Amp futbol

Pierwsza porażka Legii w sezonie

Amp futboliści Legii dzisiaj nie będą mogli świętować pierwszego tytułu mistrzowskiego. Legioniści po zaciętym spotkaniu przegrali po raz pierwszy w obecnym sezonie. W trakcie turnieju w Łodzi lepsza od naszego zespołu okazała się Wisła Kraków, występująca dotychczas jako Husaria. Przed tym meczem Legia miała 9 punktów przewagi w tabeli nad zespołem z Krakowa, teraz (po remisie Wisły z TSP) ma tych punktów osiem. Do końca sezonu obie drużyny mają do rozegrania po cztery spotkania, które odbędą się po koniec listopada w czwartym, ostatnim turnieju amp futbol ekstraklasy.

Pierwsza połowa była wyrównana i mało w niej było sytuacji bramkowych. Bardzo dobrze między słupkami spisywał się Popławski, golkiper naszej drużyny. Po 20 minutach utrzymywał się wynik bezbramkowy. Na początku drugiej połowy legioniści popełnili błąd w obronie, tracąc piłkę przy jej wyprowadzaniu w okolicy pola karnego. Wisła wykorzystała sytuację - strzał Grygiela został obroniony, ale po chwili ten sam zawodnik odegrał do stojącego przed niemal pustą bramką Adamczyka i ten w 23. minucie dał krakowskiemu zespołowi prowadzenie. Trzy minuty później kolejny błąd warszawskiej defensywy wykorzystał Krystian Kapłon, który podwyższył na 2-0. Legia próbowała odpowiedzieć bramką kontaktową, ale ani razu nie zdołała pokonać bramkarza rywala. Ani strzał z dystansu Adriana Staneckiego, ani uderzenie z bliższej odległości Jakuba Kożucha nie trafiły do bramki i Legia poniosła pierwszą porażkę w sezonie 2020.

Kwadrans po godzinie 11, Legia zagrała czwarte i ostatnie spotkanie podczas turnieju w Łodzi. Legioniści pokonali Wartę Poznań 4-0, strzelając wszystkie bramki w drugiej połowie spotkania. Wobec straty punktów przez Wisłę w meczu z Podbeskidziem, Legia ma 8 punktów przewagi w tabeli przed ostatnim turniejem obecnego sezonu, który rozegrany zostanie w ostatni weekend listopada.

Wisła Kraków 2-0 (0-0) Legia Warszawa
1-0 23 min. M. Adamczyk (as. K. Grygiel)
2-0 26 min. Krystian Kapłon (bez asysty)

Żółte kartki: P. Świercz, K. Grygiel, M. Guszkiewicz (Wisła) - B. Łastowski, B. Abayomi (Legia)

Legia Warszawa 4-0 (0-0) Warta Poznań
1-0 21 min. Y. Sushch (as. J. Kożuch)
2-0 22 min. B. Łastowski (as. J. Kożuch)
3-0 27 min. J. Kożuch (z rzutu karnego)
4-0 40 min. M. Sadłowski (as. A. Stolikowski)

Żółte kartki: D. Nowak, D. Kaczmarek, P. Nadobny (Warta)