Joel Valencia - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Pod lupą LL! - Joel Valencia

Kamil Dumała, źródło: Legionisci.com

Pod nieobecność trenera Czesława Michniewicza, zespół Legii w meczu o Superpuchar prowadził Marek Saganowski. W pierwszym składzie "Wojskowych" znów zobaczyliśmy między innymi Mateusza Wieteskę, André Martinsa czy chociażby Joela Valencię. To właśnie temu ostatniemu postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się w spotkaniu przeciwko Cracovii.


Na przedmeczowej grafice Valencia ustawiony był na lewej stronie boiska, jednak często schodził do środka i próbował tam napędzać ataki Legii. Chociaż w przypadku tego meczu, trudno nazwać te próby „napędzaniem” ofensywnych zapędów kolegów. Pierwszy raz w akcji zobaczyć mogliśmy byłego gracza m.in. Piasta Gliwice po pół godzinie gry, kiedy to zagrał na klepkę z Luquinhasem, ale w ostatecznej fazie akcji stracił futbolówkę na rzecz rywala.

Ekwadorczyk rozkręcił się pod koniec pierwszej odsłony gry. W 35. minucie otrzymał piłkę w polu karnym, ale wykonał ni to strzał ni to dośrodkowanie, które bez żadnych problemów wyłapał bramkarz „Pasów”. Sześć minut później wypracował bardzo dogodną sytuację Bartoszowi Kapustce, który niestety uderzył ponad bramką Cracovii. Sam próbował tylko raz zagrozić poważniej bramce strzeżonej przez Lukáša Hroššo, jednak jego strzał został zablokowany. Jeszcze po godzinie gry próbował stworzyć sytuację kolegom, ale dośrodkował za plecy wbiegającego Rafaela Lopesa i Pawła Wszołka.

To co bardzo przykuwało uwagę w grze obserwowanego przez nas zawodnika to aspekt techniczny. 25-letni zawodnik miał bardzo duży problem z przyjęciem piłki, co niekiedy stwarzało sytuacje podbramkowe dla rywali. Pierwsza taka sytuacja miała miejsce w 13. minucie, kiedy to odebrał piłkę by po tylko przyjęciu jej, zaliczyć głupią stratę, na szczęście cała akcja zakończyła się pewną interwencją Radosława Cierzniaka po uderzeniu Rivaldinho. Pod koniec meczu odpuścił zawodnika, gdzie podobnie uczynił w meczu Ligi Europy przeciwko Qarabağowi, tutaj na szczęście interwencja innego zawodnika Legii spowodowała, że cała sytuacja skończyła się nie bramką a rzutem rożnym.

Trudno pozytywnie odebrać występ Ekwadorczyka. Zaliczyć wiele strat, proste przyjęcia piłki kończyły się stratami bądź zagraniem ręką. Próbował tworzyć sytuacje podbramkowe, jednak tak naprawdę oprócz wypracowania naprawdę dogodnej sytuacji Kapustce, nie można było liczyć na coś więcej w tym meczu. Niestety odkąd przyszedł do zespołu Legii, mamy wrażenie, że nie gra na miarę swoich możliwości. Występuje na boku pomocy, często schodząc do środka pola, dublując innych zawodników. Miejmy nadzieję, że w końcu wypożyczony do nas gracz w końcu zacznie chociaż trochę „czarować” na boisku.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (21)

+dodaj komentarz
Olomanolo - 13.10.2020 / 07:57, *.play-internet.pl

A mnie zastanawia ciągle jedna rzecz --jak to jest że w inych klubach pan piłkarz wypluwa płuca ,biega ma asysty bramki no poprostu jest suuuuper a przyjdzie do LEGII zmiana o 180 ° nie potrafi nawet prost kopnąć piłki no i oczywiście musi się zaklimatyzować - czy ktoś zna odpowiedz????

odpowiedz
Kyo - 12.10.2020 / 12:23, *.chello.pl

Powinno się skrócić wypożyczenie bo to jest bez sensu. Jego obecność w składzie jest bezzasadna. Mamy dużo własnych zawodników na jego pozycję, więc po co mamy go ogrywać skoro i tak nie będzie nasz. Valencia to typowa 10 i to nie ze względu na geniusz pod bramką rywala . Takich jak on graczy wystawia się tam bo teoretycznie jest niezły w ofensywie, ale na innych pozycjach wiele strat jakie notuje byłoby niebezpieczne. Dlatego takich się daje na 10. Liquinhas też nie jest skrzydłowym a lepszą 1o, ale jeśli już gra na tym skrzydle to przynajmniej można mieć pewność, że będzie walczył w defensywie jeśli straci piłkę.

odpowiedz
Grzegorz13x1 - 11.10.2020 / 23:19, *.chello.pl

BEZNDZIEJA...to powinno wystarczyć !!! Jak motywować młodych zawodników do pozostania w Legii skoro taki "piłkarz" ma pewny plac, a wychowankowie nie dostają żadnych szans na grę !!! Żadnego pożytku na dziś, żadnej szansy na jutro !!!! Dlaczego on gra ? Przepraszam, nie gra tylko spaceruje po boisku...

odpowiedz
Kkkkk - 11.10.2020 / 20:18, *.jmdi.pl

W filie 20 nawet się wyróżnia i gra w pierwszym składzie.

odpowiedz
PPU - 11.10.2020 / 18:55, *.chello.pl

Legia powinna go oddać i zażądać odszkodowania za jego grę. Legia II to max na co go stać.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 11.10.2020 / 18:50, *.174.42

Cienias czlapak bez formy wklad i nic nie znaczace zero. Gorszy nawet od mladenovicia. Dramat. To ujma ze taki ktos jest w Legii. Wypad banany prostowac!!

odpowiedz
jo - 11.10.2020 / 18:04, *.tpnet.pl

To wyposażenie to szczyt głupoty prezesa. Jak mamy grać takie gówno to ja wolę oglądać młodzież, która dostaje w dupę ale się uczy. Gość tu pobiega sobie sezon a potem pójdzie na ławkę tam skąd przyszedł. Ma takie DNA Legii jak ja DNA baletmistrza... Ot wyrobnik .

odpowiedz
Tym - 11.10.2020 / 16:04, *.22.8

Jeździec bez konia biega i tyle z niego

odpowiedz
kucharskiout - 11.10.2020 / 15:33, *.comcast.net

I co najgorsze, ze on MUSI grac, tak ma w umowie.

odpowiedz
grzesiek - 11.10.2020 / 15:10, *.centertel.pl

Wypozyczenia to glupota. Przyjdzie taki na sezon kompletnie nie zgrany z ressta druzyny. My powibnismy wypozyczac komus a nie od kogos. Dobrym przykladem byl jarek niezgoda wypozyczony bofajze do ruchu chorzow. Nie jestesmy tac beznadziejni zeby sie ratowac bylymi pilkarzami piastu. Wróć- jednak jestesmy tacy beznadziejni. ...

odpowiedz
Bródno - 11.10.2020 / 17:04, *.chello.pl

@grzesiek: A teraz po polsku proszę

odpowiedz
grzesiek - 12.10.2020 / 14:03, *.centertel.pl

@Bródno : no a po jakiemu to kurka wodna, meksykańsku?

odpowiedz
lob - 11.10.2020 / 14:22, *.chello.pl

Kolejny paralityk, który się kiwa sam ze sobą, a piłka odskakuje mu na 2 metry.......
Jego nawet słaby klub drugiej ligi angielskiej go nie chcę.......

odpowiedz
Hiszpan - 11.10.2020 / 13:18, *.telnaptelecom.pl

Transfer last minute bez sensu. Cała sprawa śmierdzi na kilometr.

odpowiedz
sidik - 12.10.2020 / 14:33, *.proxnet.pl

@Hiszpan: Pecunia non olet :D :D :D resztę sobie sam dopowiedz :)

odpowiedz
Krzeszczu - 11.10.2020 / 13:10, *.bredband2.com

Nie mylcie pojec, bo sam tu nie przyszedl na sile. Ktos "kumaty" go tu sciagnal.

@Wolfik: zgadzam sie kolego. Transfery tego typu sa totalni bez sensu, o czym od lat juz pisze. Bezsens. Ale tak to sie u nas w klubie odbywa niestety, bez ladu i skladu. Oby tylko, pod publike, ktora najpierw pieje z zachwytu i robi w gacie bo zaraz sklad na LM, a pozniej ci sami "fani" transferow wylewaja pomyje, no bo jak to? Cyrk i burlesca.

odpowiedz
Co ja robie tu uuuuuu !? - 11.10.2020 / 12:49, *.t-mobile.pl

Valencia co Ty tutaj robisz ??????!!!!
Nic nie wnoszący kopacz.

odpowiedz
Wolfik - 11.10.2020 / 12:28, *.mm.pl

Nigdy nie rozumiałem tego typu wypożyczeń. Jaka jest korzyść dla klubu ściąganie na rok zawodnika, który w macierzystym klubie nawet nie "wącha" piłki w oficjalnych meczach? Gdyby był w rytmie meczowym i przyszedł do nas na wypożyczenie, to co innego. Bo byłby jakąś alternatywą. Ale tak.... Jego obecność przez pół roku nic nam nie da, a nawet jeśli wiosną złapie formę to i tak latem już go w klubie nie będzie i w jego miejsce trzeba będzie szukać kogoś innego. Ruch kompletnie bez sensu.

Zresztą....podejście samych zawodników do takich wypożyczeń jest mówiąc delikatnie - takie sobie. Pamiętamy przecież Mauricio czy Mederiosa i ich "zaangażowanie" w grę Legii.

odpowiedz
Lukasz323 - 11.10.2020 / 12:23, *.plus.pl

Valencia, co tyk... a" TU'' robisz.

odpowiedz
Duch - 11.10.2020 / 11:52, *.plus.pl

Jaki klub taki grajek

odpowiedz
(L) - 11.10.2020 / 11:06, *.ilabs.pl

Joel : GO AHEAD

odpowiedz