Kolejna udana zbiórka krwi kibiców Legii - fot. Krewcy Legioniści
REKLAMA

145 osób oddało krew na Legii

Dariusz Chojnacki - Wiadomość archiwalna

W ubiegłą sobotę na stadionie Legii Warszawa odbyła się cykliczna honorowa zbiórka krwi organizowana przez KHDK Krewcy Legioniści we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa. Pomimo panującej pandemii i środka wakacji, na akcji licznie stawili się krwiodawcy. Z lekkim niepokojem o frekwencję potwierdzaliśmy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zamówione wcześniej, jak zawsze, 3 autokary. Od początków pandemii oczywiście odbywają się akcje krwiodawcze ale na jeden autokar – krwiobus. Co dopiero mówić o trzech na jednej zbiórce. Ale kto miał to zrobić jeśli nie my!

Okazało się, że nasze obawy były zupełnie niepotrzebne. Jakaż była nasza radość, jak już około 8:20 przed bramą stadionu czekało na rozpoczęcie akcji kilkadziesiąt osób. Zbiórkę rozpoczęliśmy tuż przed godziną 9:00. Łącznie do oddania krwi zgłosiło się 155 osób, a pozytywnie przeszło badania i oddało krew 145 osób. Zebraliśmy lekko ponad 65 litrów krwi.

Dzięki Legii Warszawa krwiodawcy mieli możliwość otrzymać bilet na Superpuchar Polski, który odbędzie się 9 sierpnia. Ponadto krwiodawcy otrzymali kupony zniżkowe od marki Red is Bad, kupony na pizzę za 1 PLN w Pizza pod Palmą, Al. Jerozolimskie 4 oraz szczęśliwcy otrzymali vouchery na pyszne obiady w Lunch Bar Spiżarnia, Al. Jerozolimskie 87. Niespodzianką były koszulki „jestem krwiodawcą” od RCKiK w Warszawie. 100 krwiodawców otrzymało kupony na koszulki z motywem powstańczym. O odbiorze tych koszulek powiadomimy niebawem na naszym FB. Jak zawsze też krwiodawcy otrzymali okolicznościowe imienne podziękowania za udział w zbiórce.

Jak wszyscy wiemy okres wakacji w warszawskich szpitalach charakteryzuje się niedoborem krwi, a dodając do tego pandemię, naprawdę każda oddana kropla krwi była bardzo ważna.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy Wam za tak liczny udział w akcji. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na fb i do zobaczenia na następnej zbiórce o której poinformujemy wcześniej.

Krewcy Legioniści

fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
Prezes - 29.07.2020 / 11:21, *.t-mobile.pl

Szacun

odpowiedz
AA - 28.07.2020 / 22:16, *.as13285.net

Brawo, chociaz wypadaloby w maskach to robic :P

odpowiedz
Cult⚽️Legia⚽️King⚽️Warsaw - 28.07.2020 / 21:02, *.47.32

Brawo!Brawo!Brawo!

odpowiedz
Wołczyn - 28.07.2020 / 15:56, *.plus.pl

Brawo Legia tak trzymac brawo bądźcie wzorem dobrych ludzi kibiców

odpowiedz
Olaf - 28.07.2020 / 15:34, *.vectranet.pl

szacun.

odpowiedz
(L) - 28.07.2020 / 14:05, *.plus.pl

Wielkie dzięki dla wszystkich którym się chciało poświęcić 2 godziny wolnego czasu w sobotę. Naprawdę jestem dumny, że jestem fanatykiem klubu z takimi kibicami. Nawet nie wiecie ile osób chorych skorzysta z tej krwi! SZACUNEK!

odpowiedz
Piotr (L) - 28.07.2020 / 13:32, *.centertel.pl

Smutne to jest ze żadne media nie mówią o kibicach jak coś dobrego zrobią zwłaszcza jak oddają krew tylko mówią prędzej jak coś odjeb.... ia

odpowiedz
robochłop - 28.07.2020 / 13:26, *.tpnet.pl

słowa uznania dla wszystkich oddających krew...ps warto by było rzucić wyzwanie innym klubom ekstraklasy i zawalczyć o tytuł najbardziej krewkich kibiców...może taka rywalizacja by się przyjeła...skorzystali by ludzie potrzebujący tego najcenniejszego leku...

odpowiedz
Piotr (L) - 28.07.2020 / 12:51, *.centertel.pl

Byłem prosto po pracy po 24 godzinach i jestem dumny z tej akcji warto pomagać jedna jednostka krwi ratuje 3 osoby. Szkoda że raz w roku taka akcja jest na Legii. Ja za jakiś czas mam zamiar oddać krew gdzieś na terenie Warszawy ????❤️

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.