fot. tylkoradomiak.pl
REKLAMA

Radomiak w przypadku awansu zagra na stadionie Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Radomiak Radom zapewnił sobie grę w barażach o awans do piłkarskiej ekstraklasy w sezonie 2020/21. Radomiak otrzymał licencję na grę w ekstraklasie 2020/21 na stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej 3. Obecny stadion w Radomiu, na którym swoje mecze rozgrywa Radomiak, nie spełnia wymogów ekstraklasy (ani I ligi na najbliższy sezon), głównie pod względem mocy oświetlenia.

Budowa nowego stadion Radomiaka trwa już kilka lat i aktualnie wiadomo, że niedotrzymany zostanie ostatni oficjalny termin oddania obiektu do użytku, w styczniu 2021. Prawdopodobnie prace zostaną zakończone najwcześniej w kwietniu 2021, czyli pod koniec sezonu 2020/21. W przypadku braku awansu do ekstraklasy, Radomiak mecze I ligi rozgrywać będzie na stadionie Wisły Puławy.

Za ewentualną zmianę stadionu zastępczego (stadion Legii), Komisja Licencyjna nałoży na Radomiaka 500 tysięcy grzywny.

Radomianie sezon zasadniczy zakończą w najbliższy weekend, a już we wtorek 28 lipca rozegrają pierwszy mecz barażowy. W półfinale (jedno spotkanie), w roli gospodarza, radomianie zmierzą się z Miedzią Legnica lub Termaliką Nieciecza. W przypadku wygranej, finał (również jedno spotkanie) odbędzie się w piątek, 31 lipca. Początek rozgrywek ekstraklasy w sezonie 2020/21 zaplanowano na 21 sierpnia.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

+dodaj komentarz
Czwarty Pasek Na Dresie - 27.07.2020 / 12:27, *.vectranet.pl

Na karę 500k będą mieli a luxów dołożyć nie mogą?

odpowiedz
Kumateria - 26.07.2020 / 16:39, *.play-internet.pl

Rozważane byly 2 opcje stadion Legii albo Korony. Za kazdy mecz Radomiaka na Legii , Legia otrzyma 300 tyś zł

odpowiedz
Micha - 24.07.2020 / 07:49, *.10.98

Napiszę tak: Lubię poczytać teksty na Legioniści.com, ale na tym koniec. Unikam komentarzy, bo mi się ulewa, jak je czytam. Odnoszę wrażenie, że większość z nim jest pisana przez zakompleksionych Jasiów, którzy w bamboszach i z herbatką ziołową oglądają mecze w tv.

odpowiedz
Danny - 24.07.2020 / 22:49, *.t-mobile.pl

@Micha: Właśnie poczytałem i mi przykro się zrobiło :(

odpowiedz
Mojo jojo - 24.07.2020 / 04:58, *.t-mobile.pl

Legia&Radomiak!

odpowiedz
kami(L)praga - 24.07.2020 / 04:18, *.vectranet.pl

Masakra o czym wy piszecie ??? murawa sa od tego ludzie by była odpowiednia 2 mecze w tygodniu nie zniszcza murawy kiedyś murawy były zniszczone bo grało sie na niej codziennie trenowało itd nie było 3-4 specjalistów którzy pilnowali i dopatrywali murawy
2 sprawa przecież Legia dzierżawi stadion od miasta czyli wiadoma sprawa ze za wynajem stadionu Radomiak musi zapłacić prezesowi jak se wyobrarzacie ze wynajmujecie komus mieszkanie i wy płacicie za wszystko czynsz media prad ochrona na zdrowy rozum wynajmnijcie coś komuś i zrozumcie na czym to polega za zniszczenia tez płaci wynajmujacy
po 3 Expat to moze zamkniemy ekstraklape i bedzie w niej wystepowac 20 druzyn zadna inna nie bedzie miała mozliwości awansu nasz kraj sie rozwija kluby buduja stadiony bo takie wymogi Radomiak buduje u siebie nowy obiekt potrwa to jeszcze rok ekstraklasa wymaga odpowiednich warunkow na obiektach gdyż telewizja płaci za to grube miliony i chca miec odpowiedni obraz dla widzów itd dla mnie moze byc 15 klubów bez stadionów + Legia oby była odpowiednia piłka a kluby wywalczyły sobie pozycje tam gdzie graja

odpowiedz
kami(L)praga - 24.07.2020 / 10:28, *.vectranet.pl

dodatkowo Expad wyobraż sobie ze uefa mowi ze polskie kluby nie graja w euro pucharach bo maja za słabe stadiony przestan pier.... kazdy kto coś wywalczył powinien wystepowac w takich rozgrywkach jakie mu sie należą moze tornado przejdzie przez nasz stadion wtedy my zgłosimy sie do Radomiaka o pomoc pamietaj ze człowiekiem sie jest a nie bywa ..

odpowiedz
wrt - 23.07.2020 / 21:49, *.play-internet.pl

oby awansowali i wypożyczyć im kilku młodych nawet za darmo

odpowiedz
Wolfik - 23.07.2020 / 20:09, *.mm.pl

A ja uważam, że dany albo klub spełnia wymogi licencyjne i gra u siebie, albo... nie gra w ogóle. Jak maja za mało "luxuów" na obiekcie to trzeba dołożyć i tyle. U nas ciągle jakieś kombinacje muszą być.

odpowiedz
Sputnik 44 - 23.07.2020 / 23:07, *.vectranet.pl

@Wolfik: w Radomiu przynajmniej się buduje. Ale to co robią w Częstochowie to kpina. W Płocku stadion wygląda na maksymalnie XVIII wiek. A licencja dla wisły z Krakowa to przy ich sytuacji finansowo organizacyjnej to skandal!

odpowiedz
Marcel - 24.07.2020 / 00:06, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Zgadzam się z tobą w stu procentach i nie powinno być w tej kwestii żadnych wyjątków.

odpowiedz
Jerz z Potoku - 24.07.2020 / 01:57, *.chello.pl

@Wolfik:
Szanowny Kolego, jako małolat wyjątkowo dobrze pamiętam słynne dwie skrzynki procentowej, z którą kierownictwo Legii wybrała się na Węgry celem odkupienia zmagazynowanych kilkuset mega żarówek niezbędnych do "obsadzenia" nowo wybudowanych masztów świetlnych na stadionie przy Ł3. Jakież to było wówczas wydarzenie. A teraz; albo masz kasę, albo cię nie ma. Jakie to proste i trywialne za
razem.
Ps.: moim skromnym zdaniem obecni włodarze Legii postąpili bardzo słusznie i roztropnie umożliwiając Radomiakowi Radom ew. grę w ESA na naszym obiekcie. Biednego finansowo lub w potrzebie organizacyjnej trzeba wspierać, bo jak nie my to kto? A może MOZPN, który tylko czyha na to, aby na ew. miejsce RR "wepchnąć" swojaka. Pamiętajmy, że Mazowsze jest tylko jedno, a jego centralną osią pozostaje nadal Warszawa. Powtórzę się z rozmysłem: kto jak nie my?!
Mazowieckie serdeczności

odpowiedz
kami(L)praga - 24.07.2020 / 10:37, *.vectranet.pl

@Wolfik: buduja nowy stadion tu nie chodzi o luxy 4 stadiony w polsce sie buduja Pogon Radomiak łks i Zagłebie sosnowiec poczytaj doinformuj sie nim coś napiszesz co dziwne 3 zgody jedna była zgoda ale nie dla mnie bo zawsze bede sercem z POGONIA a 4 stadion też nie daleko w łks Malarz broni też powinieneś coś wiedziec jak se radzi aj brak słów :/

odpowiedz
Wolfik - 24.07.2020 / 15:29, *.mm.pl

@Jerz z Potoku: Kolego wspieranie to jedno, a wymogi to drugie. Skoro PZPN dopuszcza możliwość grania na obcym obiekcie, umożliwienie gry klubowi z Radomia jest słuszne i godne pochwał.

Ale pod względem prawnym robienie wyjątków mi się nie podoba, bo to zawsze prowadzi do nadużyć. Chcesz grać w ex, która jest wizytówką naszej ligi masz spełniać wymogi. Życie idzie do przodu, my z nim i powinno się skończyć z dziadowaniem. Kluby obracają milionami , płacą krocie wynalazkom które może ze dwa razy umieją prosto piłkę kopnąć a nie mają na "żarówki". No błagam....

@Sputnik44: Dlatego uważam, że wymogi powinny być spełnione pod każdym względem. Jak się wybuduje, to wówczas nich grają.

odpowiedz
Juri - 23.07.2020 / 19:48, *.inetia.pl

No i super,będzie co w weekendy robić.

odpowiedz
Expat - 23.07.2020 / 19:47, *.virginm.net

Kiedy w końcu skończy się ta partyzantka i granie całych sezonów na wynajętych stadionach w innych miastach? Masz plan awansować i grać w najwyższej klasie rozgrywkowej to badz na to gotowy pod względem finansowym i intrastrukturalnym.

odpowiedz
ToJeAmelinium. - 23.07.2020 / 19:44, *.35.8

Mam tylko nadzieję że nie za darmo, utrzymanie murawy kosztuje nie mówiąc o innych wydatkach związanych z organizacją meczu co jak mam rozumieć będzie pokrywał Radomiak.

odpowiedz
Prazanin - 23.07.2020 / 19:29, *.play-internet.pl

Niech grają u nas.... Zielona strona Radomia jest do nas pozytywne nastawiona....ale jedno pytanie czy Radomiak chce awansować?

odpowiedz
WarszawskaOchota - 23.07.2020 / 18:47, *.orange.pl

Niektórzy kierują się tylko aspektami kibicowskimi ze względu na to że mamy zgodę.
Ale warto pamiętać, że im więcej się gra na murawie, tym szybciej się zużywa.
Legia powinna podejść do tego biznesowo.
W sytuacji gdyby Radomiak awansował do ekstraklasy, i chciałby grać na naszym stadionie, niech płaci, w tym również część pieniędzy za późniejszą wymianę murawy.
Przyjaźń przyjaźnią, ale Legia nie może być na tym stratna.

odpowiedz
Zip - 23.07.2020 / 21:05, *.chello.pl

@WarszawskaOchota: no wiaodmo, ze za frajer nie beda grali, kibice moz ei maja zgode ale wlaciciele podejcie czyto bizneowe.

odpowiedz
atmosferic - 23.07.2020 / 23:20, *.orange.pl

@WarszawskaOchota: Otoz to ! W listopadzie to moze byc pastwisko i trzeba miec tez na uwadze to jakim stylem mamy grac, bo jak bedzie to atak pozycyjny to nie ulawia pastwisko takiemu graniu.

odpowiedz
Kumaty - 24.07.2020 / 09:45, *.23.66

@WarszawskaOchota: Bedą płacili Legii 300.000 zł za każdy mecz. To chyba dobra cena?

odpowiedz
P(L)EBAN - 23.07.2020 / 18:34, *.centertel.pl

Przywitajmy Naszych Braci i niech czuja się u nas jak u siebie w domu ! Na tym polega przyjaźń i nie ważne co gdzie i jak ale jeśli są w potrzebie to zawsze są tu miłe widziani !

odpowiedz
as z Radomia - 23.07.2020 / 18:12, *.vectranet.pl

bez obaw, na pewno gra na Legii Radomiakowi nie grozi. To tylko pro forma licencja, żeby nikt w Radomiu nie powiedział, że zarząd... tzn pan Sławek nie chciał Extraklasy w Radomiu. Lud głupi i naiwny wierzy, że on ma serce dla Radomiaka. Niestety, on ma tylko kieszeń otwartą dla kasy zarobionej na Radomiaku. Awansu nie będzie

odpowiedz
Sputnik 44 - 23.07.2020 / 17:31, *.vectranet.pl

Q..a ludzie! Jeszcze nie zaczęli tych barażów, nie rozegrano żadnego meczu a tu lament jakby ktoś wam krzywdę robił! Na serio wolicie w e-klapie termalice czy inną wartę!? Za dużo mamy meczy z naszymi zgodami!? Idźcie na K6 - tam zgód nie ma!!!

odpowiedz
Kibolek - 23.07.2020 / 18:49, *.telefonica.de

@Sputnik 44: DOKLADNIE , LEGIA & RADOMIAK POZDRO BRACIA

odpowiedz
FFA - 23.07.2020 / 17:29, *.tpnet.pl

Jeszcze Chrobry Głogów i Puszcza Niepołomice mają szansę na objęcie 6 miejsca i grę w barażach zamiast Termaliki . Sostała jeszcze jedna kolejka

odpowiedz
kami(L)praga - 23.07.2020 / 16:42, *.vectranet.pl

oby Radomiak awansował mam nadzieje ze nasza młodzież bedzie sie tam ogrywać

odpowiedz
Cieślak raz dwa trzy - 23.07.2020 / 16:24, *.chello.pl

no i git

odpowiedz
BRD - 23.07.2020 / 15:31, *.chello.pl

Jakiś żart. Pan pseudo specjalista Sławomir Stępniewski... też żart.

odpowiedz
kami(L)praga - 23.07.2020 / 15:20, *.vectranet.pl

oby nie odbiło sie to na wynikach ze wszystkie drużyny ekstraklapy beda zbyt dobrze znały nasza murawe ogólnie mieszane uczucia ale wole Radomiaka w ekstraklapie niż w tej pierwszej lidze ciekawy rok bedzie no i odnosze wrażenie ze co tydzien bedzie jakiś mecz na Legi na którego można isć czasem 2 mecze w weekend ciekawy rok jeszcze do tego jakaś gra w grupie euro pucharów i stadion Legi tetni życiem na maxa :D

odpowiedz
ziutek - 23.07.2020 / 15:04, *.vectranet.pl

Przeciez termalica nie ma jeszcze zapewnionego miejsca w barażach.

odpowiedz
atmosferic - 23.07.2020 / 14:28, *.orange.pl

Chyba po to zagraja by nam zorac murawe. Jak Legia mogla na to pojsc? Niech se graja w plocku albo w siedlcach. Dlaczego u nas?

odpowiedz
Kibice L - 23.07.2020 / 17:49, *.centertel.pl

@atmosferic:

Każdy wie, jakie są relacje na linii Siedlce Radom...

odpowiedz
X - 23.07.2020 / 19:17, *.virginm.net

@Kibice L: ja nie wiem, serio, myslalem ze skoro Rks to zgoda a Siedlce mocny fc, to sie lubia...

odpowiedz
Doatmosferić - 23.07.2020 / 22:57, *.tpnet.pl

@atmosferic: z Radomia do Płocka jest 160 km a do Siedlec 170km.

odpowiedz
Gclw - 24.07.2020 / 08:13, *.play-internet.pl

@X: jesteś w błędzie. Na linii Pogoń - Radomiak od zawsze jest kosa.

odpowiedz
Hm - 25.07.2020 / 19:35, *.vectranet.pl

@Gclw: To układ Radomiakiem będzie taki jak z Pogonią.Kwestia czasu.

odpowiedz
Darek - 23.07.2020 / 14:23, *.t-ipconnect.de

W jednym tygodniu gra Legia a w drugim Radomiak.Do tego jak byśmy grali w europie to z murawy zostanie bagno.Czy grajac na takim kartoflisku bedzie to na korzyść Legii?
Wręcz przeciwnie.Piłka będzie podskakiwać na nierównej murawie a zawodnicy Legii będą bardziej narażeni na kontuzję.To zły pomysł.Oby Radomiak nie awansował.

odpowiedz
qwert - 23.07.2020 / 17:31, *.lukman.pl

@Darek : a powiedz ci cię obchodzi jakaś murawa, chyba ty za nią nie odpowiadasz.

odpowiedz
Kibolek - 23.07.2020 / 18:51, *.telefonica.de

@Darek :

odpowiedz
Kibolek - 23.07.2020 / 18:53, *.telefonica.de

@Darek : A Roma i Lazio grają na zmianę w lidze i jeszcze w pucharach , to samo Inter i Milan też grają ligę i puchary . JAK SIE CHCĘ TO WSZYSTKO MOŻNA

odpowiedz
X - 23.07.2020 / 19:20, *.virginm.net

@Darek : a co Legia ma do tego? Miodulski pewnie nie jest happy,ale to stadion miasta i on nie ma nic do gadania...skoro radom i wwa sie dogadali

odpowiedz
Ding - 23.07.2020 / 14:14, *.play-internet.pl

Po co? Jeśli po awansie koniecznie chcą grać w stolicy, to stadion Polonii im w zupełności wystarczy. Ale ktoś tu się na kogoś zapatrzył i wpadł w gigantomanię. Do celowo pewnie chcą na mecze latać największym samolotem świata i lądować na CPK

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 23.07.2020 / 21:45, *.play-internet.pl

@Ding: Przecież za chwilę będziemy mieli lotnisko w Berlinie,a Ty o C.P.K.gadasz

odpowiedz
ejtykolo - 23.07.2020 / 22:30, *.tpnet.pl

@Ding: ale jesteś żałosny gigantomania to wynajmowanie stadionu od Legii (1h drogi) w dodatku Radomiak i Legia to kluby partnerskie i jest zgoda ktoś proponuję grę w Płocku ale chyba nie jest za dobry z geografii Polski :) Dobra rada odtaw Tvn i wyborczą

odpowiedz