fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zapowiedź meczu

Niegościnny Szczecin

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

W sobotę Legia zagra w Szczecinie, gdzie na stadionie Pogoni gra jej się ostatnio niezwykle trudno. "Wojskowi" notują na tym obiekcie serię dwóch przegranych z rzędu. Ostatnie spotkania pokazały, że forma graczy Czesława Michniewicza idzie w górę, dlatego przed do najbliższego starcia można podchodzić z umiarkowanym optymizmem.

Zmiana stylu gry

Przed kilkoma dniami Legia zanotowała drugą ligową wygraną z rzędu. Tym razem gracze Czesława Michniewicza ograli na własnym stadionie Śląsk Wrocław, który w starciu z mistrzami Polski nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Długimi fragmentami gra "Wojskowych" wreszcie mogła się podobać. Szkoleniowiec nakazał swoim zawodnikom rozgrywać piłkę od bramkarza, poprzez obrońców, co wyglądało naprawdę interesująco. Co prawda błędu w rozegraniu nie ustrzegł się Artur Jędrzejczyk, co ostatecznie kosztowało utratę gola, lecz sam pomysł z wciąganiem zawodników rywali na własną połowę, jest jak najbardziej na plus. Na uwagę zasługuje również poprawa gry rozegrań akcji ofensywnych. Pojawiły się strzały z dystansu, dzięki czemu przeciwko Śląskowi zobaczyliśmy bardzo ładne trafienie Josipa Juranovicia. Chorwat zaczyna wyglądać na boisku coraz lepiej. Jego początki w drużynie nie były łatwe, a w ostatnich dwóch kolejkach dawał na prawej stronie bardzo wiele dobrego.

POGOŃ SZCZECIN - LEGIA WARSZAWA
1 3.65 X 3.65 2 2.10

Szansa dla Rosołka?

Czesław Michniewicz zapowiedział jakiś czas temu, że będzie szukał stabilizacji w wyjściowej jedenastce. Jego słowa potwierdził mecz ze Śląskiem, w którym zagrał skład zbliżony do tego, który wybiegł przeciwko Zagłębiu. Dlatego też nie należy spodziewać się zbyt wielkich zmian w sobotnim starciu z Pogonią. Niewykluczone jednak, że nastąpi wymuszona zmiana napastnika. Będący ostatnio w bardzo dobrej formie Tomas Pekhart doznał kontuzji pleców, która może wyeliminować go z najbliższej kolejki, choć do Szczecina poleciał. Jeżeli tak się stanie, to jego miejsce na murawie zajmie Maciej Rosołek, który pod wodzą nowego trenera nie zagrał jeszcze ani jednej minuty. Młody napastnik jest pierwszy w kolejce do gry wobec absencji Pekharta oraz kontuzji Rafaela Lopesa i Jose Kante. W Szczecinie Legia będzie musiała radzić sobie również bez Luquinhasa. Wobec tego na lewym skrzydle miejsce znaleźć się może dla Joela Valencii.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

Z Pogonią Legii nie po drodze

Ostatnie mecze Legii z Pogonią wyglądały dla stołecznego klubu bardzo niekorzystnie. Na pięć ostatnich spotkań legioniści wygrali tylko raz, a aż trzykrotnie musieli uznać wyższość przeciwników. Aktualnie Pogoń może pochwalić się serią trzech wygranych nad Legią z rzędu, którą zapoczątkowali w lipcu 2019 roku. Kilka miesięcy później pokonali "Wojskowych" po raz drugi, ale tym razem na własnym stadionie (2-1), natomiast w lipcu tego roku ponownie wyjechali z Łazienkowskiej z kompletem punktów. Niezbyt optymistycznie wygląda także statystyka gry Legii na szczecińskim stadionie. Po raz ostatni drużyna ze stolicy wygrała tam w 2017 roku. Od tamtej pory dwukrotnie przegrała - najpierw 1-2, a ostatnio 1-3.

Z powodu przeróżnych zawirowań, Pogoń w tym sezonie ligowym ma na koncie tylko pięć rozegranych spotkań. Mecz przeciwko Lechowi został przełożony na wniosek ekipy z Poznania, natomiast starcie z Jagiellonią nie odbyło się z powodu zakażeń koronawirusem w zespole najbliższego przeciwnika Legii. Pomimo tego "Portowcy" mogą pochwalić się dobrymi statystykami. We wspomnianych pięciu kolejkach zanotowali tylko jedną porażkę, kiedy na otwarcie sezonu przegrali na wyjeździe z Cracovią. Potem pokonali Piasta, zremisowali z Wisłą Kraków, a ostatnio okazali się lepsi od Śląska Wrocław i Lechii Gdańsk.

Solidne wzmocnienia

Przed startem tego sezonu Pogoń poczyniła ciekawe ruchy na rynku transferowym. Do klubu dołączyli m.in. Alexander Gorgon, Michał Kucharczyk oraz Luka Zahović. Szczególne nadzieje mogą wiązać z tym ostatnim, który może okazać się bardzo poważnym wzmocnieniem ataku. Słoweniec, który ma również obywatelstwo portugalskie, przez niemal całą swoją seniorską karierę grał w rodzimej lidze. Zdecydowanie najwięcej występów zanotował dla NK Maribor, z którym zdobył pięć mistrzostw kraju oraz dwukrotnie został królem strzelców. W ostatnim sezonie zdobył dla Mariboru 10 goli w 28 ligowych występach.

Gdzie oglądać?

Spotkanie Legii z Pogonią Szczecin rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:00. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi Canal+ Sport. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
Korda - 24.10.2020 / 18:00, *.centertel.pl

Ja mam pytanie. Czemu w kadrze Legii jest aż 13 zawodników kontuzjowanych? Czy od przyjścia Czesia treningi są na tyle mocne że chłopaki nie wytrzymują?

odpowiedz
menda - 24.10.2020 / 17:45, *.chello.pl

Trzeba uwaząć Kucharczyk moze nas dojechać!

odpowiedz
Legia⚽️King - 24.10.2020 / 17:01, *.50.10

No to Kuchy bèdzie stawał na głowie aby Legia nie wygrała,trzeba go pilnować....

odpowiedz
grzesiek - 24.10.2020 / 15:52, *.centertel.pl

Moze i troche za mocno podobalo mi sie trenowanie druzyny przez Vuko...ale skoro w tamtym sezonie duzo gorszym skladem ogrywalismy np gornika 5:1. A teraz sklad jest duzo lepszy i w koncu jest napastnik z prawdziwego zdarzenia to na prawde zal ze Vuko odszedl. Mysle ze moglibysmy wygrac z jakimis leszczami z 8:0 albo jakąś dwucyfrowke komuś wbić. A tak to bedzie męczenie buły czesia....eh

odpowiedz
Hiszpan - 24.10.2020 / 15:07, *.telnaptelecom.pl

Bogu dzìeki nie ma już super taktyki Aco laga na aferę i zero gry kombinacyjnej. Oby nie zapeszyc ale Czesłaf to chyba inną półka...


odpowiedz
Stan - 24.10.2020 / 15:32, *.vectranet.pl

@Hiszpan: jeśli chodzi o wiedzę i itp ,to napewno

odpowiedz
anziolek - 24.10.2020 / 14:47, *.chello.pl

Dwa ostatnie mecze nienajgorsze, oba do przodu więc zgodnie z logiką Legii Warszawa pomnożoną przez logikę ekstraklasy dostaniemy pewnie w mazak. Obym się mylił :) pozdro dla Portowców i Kuchego

odpowiedz
Panda Deusz - 24.10.2020 / 14:14, *.orange.pl

Jak niegościnny? Ja tu od wczoraj niezgodę umacniam!

odpowiedz
Darek - 24.10.2020 / 13:48, *.t-ipconnect.de

W naszej lidze wygrać 3 mecze z rzędu to graniczy z cudem i udaje sie to tylko raz na sezon taka seria.Dlatego juz postawiony kupon na zwyciestwo Pogoni.

odpowiedz
Kruszyna - 24.10.2020 / 13:04, *.orange.pl

@Yeti A tobie sie we lbie popier...lilo.Troche szacunku.Pogon to nasz wieloletni Brat i jesli teraz jest jak jest to nie znaczy ze takie kasztany jak ty moga im ublizac.Szacunek zawsze sie nalezy!

odpowiedz
Radom L - 24.10.2020 / 11:53, *.vectranet.pl

mskrele-Legia 3:0

odpowiedz
Leśny Dziadek - 24.10.2020 / 11:19, *.centertel.pl

Wygramy 2-1

odpowiedz
XXX - 24.10.2020 / 11:10, *.vectranet.pl

Pogoń dziadków zabiega!Boruc trzy wyciągnie!!Michniewicz pracuje do końca roku Przegrał już Superpuchar.Odpadnie pucharu Polski.Sezonu nie dokończy.Tylko MKS.

odpowiedz
Matigol - 24.10.2020 / 11:39, *.orange.pl

@XXX: Straszny hurrraoptymista z Ciebie paprykarzu. To że wygraliście w Gdańsku po kuriozalnym golu (podaniu) to nie oznacza że nas wciągniecie nosem. "Dziadków" ? Kogo oprócz Boruca i Lewczuka miałeś na myśli? Przejdz się trochę na spacer to się przewietrzysz i może ochłoniesz. Tylko MKS? Masz rację - ewentualnie Ciechanów.

odpowiedz
Farme(L) - 24.10.2020 / 17:16, *.virginm.net

@Matigol: Chyba Mława... :p

odpowiedz
Matigol - 24.10.2020 / 22:37, *.orange.pl

@Farme(L): Nie kolego - nie pomyliłem się. Jest MKS Ciechanów. A jeśli chodzi o Mławę to jest tam Mławianka.

odpowiedz
Po co nam mladenovic mamy swoich mlodych - 24.10.2020 / 10:08, *.play-internet.pl

K...mac po tym jak gra ostatnio jedza boruc i teszta emerytow nierobow dac grac mlodym popatrzcie koledzy jak gra amika ilu tam jest takich tlustych kotow jak w nasym klubie kazdy z oulkarzy amiki ma zapie..c na boisku a u nas co ktory z nich pokazuje boiskowa zlos agresje ktory z naszych najemnikow wstawi sie zadrugim gdy ten jest faulowany ???? Ktory nie rob zastawi pilke zeby nie dalo sie wykonac szybko rzutu wolnego przez przeciwnikow zaden na chwile obecna nie mamy druzyny nie mamy bloku obronnego gramy z emerytem na bramce prosze niedowiarkow by soprawdzili ile amika wydala na kaczarawe isaka bednarka i inne wzmocnienia ( realne wzmocnienia ) a my tylko tworzymy bez sensowne kominy placowe dla boruca nedzy martinsa przeciez to jest skandal ten klub ( kiedys najsilniejszy klub w polsce ) stal sie stedniakiem ktory kazdy ale to kazdy moze ugrysc o ewentualnie pokonac a osoba trenera ktory powszechnie przyznawal sie do sympati do pyrskiwj amiki to jest jak spliniecie w twarz przez prezesa wlasciciela nam kibica !##

odpowiedz
Yeti - 24.10.2020 / 09:40, *.vectranet.pl

Wygramy wygramy wygramy, k...y pokonamy!

odpowiedz
jkp - 24.10.2020 / 10:53, *.vectranet.pl

@Yeti:
Troche szacunku dla Portowców chłopcze

odpowiedz
Loslobos - 24.10.2020 / 09:31, *.play-internet.pl

Warto dodać, że Kuchy będzie chciał dokonać zemsty za wypie.... go z drużyny a pokazuje że chyba ma rację

odpowiedz
Stan - 24.10.2020 / 09:47, *.vectranet.pl

@Loslobos: i będzie miał dzień konia ,jeżeli jeszcze ktoś wie o czym mówimy

odpowiedz
Loslobos - 24.10.2020 / 09:26, *.play-internet.pl

Tu się zgodzę z tytułem artykułu będzie ciężko po serii zwycięstw pora na odpoczynek. Piłkarzyki zbliżyli się do podium to warto poeksperymentować, że składem to taka tradycja Legii

odpowiedz