REKLAMA

Legia przeoczyła informację o zakażeniu

Wiśnia, źródło: Super Express

To jedna z osób pracujących w klubie nie podjęła odpowiednich działań w związku z zakażeniem członka sztabu szkoleniowego koronawirusem - podaje "Super Express". 29 lipca po przeprowadzonych badaniach pracownik mistrzów Polski przeoczył informację o pozytywnym wyniku testu, która spłynęła do klubu w nocy. Uniemożliwiło to szybką izolację chorego i spowodowało, że wszyscy żyli w nieświadomości, że pracują na co dzień z osobą zakażoną.

- Wiemy już, że popełniony został błąd ludzki, w wyniku którego przeoczony został pozytywny wynik u jednego z członków sztabu. Osoba winna przeoczenia została już odsunięta od pracy z zespołem - mówi rzecznik prasowy Legii Iza Kruk cytowana przez Super Express.

Dopiero w piątek rano 7 sierpnia sanepid telefonicznie poinformował klub, że jedna z osób miała wynik pozytywny. Spowodowało to spore zamieszanie, co w konsekwencji doprowadziło do odwołania niedzielnego meczu o Superpuchar Polski z Cracovią.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
waw - 10.08.2020 / 08:01, *.chello.pl

Zart, moze jeszcze nie zglosiliscie Boruca do ry w Ekstrklasie , KLub Frofesional Przypominamy jasnie pracownikom Klubu

odpowiedz
mmm - 09.08.2020 / 22:20, *.chello.pl

facepalm

odpowiedz
Karoool - 09.08.2020 / 20:45, *.vectranet.pl

Przypomina mi się skleroza i nie uwaga byłej pani kierownik i akcja w meczu z Celtikiem

odpowiedz
Adam - 09.08.2020 / 20:07, *.orange.pl

Salka konferencyjna Edynburg będzie cały czas oblegana ????

odpowiedz
Redakcja też przeoczyła :) - 09.08.2020 / 18:39, *.mm.pl

W składzie drużyny Artur Boruc ma 0 goli w lidze :(

odpowiedz
Filipek - 10.08.2020 / 01:59, *.xnet.hr

Kiszka jak nic

odpowiedz
775 - 09.08.2020 / 18:39, *.orange.pl

Dobra... pomylili się o jedną osobę, co to jest, w Kielcach pomylili się w liczeniu testów o 230 tysięcy sztuk i nikt afery nie robi. ;) Z resztą co by to zmieniło, czy owa zakażona osoba czuła się jakkolwiek gorzej niż na co dzień? Gdyby tak było to byłaby na L4. Covid to jedna wielka ściema!

odpowiedz
:) - 09.08.2020 / 19:01, *.chello.pl

@775: Tak, a Ziemia jest płaska. Módl się o zdrowe nogi...

odpowiedz
Srovid - 09.08.2020 / 21:27, *.play-internet.pl

@:):
W takim razie widocznie jest płaska...

odpowiedz
Peter - 09.08.2020 / 22:31, *.vectranet.pl

@Srovid: W moim zakładzie (gdzie pracuje 2500 ludzi) dwa i pół miesiąca temu wykryto 20 zakażeń COVID, podobnie jak w kilku innych zakładach pracy w mieście. Mieliśmy z tymi ludźmi bezpośredni kontakt, maseczek u nas praktycznie nikt nie nosi. I jakoś wszyscy nadal jesteśmy cali i zdrowi a teoretycznie dosyć szybko powinna zarazić się cała populacja miasteczka, ponieważ wszyscy mamy znajomych i rodziny we wszystkich tych firmach. Coś mi tu nie gra...

odpowiedz
775 - 10.08.2020 / 09:44, *.orange.pl

@Peter: To jest właśnie paradoks tej zaraźliwości, niby jest ona kosmicznie wysoka a przez pół roku w Polsce „zachorowało” na COVID 50 tysięcy ludzi z 38 milionów. I to przy pełnych plażach, supermarketach, kinach, klubach muzycznych i wielu innych miejscach. Ile z tych 59 tysięcy osób miało jakiekolwiek objawy poza pozytywnym testem? 5000? Ile z tych z objawami to ludzie starsi u których każda choroba, nawet przeziębienie, wiąże się z dużym ryzykiem? Tymczasem np. w ciągu ostatnich 4 miesięcy zachorowało w Polsce 6000 osób na boreliozę - bardzo groźną chorobę pochodzącą od kleszczy, ale nikt o tym nie mówi, jest tylko COVID i nic więcej. Zwykła ściema.

odpowiedz
saski - 10.08.2020 / 14:51, *.play-internet.pl

@775:
Po pierwsze, o boreliozie dużo się mówi, zmień g.wnko które czytasz, Pudelek to nie kopalnia wiedzy.
Po drugie, pelne sale kinowe? GDZIE? Plaże? Dopiero są pełne od niecałego miesiąca, na poczatku lipca w Jastarni pustki. Supermarkety? Większość w maseczkach więc jak ma się roznosic Covid?

Jestes jednym z tych b.ranow co wierzą w płaską ziemię, spisek cyklistów i x-trails na niebie?

odpowiedz
Bbk - 10.08.2020 / 16:44, *.amazonaws.com

@saski: prawdziwa epidaemia to nowotwory i nie tylko w polsce w ktorej srednio dziennie umiera 250 osob ( w polsce ) a ty afere robisz z 15-20 osob ktore umra na covid

odpowiedz
DK(L)OG - 10.08.2020 / 16:50, *.play-internet.pl

@saski: Śmiejesz się z kogoś a sam wierzysz, że kawałek szmatki chroni cię przed "globalną zagładą"? Nie jest ci głupio?

odpowiedz
Ja - 09.08.2020 / 18:35, *.centertel.pl

A podobno takich profesjonalistow Mioduski zatrudnil.Tacy jego zaufani ludzi.Amatorki w jego wykonaniu ciag dalszy

odpowiedz
Pablo33 - 09.08.2020 / 18:13, *.ziggo.nl

I tak jakby były testy pozytywne to nic by się nie zmieniło w kontekście zdrowia, bo ten wirusik jest mniej groźny od grypy. Ale oczywiście dzięki temu, że wyniki są negatywne, nie będzie cyrków z odwoływaniem kolejnych meczów.

odpowiedz
atmosferic - 09.08.2020 / 17:47, *.orange.pl

Z Celtikiem tez bylo "przeoczenie", ktore troche Legie kosztowalo.

odpowiedz
Pawel - 09.08.2020 / 17:47, *.net.pl

I niebyla to p. Marta Ostrowska :)

odpowiedz
Zielarski - 09.08.2020 / 23:20, *.centertel.pl

@Pawel: nie pisz tego więcej proszę

odpowiedz
jo - 09.08.2020 / 17:21, *.centertel.pl

Klub twierdzi, że wszyscy zdrowi a brukowiec typu super express robi gówno burze. Wszyscy próbują na Legii swoje artykuły promować. Cholerne pismaki...

odpowiedz
Donek - 09.08.2020 / 17:27, *.chello.pl

@jo: akurat super express (przynajmniej moim zdaniem) to jeden z bardziej obiektywnych dzienników, mało kiedy można tam przeczytać rażąco stronnicze artykułu jak na weszło.pl

odpowiedz
bie/L/sko - 09.08.2020 / 18:06, *.master.pl

@Donek : szacun za Twoje źródło info. Nie ma co z Tobą dyskutować

odpowiedz
Ja ja - 09.08.2020 / 17:14, *.chello.pl

Bilety sprzedała i poinformowała przez Weszło
Super! Profesjonalizm pełną gębą!

odpowiedz
Autor - 09.08.2020 / 17:12, *.43.36

Nie-do-wia-ry!! To jest przeoczenie.... ? Dobre hehe

odpowiedz
Levinho.onet.pl - 09.08.2020 / 17:06, *.tpnet.pl

Nie stopniując ważności obu tematów do żadnej historii tego typu nie powinno dojść..

odpowiedz
LW - 09.08.2020 / 16:41, *.plus.pl

dosyć istotny błąd..., tak samo jak z niejaką drużyną ze Szkocji...

odpowiedz
Karol - 09.08.2020 / 16:45, *.chello.pl

@LW: Nie porównuj tego śmiesznego superpucharu do meczu eliminacji LM. Wtedy straciliśmy miliony a tu jakieś ochłapy.

odpowiedz
głodny piłki - 09.08.2020 / 16:58, *.net.pl

@Karol : dokladnie
mecz o frytki a mecz o LM to zupełnie co innego

odpowiedz
Autor - 09.08.2020 / 17:30, *.135.90

@głodny piłki: Frytki? Te frytki nazywaja sie "trofeum"... Wiadomo ze to nie LM ale w Legii licza sie zdobycze pucharowe i ja bym nie pogardzil Super Pucharem! Slabiutko to zalatwili beeeeez kitu! hee

odpowiedz
Gaweł - 09.08.2020 / 17:31, *.chello.pl

@głodny piłki: co za różnica o jaki mecz chodzi...
to pokazuje kompletny brak odpowiedzialności,
monitorowanie stanu zdrowia piłkarzy i sztabu, w tej chwili chyba najważniejsza rzecz o którą należy dbać
i ponownie dają ciała, bo tym razem ktoś nie doczytał maila...
cały ten klub to jakaś amatorszczyzna...

odpowiedz