcja kobiet. Do tej pory dziewczęta nie występowały w oficjalnych rozgrywkach ligowych seniorek, ale zmieni się to od najbliższego sezonu. Zespół Legia Ladies od 2016 roku kształtował się w ramach szkół i przedszkoli Legia Soccer Schools. Dotychczasowe juniorki spróbują teraz sił w seniorskiej piłce.

Na początek będą rywalizowały w IV lidze kobiet, czyli na szczeblu wojewódzkim. Sezon wystartuje na początku września.

Legionistki będą rywalizowały z następującymi drużynami:
MLKS Żbik Nasielsk
KS Wilanów
KS Vulcan Wólka Mlądzka
KS Raszyn II
KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka
KS Jantar Ostrołęka
KS Gosirki Piaseczno
GKS Orlęta Baboszewo
FUKS Pułtusk

Sekcja zaprasza chętne dziewczyny do spróbowania swoich sił w koszulce z (L) na piersi! Kontakt z trenerem: Dariusz Radko tel. 797126772.

Legia Ladies na Facebooku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
biaLy - 16.07.2020 / 23:02, *.chello.pl

Boże co za czasów dożyłem. Przecież piłka nożna w kobiecym wydaniu toż to profanacja tego sportu! Tego nie da się oglądać czy nikt tego nie widzi? Bez urazy ale taka jest prawda. Jest to sport typowo siłowy, męski a nie techniczny jak ręczna czy siatkówka fizycznie nie dla nich. Ale takie czasy niestety. Czy nie ma już innych profesjonalnych sportów do uprawiania przez kobiety? Są no chyba że ktoś chce się "bawić" w sport to tak jest niestety.

odpowiedz
Alex Morgan - 17.07.2020 / 14:52, *.t-mobile.pl

@biały: Nie da się oglądać Wiadomości tvp!

odpowiedz
Strongmen - 17.07.2020 / 15:42, *.t-mobile.pl

@biaLy: Typowo siłowe to są zapasy i podnoszenie ciężarów. Piłka nożna obecnie jest jak tenis, męska i kobieca.

odpowiedz
Kuba - 17.07.2020 / 18:29, *.t-mobile.pl

@Strongmen: Właśnie. Szybkość, technika i uderzenie. Oczywiście siła też jest potrzebna, jak w każdym sporcie, ale bez przesady. Piłkarze to nie kulturyści.

odpowiedz
Obserwator - 18.07.2020 / 14:13, *.centertel.pl

@biaLy: Nikt nikogo nie zmusza do oglądania możesz w tym czasie oglądać np Mode na Sukces... A jest napewno spore grono kibiców Legii którzy będą dziewczynom kibicować i wspierać je w realizacji marzeń,pasji.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 15.07.2020 / 20:05, *.197.238

Wspieram KOBIETY, mam w d***e 'LADIES' !!!!!! FU MIODUSKI !!!!!!

odpowiedz
Adam - 15.07.2020 / 14:11, *.play-internet.pl

Super wiadomość. Mam nadzieję, że teraz temat będzie szedł tylko do przodu i dziewczyny doczekają się sukcesów. Najpierw lokalnie, a kiedyś może nawet w europie. Wiadomo gdzie będą rozgrywane mecze?

odpowiedz
Obserwator - 15.07.2020 / 15:14, *.net.pl

@Adam: Zapewne jak do tej pory na bocznym boisku przy Ł-3 ... jak tylko będzie coś wiadomo na 100% informacja pojawi się na : https://www.facebook.com/LSS-Legia-Ladies-1264079570283170/

odpowiedz
Kuba - 15.07.2020 / 17:12, *.t-mobile.pl

@Obserwator: Szkoda, że przedłuża się budowa boisk treningowych od strony Czerniakowskiej, byłoby więcej miejsca dla LSS. Chodzą słuchy, że może na przełomie 2021/2022 uda się je w końcu wybudować. Oby!

odpowiedz
Obserwator - 15.07.2020 / 19:20, *.centertel.pl

@Kuba: temat ciągnie się prawnie...myśle że niebawem coś się ruszy w tym temacie...

odpowiedz
Wacław - 15.07.2020 / 14:01, *.centertel.pl

Kolejna sekcja w rodzinie Legii, nie mogę się doczekać kiedy powstanie piłka ręczna. Jest to naprawdę męski sport, ostra walka i chętnie się to ogląda.

odpowiedz
LADIES - 15.07.2020 / 12:23, *.com.pl

Na pierwszą drużynę też długo nie dało się patrzeć.

Bo taki jest trend europejski, a Legia jeśli chce dołączyć do klubów europejskich też musi dbać o wizerunek. Dziewczyny powinny mieć możliwość trenować w największym klubie w Polsce.

odpowiedz
Żmija - 15.07.2020 / 11:49, *.t-mobile.pl

Kolejna sekcja do utrzymania... Na żeńską piłkę nie da się patrzeć... W Polsce zainteresowanie mniejsze niż 3 ligą... A więc po co??

odpowiedz
Alex Morgan - 15.07.2020 / 12:32, *.t-mobile.pl

Kobieca piłka nożna przyciąga w ostatnich latach ogromną liczbę kibiców, co pokazały ostatnie Mistrzostwa Świata 2019 we Francji. Również nasze piłkarki są w światowej czołówce. Takie nazwiska jak Ewa Pajor, Aleksandra Sikora, Katarzyna Kiedrzynek to zawodniczki najlepszych europejskich klubów, odpowiednio: Vfl Wolfsburg (mistrzynie Niemiec), Juventusu i Paris Saint-Germain. Na naszym podwórku najlepszy jest Medyk Konin, Zagłębie Lubin, Śląsk Wrocław... Mam nadzieję, że nasze zawodniczki szybko wespną się do wyższych lig i będą konkurowały z najlepszymi, jak na Legię przystało. Do boju Legia!

odpowiedz
Trener Legia DZIEWCZYNY - 15.07.2020 / 12:35, *.com.pl

@Alex Morgan: Dzięki za ten głos... W Polsce najlepszy jest Górnik Łęczna, Ola Sikora nie gra już w Juve. Pozdrawiamy trzymajcie mocno kciuki...

odpowiedz
Alex Morgan - 15.07.2020 / 12:39, *.t-mobile.pl

@Trener Legia DZIEWCZYNY: Rzeczywiście, nie jestem na bieżąco. Kasia Kiedrzynek też już nie jest w PSG tylko w Wolfsburgu. Powodzenia!

odpowiedz
Olaf - 15.07.2020 / 13:53, *.vectranet.pl

@Żmija : niech grają, nie marudź ; )

odpowiedz
Dickson Chotowski - 15.07.2020 / 10:53, *.197.212

Co to k***a ma byc.......'Ladies'.......!!!!!!!! Juz nie mamy wlasnego jezyka ??

odpowiedz
S - 15.07.2020 / 12:35, *.centertel.pl

@Dickson Chotowski: Popieram kolego w 100%.K....... j...... mać.Od czego mamy własny ojczysty???

odpowiedz
Obserwator - 15.07.2020 / 12:48, *.centertel.pl

@S:
Myślę że nie ma co bić piany... Jak Legia otworzy kobiecą akademie to będzie porostu :Legia Warszawa.
Obecnie grają pod szyldem Legia Soccer Schools.

odpowiedz
Simon - 15.07.2020 / 13:43, *.155.3

@S: Oczywiście. Powinny brzmieć po polsku: Damy :-)

odpowiedz
NAS - 15.07.2020 / 15:50, *.centertel.pl

@Dickson Chotowski: dokładnie!!!! tak samo jak Legia Legia Soccer Schools, Legia Training Center itp!!! POLACY NIE GĘSI!!! za niedługo będziemy Legia Warsaw... Poza tym dziewczyny kibicuję wam z całego serca!!! Do boju Legio marsz...

odpowiedz
Kuba - 15.07.2020 / 17:06, *.t-mobile.pl

@Simon: Legia Damy? Legia Ladies lepiej brzmi.
Poza tym wszędzie naokoło słychać słowa w innym języku, typu: lokdałn, hejt, fejk, a używają je media i politycy.

odpowiedz