Michalina Wierzba

Michalina Wierzba tuż za podium MP U-19

Dzisiaj w Drzonkowie zakończono Mistrzostwa Polski do lat 19 w pięcioboju nowoczesnym. Dwie zawodniczki Legii walczyły o medale - ostatecznie obie uplasowały się w klasyfikacji generalnej tuż za podium. Michalina Wierzba była czwarta (piąta w klasyfikacji Open, licząc również zawodniczki zagraniczne) - można powiedzieć, że legionistka brązowy medal przegrała na rzecz Adrianny Kapali w ostatniej konkurencji, czyli biegu ze strzelaniem. W nim Wierzba była piąta, z czasem 14:05.35 min., zaś Kapala ukończyła konkurencję, jak i całe zawody na miejscu trzecim (13:34.02). Michalina Wierzba uzyskała łącznie 947 pkt., zajmując miejsce siódme w szermierce (21 wygranych), szóste w pływaniu (czas 2:22.02 min.) i piąte w laser-runie.

Druga z legionistek - Pola Wolska była w MP U-19 siódma z wynikiem 904. Pola uzyskała trzeci wynik w pływaniu (2:19.91 min.), ponadto była jedenasta w szermiece (20 wygranych) i jedenasta w laser-runie (14:47.24 min.).