Mateusz Taradejna - fot. Jacek Wójcikowski
REKLAMA

Taradejna nowym zawodnikiem Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Kadrę futsalowej Legii przed sezonem 2020/21 wzmocni utalentowany bramkarz Mateusz Taradejna, który w ostatnich sezonach występował w Ząbkovii oraz RKS-ie Ursus. 17-letni Taradejna, z rocznika 2003, który jest wychowankiem Agrykoli, będzie rywalizował o miejsce w kadrze meczowej I-ligowej Legii, z trzema innymi bramkarzami.


"Od dłuższego czasu zastanawiałem się nad rozpoczęciem profesjonalnej przygody z futsalem. Gdy Legia ogłosiła testy, nie miałem złudzeń, aby podjąć ten długo oczekiwany przeze mnie krok. Zgłosiłem się na testy i przeszedłem je pozytywnie. Dotychczas moja styczność z futsalem była niewielka. Brałem udział w turniejach halowych i tam poczułem, że futsal to coś dla mnie. Na razie będę łączył grę w futsal z piłką 11-osobową, ale na pewno, gdy trzeba będzie wybrać, zdecyduję się na grę w hali. Od pięciu lat reprezentuję barwy Ząbkovii Ząbki w piłce na trawie" - mówi nowy golkiper Legii.

"Moje cele na ten sezon to przede wszystkim rozwój - to jest dla mnie teraz najważniejsze. W Legii mam z kogo brać przykład w bramce i chcę to wykorzystać jak najlepiej. Jako drużyna bez wątpienia chcemy jak najszybciej awansować do futsalowej ekstraklasy, a więc celem naszym będzie wygrywanie jak największej liczby meczów. Mam nadzieję, że dużo osiągnę w tej dyscyplinie i w tym klubie" - powiedział Mateusz na temat celów na najbliższe rozgrywki.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Adam - 15.08.2020 / 23:16, *.chello.pl

Powodzenia!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.