Mateusz Żyro - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Mateusz Żyro odszedł z Legii

Woytek

Mateusz Żyro odszedł definitywnie z Legii Warszawa. 21-letni obrońca ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Stali Mielec, awansował z nią do Ekstraklasy, a teraz podpisał z tym klubem dwuletni kontrakt.

Żyro rozpoczął przygodę z piłką w Legii w 2005 roku i przeszedł przez wszystkie szczeble w akademii. W pierwszej drużynie zadebiutował 7 lipca 2017 roku w meczu o Superpuchar Polski. Rok później w lipcu i sierpniu wystąpił w trzech spotkaniach Ekstraklasy i pucharowym starciu z Dudelange. W sumie zagrał w sześciu meczach "jedynki". Sezon 2018/19 spędził na wypożyczeniu w Miedzi Legnica. W niedawno zakończonych rozgrywkach I ligi wystąpił 29 razy i strzelił jedną bramkę.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
bolo - 07.08.2020 / 13:17, *.inetia.pl

Legia nie idzie drogą Ajaxu,idzie drogą Juve.Zawodnik do lat 30-tu to junior.Poza tym za bardzo ktoś uwierzył w nazwę klubu stwierdzając że Legia to musi być cudzoziemska.Przykro że muszę dać tu przykład Lecha i jego akademii.

odpowiedz
Oj dzieciaki - 07.08.2020 / 13:08, *.play-internet.pl

Jak beda dobrzy to wroca na tych samych zasadach co wieteska a chyba lepiej zeby grali na wyzszym poziomie niz 3 liga.

odpowiedz
Po co nam mladenovic mamy swoich mlodych - 06.08.2020 / 20:33, *.play-internet.pl

...bravo lepiej wziac mladenovica niz mlodego wychowanka...super mamy akademie a piprostu trzeba bylo dac mu grac !!!

odpowiedz
atmosferic - 06.08.2020 / 14:35, *.orange.pl

Fatalna sytuacja - w Legii w ogole mlodzi zawodnicy nie dostaja szans na gre a potem nam ucieka taki Walukiewicz. Niby za wzor sobie obieraja Ajax, a jednak to tylko durne komunaly. Wciaz za malo zawodnikow dostaje szanse gry w pierwszej druzynie. Ciekawe czy Holownia dostanie szanse.

odpowiedz
Olaf - 06.08.2020 / 10:21, *.vectranet.pl

pisałem kiedyś , że ci bracia/synkowie byłych graczy (Włodar, Mosór,Pyrdoł, Żyro) to często "za uszy " są ciągnięci w Legii II żeby tylko byli na siłę a tak naprawdę blokują miejsce prawdziwemu talentowi....

Co do młodszego Żyro: 15 lat Legia go szkoliła - ciekawe czy ktoś w klubie wie ile wywaliliśmy kasy na niego przez te 15 lat??? 1 mln zł ?? na pewno - jak się policzy (na zawodnika) pensje trenerów/masazystów/sprzęt/przejazdy/opłaty za boisko/oświetlenie/zgrupowania/stypendia/noclegi etc. etc. - i nikt się nie zorientował po 7-10 latach, że odstaje od wzoru piłkarza do I składu Legii??

To jest problem.

odpowiedz
wawerr - 06.08.2020 / 11:13, *.tpnet.pl

@Olaf: starszy z braci Żyro czyli Michał ma dwie gorsze nogi i jest drewnianym beztalenciem i tego też w akademii nie zauważyli tylko kibice to dopiero dostrzegli jak go zobaczyli na boisku, pare lat temu ta nasza akademia to była jedna wielka porażka...

odpowiedz
wawerr - 06.08.2020 / 09:53, *.tpnet.pl

nie mam nic do tego Mateusza ale jego brat Michał to drewniana porażka i to nazwisko jest już skreślone przez kibiców, dobrze zrobił młody że odszedł bo w Legii by był postrzegany przez pryzmat brata drewniaka a w innym klubie będzie grał na swoje nazwisko.

odpowiedz
Gruby` - 06.08.2020 / 08:00, *.plus.pl

A pamiętam jak Prezes Leśny jeszcze mówił, że z braci Żyro to młodszy ma pare razy większy potencjał od drewnianego Michała...

odpowiedz
Wojtas - 06.08.2020 / 06:14, *.96.43

Nie dziwię mu się skoro i tak na niego tu nie stawiano :) Powodzenia

odpowiedz
kibic - 06.08.2020 / 02:19, *.15.61

nikt, kto tu spedzi wiecej niz 10 miesiecy nie chce tu zostac. nawet pomimo milosci do klubu od dziecka

odpowiedz
PLBBOY - 06.08.2020 / 20:27, *.227.22

@kibic: w lechu tym bardziej.

odpowiedz
Xxc - 05.08.2020 / 23:26, *.t-mobile.pl

Praszelik, zjawinski, zyro... kto kolejny? Jakies zapisy z prawem pierwokupu przy dwoch ostatnich?

Przy odejsciu karbownika, slisz jedynym młodzieżowcem - trochę to niepokojace

odpowiedz
Jasio - 06.08.2020 / 00:36, *.2.55

@Xxc: niepokojace? o chyba dobrze ze zaslabi na pierwsza druzynye odchodza.

odpowiedz
Tak - 06.08.2020 / 08:58, *.centertel.pl

@Xxc: Mosór będzie plus wydaje mi się że Karbownik zostanie jeszcze trochę

odpowiedz
Xxc - 06.08.2020 / 23:25, *.t-mobile.pl

@Tak : karbownik pewnie max do października... trzeba pamiętać ze w lidze musi występować młodzieżowiec... wiec kto? Slisz? Mosor? Miszta? Kostorz?

odpowiedz
( L ) - 05.08.2020 / 22:15, *.plus.pl

jaki brat taki brat panowie żyro

odpowiedz
Kajtus Czarodziej - 05.08.2020 / 22:43, *.co.uk

@( L ): niech juz wiecej nie zawracaja nam glowy, Mielce i inne.. to dla nich odpowiednie miejsca! ..juz kiedys pisalem jak starszy z braci odchodzil od nas ze jesli kiedykolwiek bedzie chcial wrocic do Legii, to go wyj.. na zbity pysk a jak wroci na kolanach to go walnac klamka w klawiature! Nadal to podtrzymuje! :o)

odpowiedz
tekken (L) - 05.08.2020 / 21:45, *.chello.pl

Szkoda. Zobaczymy ile z tej naszej zdolnej młodzieży się przebije. Ciemność widzę, a szkoda, bo dobra obronę można by stworzyć!!!

odpowiedz
damnn - 07.08.2020 / 00:41, *.tpnet.pl

@tekken (L): Taa, chyba druzyne, która bedzie walczyć o utrzymanie a my mamy walczyć o europejskie puchary.

odpowiedz
tekken (L) - 08.08.2020 / 09:14, *.chello.pl

@damnn: Wolę oglądać naszych rodzimych grajków jak ponoszą nawet porażkę, ale wiedzą za co walczą niż najemników,którzy tez przegrywają. Oczywiście brylanty powinniśmy kupować, ale taki zdarza się raz na 10 lat,że do nas trafi.

odpowiedz
Hiszpan - 05.08.2020 / 21:00, *.play-internet.pl

Stolarski przy nim to Usain Bolt. Gdyby Wdowiak scigal się wtedy z Żyro to Mateusz nie dobiegl by do polowy gdyby padla bramka.

odpowiedz
Siarkowski - 05.08.2020 / 20:43, *.centertel.pl

Najwolniejszy gość w ekstraklasie ... Podanie ma ale to za mało

odpowiedz
Rytm - 05.08.2020 / 20:31, *.centertel.pl

Skończył mu się kontrakt? Czy jakieś symboliczne siano wpadło?

odpowiedz
grzesiek - 05.08.2020 / 20:26, *.centertel.pl

Szczerze. Za słaby na Legie. Przykro mi. Mimo wszysttko powodzenia dalej byku

odpowiedz
Dp - 05.08.2020 / 20:26, *.vectranet.pl

Taaaak a teraz do składu jakiś szrot 30 letni oczywiście nie z polski

odpowiedz
Pio - 05.08.2020 / 20:36, *.chello.pl

jeżeli już to "z Polski"

odpowiedz
Anamorapud - 05.08.2020 / 20:24, *.com.pl

W sumie szkoda. Będzie solidny stoper.

odpowiedz
wrt - 06.08.2020 / 13:26, *.net.pl

@Anamorapud: solidny ? Nie wiem pod jakim względem , wolniejszy od graczy z Luksemburga , całkowicie zbędny.

odpowiedz
Anamorapud - 06.08.2020 / 17:17, *.com.pl

@wrt: czas pokaże, kto ma rację.

odpowiedz