fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Legia zainteresowana 16-latkiem

Maciej Frydrych, źródło: Super Express

Jak podaje Super Express w kręgu zainteresowań mistrza Polski znalazł się 16-letni środkowy pomocnik Iwo Kaczmarski. Piłkarz Korony Kielce jest uznawany za ogromny talent.

Kaczmarski pod koniec sezonu 2019/20 zdołał rozegrać cztery mecze w Ekstraklasie oraz zdobył jedną bramkę. W ostatnim spotkaniu z ŁKS-em zawodnik "Scyzoryków" pokonał bramkarza łodzian z kilku metrów. Oprócz tego, że kielczanie ograli rywala 2-0, to Kaczmarski zapisał się w historii. Młody piłkarz Korony jest najmłodszym strzelcem gola w Ekstraklasie w XXI wieku, gdyż w momencie umieszczenia futbolówki w siatce miał 16 lat i 93 dni. W całej historii polskiej ligi Kaczmarskiego wyprzedza jedynie Włodzimierz Lubański.

Na co dzień Kaczmarski występuje w Centralnej Lidze Juniorów oraz gra w reprezentacji Polski do lat 17.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

+dodaj komentarz
Wolfik - 08.08.2020 / 18:15, *.mm.pl

Ilu już takich "ogromnych talentów" było? Niestety, przejście z wieku juniorskiego do seniorskiego w wielu przypadkach kończy się tym, że chłopak znika. Oby nie okazał się jednym z nich. I oby w Legii (o ile tutaj trafi) umieli ten talent wykorzystać.

odpowiedz
Krzeszczu - 08.08.2020 / 22:09, *.bredband2.com

@Wolfik: Kolego, czy to nie jeden z tych pilkarzy Korony ktorzy totalnie rozjechali Centralna Lige Juniorow? Ja jestem jak najbardziej na tak z takim transferem. Tylko znajac Vuko i jego polityke, to ten gosciu bedzie wiecznie za mlody, bedzie wiecznie potrzebowal czsau na aklimatyzacje, bedzie wiecznie wypozyczany, a gdy juz skonczy 26 lat odejdzie (zmarnowany) za friko do jakiejs Arki czy innej Lechi.

odpowiedz
zduneq - 08.08.2020 / 23:17, *.play-internet.pl

@Krzeszczu: a ile trenerem jest Vuko?
A Karbownik to kto?Majecki?A Ślisz?To starzy wyjadacze?A ostatnie 3 mecze to kto grał?Chyba jakieś młode chłopaki, nie?czy może pamięć mnie myli?

odpowiedz
Arek - 09.08.2020 / 00:10, *.tpnet.pl

@Wolfik: taki przykład pierwszy z brzegu. Maciej Korzym się nazywa. A dziś ma już 32 lata.

odpowiedz
Taaa... - 09.08.2020 / 07:47, *.plus.pl

@Wolfik:
Onegdaj grywał w Legii niejaki Smoliński...

odpowiedz
(L) - 08.08.2020 / 18:01, *.play-internet.pl

Gdzie Władeczek bo tu zmrożona maciora czeka.

odpowiedz
Lebaid - 08.08.2020 / 17:09, *.vectranet.pl

Super info!!!
Będzie z tego za jakiś czas kilka baniek ojro!

odpowiedz
Wolfik - 08.08.2020 / 18:24, *.mm.pl

@Lebaid: Będzie, albo i nie będzie. Za mega talenty uchodzili też Kuba Arak i Oleg Jagiełło i Patryk Mikita. Tymczasem, średnio to wyszło...

odpowiedz
Arek - 08.08.2020 / 16:54, *.t-mobile.pl

Mamy już jednego z Kielc :/

odpowiedz
Arek - 09.08.2020 / 00:12, *.tpnet.pl

@Arek: niby kto to taki?

odpowiedz
Borysiuk - 08.08.2020 / 16:05, *.elartnet.pl

Rekord Włodka Lubańskiego nie do pobicia. Może ktoś by się znalazł, ale mało jest odważnych trenerów, którzy dają szanse młodym.

odpowiedz
K - 08.08.2020 / 16:00, *.centertel.pl

Może coś z tego będzie???
Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana...

odpowiedz
Szmu(L)ki - 08.08.2020 / 15:52, *.chello.pl

Co sezon 4-6 takich chłopaków Legia powinna wyciągać do siebie. Kosztują grosze (zwłaszcza korona po spadku nie za bardzo może dyktować warunki), a za 2 sezony można opchnąć za grube miliony. Nawet jak 1 na 5 się rozwinie to i tak będzie to duży plus w kasie ;-)

odpowiedz
Olaf - 08.08.2020 / 18:46, *.vectranet.pl

@Szmu(L)ki: otóż to, tak powinno być.

odpowiedz
Pacan - 08.08.2020 / 19:37, *.tpnet.pl

@Olaf: otóż to!

odpowiedz
Rafix - 09.08.2020 / 13:56, *.centertel.pl

@Szmu(L)ki: otóż to :)

odpowiedz
zduneq - 08.08.2020 / 15:40, *.play-internet.pl

No płaczki transferowe, gdzie jesteście?Legia podobno ściąga tylko zagranicznych emerytów a Ślisz to tylko wyjątek.

odpowiedz
Rytm - 08.08.2020 / 15:40, *.centertel.pl

Brać. Może coś z niego będzie, a jak nie to trudno.

odpowiedz