Walerian Gwilia - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Gwilia najlepszy

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2019/20

Woytek, źródło: Legionisci.com

W sezonie 2019/20 nie było w zespole Legii zawodnika, który zdominowałby klasyfikację kanadyjską. Ostatecznie najwięcej punktów zdobył Walerian Gwilia, a tuż za nim uplasował się Jose Kante. Na trzeciej pozycji ex aequo znaleźli się Jarosław Niezgoda (najskuteczniejszy zawodniki drużyny, 14 goli) i Paweł Wszołek (najlepszy asystent, 9).

Bilans sezonu 2019/20
50 meczów: 28 zwycięstw - 10 remisów - 12 porażek, bramki: 85-42

76 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 20 padło po strzałach z główki. 67 to gole z akcji, 14 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 4 bezpośrednio z rzutów karnych.

Najczęściej Legia strzelała w pierwszym kwadransie drugiej połowy - aż 21 trafień. W tym samym okresie również najwięcej traci - 11 goli przeciwników.

Najmniej bramek traci w pierwszym kwadransie spotkania - między 1-15 minutą tylko czterokrotnie rywale zdołali pokonać bramkarza stołecznej drużyny.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 26,12 l.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2019/20 (Ekstraklasa, Liga Europy, Puchar Polski)




Piłkarzgoleasystysumameczeminuty
Gwilia11819473285
Kante13518271624
Niezgoda14216211132
Wszołek7916292332
Luquinhas5813453397
Antolić3710403207
Vesović178312600
Novikovas437241657
Karbownik77332742
Pekhart51612699
Cholewiak31416827
Rosołek3312447
Wieteska33372934
Carlitos228419
Kulenović2211778
Lewczuk22342780
Nagy11217828
Stolarski112201508
Warchoł11128
Sanogo11392
Remy119401
Slisz119591
Luis Rocha11211476
Andre Martins11443331
Jędrzejczyk11413616
SUMA8565


* Do asyst nie są wliczane akcje, w których zawodnik wywalczył rzut karny/rzut wolny.

stan na 20.07.2020

WYNIKI SONDYOcena Legii za sezon 2019/20 to:
SUMA GŁOSÓW: 4315
START: 15.07.2020 / KONIEC: 25.07.2020

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (26)

+dodaj komentarz
grzesiek - 24.07.2020 / 14:19, *.centertel.pl

Myslalwm ze gwilia nie bedzie dawal rady ale jednak taki pilkarz bardzo przydatny. Chociazby jako zmiennik daje bardzo duzo. Vuko tworzy prawdziwy dream team. Niebawem nawet slynna Barcelona naszej Legii nie pokona...:)

odpowiedz
Gdzie ci pajace??? - 22.07.2020 / 12:20, *.elartnet.pl

W zeszłym sezonie jacyś pajace niezbyt pochlebnie wyrażali się o Jarku Niezgodzie? Oto statystyki: Niezgoda ma na koncie 14 goli!!! Przez pół sezonu.
Pozostali Polacy z Legii mają razem... 14 goli. Przez cały sezon.
Najlepszym strzelcem z polskim paszportem Jarosław Niezgoda. Dopiero na finiszu niektórym zawodnikom udało się dogonić naszego super strzelca. Pajace!!!
Co???
Wy wiecie, co!

odpowiedz
gazza - 22.07.2020 / 08:09, *.inetia.pl

A jak pisałem że Martins osłabia zespół to się śmiali...

odpowiedz
tomaszek67 - 22.07.2020 / 06:59, *.centertel.pl

Samuel Armenteros i Felix blisko Legii ! Już zacieram ręce i nie tylko... na sam ich widok w koszulce Legii
Jeszcze będziecie przepraszać Radka Kucharskiego i prezesa Mioduskiego na kolanach!
Psy szczekają, a karawana jedzie dalej!

odpowiedz
P. - 22.07.2020 / 08:22, *.net.pl

@tomaszek67: Felix w Legii nie sprosta presji, zreszta Angulo tez...

odpowiedz
Janusz23cm - 22.07.2020 / 00:14, *.centertel.pl

Karbownik 33 mecze 7asyst i Barcelona czeka xd , w lidze amatorów bilans 6 goli-10 as to minimum żeby marzyć o fc Nuernberg

odpowiedz
Matt - 21.07.2020 / 22:57, *.tpnet.pl

Jak już mowa o najlepszych zawodnikach w komentarzach, to pamiętajcie o Antoliciu. W tym sezonie pokazał po co do nas przyszedł.

odpowiedz
Sss - 21.07.2020 / 20:30, *.chello.pl

Pomocnik ZERO goli JEDNA asysta przez 55,5 godziny zegarowej gry brawoooo Martins zasługujesz na podwyżkę

odpowiedz
grzesiek - 21.07.2020 / 20:06, *.centertel.pl

No i ja sie tak pytam na cholere nam andre martins i luis rocha??????????????????

odpowiedz
Sputnik 44 - 21.07.2020 / 20:30, *.vectranet.pl

@grzesiek: bo nie ma kasy na transfery i potrzebni są chociaż tacy zmiennicy. Ale cyfry Andre (a raczej ich brak) to dramat - pomocnik bezobjawowy...

odpowiedz
grzesiek - 21.07.2020 / 20:48, *.centertel.pl

@Sputnik 44: mmowilem wczesniej juz o tym martinsie że jakoś na boisku nie zasuwa jak reszta, tylko zwalnia gre. To w komentach zaraz zostałem zaatakowany że sie nie znam , że Martins to przekot, ciekawe z której strony. Ogólnie ludzie Vuko zarąbistą robote zrobili m.in gwilia i kante i to jest dowód że powinniśmy skupować najlepszych z ekstraklasy.
Roche powinnismy pozegnac juz teraz. Martins mam nadzieje ze dostal kontrakt na rok czasu. To samo antolić pierwszy sezon który zagrał dobrze, a okazuje sie ze w tym roku mu sie kontrakt konczy i nagle zaczal zasuwać.
A rocha to już wgl ananas dobry na 3 mecze przed zakońćzeniem kontraktu zaczął zasuwać dopiero. Jak Vuko da mu kontrakt to nie zrozumiem tej decyzji.

odpowiedz
Sputnik 44 - 21.07.2020 / 22:59, *.vectranet.pl

@grzesiek: co do Rochy to jeszcze rozumiem, że nie dostawał szans itd, ale nikt nie patrzy na to, że niezłe zmiany dawał tylko na tle zmęczonej sezonem Legii. On pewnego poziomu nie przeskoczy bo brak mu umiejętności, choć serca do gry nie. Ale Andre... Jesienią jeszcze coś grał - w destrukcji, w rozprowadzaniu piłek, ale potem był tylko dramat... Slisz powinien posadzić go definitywnie na ławce.

odpowiedz
Sputnik 44 - 21.07.2020 / 23:04, *.vectranet.pl

@grzesiek: I jeszcze dla jasności - Andre dostał kontakt na 2 kolejne lata... Może się ogarnie, oby...

odpowiedz
Warszawiak1234 - 21.07.2020 / 19:03, *.chello.pl

Generalnie Gvilia, Luqi, Veso, Kante (juz dajcie mu spokoj), Veso, Antolic. Nie wiem co sie stalo z Martinsem na wiosne?? Przeslal grac. Bohaterem bezsprzecznie jest Niezgoda. Gral polowe tego co inni ale i tak nastrzelal jak dziki. Wyroznic trzeba Karbownika, Majeckiego i Rosolka. Na szacunek zasluguja Jedza i Lewczuk. Nagroda pocieszenia dla Novikovasa za checi. Stolarskiemu zyczymy zdrowia bo talent ma. Vuko jak ja Ciebie lubie!!

odpowiedz
Dossa Junior - 21.07.2020 / 18:37, *.chello.pl

Największe rozczarowanie sezonu: Martins.

odpowiedz
Darek - 21.07.2020 / 16:50, *.t-ipconnect.de

Niezgody nie ma w klubie od pół roku a został najskuteczniejszym piłkarzem Legii.
Do tego z ligi odchodzi król i vice król strzelców.Widać że liga rośnie w siłę.

odpowiedz
Lolo Ferrari - 21.07.2020 / 15:37, *.riz.pl

4 max, przypominam jest MP, nie ma PP i nie było awansu do LE...

odpowiedz
Pawciu - 21.07.2020 / 15:35, *.net.pl

Gdyby Kante byl zdrowy to jestem pewien ze spokojnie by wygral ta klasyfikacje i .. nie musial by kopac koszulki

odpowiedz
adz - 21.07.2020 / 15:23, *.jmdi.pl

droga redakcjo - fajnie by było żebyście podawali jaka wychodzi średnia ocena. (suma [głos * ocena]) / ilość głosów

odpowiedz
Redakcja (Legionisci.com) - 21.07.2020 / 15:32, *.legionisci.com

@adz: podamy na zakończenie sondy w osobnym newsie.

odpowiedz
Pablo - 21.07.2020 / 14:17, *.t-mobile.pl

Według statystyk najlepszy Warchoł a najgorszy Jędrzejczyk :)

odpowiedz
eL - 21.07.2020 / 14:04, *.centertel.pl

Jak dla mnie to Luquinhas i Lewczuk byli najlepsi. Gwillia ma niezłe statystyki, ale co drugi mecz przeciętny.

odpowiedz
Pablo33 - 21.07.2020 / 14:02, *.ziggo.nl

Najlepszy piłkarz jak dla mnie Igor Lewczuk. Praktycznie cały sezon na najwyższym poziomie, pewny w defensywie, zrobił robotę.

odpowiedz
Krzeszczu - 21.07.2020 / 13:18, *.bredband2.com

Zaglosowalem na pilkarza sezonu. A tam, o dziwo, Tomek Jodlowiec! Ciekawy jestem ile on dostanie glosow :-)

odpowiedz
Sputnik 44 - 21.07.2020 / 23:05, *.vectranet.pl

@Krzeszczu: ten to ma wyczucie - co roku mistrzostwo ;-)

odpowiedz
Raf - 21.07.2020 / 13:04, *.centertel.pl

Moim zdaniem Kante piłkarzem sezonu. Jak by grał w tylu meczach co Gvilia to by był daleko za nim.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.