Walerian Gwilia - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Gwilia najlepszy

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2019/20

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sezonie 2019/20 nie było w zespole Legii zawodnika, który zdominowałby klasyfikację kanadyjską. Ostatecznie najwięcej punktów zdobył Walerian Gwilia, a tuż za nim uplasował się Jose Kante. Na trzeciej pozycji ex aequo znaleźli się Jarosław Niezgoda (najskuteczniejszy zawodniki drużyny, 14 goli) i Paweł Wszołek (najlepszy asystent, 9).

Bilans sezonu 2019/20
50 meczów: 28 zwycięstw - 10 remisów - 12 porażek, bramki: 85-42

76 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 20 padło po strzałach z główki. 67 to gole z akcji, 14 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 4 bezpośrednio z rzutów karnych.

Najczęściej Legia strzelała w pierwszym kwadransie drugiej połowy - aż 21 trafień. W tym samym okresie również najwięcej traci - 11 goli przeciwników.

Najmniej bramek traci w pierwszym kwadransie spotkania - między 1-15 minutą tylko czterokrotnie rywale zdołali pokonać bramkarza stołecznej drużyny.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 26,12 l.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2019/20 (Ekstraklasa, Liga Europy, Puchar Polski)




Piłkarzgoleasystysumameczeminuty
Gwilia11819473285
Kante13518271624
Niezgoda14216211132
Wszołek7916292332
Luquinhas5813453397
Antolić3710403207
Vesović178312600
Novikovas437241657
Karbownik77332742
Pekhart51612699
Cholewiak31416827
Rosołek3312447
Wieteska33372934
Carlitos228419
Kulenović2211778
Lewczuk22342780
Nagy11217828
Stolarski112201508
Warchoł11128
Sanogo11392
Remy119401
Slisz119591
Luis Rocha11211476
Andre Martins11443331
Jędrzejczyk11413616
SUMA8565


* Do asyst nie są wliczane akcje, w których zawodnik wywalczył rzut karny/rzut wolny.

stan na 20.07.2020

WYNIKI SONDYOcena Legii za sezon 2019/20 to:
SUMA GŁOSÓW: 4315
START: 15.07.2020 / KONIEC: 25.07.2020

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.