Panele fotowoltaiczne na dachu budynku Legia Training Center w Książenicach - fot. Legia.com
REKLAMA

Legia zamontowała fotowoltaikę na dachu LTC

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Legia Training Center zamontowana została instalacja fotowoltaiczna, dzięki której pozyskiwana będzie energia słoneczna, która powinna wypełnić zapotrzebowanie klubu na prąd w ośrodku w Książenicach. Na dachu budynku zamontowano panele fotowoltaiczne o łącznej mocy 50 kWp - dostosowanej do planowanego rocznego zużycia prądu w legijnym ośrodku. Instalacja została ukończona pod koniec października.

Panele są podłączone do falownika (inwertera), który zarządza całą instalacją, a przede wszystkim zamienia prąd stały na prąd zmienny. Dzięki odnawialnym źródłom energii, takim jak instalacje fotowoltaiczne, Legia nie tylko znacznie zmniejszy opłaty za prąd (do kosztów związanych z gromadzeniem nadwyżki wyprodukowanej energii), ale również przyczyni się do ograniczenia emisji CO2.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
Z. S - 07.11.2020 / 09:36, *.t-mobile.pl

Czekałem ma ta informacje od lat. W końcu się udało . Brawo pudel !!! Royal canin w nagrodę mam

odpowiedz
OIF - 07.11.2020 / 09:07, *.orange.pl

Artykuł godny pudelka, niedługo będą artykuły z cyklu Legia wymieniła kible, Legia wymieniła panele na podłodze, Legia maluje ściany...

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 08.11.2020 / 12:11, *.244.210

@OIF: "trawę na zielono" malujemy już od 4 lat co roku po pucharach.

odpowiedz
Sputnik 44 - 07.11.2020 / 09:06, *.vectranet.pl

Pudel i Kucharski na rowerki i dokręcić jeszcze trochę prądu - w końcu zrobią coś pozytywnego...

odpowiedz
Domel - 06.11.2020 / 22:59, *.net.pl

No to teraz elektryki dla całej kadry

odpowiedz
Lipa - 06.11.2020 / 22:39, *.chello.pl

Kopacze powinni dostać po solarze na plecy.Łatwiej by im się grało z doładowaniem

odpowiedz
Piasek - 06.11.2020 / 21:49, *.inetia.pl

No i fajnie

odpowiedz
dino - 06.11.2020 / 21:23, *.vtelecom.pl

Niech ktoś wytłumaczy Pudlowi ze klub sportowy ma odnosić sukcesy s nie być korporacja z ograniczeniem emisji CO2

odpowiedz
Czarna Ela - 06.11.2020 / 20:06, *.chello.pl

Ale kogo to ???

odpowiedz
Kiwi - 06.11.2020 / 19:46, *.vectranet.pl

Super pomysł

odpowiedz
oLaf - 06.11.2020 / 19:24, *.vectranet.pl

brak jakichkolwiek sukcesów powoduje że zamontowanie paneli słonecznych jest sukcesem... : O

Dobra, od czegoś trzeba zacząć...

odpowiedz
matus007 - 06.11.2020 / 19:14, *.play-internet.pl

FIRMA:::::SOLAR PROJEKT CONSTRUCTION RADOMSKO

odpowiedz
Bemowo L - 06.11.2020 / 19:02, *.plus.pl

No!

odpowiedz
Szymon - 06.11.2020 / 18:38, *.t-mobile.pl

No i mamy kolejny sukces pudla. Brawo ty

odpowiedz
Axelf - 06.11.2020 / 18:23, *.orange.pl

Tylko teraz trzeba ten maszt przestawić na północną stronę.

odpowiedz
Ginka - 06.11.2020 / 18:17, *.chello.pl

Trafna i pożyteczna inwestycja.

odpowiedz