fot. Piotr Galas / Legionisci.com
REKLAMA

Królewskie na kolejne lata z Legią

Woytek

W ostatnich dniach Legia Warszawa i Królewskie przedłużyły współpracę na kolejne trzy sezony. Sponsoring warszawskiego klubu przez tę markę piwa trwa nieprzerwanie od 2004 roku, czyli już 16 lat.

- Jest to część długofalowej strategii marki. W ramach współpracy marka obecna jest na stadionie, na koszulkach piłkarzy i wśród kibiców – mówi Katarzyna Malczewska-Błaszczuk, dyrektor marketingu Grupy Żywiec, właściciela marki Królewskie.

Od tego sezonu logotyp Królewskiego będzie eksponowany na rękawku koszulki meczowej, a nie jak to miało miejsce w ostatnich sezonach na dolnej części pleców.

- Współpraca z Królewskim to przykład bardzo wyjątkowej w polskim sponsoringu sportowym relacji, która rozpoczęła się kilkanaście lat temu. Relacje między partnerami scalają nie tylko wspólne cele biznesowe, ale przede wszystkim tradycje i wartości blisko związane z Warszawą. Cieszymy się, że kontynuujemy umowę ze sponsorem, który w trudnych czasach, w jakich przyszło nam obecnie funkcjonować, okazał swoje wyjątkowe zaangażowanie i wsparcie – mówi Maciej Szewczyk, dyrektor B2B sales w Legii Warszawa.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

+dodaj komentarz
To był rok - 24.08.2020 / 23:21, *.tpnet.pl

Prawdopodobnie podczas meczu ostatniej kolejki z Górnikiem Zabrze ( 1:1 i zdobyte MP)na trybunie otwartej przy zakolu wisiała pewne flaga Oddać Królowi co Królewskie ( logo browaru) Po meczu awantura z psami bo chcieli flagę zerwać.

odpowiedz
Żmija - 23.08.2020 / 00:32, *.vectranet.pl

Koledzy o co chodzi z tym bojkotem Żywca?

odpowiedz
Kalarepa - 23.08.2020 / 12:32, *.play-internet.pl

@Żmija : nie wiemy. Ale bojkotujemy

odpowiedz
Trog(L)odyta - 23.08.2020 / 14:44, *.chello.pl

@Żmija : Na tzw. "męskim graniu" pojawiła się sześciokolorowa szmatka wiadomych środowisk.

odpowiedz
Alex Morgan - 23.08.2020 / 16:38, *.t-mobile.pl

@Żmija : Podobno jeszcze CocaCola i Nike. Ogólnie wszystkie marki zgniłego Zachodu.

odpowiedz
I znów przeglą pzid się zebrał... - 22.08.2020 / 22:09, *.chello.pl

bug na stronie wystąpił, i dlatego tyle komentarzy :D

odpowiedz
I znów przeglą pzid się zebrał... - 22.08.2020 / 22:07, *.chello.pl

Się nie zorientowali, że królewskie, to nie Król z Haberbuscha na Grzybowskiej. Odkąd król jest z warki ważony na kadziach z "czaru 'pegieeru'" czy "łez sołtysa" to shit jakich mało, podobnie harnaś tatra i reszta ścierwa. Nie żebym hołubił kraftowe marki, bo tego się też nie da pić, ale ogólnie piwa z pod skrzydeł Kampanii, Żywca czy Hainekena pić się nie da, i reklamą tego nie zmienią.
Pamiętam jak dziś, dwa lata temu jadąc nad morze w Rumi kupiłem kartonik Carlshitu, ale się umordowałem, żeby to wypić, a to ponoć : probably the best beer.
Na ten czas Perła i tylko Perła. Exportowa, od lat...

odpowiedz
I znów przeglą pzid się zebrał... - 22.08.2020 / 22:06, *.chello.pl

Się nie zorientowali, że królewskie, to nie Król z Haberbuscha na Grzybowskiej. Odkąd król jest z warki ważony na kadziach z "czaru 'pegieeru'" czy "łez sołtysa" to shit jakich mało, podobnie harnaś tatra i reszta ścierwa. Nie żebym hołubił kraftowe marki, bo tego się też nie da pić, ale ogólnie piwa z pod skrzydeł Kampanii, Żywca czy Hainekena pić się nie da, i reklamą tego nie zmienią.
Pamiętam jak dziś, dwa lata temu jadąc nad morze w Rumi kupiłem kartonik Carlshitu, ale się umordowałem, żeby to wypić, a to ponoć : probably the best beer.
Na ten czas Perła i tylko Perła. Exportowa, od lat...

odpowiedz
MarioL - 22.08.2020 / 22:04, *.wanadoo.fr

Kiedyś to było dobre piwo,piło się to litrami,szczegolnie po meczu.Teraz to taka sama masówka jak większość tych wielkich browarów.Wszystkie smakują prawie tak samo.Wielka szkoda.

odpowiedz
syrenka - 22.08.2020 / 18:42, *.orange.pl

Właśnie kupiłem kolejną skrzynkę "Królewskiego" i razem ze znajomymi wypijemy w Koninie za następne tytuły Legii!!! Pozdrawiam....

odpowiedz
Alabama - 22.08.2020 / 17:38, *.chello.pl

Piwo słabe i jeszcze męskie granie.żal

odpowiedz
Jaro - 22.08.2020 / 16:16, *.centertel.pl

Jakby nie współpraca z Legią to ta marka by upadła, z roku na rok to piwo smakuje coraz gorzej a po wypiciu czteropaka to na drugi dzień boli pół dnia głowa, to piwo jest kiepskie...

odpowiedz
Kuba - 22.08.2020 / 17:34, *.t-mobile.pl

@Jaro: Bo wszystkie piwa w puszkach to szczyny, przechodzą tym aluminium po którym boli głowa. Polecam się przestawić na butelkowe, ten "Król" nie jest taki zły, choć oczywiście są lepsze...

odpowiedz
Warszawiak - 22.08.2020 / 15:15, *.vectranet.pl

Kilka lat temu piwo można było wygrać w 3 może 4 kapslach na 10 otwartych piw. I koszulki meczowe się zdarzały. Później w 1 kapslu na jakieś 10 piw a teraz to ze 20 piw trzeba otworzyć, żeby piwo wygrać. Szkoda, że sponsor tak promocje tworzy. A żeby wymienić kapsel na nagrodę to z 10 sklepików odwiedzić trzeba. Słaba ta promocja...

odpowiedz
adek - 22.08.2020 / 15:43, *.tpnet.pl

@Warszawiak: jakieś 2 miesiące temu wygrałem króla pod kapslem, po wizycie w 3 sklepie żeby wymienić kapsla wolałem oddać go menelowi niż chodzić do kolejnych...

odpowiedz
M3 - 22.08.2020 / 16:52, *.ip-point.pl

@Warszawiak: W tym sezonie wypiłem ok. 50 Królewskich i nie wygrałem żadnego. Wałek widać gołym okiem.

odpowiedz
Warszawiak - 22.08.2020 / 18:58, *.vectranet.pl

@M3: Ja na około 50 otwartych 2 razy wygrałem... Szkoda, że tak oszukuje się klienta. Szczególnie, że smakowo też szału nie ma i ludzie często piją je przez sentyment. A w Warszawie łatwiej wymienić kapsle po Harnasiu, czy Tatrze niż po po piwie, które ma identyfikować się ze Stolicą...

odpowiedz
Kwas70 - 22.08.2020 / 14:37, *.tele2.se

Krolewskie sie skonczyl od kiedy zywiec ich kupil,zostala tylko nazwa

odpowiedz
Mlekopijak - 22.08.2020 / 14:25, *.02.net

Siadłe Mleko z Krasnystaw powinno być na plegarach koszulek,troche zdrowia!

odpowiedz
hehe - 22.08.2020 / 14:39, *.247.11

@Mlekopijak: albo kwas chlebowy ;-)

odpowiedz
Kalarepa - 22.08.2020 / 13:32, *.play-internet.pl

Szczoch

odpowiedz
Rafałek - 22.08.2020 / 12:36, *.supermedia.pl

Szkoda, że Królewskie. Jest tyle lepszych piw na rynku np. Harnaś, Kuflowe czy Rysy których reklama wyglądałaby miodzio na koszulkach ehh

odpowiedz
Kajtus Czarodziej - 22.08.2020 / 12:52, *.co.uk

@Rafałek: spadaj! I to natychmiast!!!

odpowiedz
Alex Morgan - 22.08.2020 / 13:27, *.t-mobile.pl

@Rafałek: Chłopcze, ty w ogóle nie pojmujesz lokalnego patriotyzmu. Królewskie od dziesiątek lat jest powiązane z Legią niepisaną umową. Błogosławione Browary Warszawskie!

odpowiedz
Drakkar(L) - 22.08.2020 / 15:40, *.plus.pl

@Alex Morgan: czyli Haberbusch i Schille. Browar na Grzybowskiej róg Żelaznej. Jeden z największych w Polsce przed wojną (L). A nalewaki z kolumną Zygmunta.... Zaje.. Fajne

odpowiedz
Tosiek - 23.08.2020 / 01:13, *.chello.pl

@Alex Morgan: jakie warszawskie,zwykły bełt warecki,a nie lokalne piwo. Dają pieniądz na klub i dobrze. Ale też wiedz ,że zniszczyli warszawską perełkę tj.browar z tradycjami.

odpowiedz
Sss - 22.08.2020 / 12:28, *.chello.pl

Moim zdaniem dużo wcześniej Królewskie było sponsorem Legii.... Mam jeszcze koszulkę którą sie dostawało za kapsle, można też było zbierać na sygnet..... A to było jeszcze w szkole więc.... Dawno temu xD

odpowiedz
Witia PAwlak - 22.08.2020 / 13:50, *.lukman.pl

@Sss: Dokładnie od października 2003 roku pierwszy raz duże czerwone logo pojawiło się podczas spotkania z Amicą Wronki, w tedy w przewie meczu piwa królewskie kopały sobie piłkę na boisku:):)::)::)):

odpowiedz
Olaf - 22.08.2020 / 15:09, *.vectranet.pl

@Sss: też coś kojarzę lata 90-te.... być może kilka lat było z Legią, potem przerwa i od 2004r. znowu jest....

Generalnie Królewskie King! : )

odpowiedz
Trog(L)odyta - 23.08.2020 / 14:41, *.chello.pl

@Witia PAwlak: Na przełomie wieków, kiedy jeszcze był to browar z Warszawy, Królewskie było sponsorem koszykarzy.

odpowiedz
Obi - 22.08.2020 / 12:25, *.chello.pl

Szkoda że to Grupa Żywiec, która bojkotuje.

odpowiedz
Franco - 22.08.2020 / 13:24, *.35.79

@Obi: Ja i wszyscy kumple bojkotujemy tylko żywca. Królewskie nie jest objęte bojkotem...

odpowiedz
Janek - 22.08.2020 / 14:45, *.plus.pl

@Franco :
I jaki to ma sens? To ta sama grupa, i tak ją wspierasz pijąc Króla

odpowiedz
Żmija - 22.08.2020 / 15:30, *.vectranet.pl

@Obi: a o co chodzi z tym bojkotem Żywca??

odpowiedz
Sputnik 44 - 22.08.2020 / 12:23, *.t-mobile.pl

Błogosławione Browary Warszawskie!

odpowiedz
Adam - 22.08.2020 / 13:04, *.chello.pl

@Sputnik 44: Ta, chyba historycznie. Nie ma tam teraz loftów przypadkiem? Królewskie robią tam gdzie Warkę i leją z tej rury, która normalnie szła do kanalizacji. A szkoda bo kiedyś to piwo było bardzo dobre.

odpowiedz
Franco - 22.08.2020 / 13:22, *.35.79

@Adam: Pileś ostatnio? Poprawiło się znacznie... Wielka szkoda że wycofali królewskie niefiltrowane bo było autentycznie w pierwszej 5 moich ulubionych piw. Ale faktycznie stare królewskie miało taką magiczną nutę... A królewskie porter.... To była Bajka....

odpowiedz
Waye - 22.08.2020 / 17:12, *.play-internet.pl

@Franco: niefiltrowane było najlepsze plus fajny motyw dzielnicowy. Jak się dowiedziałem, że wycofują to wykupiłem z pobliskiego sklepu cała dostawe i trzy tygodnie abstynencji poszło... ;)

odpowiedz
smakosz - 22.08.2020 / 12:17, *.plus.pl

Żeby tylko jeszcze to Królewskie było lepsze w smaku...

odpowiedz
Franco - 22.08.2020 / 13:27, *.35.79

@smakosz: Spróbuj jest już lepsze..

odpowiedz
Jasio - 22.08.2020 / 11:50, *.tpnet.pl

Pierwsze koszulki z królewskim to była tragedia (duże czerwone logo). Po face-liftingu było kozak! Najlepsza koszulka w XXI wieku.

odpowiedz