fot. Bodziach
REKLAMA

Sparing: Legia 94-82 HydroTruck

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Koszykarze Legii w piątek rozegrali trzecie spotkanie w ramach przygotowań do sezonu 2020/21 i odnieśli trzecią wygraną. Legioniści z HydroTruckiem Radom zagrali bez Mariusza Konopatzkiego i Earla Watsona, jak również bez Zacha Johnsona, który przed wylotem do USA (nie przeszedł testów medycznych) obejrzał mecz na żywo. Radomianie przez trzy kwarty przeważali, a po przerwie osiągnęli kilkunastopunktową przewagę. Kiedy wydawało się, że trudno będzie odrobić straty, w czwartej kwarcie Legia zaczęła doskonale grać w obronie, pozwalając rywalom na zdobycie jedynie 12 punktów.

Świetnie spisywał się Justin Bibbins, który brał ciężar gry na siebie, i często po dynamicznych wejściach wymuszał przewinienia, a następnie skutecznie egzekwował rzuty wolne. Tyle samo punktów co Bibbins, zdobył Kuba Karolak. Sporo minut w pierwszej połowie dostał od trenera Didier-Urbaniak. W pierwszej połowie więcej minut zagrał także Kuba Sadowski, który radzi sobie coraz lepiej, grając mocno w obronie (zaliczył parę bloków), a i w ataku potrafi wykorzystać swoje warunki.

Kolejne mecze sparingowe legioniści zagrają za tydzień - w piątek i sobotę we Wrocławiu ze Śląskiem.

Legia Warszawa 94-82 (19-23, 20-21, 20-26, 35-12) HydroTruck Radom
Legia: Justin Bibbins 24, Jakub Karolak 24, Grzegorz Kamiński 12, Grzegorz Kulka 10, Benjamin Didier-Urbaniak 8, Przemysław Kuźkow 5, Adam Linowski 4, Jakub Sadowski 4, Dariusz Wyka 3, Szymon Kołakowski 0, Wojciech Szpyrka -, Marcin Składanowski -.
trener: Wojciech Kamiński, as. Marek Zapałowski

HydroTruck: Dayon Griffin 22, Aleksander Lewandowski 15, Nick Neal 15, Marcin Piechowicz 12, Brett Prahl 7, Daniel Wall 4 Mikołaj Kurpisz 3, Patryk Stankowski 2, Jakub Zalewski 2, Kacper Rojek 0, Błażej Sowa -.
trener: Robert Witka, as. Łukasz Jakóbczak

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

+dodaj komentarz
Bearman - 25.07.2020 / 16:08, *.chello.pl

w polskim składzie prawie

odpowiedz
Fitter - 25.07.2020 / 14:31, *.chello.pl

i to w składzie polskim prawie

odpowiedz
Lebaid - 25.07.2020 / 08:40, *.118.19

No to chyba w końcu udało się zmontować niezłą pakę na play offy ;)

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.