fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Cracovia ukarana ujemnymi punktami

Woytek, źródło: PZPN

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej po rozpoznaniu sprawy klubu MKS Cracovia S.S.A., obwinionego o przewinienie dyscyplinarne korupcji w piłce nożnej w rundzie wiosennej sezonu 2003/2004, postanowiła uwzględnić wniosek MKS Cracovia S.S.A. o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności dyscyplinarnej i ukarać klub karą pieniężną w wysokości 1.000.000 zł oraz karą pozbawienia 5 punktów w rozgrywkach Ekstraklasy w nadchodzącym sezonie.



przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
mmm - 28.07.2020 / 23:09, *.cyfrowypolsat.pl

No, ja już dawno mówiłem, że jest korupcja w piłce i dalej trwa w najlepsze to mi bana dali na forum

odpowiedz
dejne3 - 28.07.2020 / 20:36, *.vectranet.pl

Płaczki krakowskie , dostaliście mnóstwo kasy za PP,i teraz dużabańka wróci do pzpnu

odpowiedz
WWL - 28.07.2020 / 13:36, *.play-internet.pl

Powinna być karna degradacja i to o 2 klasy
Gdyby nie tamte przekręty klubik z Krakowa może nadal by się błąkał w niższych ligach

odpowiedz
WWL - 28.07.2020 / 13:34, *.play-internet.pl

Kara śmieszna
Przez machlojki awansowała a inny klub nie.
Wiadomo że łatwiej się utrzymać niż awansować. Vyc

odpowiedz
Max - 27.07.2020 / 23:26, *.icpnet.pl

To chore że marzenie piłkarzy którzy nie mieli nic wspólnego z tamtym procederem.Rozumem kara finansową dla klubu który miał realną korzyść ale punkty ujemne dla piłkarzy obecnej Cracovii to absurd.Dlaczego nie karze się sędziów finansowo i delegowanie do niższych klas za oszustwa na boisku.Pan Marciniak i jemu podobni gwizdali by teraz w A klasie

odpowiedz
MK - 28.07.2020 / 08:15, *.187.2

@Max: z jednej strony tak, ale z drugiej Zagłębie Lubin za korupcję w tym samym okresie zostało zdegradowane. Nie jest to prosty przypadek i pewnie najlepiej byłoby, gdyby karę wymierzono na gorąco.

odpowiedz
Phoenix(L)k - 28.07.2020 / 08:49, *.centertel.pl

@Max:

Wziąłeś pod uwagę, że Ci piłkarze mogliby nie zagrać ani jednego meczu w ekstraklapie, zaś Filipiak mógłby nie władować tam kasy, gdyby nie ten awans?
Filipiak ich prezesem został 28.06.2004 - tuż po kupionym awansie...

odpowiedz
Zett - 28.07.2020 / 09:21, *.cicoe.org

@MK: z trzeciej strony Śląsk Wrocław czy Lechia Gdańsk nie zostały ukarane w ogóle. Fryzjer wprost zeznawał, że Lechia kupiła awans do II ligi, podawał nazwiska, kwoty i nic. Śląskowi sprawy umorzono. w 2002 Rysiek Czerwiec z Wisły oferował piłkarzom Amiki kasę, sprawa wyszła na jaw i została zamieciona pod dywan natychmiastowo. Ten medal ma kilkanaście stron.

odpowiedz
775 - 27.07.2020 / 22:06, *.orange.pl

Jeśli ktoś kiedyś znowu mnie zapyta dlaczego do polskiej piłki nie przychodzą poważni inwestorzy i nasza liga jest dnem europejskiego futbolu to wyślę mu link do tego artykułu. Tyle w temacie.

odpowiedz
PITER - 27.07.2020 / 21:27, *.izeto.pl

A Stal Rzeszów jakie będzie mieć zadość uczynienie że cracovia kupowała mecze przez co Stal nie weszła do 2 ligi. W dupie takie zasady. Boniek teraz załatwił przy stole wejście Motorowi do 2 ligi. To się w głowie nie mieści jaki jest syf e PZPN.

odpowiedz
dejne3 - 28.07.2020 / 17:52, *.199.66

@PITER: A mecz Legii II z Sokołem Osróda -też zamieciony temat pod dywan

odpowiedz
lol - 27.07.2020 / 20:02, *.amazonaws.com

za ustawki powinna byc jedna kara - degradacja o lige nizej

odpowiedz
Haha - 27.07.2020 / 22:23, *.t-mobile.pl

@lol: to by podp..dziu lig brakło

odpowiedz
varsovian - 27.07.2020 / 19:47, *.orange.pl

Siedlce za 'doping' -6 pkt.
Cracovia za korupcję -5 pkt.

PZPN!

odpowiedz
Jano - 27.07.2020 / 17:22, *.orange.pl

śmieszna kara

odpowiedz
mG - 27.07.2020 / 17:01, *.101.2

Kabaret...

odpowiedz
Tomek - 27.07.2020 / 16:49, *.vectranet.pl

To jest kur......a skandal że Cracovia jeszcze prowadzi negocjacje i PZPN zgadza się na jej warunki.Przypoinam jak potraktowano Zagłębie Sosnowiec(degradacja),Jagiellonia(-10pkt)Widzew i jeszcze innych.Widać że są równi i równiejsi.Pzpn po prostu bał się że degradując Cracovię może zniechęcić Filipiak do piłki.SKANDAL!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
Micha - 27.07.2020 / 18:55, *.t-mobile.pl

@Tomek: Kolego, nie bulwersuj się tak, bo jeszcze ktoś przypomni sobie o sezonie 92/93 i ustawce z Wisłą. Dla mnie jest śmieszne ciągłe dopisywanie tego mistrzostwa.

odpowiedz
Sedm - 27.07.2020 / 19:05, *.chello.pl

@Micha: Kolego lepiej nie pisz takich bzdur, aby zabrać tytuł to trzeba coś komuś udowodnić , a w sezonie 1992/1993 nic nikomu nie udowodniono poza tym myślisz że tylko parę klubów kupowało to były czas fryzjera. W Polskim prawie jest domniemanie niewinności , nikt Legii nie przedstawił żadnych zarzutów poza frajerem Zientara starym polonista który w PZPN bzdury głosił. A jak dla ciebie jest śmieszne przypisywanie tego mistrzostwa to lepiej sie zastanów nim coś napiszesz.

odpowiedz
SEBO(L) - 27.07.2020 / 19:16, *.chello.pl

@Micha: nie wiem,co masz z głową, ale przypomnę Ci, albo poinformormuję,że jednym /jedynym dowodem w tej sprawie był dla sądu fakt,że kibice Wisły zeznali,że ten mecz był sprzedany... Innych dowodów w sprawie nie było... Więc...pewnie zgodziłbyś się odsiedzieć wyrok kilku lat,bo sąsiad powiedział,że jesteś k.rwa i złodziej?

odpowiedz
bie/L/sko - 27.07.2020 / 19:49, *.master.pl

@Sedm: kolego chyba nie Zientara, a kulesza r. Ze swoim ,,cała Polska widziała'' . A to absolutnie kłamstwo bo moja teściowa tego nie widziała ja też.

odpowiedz
No tak - 27.07.2020 / 21:22, *.t-mobile.pl

Masz dowody ,ot cała prawda ,

odpowiedz
Hugon - 27.07.2020 / 22:25, *.vectranet.pl

@Sedm: Nie Zientara tylko S.P. Kulesza.

odpowiedz
Spajder - 28.07.2020 / 23:09, *.ists.pl

@Tomek:
To jest skandal że takie bzdury piszesz.
Smutne że większość ludzi nie ma problemu z wygłaszaniem bezwzględnych komentarzy a sama w życiu postępuje podobnie. I jak dotyczy to ich "podwórka to jest ok"

Korupcja w piłce to największe świństwo, okradanie kibiców z emocji i sprawiedliwej rywalizacji z równymi szansami, niestety im większe pieniądze tym większa pokusa oszukania.

Co do samych kar i oburzenia że Cracovia negocjowała wymiar kary to jest praktyka zaciągnięta z wymiaru sprawiedliwości, nie ma w tym nic złego. Cracovia wolała sprawę zamknąć i dobrze, moim zdaniem postąpiła uczciwie.
Kiedyś padło stwierdzenie że kluby już nie będą degradowane i to było ok bo te wcześniejsze degradację powodowały jeden wielki bałagan organizacyjny.

To nie kluby były winne tylko poszczególne osoby które dopuszczały się korupcji, i to one powinny być wykluczone na zawsze z piłki.

A co do Legii i mistrzostwa z 93 roku to pewnie wierzysz że były to uczciwy mecz?
Bo sąd nic nie udowodnił? W tamtym czasie było inne prawo i tak na prawdę korupcja w sporcie była bezkarna, ale na szczęście czasy się zmieniły.



Piłka nożna dla kibiców :)

odpowiedz
Sprite - 31.07.2020 / 11:48, *.play-internet.pl

@Spajder: Wszyscy sprzedawali i kupowali. Tylko dlaczego Lech w '93 został za to wynagrodzony ?

odpowiedz
rudy hochsztapler - 27.07.2020 / 16:43, *.orange.pl

Policzcie te miliony ktire zarobili z samych oraw releizyjnych przez te lata - i porownajcie sobie do tego milion "kary" ktory zaplaca. To nie kara, to nagroda za koruocje danie sygnalu innym "patrzcie, oplaca sie kupowac mecze, wiecej wyjeli niz stracili".

odpowiedz
Gienek - 27.07.2020 / 16:32, *.netfala.pl

Ku.wa a Legii odebrali mistrzostwo za coś, co nigdy nie zostało udowodnione. Żenua.

odpowiedz
L - 27.07.2020 / 17:54, *.tpnet.pl

@Gienek: logiki tu nie ma ale ważne ze leśnym dziadom się kasa zgadza.

odpowiedz
Hautausmaa - 27.07.2020 / 16:16, *.tpnet.pl

Odwołanie pójdzie i zostanie 500 tys. + bez punktów karnych.

odpowiedz
Truteń - 27.07.2020 / 16:25, *.pljtelecom.pl

@Hautausmaa:
Raczej nie będzie odwołania, bo to było dobrowolne poddanie się karze. O milion i - 5 pkt wnioskowała Cracovia a PZPN propozycję przyjął.

odpowiedz
Autor - 27.07.2020 / 16:08, *.master.pl

Ciekawe ile punktów ujemnych dostanie podp..źdz..e bb :D

odpowiedz
Autor - 27.07.2020 / 15:59, *.135.90

ale kurva komedija hahaha. Naprawde sie smyraja tam pod stolami!! Smiechu warte...

odpowiedz
Po(L)ubiony - 27.07.2020 / 15:34, *.chello.pl

Boniek, Placzyński i.... wszystko jasne!

odpowiedz