Legia Warszawa 1-0 Linfield FC

Wymęczony awans

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legioniści w pierwszej rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów wygrali 1-0 z Linfield FC. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył Jose Kante. „Wojskowi” grali bez pomysłu i zdecydowanie zbyt wolno, jednak ostatecznie udało im się awansować do następnej rundy.

W 4. minucie groźnie w pole karne rywali dośrodkował Filip Mladenović, niestety akcji nie zdołał zamknąć Paweł Wszołek. Dziesięć minut później świetnie na jeden kontakt zagrali Luqunihas i „Vako”, po czym strzał oddał Domagoj Antolić. Niestety uderzenie Chorwata zostało zablokowane przez rywala. Przeciwnicy skutecznie zawężali pole gry w defensywie, przez co legioniści mieli problem, aby dochodzić do groźnych sytuacji. Dwa błędy w obronie popełnił Mateusz Wieteska, jednak zawodnicy Linfield FC nie mieli pomysłu na grę z przodu. W 31. minucie z dystansu uderzył Filip Mladenović, piłka otarła się o nogę rywala, jednak bez problemu wyłapał ją golkiper przyjezdnych. Dwie minuty później Paweł Wszołek wrzucił futbolówkę na pole karne, a głową w kierunku bramki skierował ją Tomas Pekhart. Uderzenie było dosyć lekkie i z łatwością piłkę wyłapał bramkarz Linfield. W 41. minucie do głosu doszli rywale, jednak główkę Marka Stafforda świetnie obronił Artur Boruc.

W 58. minucie Michał Karbownik fantastycznie urwał się na prawej flance, jednak jego dośrodkowanie wyłapał golkiper. Kilkadziesiąt sekund później Filip Mladenović wpadł w szesnastkę, niestety jego bardzo mocne uderzenie nad poprzeczkę przeniósł jeden z rywali. Kilka minut później głową uderzył Paweł Wszołek, jednak daleko było do celu. W 72. minucie futbolówka znalazła Macieja Rosołka, który strzelił w kierunku bramki. Piłkarz Linfield zablokował piłkę ręką, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Trzy minuty później Kirk Millar bardzo brutalnie potraktował Luquinhasa. Arbiter ukarał piłkarza drugim żółtym kartonikiem w tym spotkaniu. Piłkę przed polem karnym ustawił Walerian Gwilia, jednak umieścił futbolówkę w koszyczku Chrisa Johnsa. W 82. minucie bardzo precyzyjnie po ziemi uderzył Jose Kante. Snajper popisał się fenomenalną decyzją i dał legionistom prowadzenie. Trzy minuty później przed stuprocentową szansą stanął Maciej Rosołek, który przelobował bramkarza, ale trafił tylko w słupek. Warto dodać, że „Rosiego” fenomenalnym zagraniem znalazł „Karbo”. Po stracie gola do ataku ruszyli goście. W końcówce Connor Pepper kąśliwie huknął, futbolówka skołowała, po czym odbiła się od poprzeczki. Dużo szczęścia miał mistrz Polski.

Linfield FC
82' Kante
Matthew Clarke 16
83' Niall Quinn 31
Kirk Millar 12
Jamie Mulgrew 22
Stephen Fallon 20
79' Bastien Hery 21
76' Shayne Lavery 14
Alex Moore 40
76' Christy Manzinga 9
83' Navid Nasseri 15