Łukasz Łakomy - fot. Raffi / Legionisci.com
REKLAMA

Grudziński i Łakomy w kadrze na Pogoń

źródło: 90minut.pl, Legionisci.com

Mateusz Grudziński i Łukasz Łakomy zostali zgłoszeni przez Legię do rozgrywek Ekstraklasy na ostatnią kolejkę. Obaj występowali do tej pory w trzecioligowych rezerwach Legii. 20-letni Grudziński w 17 występach strzelił trzy gole, a 19-letni Łakomy zagrał 15 spotkań.

Grudziński występuje na pozycji lewego stopera i charakteryzuje się niezłymi umiejętnościami przy dobrych warunkach (186 cm) i mocnej budowie ciała. Jest przy tym wszechstronnym, lewonożnym zawodnikiem, wcześniej grywał niemal na każdej pozycji. Do Legii trafił w sesonie 2016/17, wcześniej występując w MOSiR i Mazovii Mińsk Mazowiecki.
Z kolei Łakomy jest defensywnym pomocnikiem. Ma bardzo dobrą technikę i strzał z dystansu, potrafi dobrze regulować rytm gry. Do Legii trafił w grudniu 2013 r. z Wisły Puławy.

Kadra na mecz z Pogonią:

Bramkarze: Radosław Cierzniak, Wojciech Muzyk

Obrońcy: Paweł Stolarski, Inaki Astiz, Mateusz Wieteska, Luis Rocha, Ariel Mosór, Nikodem Niski, William Remy, Mateusz Grudziński

Pomocnicy: Bartosz Slisz, Radosław Cielemęcki, Piotr Pyrdoł, Mateusz Cholewiak, Damian Warchoł, Łukasz Łakomy

Napastnicy: Maciej Rosołek, Szymon Włodarczyk

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (38)

+dodaj komentarz
News⚽️Legia⚽️Warsaw - 18.07.2020 / 22:59, *.amazonaws.com

Chyba każdy by chciał,aby młodzi grali jak super Legia!i nie marnować kasy na szrot...

odpowiedz
Hugon - 18.07.2020 / 22:35, *.vectranet.pl

Vuko- daj grać Muzykowi a hamulcowy Cierzniak na ławę.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 18.07.2020 / 21:47, *.247.196

A jak tak Legia stoi w Pro Junior System w tym roku? Wie ktoś? Ile klub ma szanse dostać?

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 18.07.2020 / 22:04, *.247.196

@vadisodjidjiaofoe: https://www.laczynaspilka.pl/pro-junior-system,ekstraklasa,1.html?season=2019/2020
Znalazłem. Mamy szansę być pierwsi i pokonać Lecha, jeśli w składzie wyjdzie kilku młodzieżowców.
Klub dostałby 3 mln zł.

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 18.07.2020 / 22:09, *.247.196

@vadisodjidjiaofoe: To byłby pierwszy raz kiedy Legia wygrałaby w tej klasyfikacji.

odpowiedz
Wolfik - 19.07.2020 / 01:00, *.mm.pl

@vadisodjidjiaofoe: Masz rację, to byłoby coś. Nie sądziłem jednak, że mamy szansę wyprzedzić Poznaniaków

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 19.07.2020 / 08:31, *.247.196

@Wolfik: dziś ktoś zaktualizował tabelę i w zasadzie już na chwilę obecną prowadzimy dość wyrażnie pyrami.

odpowiedz
abc - 18.07.2020 / 17:44, *.plus.pl

I co z tego, że ma mocną budowę? Wielkość mięśnia nie świadczy o potężnej sile(jest tylko składową siły, ale za to im większy mięsień tym więcej tlenu potrzeba) - co to kogo obchodzi?

p.s. Gdyby nie Rocha, Astiz i Remy to byliby sami Polacy

odpowiedz
Krisu - 18.07.2020 / 15:52, *.centertel.pl

Super, fajnie że młodzieży dadzą szansę.

odpowiedz
Arek - 18.07.2020 / 19:22, *.t-mobile.pl

@Krisu : wreszcie Astiz będzie mógł sobie człapać

odpowiedz
Kuchy King - 18.07.2020 / 15:38, *.vectranet.pl

Muzyk, Stolarski, Wieteska, Mosór, Rocha, Slisz, Cielemięcki, Cholewiak, Warchoł, Łakomy, Włodarczyk. Z ławki Remy, Rosołek, Pyrdoł.

odpowiedz
xxc - 18.07.2020 / 15:34, *.vectranet.pl

1-4-2-3-1
muzyk - grudzinski, mosor, wieteska, niski (46.stolarski) - slisz (46.łakomy), cielemecki - cholewiak, warchoł, pyrdoł - rosołek (46.włodarczyk)

i tak powinni zagrac. jak sprawdzic to sprawdzic. dac im pograc, a nie 10 minut w koncowce. niech zagraja na swoich nominalnych pozycjach.

odpowiedz
Arek - 18.07.2020 / 15:06, *.tpnet.pl

I dobrze. Właśnie teraz jest czas na takie eksperymenty. Szkoda tylko, że jak któremuś coś nie pyknie, jak ostatnio Włodarowi szambo znowu się wyleje. Mam tylko nadzieję, że nie czytają syfu, bo czasu i życia szkoda.

odpowiedz
Wolfik - 19.07.2020 / 00:50, *.mm.pl

@Arek: Ale jak "pyknie" to dopiero będą komentarze :).

odpowiedz
Ratatuj - 18.07.2020 / 14:40, *.centertel.pl

Ale będą becki. Szkoda że u siebie. Trzeba trochę szanować kibiców .... Vuko co ty wyprawiasz

odpowiedz
... - 18.07.2020 / 15:31, *.t-mobile.pl

@Ratatuj: czego Ty od niego wymagasz?

odpowiedz
Hladka - 18.07.2020 / 14:38, *.centertel.pl

A do d .... taki skład. Nie oglądam będzie kompromitacja !

odpowiedz
Łukasz30 - 18.07.2020 / 15:31, *.chello.pl

@Hladka: to nie oglądaj. Nikt nie będzie miał nic przeciw

odpowiedz
xxc - 18.07.2020 / 15:36, *.vectranet.pl

@Hladka: przeciez nikt cie nie zmusza do ogladania

odpowiedz
Autor - 18.07.2020 / 19:55, *.virginm.net

@Hladka: Szok ze jeszcze brykaja takie jelenie co nie ogarniaja ze to czas dla mlodych i szansa dla sztabu zeby ich ogrywac. Ja z checia popatrze czym Legia stoi na zapleczu hehe. Nie ma co sie spodziewac fajerwerek ale z lechia punkt zdobyli... Buraki won od klawiatury hehe

odpowiedz
Jerry - 19.07.2020 / 14:51, *.com.pl

@Autor: Zamiast odsyłać buraków od klawiatury sam wróć do szkoły. Nie fajerwerk tylko fajerwerków. Mistrzu słowa polskiego.

odpowiedz
Łukasz30 - 18.07.2020 / 12:59, *.chello.pl

Jestjeszcze o co grać. Legia może dodatkowo zarobić za pierwszemiejsce w projunior system. Im więcej młodych zagra jutro tym większe szanse na pierwsze miejsce w klasyfikacji. Dobra decyzja.

odpowiedz
(L)ech - 18.07.2020 / 19:18, *.vectranet.pl

@Łukasz30:
żeby zawodnik punktował w PJS, to musi zagrać co najmniej w 5 spotkaniach...
czyli jutro mogą zagrać sami młodzi, a zapunktują tylko Slisz z Rosołkiem...

odpowiedz
Jimmy L - 18.07.2020 / 12:11, *.t-ipconnect.de

I super brawo Vuko, przed nami walka o puchary a Pogon i tak nie wygra

odpowiedz
mi - 18.07.2020 / 11:43, *.chello.pl

Brawo Vuko. Jest teraz idealny czas na sprawdzenie młodzieży w meczu o punkty. Wynik jest w tech chwili drugorzędny, co chcieliśmy zostało osiągnięte. Kiedy jak nie teraz wprowadzić, sprawdzić młodzież. Tak trzymaj.

odpowiedz
Felek - 18.07.2020 / 11:04, *.play-internet.pl

Co ten Vuko robi, bedzie łomot od Pogoni. Za jakie grzechy mamy takiego trenera nieudacznika...

odpowiedz
obserwator - 18.07.2020 / 11:31, *.tpnet.pl

@Felek: wkrótce początek nowego sezonu i ci najbardziej eksploatowani zawodnicy potrzebują odpoczynku, gra nie toczy się już o żadną stawkę więc można sobie na coś takiego pozwolić... młodzież warto sprawdzić a Vuko nieudacznikiem zupełnie nie jest, powiem więcej, powinniśmy się cieszyć z takiego trenera

odpowiedz
WETERAN - 18.07.2020 / 12:26, *.chello.pl

@Felek: Spróbuj robić z siebie durnia mniej publicznie.

odpowiedz
Arek - 18.07.2020 / 15:02, *.tpnet.pl

@Felek: za Twoje.

odpowiedz
... - 18.07.2020 / 15:35, *.t-mobile.pl

@obserwator: zaraz będzie po LE , ciesz się

odpowiedz
obserwator - 18.07.2020 / 16:45, *.tpnet.pl

@...: pogadamy jak faktycznie będzie po LE, na razie okienko transferowe i eliminacje są przed nami, Liga Europy jest do osiągnięcia o ile się odpowiednio wzmocnimy, a takie wyrokowanie że już od razu po wszystkim jest lekko bez sensu

odpowiedz
... - 18.07.2020 / 19:30, *.t-mobile.pl

@obserwator: to stwierdzam na podstawie tego co spie..ył "trener" w zeszłym sezonie. A w tym sezonie PP przeje..ny 0:3 z Cracovią ( rzeczywiście potęga futballu ).

odpowiedz
[L] - 18.07.2020 / 21:28, *.elartnet.pl

@Felek: Felek Stankiewicz to chłopak morowy....

odpowiedz
Hugon - 18.07.2020 / 22:41, *.vectranet.pl

@[L]: Felek Zdankiewicz słoiku.

odpowiedz
Piotr 66 - 19.07.2020 / 08:41, *.inetia.pl

@...: Idź stąd, grzecznie proszę. Zagraj w fife albo coś albo pokibicuj jakiejś Barcelonie czy innej amice.

odpowiedz
obserwator - 19.07.2020 / 10:11, *.tpnet.pl

@...: nie ma to jak mówić o wynikach w przyszłym sezonie na podstawie tego co stało się 2 sezony wcześniej, od tamtego czasu Vuko zrobił postęp jako trener (choć oczywiście dalej są rzeczy do poprawy) i mam wrażenie że skład Legii też jest lepszy w stosunku do tego co było

odpowiedz
... - 18.07.2020 / 10:42, *.t-mobile.pl

Kolejna porażka z Pogonią

odpowiedz
Sen o - 18.07.2020 / 09:36, *.play-internet.pl

Nieźle. Będzie się jutro dopingowalo młodzież.

odpowiedz