Mateusz Mielnik - fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Mielnik: Wygrana 3-0 umożliwia lepsze wejście w ligę

Hugollek, źródło: Legionisci.com

Mateusz Mielnik (trener Legii): Pierwsze kolejki rządzą się swoimi prawami. Długo czekaliśmy na pierwszy mecz po intensywnym okresie przygotowawczym. Najważniejszą kwestię stanowiło dla nas właściwe wykonanie elementów gry podczas spotkania o punkty, nad którymi pracowaliśmy przez osiem minionych tygodni. Cieszę się, że w dużej mierze udało nam się to zrealizować i że zwyciężyliśmy 3-0. Taka wygrana umożliwia bowiem lepsze wejście w ligę i stanowi lepszy start przed kolejnymi, trudniejszymi spotkaniami.

Pierwszy set rozegraliśmy poprawnie, choć początkowo niepotrzebnie udzieliło nam się zbyt wiele emocji. W kolejnych odsłonach pojedynku próbowałem wdrażać różne rozwiązania, by sprawdzić w warunkach meczowych pozostałych zawodników. Widać, że sporo elementów gry wymaga jeszcze dopracowania, zwłaszcza współpracy blok-obrona czy relacji rozgrywający-skrzydłowi-środkowi. Mimo to chciałbym, aby możliwie jak najwięcej siatkarzy miało możliwość pokazania się na parkiecie i dawało zespołowi jak najwięcej.

Czekamy na dwie rywalizacje – z drużyną z Wyszkowa oraz z klubem ze Spały. Po obserwacji zawodników Campera w trakcie przedsezonowego turnieju uważam, że stanowią oni niebezpieczny zespół – dużo groźniejszy od Olsztyna, z którym się mierzyliśmy. Sądzę, że Camper będzie się liczył w walce o pierwszą czwórkę ligi. Spała z kolei potrafi zaskoczyć oponentów w swojej hali. Ich młodzież bywa nieobliczalna – to wybrani siatkarze z wiodących roczników, wśród których są reprezentanci Polski. Niewątpliwie czekają nas zatem trudne pojedynki, do których musimy się możliwie jak najlepiej przygotować.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.