Radosław Kucharski i Bartosz Kapustka - fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com
REKLAMA

Oficjalnie

Kapustka piłkarzem Legii!

Wiśnia

Legia ogłosiła kolejny letni transfer. 2-letni kontrakt z mistrzami Polski podpisał Bartosz Kapustka, który dotychczas grał dla Leicester City. 23-latek na co dzień występuje na pozycji ofensywnego pomocnika, jednak może grać również jako skrzydłowy. Będzie występował z numerem 67.

Przed kilkoma laty Kapustka uchodził za jeden z największych talentów w polskiej Ekstraklasie. W 2016 roku po serii dobrych meczów dla Cracovii został sprzedany do Leicester City za 5 mln euro. Pobytu w Anglii nie może jednak zaliczyć do udanych. W pierwszej drużynie "Lisów" zagrał jedynie trzy mecze - wszystkie w 2017 roku w ramach Pucharu Anglii. Jako piłkarz Leicester był kilkukrotnie wypożyczany. W lipcu 2017 roku trafił do Freiburga (9 meczów / 1 gol), a dwa lata temu zasilił belgijski OH Leuven (21 meczów / 3 gole). Przed startem ubiegłego sezonu wrócił do Anglii. W poprzednich rozgrywkach rozegrał jednak jedynie dwa mecze dla drużyny do lat 23. Ostatni raz na boisku pojawił się 31 stycznia.

Kapustka ma za sobą bogatą karierę reprezentacyjną. Wielokrotnie grał dla drużyn młodzieżowych, a w 2015 roku w wieku zaledwie 18 lat zadebiutował w pierwszej drużynie pod wodzą Adama Nawałki. Pomimo młodego wieku pojechał w 2016 roku na mistrzostwa Europy do Francji, gdzie trzykrotnie zagrał w wyjściowym składzie.

Legia starała się pozyskać Kapustkę od dłuższego czasu. Temat jego przyjścia na Łazienkowską pojawiał się w każdym okienku transferowym, jednak dopiero teraz władze "Wojskowych" doszły do porozumienia z Leicester.

Bartosz Kapustka
Cracovia: 65/8/12
OH Leuven: 21/3/0
Leicester U23: 15/4/3
SC Freiburg: 9/1/0
Leicester: 3/0/0
SC Freiburg II: 2/0/0

Kolejno: mecze, gole, asysty

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (93)

+dodaj komentarz
Rambo - 14.08.2020 / 20:22, *.centertel.pl

Do Redakcji.

Zmieńcie go proszę w takim razie z rubryki "przyjdą?" na "przyszli".

Pozdrawiam

odpowiedz
Fl33r - 14.08.2020 / 15:43, *.net.pl

Śmieszy mnie to że jedziecie po Kapustce , zawodniku który jeszcze może odpalić i dać drużynie dużo radości a nie pamiętacie o tym że Wszołek przychodząc do Legii też jakiś mega zajebisty nie był a jest teraz jednym z kluczowych graczy. Dajcie chłopakowi chwile na zaprezentowanie się i wtedy dopiero lejcie wypociny. Dla mnie jak na realia ligi mega pozytywny transfer. Popełnił błąd idąc do Leicester ale ma szanse w Legii go naprawić!!

odpowiedz
grzesiek - 14.08.2020 / 14:20, *.centertel.pl

Transfer z duzym nazwiskiem dosyc. Niestety ja nie widze w tym chlopaku talentu. Ale sadzac po ostatnich ruchach transferowych moze to byc chlopak o wielkim zdeterminowaniu i sercu do gry. A w dzisiejszyczych czasach to wiecej niz umiejetnosci

odpowiedz
Władeczek - 14.08.2020 / 09:37, *.netfala.pl

Witamy faken w najpotężniejszym klubie tej części świata! Powodzenia!

odpowiedz
P1916 - 14.08.2020 / 13:23, *.t-mobile.pl

@Władeczek:
A maciora ?

odpowiedz
Heniu - 14.08.2020 / 15:55, *.virginm.net

@P1916: maciore obalilem Ja, z Grazynka bo Wladeczek wymiekl przy robieniu salcesonu i nabijaniu kiszki. Zmeczylo go czekanie na ten faken kapusniak ale hystoria sie dobrze skonczyla i zaraz bedzie bal faken znowu!

odpowiedz
aszasza - 14.08.2020 / 09:34, *.orange.pl

Grał to baaaardzo wielkie słowo. Ale mam nadzieję że bedzie z tej mąki chleb

odpowiedz
Ja, - 14.08.2020 / 11:00, *.centertel.pl

Albo bigos ????????????????

odpowiedz
45540 - 14.08.2020 / 08:55, *.kth.pl

Witamy w Legii polską perełkę ! Życzę zdrówka i formy ! Legia ma kompletny skład, żeby grać ofensywną piłkę którą chętnie się ogląda. Michniewicz dobrze podpowiadał: 1-4-3-1-2. Prawa strona Wszołek, ofensywny pomocnik polski Ofoe (Kapustka), defensywny Ślisz albo Antolic, Gwila, lewa strona Novikovas. Jak to Vuko ofensywnie poskłada i będzie forma, to Legię na prawdę stać na wiele, nawet na LM. Rosołka też trzeba promować !

odpowiedz
Jacek - 14.08.2020 / 04:52, *.tpnet.pl

Brawo Legia. Mlody z duzymi mozliwosciami i do tego nasz rodak. Szybko bedzie wiodącą postacią druzyny. Jestem przekonany, ze to bardzo pozyteczny transfer.(L)

odpowiedz
Pobudka ! - 14.08.2020 / 02:47, *.comcastbusiness.net

Legia zaczyna grać a „ kopa” nie ogarnięta.
Co to za maniana !

odpowiedz
Marcel - 14.08.2020 / 02:39, *.t-mobile.pl

Zły pomysł skoro on wcale nie grał w tym Lenchester City... Powinien wrócić tak, skąd przyszedł, czyli do Wisły Kraków.

odpowiedz
Andrzej zwycięzca 20 - 14.08.2020 / 04:29, *.centertel.pl

@Marcel: do cracovi pałąku

odpowiedz
Erwin - 14.08.2020 / 07:24, *.centertel.pl

@Marcel: Lenchester? Powrot do... Wisły? znaFca tematu z Ciebie...

odpowiedz
L Kibic L - 14.08.2020 / 09:15, *.com.pl

@Marcel: G *..no wiesz, w nogach śpisz.

odpowiedz
Marcel - 15.08.2020 / 01:38, *.t-mobile.pl

@Erwin: Dzięki dziewczyny za podpowiedzi ;-)

odpowiedz
Maxxx - 14.08.2020 / 02:16, *.chello.pl

Podsumujmy fakty. Gwilia był najlepszym piłkarzem Legii biorąc pod uwagę cały sezon. W nagrodę sprowadzili Kapustkę na jego miejsce. Walić logikę...

odpowiedz
Znajca - 14.08.2020 / 06:50, *.com.pl

@Maxxx:
Gwilia gra na środku, Kapusta na skrzydle.

odpowiedz
Odp - 14.08.2020 / 07:28, *.domynet.pl

@Maxxx: te twoje fakty są takie same jak te telewizyjne

odpowiedz
gosc - 14.08.2020 / 10:32, *.chello.pl

@Maxxx: a może inaczej pomyśl? Gwilla będzie czuł oddech konkurencji na plecach i nie obniży lotów a może grać jeszcze lepiej dzięki temu

odpowiedz
buba - 14.08.2020 / 02:09, *.rogers.com

Bartosz nie wazne z kimi kiedy walcz o swoje powodzenia

odpowiedz
Ludwa - 13.08.2020 / 21:56, *.154.37

No nic, trzeba dać mu kredyt zaufania, kiedyś dobrze się zapowiadał i jakiś potencja miał, ale ostatnie lata, to ciągła jazda bez trzymanki po równi pochyłej.

odpowiedz
Olaf - 13.08.2020 / 23:39, *.vectranet.pl

@Ludwa: Racja, statystyki ostatnich 3-ch lat ma tragiczne, oby się odbudował szybko!!!

odpowiedz
bep - 13.08.2020 / 21:51, *.chello.pl

No to będzie niezły bigos!

odpowiedz
Semper Fi - 13.08.2020 / 21:40, *.play-internet.pl

Witamy w Legii Bartek!
Wlacz osmy bieg i dalej naprzod z Legia Chlopie!
Zlapiesz wiatr, Wierzymy w to!

odpowiedz
kermit - 13.08.2020 / 23:37, *.chello.pl

@Semper Fi: on ma na imię Bartosz. Bartek jest zdrobnieniem od Bartłomieja. Nie dziękuj. Tak tylko podpowiadam.

odpowiedz
Farme(L) - 14.08.2020 / 06:22, *.virginm.net

@kermit:” (...)forma Bartek jest odczuwana jako zdrobnienie imion Bartłomiej i Bartosz.”-Zaczerpnięte z Rady Języka Polskiego.
Tak tylko podpowiadam. Nie dziękuj.

odpowiedz
Mamut - 14.08.2020 / 11:48, *.t-mobile.pl

@Farme(L): może być i Bartek, byle nie bez majtek

odpowiedz
magoo - 13.08.2020 / 21:39, *.centertel.pl

Ja się cieszę,
To wzmocnienie.
Bigosik witaj w Legii :)

odpowiedz
Bubba - 13.08.2020 / 21:33, *.centertel.pl

Jak ma chłopak ambicje to będzie prawie od zaraz wzmocnienie. To nie tak że wraca po roku z brazylijskiej plaży. Może nie grał ale cały czas trenował w zachodnich ligach gdzie intensywność jest na innym poziomie niż u nas

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 13.08.2020 / 21:29, *.35.8

W ostatnich trzech klubach zaledwie 14 meczy, słabo, przypadek ? Nie sądzę.

odpowiedz
tęczowi vuko i kalekowić - 13.08.2020 / 21:18, *.vectranet.pl

No to mamy wzmocnienie rezerw..

odpowiedz
Transfery na miarę Mistrzowskiej Legii .... jeszcze powinny być ... - 13.08.2020 / 21:07, *.com.pl

Jeszcze szybki skrzydłowy na miarę grosika ,

Playmaker w środku boiska na miarę Ofoe

Szybki skuteczny napastnik , na miarę najlepszego napadziora w naszej lidze od kilkunastu dobrych lat .

odpowiedz
Michal - 14.08.2020 / 07:53, *.196.173

@Transfery na miarę Mistrzowskiej Legii .... jeszcze powinny być ...:

Przeciez to jest ten szybki i wytrzymaly skrzydlowy wlasnie.

Jeszcze tylko mlody Rysiek z Brazylii i transfery zakonczone.

odpowiedz
Mareczek - 13.08.2020 / 20:48, *.net.pl

Jest faken! Mamy to! Witamy w Legii faken.

odpowiedz
MatWij - 13.08.2020 / 22:34, *.plus.pl

@Mareczek: Gimbaza w natarciu. Faken to, faken tamto. To ma być śmieszne? Bo jest żałosne.

odpowiedz
Jarkonet - 13.08.2020 / 20:15, *.metrointernet.pl

Przemyślane transfery gratulacje. Bartek mam nadzieje, że szybko poczujesz piłkę i będziesz kluczowym zawodnikiem. Pamiętaj że w piłce wszystko jest możliwe ale kibice nie ukrywam liczą że się odbudujesz , a przy Vuko masz szansę praca i jeszcze raz praca nic łatwo nie przychodzi ale to sam już wiesz. Bravo Legia. Tak z ciekawości Rysiek przyjdzie czy temat już upadł może ktoś jest lepiej poinformowany. Mocno Legia !!!!!!!!!

odpowiedz
zgrywus - 13.08.2020 / 20:53, *.play-internet.pl

@Jarkonet:
brzmisz jak kołcz, beka z ciebie

odpowiedz
Gggg - 13.08.2020 / 20:03, *.t-mobile.pl

Ile teraz zmian jest w meczach?

odpowiedz
Sputnik 44 - 13.08.2020 / 20:36, *.vectranet.pl

@Gggg: pięć, ale jakoś w konkretnych przedziałach czasowych. Trzeba będzie się przyzwyczaić ;)

odpowiedz
Marian - 13.08.2020 / 19:42, *.centertel.pl

Ile sałaty poszło na Kapustkę bo nigdzie nie podają?

odpowiedz
Zdzicho - 13.08.2020 / 19:34, *.tpnet.pl

Ile bedzie zarabial no i za ile przyszedl?

odpowiedz
Dos Santos - 13.08.2020 / 18:31, *.176.156

No. We w końcu! Ileż to trwało, na litość boską?! Fajne te transfery, takie nie za słabe.

odpowiedz
Adi - 13.08.2020 / 19:04, *.play-internet.pl

@Dos Santos: na jakieś dokumenty z Angli czekali żeby dopiąć. Badania wyszły super podobno

odpowiedz
FWK - 13.08.2020 / 18:29, *.play-internet.pl

@filand: w sztabie mamy muche;)

odpowiedz
filand - 13.08.2020 / 18:50, *.t-mobile.pl

@FWK:

odpowiedz
filand - 13.08.2020 / 18:51, *.t-mobile.pl

@FWK: Jeszcze troszkę i będzie Klub Smakosza :-)

odpowiedz
Bemowo L - 13.08.2020 / 18:22, *.vectranet.pl

W końcu zaliczył testy z plastyki na mierny.. Takim też póki co jest piłkarzem!

odpowiedz
... - 13.08.2020 / 18:33, *.master.pl

@Bemowo L: wybitny trener da radę :D

odpowiedz
lob - 13.08.2020 / 18:35, *.t-mobile.pl

@Bemowo L: cieciu!!! miotła w łapy i do roboty na konwiktorska.

odpowiedz
Arek - 13.08.2020 / 19:32, *.t-mobile.pl

@lob : sam nie dajesz rady?

odpowiedz
filand - 13.08.2020 / 18:17, *.t-mobile.pl

Jest Kapustka, jest Rosołek jest mniam mniam pycha pycha #Legia.
Powodzenia

odpowiedz
Rafix - 13.08.2020 / 19:42, *.centertel.pl

@filand: brakuje Yaya Toure

odpowiedz
Sputnik 44 - 13.08.2020 / 20:38, *.vectranet.pl

@Rafix: i legendarnego już Yaya Banana ;)

odpowiedz
r - 13.08.2020 / 23:19, *.plus.pl

@Sputnik 44: Właśnie, co z gościem od Banana, powinien się już uaktywnić, martwię się o chłopa

odpowiedz
Darek - 13.08.2020 / 18:13, *.t-ipconnect.de

Długo go badali.Zobaczymy co z niego bedzie.Powodzenia.

odpowiedz
Kaprykos - 13.08.2020 / 18:06, *.vectranet.pl

Oczekiwany transfer, teraz trzeba go potwierdzić na boisku.... mało meczy rozegranych.... początek, to będzie siara, ale pamiętam jak grał, gdy przyjeżdżał na Legię, taki chudzielec, a dawał radę....

odpowiedz
StefQ - 13.08.2020 / 18:17, *.plus.pl

@Kaprykos: Z Vadisa też na początku większość Żylety się śmiała, że gruby, że wolny. Oby Kapustka też odpalił!

odpowiedz
Rypin 100% (L) - 13.08.2020 / 18:05, *.centertel.pl

Witamy na pokładzie. Daj z sobie maksa!!!

odpowiedz
Endriu - 13.08.2020 / 18:01, *.centertel.pl

Bartek powodzonka! Trzymam kciuki za Ciebie i za naszą LEGIĘ ❗❗❗

odpowiedz
Jakiś tam - 13.08.2020 / 17:59, *.com.pl

Ty asie Maciej itd dobry jesteś jak nie wiesz ze 10 jest numerem świętym w Legii...

odpowiedz
MACIEK LEGIA MISTRZ !!! - 13.08.2020 / 18:08, *.orange.pl

@Jakiś tam : No masz rację. Spoko. Ale pozostałe są wolne..... A poza tym to akurat taki sam zwyczaj jak i z tymi innymi numerami. Można użyć alfabetu :) Aby po kolei było :)

odpowiedz
Balotelli do Legii - 13.08.2020 / 17:57, *.play-internet.pl

Teraz czas na Balotelliego! Jest bez kontraktu, to świetny napastnik!

odpowiedz
Endriu - 13.08.2020 / 18:05, *.centertel.pl

@Balotelli do Legii : W pierwszych 5 meczach: 5-6 bramek, potem by się obraził na Vuko, na siebie i na to, że panuje koronawirus na świecie

odpowiedz
FWK - 13.08.2020 / 18:33, *.play-internet.pl

@Balotelli do Legii : Było by mega. Tylko on miał iść grać gdzieś w Rumunii

odpowiedz
Arek - 13.08.2020 / 21:47, *.tpnet.pl

@Balotelli do Legii : tak, tak. Tym bardziej ze swoim zrytym beretem.

odpowiedz
Marcelll - 13.08.2020 / 17:54, *.plus.pl

No to jeszcze Richard i lecimy na grubboo ????

odpowiedz
Władeczek - 13.08.2020 / 17:38, *.vectranet.pl

Dajcie info faken czego te testy tak długo trwały. Każdy jest ciekawy.

odpowiedz
eri - 13.08.2020 / 18:02, *.play-internet.pl

@Władeczek: Czy to naprawdę takie ważne?

odpowiedz
Gniewko - 13.08.2020 / 18:32, *.tpnet.pl

@Władeczek:
Kolonoskopia tak mu się spodobała że kilka razy przechodził.

odpowiedz
FWK - 13.08.2020 / 18:35, *.play-internet.pl

@Władeczek: Testowali go jak radzi sobie z maciora 1 na 1

odpowiedz
Mamut - 14.08.2020 / 11:51, *.t-mobile.pl

@FWK: ha, ha, dobre

odpowiedz
MACIEK LEGIA MISTRZ !!! - 13.08.2020 / 17:34, *.orange.pl

Na oficjalnej stronie (L) jest artykuł o nowych numerach niektórych piłkarzy. A mnie się marzy żeby oficjalna 18 - stka meczowa miała numery od 1 do 18. Tak jak Artur ma 1 tak obrońcy powinni mieć od lewego 2,3,4,5, pomocnicy 6,7,8 a napastnicy 9,10,11. Rezerwowy bramkarz 12, obrońcy rezerwowi 13,14, pomocnicy rezerwowi 15,16 a napastnicy rezerwowi 17,18. Pozostali piłkarze kolejne numery. Tak mniej więcej kiedyś było i był porządek. Nie ma żadnej zasadnej potrzeby żeby było tak jak jest teraz. To tylko fanaberie piłkarzy.....

odpowiedz
Alojzy - 13.08.2020 / 17:44, *.play-internet.pl

@MACIEK LEGIA MISTRZ !!!:

W drugą stronę tak samo- nie ma żadnej zasadnej potrzeby żeby którą nie mógł grać z numerem 67 czy 99...

odpowiedz
Kls - 13.08.2020 / 18:09, *.domynet.pl

@MACIEK LEGIA MISTRZ !!!:
Nr 10 zastrzeżony przez Pana Kazika Deynę

odpowiedz
MACIEK LEGIA MISTRZ !!! - 13.08.2020 / 18:10, *.orange.pl

@Alojzy: Miałbyś rację kolego ale za kolejnością numerów jest jakaś logika. A w przypadku numerów jak bądź to tylko i wyłącznie zachcianki grajków.....

odpowiedz
GrzeLeg - 13.08.2020 / 18:51, *.virginm.net

@MACIEK LEGIA MISTRZ !!!: Z NBA się kojarzą te wysokie numery. Jakoś nigdy mi nie pasowały do piłki nożnej.

odpowiedz
Kozioł - 13.08.2020 / 22:47, *.t-mobile.pl

@MACIEK LEGIA MISTRZ !!!:
Pan Lucjan Brychczy grał w Legii z numerami 8,9,10.
Natomiast w reprezentacji z numerem 8.
Tyle w temacie...

odpowiedz
Jimmy L - 13.08.2020 / 17:27, *.d1-online.com

No i dzięki Bogu koniec telenoweli, Bartosz powodzenia na Ł 3 .
.

odpowiedz
Pikachu - 13.08.2020 / 17:11, *.play-internet.pl

Powodzenia! Obyś wypalił

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 13.08.2020 / 20:12, *.vectranet.pl

@Pikachu: blanta.

odpowiedz
Trampek. - 13.08.2020 / 17:10, *.net.pl

Aby nie dzielić skóry na niedźwiedziu wstrzymywałem się z wypowiedzią na temat transferu Bartosza Kapustki do LEGII. Uważam,że jeżeli do końca rundy jesiennej / może być wcześniej/ Kapustka osiągnie minimum 80% swojej wydolności sportowej jaką miał w okresie swoich najlepszych czasów, to jest realna szansa na to , że może to być najlepszy transfer Polaka do LEGII w ciągu ostatnich kilku czy nawet kilkunastu lat. Warunek jest jeden, aby nie dopadły go dolegliwości fizyczne w postaci kontuzji czy innych nieokreślonych chorób. Za tym,by stać się takim piłkarzem - który będzie nosił miano najlepszego takiego transferu przemawiają okoliczności takie jak: młody wiek, wcześniej reprezentowany poziom mimo młodego wieku, gra i treningi miedzy innymi w najsilniejszej lidze świata - to tylko niektóre cech tego piłkarza. Aby nie zanudzać i nie zachłystywać się przed wcześnie wspomnianym transferem, kończę ten skromny komentarz licząc na "ciepłe" przyjęcie tego i innych nowo pozyskanych piłkarzy. A na pewno odwdzięczą się swoją grą. Uważam,że dotychczasowe transfery letnie są w LEGII najlepsze od minimum kilkunastu lat.Droga do fazy grupowej czy to do LM czy LE jest otwarta.

odpowiedz
Ave Cezar - 13.08.2020 / 17:05, *.40.119

Wkońcu!!! Ile można czekać

odpowiedz
uwaga jest szansa na skrzydło!!!! - 13.08.2020 / 16:58, *.plus.pl

Co tam Ka pustka, Kryśka szuka nowego klubu bo już nie chce być starą damą, czuje się wciąż młody i oferuje swoje usługi różnym klubom
A my podobno szukamy kogoś na skrzydło i uwaga !!! to new dla Miodka
- transfer darmowy!!!! tylko pensja dla Kryśki podobno tylko 23 banki wiec warto ten transfer dopiąć! czyż nie?

odpowiedz
Trec - 13.08.2020 / 17:03, *.chello.pl

@uwaga jest szansa na skrzydło!!!!: zejdź ze słońca

odpowiedz
Lewy - 13.08.2020 / 16:58, *.timplus.net

a co z tym Richardem?

odpowiedz
Yyy - 13.08.2020 / 17:04, *.chello.pl

@Lewy: To samo

odpowiedz
Cyniek - 13.08.2020 / 16:57, *.play-internet.pl

Jak się odbuduje a wierzę w to to będziemy mieć duży pożytek

odpowiedz
Heniu - 13.08.2020 / 16:55, *.virginm.net

Wladeczku faken odpalaj gramofon dzwon po Grazyne ! Maciora wjezdza i swinia pieczona!!

odpowiedz
GOC L) ŁAW - 13.08.2020 / 17:00, *.centertel.pl

@Heniu: Heniu rozwaliles system !!! Pizdrowki Legijne????

odpowiedz