Młyn Radomiaka na barażowym meczu z Miedzią - fot. tylkoradomiak.pl
REKLAMA

Radomiak o krok od ekstraklasy!

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Nasi przyjaciele z Radomiaka są o krok od awansu do ekstraklasy! Po wygranej ich piłkarzy we wtorkowym barażu z Miedzią, radomianie do awansu potrzebują już tylko zwycięstwa w najbliższy piątek, w finale barażowej batalii o ekstraklasę. RKS w najwyższej klasie rozgrywkowej po raz ostatni występował w sezonie 1984/85. Później tułali się po niższych klasach rozgrywkowych - przed dwunastu laty występowali na piątym poziomie rozgrywkowym, a jeszcze pięć lat temu grali w III lidze. Dopiero przed rokiem zespół świętował awans na zaplecze ekstraklasy i już w pierwszym sezonie na tym poziomie rozgrywkowym, może zapewnić sobie awans do ekstraklasy.

Wtorkowy mecz barażowy z Miedzią obejrzeć mogło maksymalnie 2 tysiące widzów - ze względu na obostrzenia z powodu pandemii koronawirusa. Wejściówki na spotkanie kosztowały 50 złotych i niemal, pomimo wakacyjnego terminu, i niesprzyjającej pory rozgrywania meczu (wtorek, g.17:10) wszystkie zostały sprzedane. Jak poinformował spiker podczas spotkania, na trybunach stadionu przy ulicy Narutowicza, z którego Radomiak korzysta od kilku lat, pojawiło się 1910 widzów. Symbolicznie, bowiem właśnie w 1910 roku założony został radomski klub.



Sektor gości pozostał pusty, bowiem kibice gości nie mają obecnie możliwości wspierania swoich drużyn. Kibice gospodarzy wpuszczeni byli na dwie trybuny proste. Wśród oflagowania pojawiło się płótno Legii - przypomnijmy, że zgoda została przybita 26 listopada 2017 roku przy okazji meczu Radomiak - Siarka. We wtorek Radomiak był wspierany przez ok. 100 fanów z Łazienkowskiej. Radomianie od samego początku ruszyli z głośnym dopingiem, chcąc pomóc swoim graczom w odniesieniu zwycięstwa. W końcu kilka minut przed przerwą gospodarze zdobyli bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego i na trybunach zapanowała olbrzymia radość. Dosłownie 60 sekund po przerwie Radomiak powinien strzelić drugą bramkę, ale tym razem piłka nie wpadła do siatki.



Piłkarze gospodarzy wyraźnie przeważali, co udokumentowali w 67. minucie, kiedy arbiter po analizie VAR podyktował rzut karny dla RKS-u, a ulubieniec trybun, Leandro podwyższył na 2-0. Później, kiedy zawodnik opuszczał plac gry, kibice skandowali przeciągłe "Leo, Leo, Leo". Z kolei pod adresem Maćka Świdzikowskiego (swoją drogą byłego piłkarza Legii), skandowano "Hej Świdzik wracaj do zdrowia" - ważny zawodnik Radomiaka nie mógł zagrać w barażowym meczu z powodu zatrucia, w wyniku którego wylądował w szpitalu. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się spokojnym 2-0, goście z Legnicy wykorzystali jeden z niewielu błędów defensywy gospodarzy i strzelili bramkę kontaktową. Radomiak nie zamierzał się jednak bronić przez ostatnich kilka minut (tym bardziej, że sędzia doliczył ich jeszcze siedem do regulaminowego czasu), tylko sami ruszyli do ataków. W ich efekcie padła trzecia bramka dla Radomiaka, a mogło być ich jeszcze więcej.



Z trybun w drugiej połowie z trybun długo niosła się pieśń "Dzisiaj nadszedł czas, na zwycięstwo Twe, dzisiaj nadszedł czas, na ekstraklasę...", śpiewane na dobrze nam znaną melodię "Nie poddawaj się, ukochana ma...". Po zakończeniu meczu fani RKS-u podziękowali piłkarzom za zwycięstwo i wspólnie śpiewali "Awans jest nasz, lalalalalalalala". Na razie do finału, ale wierzymy, że w piątek uda się przypieczętować awans do ekstraklasy. W której RKS wszystkie mecze w roli gospodarza rozgrywać będzie... przy Łazienkowskiej 3. Stadion przy Narutowicza w Radomiu ma za słabe oświetlenie, a miasto (obiekt miejski) nie chce wydawać kolejnych pieniędzy na remont obiektu, kiedy w kwietniu przyszłego roku powinien być gotowy budowany od kilku lat nowy stadion Radomiaka (w miejscu dotychczasowego stadionu Radomiaka).

Finałowy baraż o ekstraklasę odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 17:40 w Grodzisku Wielkopolskim (transmisja w Polsacie Sport), gdzie swoje mecze rozgrywa Warta Poznań. W sezonie zasadniczym oba bezpośrednie spotkania wygrali poznaniacy: 2-0 w Radomiu i 3-0 w Grodzisku Wlkp. Ale jak wiadomo, do trzech razy sztuka! Trzymamy kciuki!



fot. Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (33)

+dodaj komentarz
kula1910 - 31.07.2020 / 21:31, *.vectranet.pl

awans jest na.... error

odpowiedz
Południowa - 31.07.2020 / 21:20, *.stansat.pl

I pseudoarbiter frankowski dał popis. Dwa karne dla pewności i warta w ekstrakasie.
*bać sędziego i całą rodzinę jego !

odpowiedz
mG - 30.07.2020 / 23:28, *.centertel.pl

Radomiak po awans !!!
:)

odpowiedz
Cult⚽️Legia⚽️King - 30.07.2020 / 14:14, *.242.89

Wszyscy trzymajmy kciuki za awans Radomiaka! Wiécej piłki w Warszawie to wiécej kasy,emocji,radości!

odpowiedz
Drukarz - 30.07.2020 / 20:05, *.inetia.pl

@Cult⚽️Legia⚽️King: Dokładnie!Polonia&Legia Love Forever!Jeszcze Gwardia i jest komplet!

odpowiedz
Cult⚽️Legia⚽️King⚽️Warsaw - 30.07.2020 / 22:43, *.248.33

@Drukarz: Jak nie lubidz sportu,piłki,klimatòw piłki,wiècej czegoś pozytywnego dla Stolicy,gości z Radomia to your problem gościu

odpowiedz
Pjoter - 30.07.2020 / 00:24, *.amazonaws.com

Radomiak Pany, biało zielone szatany????

odpowiedz
Obi - 30.07.2020 / 00:03, *.chello.pl

Czekamy na Radomiaka. Powodzonka

odpowiedz
Darek - 29.07.2020 / 16:59, *.t-ipconnect.de

A ja nie chcę żeby Radomiak awansował ze względu na to,że będą grali u nas w Warszawie.Jeżeli Legii udało by się grać w europie to murawa tego nie wytrzyma.Zwiekszy się ryzyko kontuzji piłkarzy a gra piłką po ziemi bedzie praktycznie niemożliwa.W październiku lub listopadzie z taką murawą bedziemy pośmiewiskiem w europie.

odpowiedz
old_fan - 29.07.2020 / 23:04, *.byfly.by

@Darek : Dokładnie!

odpowiedz
Jasio - 30.07.2020 / 10:19, *.telkab.pl

@Darek : Nawet gdyby Radomiak zapłacił za wymianę murawy to jesteś przeciwny? R ma płacić za każdy mecz 300tyś zł. Kwota uzyskana za 1 rundę pozwoli na wymianę murawy.

odpowiedz
P. - 29.07.2020 / 15:24, *.play-internet.pl

Jedna z ladniejszych flag Legii

odpowiedz
Tomek - 29.07.2020 / 22:03, *.25.51

@P.: jaka to flaga? Nie ma na zdjeciach...

odpowiedz
WarsawHooligan - 30.07.2020 / 09:25, *.com.pl

@Tomek: Zdjęcie na samej górze. Lewa część sektora :)

odpowiedz
(L)egia - 29.07.2020 / 14:08, *.virginm.net

Legia & Radomiak!

odpowiedz
ZKS STAL - 29.07.2020 / 11:32, *.143.211

ZKS POZDRAWAI RADOMIAKA, pomimo ze już nam nie po drodze to BSNT

odpowiedz
Walerek - 29.07.2020 / 13:00, *.netfala.pl

@ZKS STAL: A co to jest ZKS Stal?

odpowiedz
BiolyRks - 29.07.2020 / 18:12, *.144.138

@Walerek: Stal Rzeszow

odpowiedz
Brx77 - 29.07.2020 / 22:38, *.vectranet.pl

@ZKS STAL:
Również pozdRawiam! Oby po derbach Stal awansowała.

odpowiedz
Michał - 29.07.2020 / 11:25, *.chello.pl

Oby się udało awansować pomimo kontuzji i miejsca rozgrywania meczu

odpowiedz
grzesiek - 29.07.2020 / 11:24, *.centertel.pl

Stawiam na Warte

odpowiedz
PotokRadomiak - 29.07.2020 / 11:14, *.plus.pl

Dobra relacja. Warta jest do przejścia pytanie czy Świdzikowski, Mikita, Michalski zagrają bo bez tej trójki będzie bardzo ciężko. Radomiak&Legia

odpowiedz
Ole - 29.07.2020 / 10:42, *.centertel.pl

Miszta może się wykazać!

odpowiedz
ANTYzygo - 29.07.2020 / 10:37, *.com.pl

gratulacje i do zobaczenia w ekstraklasie!

odpowiedz
varsovian - 29.07.2020 / 10:32, *.orange.pl

Brawo!

odpowiedz
Ding - 29.07.2020 / 10:21, *.play-internet.pl

Na Onecie piszą, że to Warta jest o krok od ekstraklasy.

odpowiedz
xax122 - 29.07.2020 / 10:10, *.tpnet.pl

nie przejdą warty.

odpowiedz
L57 - 29.07.2020 / 10:44, *.chello.pl

@xax122: Przejdą!!!!

odpowiedz
Żmija - 29.07.2020 / 13:05, *.vectranet.pl

@xax122: czy Warta ma jakichkolwiek kibiców czy sytuacja jest jak u nas? Pytam na poważnie, bez spinki. Dzięki za info.

odpowiedz
Zie(L)aj - 29.07.2020 / 16:04, *.play-internet.pl

@Żmija : zupełnie inna sytuacja niż w Warszawie. Polonia ma o wiele więcej kibiców. Warta ma niewielu i to raczej wiekowo pamiętający powstanie "Warty "

odpowiedz
Trójmiejski (L)egionista - 29.07.2020 / 16:45, *.play-internet.pl

@Żmija : Ma, ale nie jest ich dużo. I tak poza tym są za Lechem :/

odpowiedz
eLo - 29.07.2020 / 17:24, *.chello.pl

@Żmija : W Poznaniu Warta nikomu nie przeszkadza

odpowiedz
Żmija - 30.07.2020 / 00:05, *.vectranet.pl

@Żmija : dzięki Koledzy za info. Zastanawiające dla mnie było czy w mieście tak zdominowanym przez jeden klub (Amica) jak Poznań jest jeszcze miejsce na coś innego...

odpowiedz