Astiz doznał kontuzji na środowym treningu - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Sytuacja zdrowotna w drużynie - problem ze stoperami

Woytek, źródło: Legionisci.com

W tej chwili aż 10 zawodników Legii nie jest zdolnych do gry z powodu różnych problemów zdrowotnych. Najbliżej powrotu są Jose Kante i William Remy. W piątek trener Czesław Michniewicz zanalizował sytuację zdrowotną w drużynie i przyznał, że największy problem jest na pozycji stopera, bo do gry są jedynie Igor Lewczuk i Artur Jędrzejczyk.


- Największy problem mamy z obsadą pozycji środkowego obrońcy. Mateusz Wieteska będzie pauzował przez 3-4 tygodnie - taka jest pierwsza diagnoza. Doznał urazu w okolicach mięśni brzucha. Inaki Astiz nieszczęśliwie zderzył się na treningu z jednym z zawodników i też nie będzie brany pod uwagę w niedzielnym meczu. Zostajemy więc z dwójką Lewczuk i Jędrzejczyk - mówi Michniewicz.

- Jose Kante rozpoczął treningi indywidualne. Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu wejdzie w trening z drużyną. William Remy także trenuje indywidualnie na boisku. Kacper Kostorz cały czas się leczy. Jest bardzo osłabiony. Lekarz odpowiadał mi o jego sytuacji i na pewno będzie on jeszcze przebywał w domu. Jest po ciężkiej, osłabiającej chorobie. Dostał zestaw ćwiczeń do wykonywania w domu, ale nawet podnoszenie kolan sprawia mu ból. Mateusz Hołownia ma problem z kością łonową. To stara kontuzja, która odnowiła się pod wpływem mocniejszego treningu - podobnie było na zgrupowaniu reprezentacji - dodaje szkoleniowiec.

Oprócz wyżej wymienionych z urazami borykają się także dwaj młodzi bramkarze Cezary Miszta i Wojciech Muzyk, a w najbliższych miesiącach nie zobaczymy także Vamary Sanogo i Marko Vesović, który za 2 tygodnie wróci do Warszawy na dalszą część rehabilitacji.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
Prof - 18.10.2020 / 15:06, *.chello.pl

Kiedy Remy w ogóle był zdrowy? :) W kasynach nadal widoczny :)

odpowiedz
Lipa - 18.10.2020 / 06:57, *.chello.pl

a w najbliższych miesiącach nie zobaczymy także Vamary Sanogo .Najmocniejsza część artykułu.

odpowiedz
Pusia - 17.10.2020 / 18:36, *.vectranet.pl

O koronka w Legii, znowu...

odpowiedz
Koszyki - 17.10.2020 / 11:05, *.centertel.pl

Wieteska z Wszołkiem jak ostatnio zostali pogonieni z Koszyków to nie przejawiali żadnych symptomów kontuzji... no może byli przemęczeni SuperPucharem bo nogi posłuszeństwa odmawiały!!!!

odpowiedz
grzesiek - 17.10.2020 / 15:52, *.centertel.pl

@Koszyki: idz sie walnij w łeb. Wszołek to najlepszy nasz pilkarz albo conajmniej jeden z najlepszych . Zaaraz za karbownikiem. Wiec niech sobie robi co chce z wolnym czasie. A wieteska no coz....

odpowiedz
Koszyki - 17.10.2020 / 21:52, *.centertel.pl

@grzesiek: kładź się spać dzieciaku, przed snem przeczytaj sobie to co napisałeś i jak i przemyśl proszę

odpowiedz
Kristof - 17.10.2020 / 03:41, *.ziggo.nl

Za duzo trenuja.Powinni trenowac max jeden dzien w tygodniu i nie dluzej niz godzinke. Gwiazdeczki nazelowane.

odpowiedz
Pacho - 17.10.2020 / 00:09, *.chello.pl

Nosz. Dwóch najlepszych stoperów jest zdrowych i już jest problem... Dywersja...

odpowiedz
To jest dramat,...dyrektor I kierownik out! - 16.10.2020 / 23:15, *.50.103

Mateusz Hołownia ma problem z kością łonową. To stara kontuzja, która odnowiła się pod wpływem mocniejszego treningu - podobnie było na zgrupowaniu reprezentacji - dodaje szkoleniowiec.

Oprócz wyżej wymienionych z urazami borykają się także dwaj młodzi bramkarze Cezary Miszta i Wojciech Muzyk, a w najbliższych miesiącach nie zobaczymy także Vamary Sanogo i Marko Vesović, który za 2 tygodnie wróci do Warszawy na dalszą część rehabilitacji.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 16.10.2020 / 23:02, *.centertel.pl

Jeden ma problem z lonem, drugiemu ptak nie lata. Trzeciemu Zwirek zabral czapeczke, kolejnemu Muchomorek podusie i rozpacz. Dream team...

odpowiedz
Jurand - 17.10.2020 / 22:35, *.chello.pl

@Leśny Dziadek: prawda,podpisują umowy o pracę i co? siedzą w domku pieniążki lecą. A w normalnym życiu musi iść i do roboty. Tylko "pracować" w Legii

odpowiedz
MARKUS - 16.10.2020 / 18:44, *.t-mobile.pl

kontuzje BIORĄ przeważnie się że złego przygotowania fizycznego a mało tego BRAK zawodników technicznych i brak szybkości nie u jednego zawodnika I wiekowi

odpowiedz
Loslobos - 16.10.2020 / 18:29, *.supermedia.pl

Szpital im. Legia 2020

odpowiedz
bronek49 - 16.10.2020 / 17:57, *.chello.pl

nie dośc ze nabrali drewniaków to jeszcze szklanych każde zderzenie z przeciwnikiem to kontuzja tak tylko dzieje się w Legi aż nie chce się o tym czytać i słuchać bo tak jest od kilku lat każda kontuzja przeciąga się w czasie z tego wynika że powinni pożegnać się ze sztabem medycznym

odpowiedz
Marcel - 16.10.2020 / 16:19, *.t-mobile.pl

Astiz pewnie niepotrzebnie zagrał w meczu o Superpuchar, przez co jego organizm się przeciążył i stąd ta kontuzja :-D

odpowiedz
S - 16.10.2020 / 16:12, *.centertel.pl

PANIE JACKU ZIELIŃSKI!!! ci pseudo stoperzy nie są godni butów PANU wiązać.

odpowiedz
Krisu - 17.10.2020 / 00:30, *.centertel.pl

@S: Pan Jacek Zieliński to był Profesor.
Przydał by się taki drugi .

odpowiedz
Lipa - 16.10.2020 / 15:45, *.chello.pl

Efekt treningów max 2 razy w tygodniu.

odpowiedz
Hiszpan - 16.10.2020 / 15:31, *.play-internet.pl

Zmienić nazwę na Sanatorium Warszawa

odpowiedz
Stan - 16.10.2020 / 15:03, *.vectranet.pl

Mam kilka stoperów ,i stoperan ,jak by w klubie zabrakło ,

odpowiedz
CWKSiak - 16.10.2020 / 13:19, *.195.40

Jednego boli kolano, drugi się poślizgnął, trzeciego boli brzuch, inny się zderzył...
Co to jest kuwa za kapela paralityków?!

odpowiedz
Pawciu - 16.10.2020 / 12:29, *.net.pl

M.A.S.H. :)

odpowiedz
Mosór do pierwszego składu - 16.10.2020 / 12:16, *.tpnet.pl

A o Arielu, który pod koniec sezonu świetnie sobie radził, jest młody, zdolny i perspektywiczny, nawet nie pomyślą..

odpowiedz
ddd - 16.10.2020 / 13:21, *.172.72

@Mosór do pierwszego składu: Przecież Mosór i Włodarczyk niedawno zostali cofnięci ze zgrupowania przez Covid.

odpowiedz
Bartomeu - 16.10.2020 / 12:15, *.tpnet.pl

Ma ktoś może jakieś informacje na temat kontuzji z innych klubów?
Czy tylko Legia prowadzi szpital?

odpowiedz
Rado - 16.10.2020 / 12:06, *.play-internet.pl

To po jakiego co było ściągać Kapustki i Valencie skoro w obronie sami emeryci i renciści??? Nieudolnych rządów ciąg dalszy

odpowiedz
L - 16.10.2020 / 12:04, *.centertel.pl

Ariel Mosór....nawet go nie wymienił....a jest lepszy od Remy....

odpowiedz
GL - 16.10.2020 / 11:41, *.centertel.pl

Może Czesio nie miał czasu zainteresować się ale jest jeszcze Ariel Mosór... co prawda ma koronę ale może mu przejdzie :)

odpowiedz
Michał - 16.10.2020 / 11:15, *.27.154

Polecam tanio stopery w aptece na Czerniakowskiej

odpowiedz
WETERAN - 16.10.2020 / 11:09, *.chello.pl

Szpital na peryferiach...

odpowiedz