Wizualizacja nowego muralu Deyny
REKLAMA

Mural Deyny na Ursynowie

Redakcja

W tym roku w Warszawie powstaną dwa murale poświęcone Kazimierzowi Deynie. Z inicjatywy Fundacji im. Kazimierza Deyny, mural poświęcony legendarnemu kapitanowi Legii i reprezentacji Polski zostanie odsłonięty na warszawskim Ursynowie, w dniu rocznicy tragicznej śmierci Kazimierza Deyny 1.09.2020, o godz. 20.00 przy ul. Kazury 16.

Pracę zaprojektowało i wykona Bakcyl Studio, mające w dorobku serię wielkoformatowych murali na Ursynowie.

Mural o powierzchni ponad 420m2 będzie wykonany specjalną farbą antysmogową, co ma niebagatelne znaczenie, biorąc pod uwagę jego lokalizację przy wylocie z tunelu Południowej Obwodnicy Warszawy.

Koszt wykonania takiego malowidła to ok. 60 000 złotych.

Połowa środków zostanie przekazana przez Fundację kierowaną przez Janusza Dorosiewicza. - Resztę chcielibyśmy uzbierać wśród kibiców Legii, którzy tym samym staną się współtwórcami muralu. O naszej wiarygodności świadczą efekty naszych dotychczasowych działań tj. postawienie przy stadionie Legii Pomnika Kazimierza Deyny oraz sprowadzenie jego prochów do Polski - informuje fundacja.

Zachęcamy do wsparcia i tym samym dołożenia cegiełki do powstania muralu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
PeLikanos - 14.08.2020 / 20:19, *.vectranet.pl

Deyna to chłopak z Bródna!

odpowiedz
Zu(L)us - 14.08.2020 / 13:12, *.centertel.pl

A może by m.
Szczęsny.? Ha ha hi hi hi

odpowiedz
Szalkowiec - 14.08.2020 / 12:55, *.t-mobile.pl

Jedyne słuszne miejsce to dzielnica Wilanöw .

odpowiedz
Ignac - 13.08.2020 / 11:31, *.t-mobile.pl

Tak było

odpowiedz
Mikołaj - 12.08.2020 / 23:32, *.chello.pl

Jak Deyna grał to na Ursynowie wrony miały pętle a psy tyłkami szczekały ;)

odpowiedz
ROSOMAK - 13.08.2020 / 16:10, *.chello.pl

@Mikołaj : I CO TO PROBLEM

odpowiedz
Adi - 12.08.2020 / 22:16, *.play-internet.pl

Gdzie konto ?

odpowiedz
Siłka - 12.08.2020 / 18:19, *.207.141

Brawo
Piękna sprawa

odpowiedz
Jimmy L - 12.08.2020 / 07:13, *.t-ipconnect.de

Deyna Pan pilkarz.

odpowiedz
Rafał - 12.08.2020 / 02:44, *.chello.pl

Piękna inicjatywa!

odpowiedz
tekken (L) - 11.08.2020 / 21:35, *.chello.pl

Ale czad:)

odpowiedz
Bartosz - 11.08.2020 / 19:21, *.chello.pl

Andrzej Deyna!

odpowiedz
Sputnik 44 - 11.08.2020 / 20:49, *.vectranet.pl

@Bartosz: wiem, że upały są nieznośne, ale że aż tak??

odpowiedz
X - 11.08.2020 / 18:45, *.144.11

Miedzy litera D a obojczykiem Kazimierza powinien byc herb Legii, w barwach dla kontrastu

odpowiedz
Olaf - 11.08.2020 / 21:58, *.vectranet.pl

@X: racja. Mural świetny.

odpowiedz
Mac - 11.08.2020 / 17:36, *.play-internet.pl

Wpłacone!

odpowiedz
Mural Kazika Deyny - 11.08.2020 / 16:41, *.com.pl

No i pięknie!

Jeden mural powstanie na Ochocie w ramach wygranego budżetu obywatelskiego, a drugi na Ursynowie dzięki działaniom Fundacji :)

odpowiedz
leo - 11.08.2020 / 16:24, *.tpnet.pl

Co ma wspólnego Kazik z tą wioską Ursynowem, kiedy on grał w Legii to nie było Ursynowa.

odpowiedz
Czerwony - 11.08.2020 / 19:13, *.chello.pl

@leo: a Ty z której wioski? Najpierw się trochę dowiedz

odpowiedz
ROSOMAK - 11.08.2020 / 23:43, *.chello.pl

@leo: A co Ty pajacu masz do Ursynowa szanuj ludzi I siebie chłopcze

odpowiedz
Tomek Mokotów - 12.08.2020 / 10:06, *.play-internet.pl

@leo:

Ooo, jakieś kompleksiki, ktoś z Ursynowa ci kiedyś powietrze z roweru spuścił?

I zapewne wpłaciłeś choćby 5 zł, Wielki Zagorzały Kibicu, Prawdziwy Legionisto?

odpowiedz
Pio - 12.08.2020 / 10:44, *.plus.pl

@leo: dla mnie może być w każdej dzielnicy

odpowiedz
varsavianista - 13.08.2020 / 12:22, *.t-mobile.pl

@ROSOMAK : Nie za bardzo rozumiem Pańskie wzburzenie, kolega leo napisał przecież prawdę że w czasach Deyny coś takiego jak dzielnica Ursynów nie istniało i w owym czasie były tam pola i krowy, więc skąd te nerwy?

odpowiedz
ROSOMAK - 13.08.2020 / 14:47, *.chello.pl

@varsavianista: Witam jasne że napisał prawdę Ja wychowałem się na Pradze ale czy ludzie mieszkający na Ursynowie są gorsi czy dzielnica jest gorsza czy kibice są inni czy mural to coś złego na mojej dzielnicy chodzi o szacunek tu chyba kolega się zgodzi !!!

odpowiedz
varsavianista - 13.08.2020 / 19:29, *.play-internet.pl

@ROSOMAK : pełna zgoda, kolega Leo wypowiedział się nieelegancko.

odpowiedz
Pezet - 14.08.2020 / 00:53, *.virginm.net

@leo: Ursynow sku....ynu!

odpowiedz
Onar - 14.08.2020 / 09:56, *.kompex.pl

@Pezet: z czasem to poczujesz!

odpowiedz
Tom@zino - 11.08.2020 / 16:23, *.chello.pl

Świetna inicjatywa i do tego w mojej rodzimej dzielni.

odpowiedz
Arek - 11.08.2020 / 16:20, *.tpnet.pl

W życiu bym nie pomyślał, że to może tyle kosztować. Ale ja się na tym nie znam.

odpowiedz