Legioniści mistrzami Polski w kl. 505

W Ustce po dwóch dniach wyścigów, zakończone zostały mistrzostwa Polski w klasie 505. W niedzielę pogoda nie pozwoliła na rozegranie kolejnych startów. Mistrzostwo kraju wywalczyła legijna załoga w składzie Jakub Pawluk i Marcin Józefowski. Legioniści prowadzili już po pierwszym dniu zawodów - w piątek rozegrano jedynie dwa wyścigi (miejsca 1 i 2). Z kolei po sobotnich wyścigach legioniści mieli już sześć punktów przewagi nad resztą stawki, uzyskując kolejno następujące miejsca w czterech kolejnych wyścigach: 1, 1, 5, 2.

Miejsce dziesiąte zajęła druga legijna załoga - Jan Domański i Roman Główka. Kolejne wyścigi kończyli na następujących lokatach: 8, 12, 10, 9, 10, 12.