Maciej Rosołek i Bartosz Slisz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

U-21: Estonia 0-6 Polska. Występ Slisza i Rosołka

Woytek

Reprezentacja Polski U-21 prowadzona przez Czesława Michniewicza wygrała 6-0 na wyjeździe z Estonią. W spotkaniu 6. kolejki eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy zagrało dwóch z trzech powołanych legionistów. Bartosz Slisz spędził na murawie pełne 90 minut, a Maciej Rosołek wszedł w 68. minucie. Mateusz Hołownia nie zagrał.

U-21: Estonia 0-6 (0-3) Polska
0-1 - 4' Mateusz Bogusz
0-2 - 15' Patryk Klimala
0-3 - 34' Jakub Kamiński
0-4 - 47' Robert Gumny
0-5 - 58' Mateusz Bogusz
0-6 - 81' Paweł Tomczyk

Polska: 12. Radosław Majecki - 15. Robert Gumny, 13. Kamil Piątkowski, 5. Jakub Kiwior, 6. Tymoteusz Puchacz - 7. Jakub Kamiński (67' 21. Bartosz Białek), 14. Marcin Listkowski (46' 20. Sebastian Kowalczyk), 18. Bartosz Slisz, 17. Mateusz Bogusz (76' 16. Mateusz Praszelik), 11. Przemysław Płacheta (68' 19. Maciej Rosołek) - 9. Patryk Klimala (77' 10. Paweł Tomczyk)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

+dodaj komentarz
Poinformowany - 06.09.2020 / 15:24, *.25.51

Ciekawe jak to bedzie za 3-4 lata jak 1 kadra bedzie skladala sie w 90% z graczy Amici. Bo ze tak bedzie to pewne (bramkarz tylko bedzie nasz)

odpowiedz
Sputnik 44 - 05.09.2020 / 13:04, *.vectranet.pl

Najlepsze szkolenie w PL ma obecnie Lech, nieźle wyglada Zagłębie. Tylko trzeba zdecydować czego chcemy koledzy - zdolnej młodzieży czy sukcesów (oczywiście na krajowym podwórku). Bo przypomnijcie mi kiedy wyżej wymienieni zdobyli cokolwiek a momentami grają wręcz armią wychowanków...

odpowiedz
Zdzicho - 05.09.2020 / 14:46, *.tpnet.pl

@Sputnik 44: no ja przedszkola niechce tylko pake jak za czerczesowa

odpowiedz
Hshsh - 06.09.2020 / 17:29, *.156.44

@Zdzicho: No za Czerczesowa była paka. W pierwszym meczu po przerwie udało się pocisnąć Jagielonie, która jak się później okazało, była po prostu cienka, bo na kolejnych drużynach nasz pressing już takiego wrażenia nie robił. Jeśli chodzi o puchary to dostawaliśmy tam ciągłe becki z Czerczesowem za kieronwnica, wystarczy sobie zajrzeć ma Wikipedię. A gra drużyny polegała na tym, ze graliśmy długa piłkę do przodu i albo udało się zebrać albo siadaliśmy pressingiem na przeciwników i raz na 10 udało się odebrać piłkę i strzelić gola. Tamta Legia miała spore problemy w ofensywie, zdarzyło się czasem wygrać 3:0 ale i zdarzały się przegrane z Termalica. O przygodzie w Europie już pisałem. Staszek Czerczesow to taki trener który po prostu wiedział kiedy odejść niepokonanym. Pewnie o Jacku Magierze byś mówił dzisiaj to samo gdyby odszedł od razu po obronie mistrzostwa, ale został i zdążył przegrać z Astana i Sherriffem, przez co nie ma takiej legendy jak Czerczesow.

odpowiedz
MAKEN - 05.09.2020 / 09:30, *.151.165

W Legii mamy wybitnych sztab szkoleniowy. Od Lewandowskiego - do Praszelika. Sami zawodowcy od wyszkolenia. Klimala też był w Legìi.

odpowiedz
Wiem co mówię - 04.09.2020 / 21:52, *.chello.pl

Brawo za oddanie Praszelika, to był świetny ruch!!!

odpowiedz
Marek - 04.09.2020 / 23:12, *.orange.pl

@Wiem co mówię : spokojnie z tym Praszelikiem. Dajcie mu trochę pograć. Zagrał raptem 2 przyzwoite mecze w Śląsku a już płacz jakby był drugim Lewandowskim. Czy jest gorszy od Gvilli? Od Gvilli w tej formie pewnie nie, ale czy to kwestia naszego piłkarza czy trenera, który tak przygotował całą drużynę?

Dla niego dobrze, że odszedł bo przy Vucovicu by nie pograł. Z resztą sam mówił, że Legia go chciała tylko on nie bo nie chciał grać ogonów. Wiadomo, że na tle słabszych kolegów łatwiej błysnąć w zespole walczącym o utrzymanie nie mistrzostwo.

Życzę mu jak najlepiej ale czuję, że będzie on kolejnym z wielu piłkarzy-meteorów, co to kopną prosto piłkę parę razy i wszyscy już robią z nich gwiazdy...

odpowiedz
Robert - 05.09.2020 / 09:22, *.play-internet.pl

@Marek: dobrze prawisz :-)

odpowiedz
QWERT - 06.09.2020 / 10:54, *.156.44

@Marek: Masz dużo racji w tym co piszesz, ale nie zgodzę się do końca. Ja Praszelika śledziłem w rezerwach, troche jeszcze zdązyłem go obejrzeć w juniorach, widziałem go w sparingach przedsezonowych jedynki i w niektórych meczach młodzieżowych reprezentacji. I dla mnie jego obecna forma w Śląsku nie jest żadnym zaskoczeniem, ja widziałem w nim duże umiejętności, zdecydowanie bardziej mi sie podobał na 10 niż np taki Sebek Szymański który moim zdaniem był troche nieporozumieniem na 10 za czasów w Legii (lepiej wyglądał na skrzydle). A wracają do Praszelika to dysponuje on mocnym strzałem z dystansu, ma całkiem dobry drybling, dobrze orientuje się w przestrzeni, sporo widzi, potrafi zagrać dobrą piłkę prostopadłą, jest obunożny (co nie jest regułą w ekstraklasie). jedyny mankament jaki ma to jego gra obronna, często nie chce mu się wracać za kontrami do obrony, przez co gość został skreślony przez Vuko (m.in. dzięki swoim powrotom do obrony Gvilia gra w pierwszym składzie, bo jego wkład ofensywny z pozycji numer 10, by go nawet w rezerwach dyskwalifikował). Ogólnie Praszel od samego początku miał umiejętności, ale brakowało trochę mentalności. Z tym, że prędzej dało by się nauczyć Praszelika powrotów do obrony i podejmowania dobrych decyzji na boisku, niż takiego Cholewiaka nauczyć dryblingu czy gry kombinacyjnej, przez co uważam, że odpuszczenie sobie Praszela przez Vuko (na wiosne dostał tylko 4 minuty przeciwko ŁKSowi) było dużym błędem i będziemy jeszcze tego żałować..

odpowiedz