Kolejna udana zbiórka krwi kibiców Legii - fot. Krewcy Legioniści
REKLAMA

145 osób oddało krew na Legii

Dariusz Chojnacki

W ubiegłą sobotę na stadionie Legii Warszawa odbyła się cykliczna honorowa zbiórka krwi organizowana przez KHDK Krewcy Legioniści we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa. Pomimo panującej pandemii i środka wakacji, na akcji licznie stawili się krwiodawcy. Z lekkim niepokojem o frekwencję potwierdzaliśmy w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zamówione wcześniej, jak zawsze, 3 autokary. Od początków pandemii oczywiście odbywają się akcje krwiodawcze ale na jeden autokar – krwiobus. Co dopiero mówić o trzech na jednej zbiórce. Ale kto miał to zrobić jeśli nie my!

Okazało się, że nasze obawy były zupełnie niepotrzebne. Jakaż była nasza radość, jak już około 8:20 przed bramą stadionu czekało na rozpoczęcie akcji kilkadziesiąt osób. Zbiórkę rozpoczęliśmy tuż przed godziną 9:00. Łącznie do oddania krwi zgłosiło się 155 osób, a pozytywnie przeszło badania i oddało krew 145 osób. Zebraliśmy lekko ponad 65 litrów krwi.

Dzięki Legii Warszawa krwiodawcy mieli możliwość otrzymać bilet na Superpuchar Polski, który odbędzie się 9 sierpnia. Ponadto krwiodawcy otrzymali kupony zniżkowe od marki Red is Bad, kupony na pizzę za 1 PLN w Pizza pod Palmą, Al. Jerozolimskie 4 oraz szczęśliwcy otrzymali vouchery na pyszne obiady w Lunch Bar Spiżarnia, Al. Jerozolimskie 87. Niespodzianką były koszulki „jestem krwiodawcą” od RCKiK w Warszawie. 100 krwiodawców otrzymało kupony na koszulki z motywem powstańczym. O odbiorze tych koszulek powiadomimy niebawem na naszym FB. Jak zawsze też krwiodawcy otrzymali okolicznościowe imienne podziękowania za udział w zbiórce.

Jak wszyscy wiemy okres wakacji w warszawskich szpitalach charakteryzuje się niedoborem krwi, a dodając do tego pandemię, naprawdę każda oddana kropla krwi była bardzo ważna.
Jeszcze raz bardzo dziękujemy Wam za tak liczny udział w akcji. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na fb i do zobaczenia na następnej zbiórce o której poinformujemy wcześniej.

Krewcy Legioniści

fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści
fot. Krewcy Legioniści

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
Prezes - 29.07.2020 / 11:21, *.t-mobile.pl

Szacun

odpowiedz
AA - 28.07.2020 / 22:16, *.as13285.net

Brawo, chociaz wypadaloby w maskach to robic :P

odpowiedz
Cult⚽️Legia⚽️King⚽️Warsaw - 28.07.2020 / 21:02, *.47.32

Brawo!Brawo!Brawo!

odpowiedz
Wołczyn - 28.07.2020 / 15:56, *.plus.pl

Brawo Legia tak trzymac brawo bądźcie wzorem dobrych ludzi kibiców

odpowiedz
Olaf - 28.07.2020 / 15:34, *.vectranet.pl

szacun.

odpowiedz
(L) - 28.07.2020 / 14:05, *.plus.pl

Wielkie dzięki dla wszystkich którym się chciało poświęcić 2 godziny wolnego czasu w sobotę. Naprawdę jestem dumny, że jestem fanatykiem klubu z takimi kibicami. Nawet nie wiecie ile osób chorych skorzysta z tej krwi! SZACUNEK!

odpowiedz
Piotr (L) - 28.07.2020 / 13:32, *.centertel.pl

Smutne to jest ze żadne media nie mówią o kibicach jak coś dobrego zrobią zwłaszcza jak oddają krew tylko mówią prędzej jak coś odjeb.... ia

odpowiedz
robochłop - 28.07.2020 / 13:26, *.tpnet.pl

słowa uznania dla wszystkich oddających krew...ps warto by było rzucić wyzwanie innym klubom ekstraklasy i zawalczyć o tytuł najbardziej krewkich kibiców...może taka rywalizacja by się przyjeła...skorzystali by ludzie potrzebujący tego najcenniejszego leku...

odpowiedz
Piotr (L) - 28.07.2020 / 12:51, *.centertel.pl

Byłem prosto po pracy po 24 godzinach i jestem dumny z tej akcji warto pomagać jedna jednostka krwi ratuje 3 osoby. Szkoda że raz w roku taka akcja jest na Legii. Ja za jakiś czas mam zamiar oddać krew gdzieś na terenie Warszawy ????❤️

odpowiedz
Ye(L)onek - 28.07.2020 / 13:59, *.tpnet.pl

@Piotr (L) : Dwa razy do roku na Ł3 - zazwyczaj na przełomie lutego/marca i w lecie po zakończeniu sezonu. A na codzień oddasz krew w kilku miejscach w W-wie RCKiK na Saskiej, Nowogrodzkiej, w szpitalu na Szaserów i Wołoskiej plus regularne akcje w krwiobusach o których info znajdziesz na stronie RCKiK. Pzdr

odpowiedz
Piotr (L) - 28.07.2020 / 15:39, *.centertel.pl

@Ye(L)onek: Dziękuję bardzo Bracie za info napewno pojadę w wrześniu bo musi upłynąć 8 tygodni od donacji krwi mimo to czuje się zajebiscie i chętnie bym oddał już na dniach. Pozdrawiam i zdrówka ????

odpowiedz
Gruby - 28.07.2020 / 16:02, *.centertel.pl

@Piotr (L) : taka akcja jest 2 razy do roku. Pierwsza jest na przelomie luty-marzec.
Zapraszamy serdecznie.

odpowiedz
Piotr (L) - 28.07.2020 / 16:36, *.centertel.pl

@Gruby: Dziękuję bardzo napewno nie odpuszczę takiej akcji jak 25 lipca prosto po pracy po 24 godzinach przyjechałem bo warto pomagać bo krwi ciągle brakuje. Napisałem do RCKiK i po chwili miałem telefon mimo że w wiadomości nie podałem i sympatyczna Pani mi wyliczyła ze mogę kolejna donacje krwi wykonać 19 września i właśnie czekam na wrzesień i lecę oddać krew. Pytanko czy jak oddam krew żeby to poszło na konto jak krewcy Legioniści trzeba jakiś kod podać

odpowiedz
Phoenix(L)k - 28.07.2020 / 16:56, *.chello.pl

@Piotr (L) :

https://legionisci.com/krewcy

Masz tutaj kontakt mailowy.
Kod to PRAWDOPODOBNIE 126 (głowy nie dam, stąd namiary, byś się upewnił;)

odpowiedz
Piotr (L) - 28.07.2020 / 17:08, *.centertel.pl

@Phoenix(L)k: Dziękuję bardzo Bracie napewno napisze w tym roku mogę jeszcze dwa razy oddać krew w wrześniu potem listopad. Dopóki chodzę po tej naszej kochanej Ojczyznie to będę krew oddawać. Trzymaj się z fartem i zdrówka Bracie ????

odpowiedz
Phoenix(L)k - 28.07.2020 / 19:14, *.chello.pl

@Piotr (L) :

Pozdrawiam i do zobaczenia na kolejnej akcji;)

odpowiedz