Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Vuković: Jesteśmy bardziej gotowi niż rok temu

Redakcja, źródło: Legionisci.com

- Nie mieliśmy zbyt wielu materiałów z ostatnich występów naszego rywala. Widzieliśmy mecz, który rozegrali w eliminacjach z zespołem z San Marino i mecz ze Stoke City. To wystarczy, żeby zdać sobie sprawę, że jest to drużyna, której nie możemy i nie chcemy lekceważyć. Musimy być maksymalnie skoncentrowani, żeby udowodnić na boisku, że jesteśmy drużyną lepszą. Tylko to się w tej chwili liczy. Wszystko inne schodzi na drugi plan. Żyjemy w takich okolicznościach, że musimy się do nich dostosować. Nic nie jest takie, jak powinno być. Nie ma np. tu dzisiaj dziennikarzy. Podobnie jest w kwestii obserwacji rywali. To nowa rzeczywistość, do której próbujemy się dostosować - mówi przed wtorkowym spotkaniem z Linfield FC Aleksandar Vuković.

- Jeżeli dzisiaj potwierdzi się sytuacja z wczorajszego treningu, to Walerian Gwilia będzie mógł zagrać. W Bełchatowie nie chcieliśmy ryzykować, żeby uraz się nie pogłębił. Liczymy bardzo, że jutro będzie na boisku i pomoże drużynie, jak robił to wiele razy. Są na to duże szanse. Wszyscy moi zawodnicy są gotowi grać przez pełne 90 minut. W Bełchatowie nie mieliśmy problemów, żeby osiągnąć określoną intensywność i wartości biegowe. Z każdym meczem będzie lepiej. Pytanie brzmi, czy zawodnicy będą w stanie tyle grać, gdy mecze będą częściej niż teraz, ale będziemy się nad tym zastanawiać później.

- Doświadczenie z ubiegłorocznych meczów w europejskich pucharach na pewno jest ważne. Nie musimy jednak cofać się aż tak daleko w czasie, żeby przypominać zawodnikom, co jest ważne w kontekście najbliższego spotkania. To są aspekty, które były istotne także w końcówce poprzedniego sezonu. Nie ma tu żadnej różnicy, jeżeli chodzi o kwestie mentalne. Nie jesteśmy drużyną, która w tej chwili jest w korzystniejszej sytuacji. Na tym etapie rozgrywek, jeśli gramy jeden mecz, nawet na własnym stadionie, ale przy pustych trybunach, wolelibyśmy grać dwumecz. Musimy dostosować się do sytuacji i zachować maksymalną koncentrację.

- W porównaniu do ubiegłego roku różnica jest taka, że trenujemy w dużym gronie dużo dłużej. Jutro wyjdzie na boisko drużyna zbliżona do tej, którą oglądaliśmy przez sporą część sezonu. To jest nasza przewaga. Pod każdym kątem jesteśmy teraz bardziej gotowi niż do pierwszych spotkań w ubiegłym sezonie. Na niekorzyść działa fakt, że gramy tylko po jednym spotkaniu w rundzie. Wiadomo jak jest w piłce. W jednym meczu różne rzeczy mogą się zdarzyć. Wykorzystajmy więc fakt, że jesteśmy drużyną z większym potencjałem i gramy na własnym boisku.

- Na podstawie meczu z Bełchatowem nie oceniałbym zawodników czy dawał im większy kredyt zaufania, bo mierzyliśmy się z zespołem zupełnie nieprzygotowanym do tej rywalizacji. Za 2-3 tygodnie pewnie by było dużo trudniej. We wtorek też czeka nas trudniejszy mecz niż z GKS-em. Jeżeli chodzi o Macieja Rosołka, to potwierdził, że możemy na niego liczyć. Z racji swojego wieku i pozycji w zespole, ma prawo myśleć, że może odgrywać coraz większą rolę na boisku i występować więcej. W tym meczu zapracował na to, żeby bardziej być branym pod uwagę na wtorkowe spotkanie czy pierwsze spotkanie w lidze niż wcześniej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
Won !!! - 18.08.2020 / 21:23, *.t-mobile.pl

Widać było !!

odpowiedz
Bemowo L - 18.08.2020 / 19:51, *.plus.pl

Z dziadkiem na bramce, który puszcza wszystko co leci i demotywuje pozostałych. Za nic dostał Boruc miejsce w składzie. Wszyscy pozostali bramkarze w ramach protestu powinni odejść.
Każdy mecz to będą męczarnie obojętnie czy Andora, Gibraltar czy inne potęgi...
Jesteśmy daleko za Europą,a myślimy jakbyśmy byli prawie mistrzami świata.
Legia może wygrywać puchar sołtysa, w bólach naszą śmieszną ligę i nic więcej.
Europa marzy by wylosować polskie kluby. Jesteśmy ogórkami w dodatku zepsutymi od środka...
Tyle w temacie!
Nara

odpowiedz
Vuko WON - 18.08.2020 / 19:46, *.plus.pl

Vuko nie pieprz głupot. Jacy mocniejszy?
Amatorka pełną gębą, po wakacjach już będziemy po pucharach.

odpowiedz
YAYA BANANA - 18.08.2020 / 11:31, *.chello.pl

Przydałoby się jeszcze wzmocnienie środka obrony, a warto zauważyć, że bez klubu jest obecnie YAYA BANANA.

odpowiedz
Afro - 18.08.2020 / 14:50, *.chello.pl

@YAYA BANANA: Armando Sadiku też jest bez klubu

odpowiedz
Leman - 17.08.2020 / 21:15, *.tpnet.pl

Powodzenia w eliminacjach ligi mistrzów głęboko wierzę że Legia Mistrz wygra jutro mecz z Leinfeld Rosołek Pekhart oraz Artur Boruc w bramce Legii trenerze Vuko życzę zwycięstwa w jutrzejszym meczu transmisja jutro w tvp sport hd pozdrawiam Leman Legionista z żylety

odpowiedz
Ziembunio - 17.08.2020 / 21:15, *.centertel.pl

Póki co macie korone i po pucharach :(

odpowiedz
in - 18.08.2020 / 11:10, *.inetia.pl

@Ziembunio: masz racje ,teraz przejdą tą runde w męczarniach a następna padaka

odpowiedz
WARKA STRONG moja miłość - 17.08.2020 / 20:08, *.chello.pl

Mamy bramkarza który puszcza wszystko co leci w światło bramki, także kwestia wyniku jest niestety otwarta. Oby w przodzie dużo nastrzelali!

odpowiedz
Który to? - 17.08.2020 / 21:45, *.centertel.pl

@WARKA STRONG moja miłość:

odpowiedz
Potrzebne są jeszcze wzmocnienia Legii Piłkarzami , którzy dawaliby nową jakość drużynie choć na grę w Europie na średnim jej poziomie bo to już jest inna półka kaloszy niż nasza słaba liga . - 17.08.2020 / 18:30, *.com.pl

Miodek mówił , że potrzebny jest dynamiczny skrzydłowy Legii . Oby tak jak zapowiadał taki zawodnik trafił jeszcze do Legii . A ja dodam tylko jeszcze , że Legii potrzebny jest jeszcze dynamiczny napastnik i typowy rozgrywający na poziomie Mistrza Polski , kogoś takiego kim dla Legii był OFOE , który kierował grą Legii od środka pomocy .

odpowiedz
Doktor Albanii - 17.08.2020 / 20:46, *.vectranet.pl

@Potrzebne są jeszcze wzmocnienia Legii Piłkarzami , którzy dawaliby nową jakość drużynie choć na grę w Europie na średnim jej poziomie bo to już jest inna półka kaloszy niż nasza słaba liga .: OK! ROBI SIĘ!

odpowiedz
Siłka - 17.08.2020 / 18:27, *.207.229

Brawo Rosołek!
Chłopaku - praca, praca i skromność a odniesiesz sukces
Tego Tobie życzę

odpowiedz
Eloeloelo - 17.08.2020 / 18:11, *.mm.pl

Jest gdzieś transmisja?

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 17.08.2020 / 18:41, *.vectranet.pl

@Eloeloelo: Jeszcze nie, bo mecz dopiero za 24h. Pewne Info.

odpowiedz
Maciek - 17.08.2020 / 19:19, *.vectranet.pl

@Czwarty Pasek Na Dresie: nie bądź h... na ropę , podpowiedz trąbie ze jest w TVP sport i może tvp1

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 17.08.2020 / 21:51, *.play-internet.pl

@Maciek: I po co ta mowa nienawisci.

odpowiedz
Farme(L) - 17.08.2020 / 22:26, *.virginm.net

@Maciek: Tylko w TVP Sport początek 17:55 a studio 17:00.

odpowiedz
xman - 17.08.2020 / 22:33, *.play-internet.pl

@Maciek: jak jest trąba to niech ogląda na Polsacie. Czwarty pasek

odpowiedz
FiroZS - 18.08.2020 / 00:37, *.as43234.net

@Czwarty Pasek Na Dresie: hahahahahaahhahahahaahhahahahaha
nokaut! hahahhahahahhaahhah

odpowiedz
... - 17.08.2020 / 18:01, *.master.pl

Hahahahahahahaha

odpowiedz