Artur Jędrzejczyk, Michał Karbownik, Aleksandar Vuković - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Reprezentacja Polski

Powołania dla legionistów

źródło: 90minut.pl

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek powołał kadrę na wrześniowe mecze Ligi Narodów z Holandią (4 września, Amsterdam) oraz Bośnią i Hercegowiną (7 września, Zenica). W kadrze znalazło się dwóch legionistów - Artur Jędrzejczyk i Michał Karbownik.

Kadra:

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina, Włochy), Łukasz Fabiański (West Ham United FC, Anglia), Łukasz Skorupski (Bologna FC, Włochy), Wojciech Szczęsny (Juventus FC, Włochy)

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC, Anglia), Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria, Włochy), Paweł Bochniewicz (Górnik Zabrze), Kamil Glik (Benevento Calcio, Włochy), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Michał Karbownik (Legia Warszawa), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów, Ukraina), Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa, Rosja), Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio, Włochy)

Pomocnicy: Przemysław Frankowski (Chicago Fire, USA), Jacek Góralski (Kajrat Ałmaty, Kazachstan), Kamil Grosicki (West Bromwich Albion FC, Anglia), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Damian Kądzior (GNK Dinamo, Chorwacja), Mateusz Klich (Leeds United FC, Anglia), Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa, Rosja), Karol Linetty (UC Sampdoria, Włochy), Jakub Moder (Lech Poznań), Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa, Rosja), Piotr Zieliński (SSC Napoli, Włochy)

Napastnicy: Adam Buksa (New England Revolution, USA), Arkadiusz Milik (SSC Napoli, Włochy), Krzysztof Piątek (Hertha BSC Berlin, Niemcy)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

+dodaj komentarz
m4 - 25.08.2020 / 13:50, *.plus.pl

teraz jak sie rozjada i wroca z jakims tyfusem to bedzie po lidze mistrzow

odpowiedz
WAWA Orbitek - 25.08.2020 / 09:11, *.play-internet.pl

brzęczek to tak jak vuko - typowy wuefista

odpowiedz
znajca - 25.08.2020 / 06:31, *.com.pl

Karbownik dołuje z formą od początku roku. Z meczu na mecz jest coraz mizerniej. Może jednak powinien wyjechać?
Od czasów Koźmińskiego, reprezentacja cierpi na wieczny brak lewego obrońcy, stąd to powołanie. Krótkiego epizodu Bronowickiego u Beenhakkera nie liczę. Wawrzyniak grał poniekąd z przymusu, Rybus jest permanentnie kontuzjowany, Jach pojawił się jak meteor i znikł, ostatnio był Reca, ale jak widać powołania nie dostał. Zapewne znowu Bereszyński będzie udawał, że potrafi grać lewą nogą.

odpowiedz
grzesiek - 25.08.2020 / 10:46, *.centertel.pl

@znajca: powinien wyjechać po zakonczeniu kwalofikacji do LE

odpowiedz
Pusia - 24.08.2020 / 23:17, *.vectranet.pl

A lewus co tyłkiem na polskiej fladze siedział to gdzie?!

odpowiedz
zp - 24.08.2020 / 23:10, *.chello.pl

Może nie w temacie ale czy z Joelem Valencią jest coś na rzeczy czy farmazon-plotka transferowa ?

odpowiedz
Dresinio - 25.08.2020 / 00:35, *.t-mobile.pl

@zp: podobno przechodzi zaawansowne testy, gra serba, siatkonoga i picie beer'a na czas.. niestety wokalnie ma spore problemy i nie potrafi jeszcze beczeć " nie poddawaj się"

odpowiedz
Lach sroznan - 24.08.2020 / 22:15, *.centertel.pl

A gdzie atmosferic ? W 10 lidze ostatnio chyba coś strzelił. Ale hajs się zgadza 40000 miesięcznie.

odpowiedz
zp - 24.08.2020 / 22:40, *.centertel.pl

@Lach sroznan: miarkuj chłopie, pisanie z tej perspektywy o Lechu jest co najmniej słabe, o reszcie nie wspomnę bo chyba za dużo piwa albo goryczy, ogarnij się z buzią.

odpowiedz
L - 25.08.2020 / 06:33, *.plus.pl

@zp: tak powinien się miarkowac bo to juz nie lach a yebana amica. Trolluj dalej na tej stronie zgnila ziemna bulwo

odpowiedz
zp - 25.08.2020 / 13:22, *.centertel.pl

@L: konfiturki zjazd do siebie na k6,

odpowiedz
Hladka - 24.08.2020 / 22:10, *.centertel.pl

Nie powinno się powoływać ludzi którzy zamiast ambicji mają tylko dolary w głowie. ( czytaj buksa )

odpowiedz
kot - 24.08.2020 / 21:52, *.chello.pl

dla mnie Karbownik przy obecnej formie to jakieś nieporozumienie z tym powołaniem

odpowiedz
Wojtas - 24.08.2020 / 21:42, *.98.20

A Lewy bez powołania.?!

odpowiedz
doni - 24.08.2020 / 22:34, *.vectranet.pl

@Wojtas: Lewy dostal urlop zeby odpoczac

odpowiedz
zp - 24.08.2020 / 21:05, *.centertel.pl

No i gitara, Milik będzie mógł się w końcu wykazać. @Arek - mało, ale po to jest akademia żeby było więcej, póki co Lech przoduje, zobaczymy co z tego wyjdzie.

odpowiedz
... - 24.08.2020 / 22:48, *.t-mobile.pl

@zp: ważne aby młodzi mieli solidnych szkoleniowców, niestety obawiam się, że tutaj prezes będzie szukał oszczędności.

odpowiedz
Arek - 24.08.2020 / 20:34, *.t-mobile.pl

Mało tych powołań z Legii.

odpowiedz
Mirosław T. - 24.08.2020 / 20:19, *.plus.pl

Możecie sprzedawać Lewandowskiego, mamy Arruabarrene :D

odpowiedz
Pawciu - 24.08.2020 / 20:35, *.play-internet.pl

@Mirosław T.: nie znecaj sie juz prosze nad Trzeciakiem bo on do dzisiaj nie zrozumial tego co powiedzial :)

odpowiedz
Qwerty - 25.08.2020 / 16:34, *.mm.pl

@Mirosław T.: Miroooo geniuszu, wracaj do Legii????

odpowiedz
Łukasz - 24.08.2020 / 17:49, *.play-internet.pl

Bochniewicza to ja bym u nas w Legi widział, a z tego co wiem , to jeszcze tylko rok kontraktu ma z Górnikiem.

odpowiedz
StefQ - 25.08.2020 / 02:51, *.orange.pl

@Łukasz : Q...wa Chłopie ogarnij się! Twierdzisz że "u nas" a nie potrafisz odmienić nazwy klubu któremu kibicujesz? Jesteś kibicem Legii Warszawa, a nie Legi!!!!

odpowiedz
maf20 - 24.08.2020 / 17:34, *.centertel.pl

Brakuje Vesovic-a. Karbownik na tej pozycji o klasę niżej. Mam nadzieję, że to brak formy.

odpowiedz
WIDZ - 24.08.2020 / 20:49, *.chello.pl

@maf20: A o czym ty bredzisz?

odpowiedz
DanieLo - 24.08.2020 / 16:39, *.myvzw.com

Karbownik jak na razie nie zasłużył. Oby palma nie odbiła jeszcze bardziej. Na razie gra poniżej oczekiwań i własnych mozliwosci

odpowiedz
PLBBOY - 24.08.2020 / 16:12, *.play-internet.pl

Mam nadzieję, że jak przyjdzie czas, Legia nie puści kadrowiczów z drugiego zespołu na młodzieżówkę. Niech sobie biorą ogórków z sokoła psia dziura.

odpowiedz
Jarosław - 24.08.2020 / 16:06, *.play-internet.pl

A gdzie Slawomir Peszkooo

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 24.08.2020 / 16:01, *.vectranet.pl

Wyjdzie szydło z worka jak Lewego w składzie brak i kadrowicze z Kazachstanu czy USA tu przylatują...

odpowiedz
Cezary1916 - 24.08.2020 / 15:55, *.play-internet.pl

A gdzie Lewandowski?

odpowiedz
Matigol - 24.08.2020 / 16:07, *.orange.pl

@Cezary1916:
Sądzę że wystarczy chwilę pomyśleć - on dopiero wczoraj skończył sezon (finał LM) więc należy mu się odpoczynek. Dlatego nie został powołany.

odpowiedz
tylko Legia. - 24.08.2020 / 16:17, *.194.12

@Matigol:
Tez mi coś. Gra Polska reprezentacja a jegomość sobie na urlop idzie, po ciężkich walkach dla niemieckiego klubu...

odpowiedz
Lolo Ferrari - 24.08.2020 / 16:37, *.riz.pl

@tylko Legia.: zwykły jugol ?

odpowiedz
..... - 24.08.2020 / 16:52, *.chello.pl

@tylko Legia.: Ale gdyby grał w Anglii to ok nie ale w niemieckim wstyd k......a w tym sezonie zdobył wszystko ma prawo odpocząć

odpowiedz
JWR - 24.08.2020 / 22:15, *.orange.pl

@tylko Legia.: Jakby go powołał i w jednym ze spotkań by złapał kontuzje to pewnie byś pierwszy krzyczał, że Brzęczek wuefista bo po ciężkim sezonie powołuje i że zatrzymał kariere naszej gwieździe...

odpowiedz
Tarcho - 24.08.2020 / 15:42, *.centertel.pl

I lewego nie powołał

odpowiedz
Stas - 24.08.2020 / 15:41, *.virginm.net

E a gdzie Niezgoda

odpowiedz
... - 24.08.2020 / 15:30, *.master.pl

Brzęczek wybitny trenerzyna.. a gdzie powołanie dla Boruca ??

odpowiedz
A - 24.08.2020 / 15:47, *.net.pl

@...: jak ma powołać Boruca,skoro ten zakończył kariere w reprezentacji?

odpowiedz
Asd - 24.08.2020 / 16:50, *.chello.pl

@...: Koleś, Boruc w 2018 skończył karierę w reprezentacji

odpowiedz
Uuu - 24.08.2020 / 17:10, *.chello.pl

@A: uu, pan poważniak

odpowiedz