Legia 9. w PEŻ w Sopocie

Ekipa żeglarskiej Legii poniżej oczekiwań wystartowała w trzeciej rundzie Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej, która w ten weekend odbyła się w Sopocie. Nasza załoga startując w składzie Jakub Pawluk, Michał Szmul, Roman Główka i Wojciech Groszyk zajęła dopiero dziewiąte miejsce i tym samym straciła szanse na medal mistrzostw Polski w obecnym sezonie. W naszej drużynie kontuzja wyeliminowała ze startu etatowego dziobowego.

Po pierwszym dniu zawodów legioniści plasowali się na miejscu 11. Ostatnia, czwarta runda rozgrywek PEŻ odbędzie się w połowie września w Świnoujściu. W Sopocie legioniści kolejne wyścigi kończyli na miejscach: 3, 6, 5, 4, 3, 6, 2, 5, 5, 5, 3. Zwyciężył Yacht Klub Polski Gdynia przed Giżycką Grupą Regatową.

Legia w klasyfikacji generalnej zajmuje dopiero ósmą lokatę i nie ma szans na miejsce na podium. Z kolei legioniści mają zapewnione utrzymanie w PEŻ.