Jamel Morris - fot. Bodziach

Koszykówka

Start Lublin 79-82 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi rozegranym w Lublinie Legia Warszawa wygrała 82-79 ze Startem Lublin. Jest to dziewiąte zwycięstwo "Zielonych Kanonierów" w tym sezonie. Podopieczni Wojciecha Kamińskiego mają na swoim koncie zaledwie dwie porażki i prowadzą w tabeli koszykarskiej ekstraklasy.

W pierwszych 10 minutach lepsi byli gospodarze, którzy objęli prowadzenie po celnej trójce Dorsey-Walkera. Po trzech minutach na tablicy widniał wynik 10-5 dla Startu. W końcowych minutach przewaga urosła do ośmiu punktów, a kwarta zakończyła się prowadzeniem lublinian 24-16.

Początek drugiej części był udany w wykonaniu "Zielonych Kanonierów", którzy zniwelowali przewagę rywali do jednego punktu (26-25), ale gospodarze 90 sekund przed przerwą odskoczyli na dziesięć punktów (43-33), ale celne rzuty Karolaka i Bibbinsa pozwoliły zbliżyć się na 6 oczek (43-37).

Po zmianie stron ekipa ze stolicy Polski szybko doprowadziła do remisu 43-43, dzięki celnym rzutom za trzy punky w wykonaniu Karolaka i Bibbinsa. Niestety to był tylko krótki zryw, na który Start odpowiedział 12 punktami z rzędu (55-43). Następnie trwało mozlone odrabianie strat i na dwie minuty przed końcem trzeciej odsłony zrobiło się 61-60 dla Startu, a minutę później "Zieloni Kaninierzy" objęli pierwszy raz prowadzenie w tym spotkaniu (64-65), ale 10 minut to gospodarze prowadzili 68-65.

Czwarta kwarta rozpoczęła się po myśli Legii, która po trzech minutach objęła prowadzenie 69-68, a pięć minut prze końcem prowadziła 75-70. Start nie złożył broni i na niecałe dwie minuty przed końcem objął prowadzenie 76-75. Legia odpowiedziała celną trójką Grzegorza Kulki, ale chwilę później był remis 78-78. Ostatnie sekundy były bardzo emocjonujące - najpierw Jamel Morris trafił za dwa punkty, ale następnie faulował Meldforda. Gracz Startu na szczęście trafił tylko jeden rzut osobisty (79-80) i gospodarze musieli ratować się faulem, by próbować dogonić Legię. Morris czterokrotnie wykonywał osobiste i trafił dwa z nich, dzięki czemu Legia wygrała 82-79.

Kolejny mecz Legia rozegra we własnej hali w czwartek, 5 listopada o godzinie 17:35 z Treflem Sopot.

PLK: Start Lublin 79-82 Legia Warszawa
Kwarty: 24-16, 19-21, 25-28, 11-17