REKLAMA

Młodzież: mecze środowe i czwartkowe (akt.)

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Juniorzy starsi Legii w przeważającej części przez ostatnie 2 tygodnie przebywali na kwarantannie spowodowanej przypadkami koronawirusa. Gdy część z nich wróciła do treningów, przyszedł czas na odrabianie zaległości ligowych. Wyjazdowy mecz ze Śląskiem Wrocław był dla obu drużyn potencjalną szansą nawiązania walki o pozycję lidera. Szybko okazało się, że wrocławianie są zwyczajnie szybsi, mają większy zasób sił, a do tego bardzo konsekwentnie realizują taktykę opartą na wysokim pressingu. Mecz zakończył się wynikiem 5-1 dla wrocławian, a jedynego gola zdobył dla Legii po strzale z dystansu Damian Urban. Śląsk objął pozycję lidera, a Legia (z 1 meczem zaległym) pozostała na 6. miejscu w tabeli CLJ U18.

W drużynie Legii oficjalny debiut w rozgrywkach U18 zaliczyło dziś 2 zawodników z rocznika 2004: bramkarz Maciej Kikolski i Patryk Romanowski, który zagrał na lewej obronie.
Kolejne spotkanie legioniści rozegrają w niedzielę o 12:00 na wyjeździe z Lechem Poznań. Można mieć nadzieję, że do tego czasu kolejna grupa zawodników wznowi zajęcia, a dyspozycja fizyczna pozostałych ulegnie już pewnej poprawie.

CLJ U18: Śląsk Wrocław 02/3 5-1 (2-0) Legia Warszawa U18
Gole:
1-0 16 min. Kacper Głowieńkowski
2-0 25 min. Hubert Konstanty
3-0 54 min. Ryszard Jakubiak
4-0 61 min. Filip Gryglak (as. Kacper Głowieńkowski)
4-1 68 min. Damian Urban b.a.
5-1 69 min. Hubert Konstanty

Legia: Maciej Kikolski [04] – Hubert Derlatka, Łukasz Rytelewski, Damian Urban, Kacper Imiołek (46' Patryk Romanowski [04]) – Bartosz Ślendak (63' Ivan Vidošević), Ignacy Dawid (75' Michał Kochanowski), Patryk Pierzak – Kacper Skwierczyński (46' Miłosz Pacek), Kajetan Staniszewski, Dawid Barnowski (79' Jakub Czajkowski)
Rezerwa: Jan Sobczuk [05](br)
Trener: Grzegorz Szoka

Sparing: Legia U11 - UKS Varsovia U11

Strzały (celne): Legia 37 (21) - Varsovia 22 (16)
Grano 3 tercje: 20+20+30 minut

Legia: Franciszek Golański - Oliwier Pruszyński, Dawid Rodak, Mateusz Pawłowski, Oskar Putrzyński, Igor Brzozowski, Xawery Eichler, Filip Hołowiński, Tymon Płoszka, Antoni Błoński, Aleksander Błoński, Wiktor Wach [09], Aleksy Chmielewski
Trenerzy: Mateusz Legierski, Mateusz Majewski, tr. bramkarzy: Michał Kubiak

Legioniści rozegrali przy Łazienkowskiej 70-minutową grę sparingową z rówieśnikami z Varsovii. Oba zespoły tworzyły sobie sporo okazji bramkowych, po ładnych akcjach i szybkich wymianach piłki. Można też jednak powiedzieć, że spotkanie układało się falami - raz przeważali jedni, raz do głosu dochodzili drudzy. Stąd i kilka zmian prowadzenia, i dużo emocji do ostatnich sekund meczu. Legioniści zaprezentowali się w każdym razie z całkiem niezłej strony, choć nie zawsze pamiętali o tym, że cały zespół nie tylko atakuje, ale i broni. Ciekawe przetarcie przed sobotnim turniejem na Varsovii.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.