Bartosz Slisz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Problemy kadrowe

Z Lechem bez Slisza i Pekharta. Szansa dla Rosołka

Woytek, źródło: Legionisci.com

Problemy kadrowe cały czas nie omijają Legii Warszawa. W niedzielnym meczu z Lechem Poznań nie zagra Bartosz Slisz, który ma problemy zdrowotne i nie trenował w ostatnich dniach. Ponadto Czesław Michniewicz nie będzie mógł skorzystać z Domagoja Anolicia, który w piątek otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa oraz Michała Karbownika. Oznacza to, że ze składu wypadło aż trzech defensywnych pomocników. Od pierwszej minuty zobaczymy więc Andre Martinsa, a obok niego zagrają Walerian Gwilia i Bartosz Kapustka.

Absencja Slisza mocno komplikuje sprawę trenerowi Legii, ponieważ w meczu z Wartą Poznań był jedynym młodzieżowcem w wyjściowej jedenastce, a zgodnie z przepisami co najmniej jeden taki gracz musi znajdować się na boisku przez 90 minut.

Od czwartku z pierwszą drużyną trenuje czterech młodzieżowców: Ariel Mosór, Szymon Włodarczyk, Nikodem Niski i Kacper Skibicki Trudno przypuszczać, by trenerzy zdecydowali na wystawienie któregoś z nich. Do pełnej sprawności doszedł Artur Boruc, więc Cezary Miszta zacznie mecz na ławce rezerwowych. Do treningów pod okiem Krzysztofa Dowhania wrócił już Radosław Cierzniak.

W tej sytuacji w zasadzie gwarantowane miejsce w składzie ma Maciej Rosołek, który zastąpi Tomasa Pekharta. Czech jest odizolowany od drużyny i dziś miał przechodzić dodatkowy test na koronawirusa. Na ławce pozostaną: Rafael Lopes, Luquinhas, Mateusz Wieteska, Paweł Stolarski, Luis Rocha, Mateusz Cholewiak i czwórka wyżej wymienionych zawodników z trzecioligowych rezerw.

LEGIA WARSZAWA - LECH POZNAŃ
1 2.60 X 3.66 2 2.80

Prawdopodobny skład Legii na Lecha:

fot. Legionisci.com

Oficjalny sponsor Legii Warszawa firma Fortuna przygotowała specjalną ofertę dla nowych graczy: Pierwszy zakład do 200 PLN bez ryzyka, bonus od pierwszego depozytu aż 2000 PLN + 20 PLN bonusu a rejestrację. Szczegóły oferty

Sprawdź bonus

Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (47)

+dodaj komentarz
WAWA Orbitek - 08.11.2020 / 14:28, *.plus.pl

Pandemia to ściema

odpowiedz
bronek49 - 08.11.2020 / 13:59, *.chello.pl

przestańcie dołować Rosołka on powinien grać częsciej a niektórzy jak tylko zagra młody i coś mu nie wyjdzie zaraz jadą po nich nic dziwnego że tacy zawodnicy się spalają i uciekają z Legi , chciałbym niektórym przypomnieć że Legia trzy razy pod rząd zdobywała MP juniorów i ogrywała jak chciała Lecha w którym grali tacy zawodnicy jak Moder Puchacz czy Jóżwiak i gdzie oni są a gdzie młodzi Legioniści

odpowiedz
Siedlce - 08.11.2020 / 09:27, *.centertel.pl

Dzięki. Nie oglądam. Rosołek to dno. W Siedlcach się śmiali z niego że drewno i w stolicy nic nie pokazuje. Chociaż u nas biegał więcej.

odpowiedz
Luk - 08.11.2020 / 09:33, *.eurotel.cz

@Siedlce: sam jestes dno wiejski malkontencie

odpowiedz
;lsdfij - 08.11.2020 / 11:04, *.chello.pl

@Luk: po co mu ubliżasz? nie masz merytorycznych argumentów żeby wybronić Rosołka? Ja na przykład nie mam.

odpowiedz
Slabi są - 08.11.2020 / 07:42, *.vectranet.pl

Kiełbachy w góry i oierdolimy frajerów

odpowiedz
Felek - 08.11.2020 / 01:59, *.vectranet.pl

Łach jest łachem i łachem pozostanie. Czy Legia wygra czy nie łach pozostanie zawsze łachem.

odpowiedz
Kings⚽️Legia - 08.11.2020 / 02:03, *.37.0

@Felek: Amen✨

odpowiedz
KibicL - 08.11.2020 / 00:01, *.net.pl

Wygramy ten mecz.100%

odpowiedz
Misio - 07.11.2020 / 23:29, *.t-mobile.pl

To możemy nie wychodzić na boisko .. z Rosołkiem no proszę was...

odpowiedz
LegiaM - 07.11.2020 / 23:58, *.net.pl

@Misio: głupie gadanie. Legia Mistrz.

odpowiedz
Siedlce - 08.11.2020 / 00:14, *.centertel.pl

@Misio: racja

odpowiedz
Elquatro - 07.11.2020 / 23:25, *.chello.pl

A nasz Maradona będzie grał?

odpowiedz
Hiszpan - 07.11.2020 / 22:28, *.play-internet.pl

Z tym składem remis biorę w ciemno

odpowiedz
Arek - 07.11.2020 / 22:11, *.tpnet.pl

Nie ma co się oszukiwać. Ciężko będzie z tym łachem. Ale walczyć trzeba.

odpowiedz
MARKUS - 07.11.2020 / 21:14, *.t-mobile.pl

nie jest wesoło z tym składem co za tym idzie wynik WIELKA niewiadoma

odpowiedz
pytanie do zorientowanych - 07.11.2020 / 20:32, *.chello.pl

Panowie, będzie grana trybuna Torwar? I czy jest szansa na jakieś grzybobranie?

odpowiedz
Obi - 07.11.2020 / 20:29, *.centertel.pl

Jazda z kur... Legio ma!

odpowiedz
Biała Łapa - 07.11.2020 / 20:21, *.chello.pl

Pytanie za milion, jak u Huberta: czy nasz napastnik Tomas Pekhart w trakcie meczu z Wartą, po jego zakończeniu ew. obecnie - jest (był lub został) zakażony koronawirusem, czy też nie? Skoro ww. aktualnie został odizolowany od drużyny, a dzisiaj ma przechodzić dodatkowy test, to jakim cudem jego poprzedni test przeprowadzony tuż po rzeczonym meczu wykazał wynik negatywny?
Obawiam się, że legijny sztab medyczny nie najlepiej panuje nad tą sytuacją...
Szydera z tego powodu rozlewa się po kraju, a Lechici już teraz zadeklarowali przyjazd do Warszawy z własnymi termometrami, które gotowi są udostępnić naszym zawodnikom. Czy to nie wstyd tak szargać klubowym wizerunkiem?
Ps.: "prezes dekady" już dawno temu oddał/przegrał legijne pole sportowe, a teraz prawdopodobnie dorzuci logistyczne. Nic tylko zakląć i zapłakać, ale obowiązkowo w maseczce!

odpowiedz
Alan - 08.11.2020 / 11:08, *.t-mobile.pl

@Biała Łapa:
Dokladnie w calym kraju az huczy o tej sprawie a u nas dziwnym trafem cisza.....

odpowiedz
antek - 07.11.2020 / 20:18, *.centertel.pl

Rosołek opi.........................lił Modera w Fife naFB 2:0

odpowiedz
jim - 07.11.2020 / 20:16, *.tpnet.pl

Kapustka i Valencia w optymalnej formie to byłoby coś ale w obecnej to razem z Gvilią trio do rezerw

odpowiedz
(L) - 07.11.2020 / 20:07, *.ilabs.pl

Pytanie czy pyry pojawią się pod stadionem...?

odpowiedz
Felek - 07.11.2020 / 19:48, *.netfala.pl

Łach tradycyjnie dostanie łomot i się skończą wykopki.

odpowiedz
Nn - 07.11.2020 / 19:34, *.t-mobile.pl

Bez paniki Panowie !! Sprawiedliwość będzie po stronie Legii.

odpowiedz
Tym - 07.11.2020 / 19:31, *.net.pl

Oj źle z rosolkiem to jak z rasiakiem

odpowiedz
Polik - 07.11.2020 / 19:28, *.centertel.pl

Ale Amica ma farta. Standard był zdziesiątkowany, Legia też.

odpowiedz
Legiaaa - 07.11.2020 / 19:22, *.net.pl

Będzie dobrze!!! Martins i Kapustka mieli dobre wejście w poprzednim meczu, a może by tak z Włodarem zaryzykować, teraz albo nigdy! Wygramy to.

odpowiedz
RMFC - 07.11.2020 / 19:05, *.tpnet.pl

Poczytajcie wywiad z tym och..alcem Miodkiem. Normalnie brak słów a tu link Artykuł: https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/908338/pko-ekstraklasa-dariusz-mioduski-lech-nigdy-nie-bedzie-legia-my-musimy-wygrywac.

odpowiedz
Ktoś - 07.11.2020 / 19:33, *.play-internet.pl

@RMFC: Ty chyba debil jesteś!!!

odpowiedz
RMFC - 07.11.2020 / 19:48, *.tpnet.pl

@Ktoś : chyba Ty jesteś debil! Jak czytam te wypowiedzi och...alca to mnie ch... strzela

odpowiedz
Andrzej - 07.11.2020 / 20:01, *.plus.pl

@RMFC:
Zacytuj które.

odpowiedz
Andrzej - 07.11.2020 / 20:11, *.plus.pl

@RMFC:
TO ŻE Lech nigdy nie będzie Legią, my musimy wygrywać! PRAWDA

MOŻE TO jeśli były doskonały piłkarz, który jednak nie ma poważnego doświadczenia w pracy w żadnym klubie, przychodzi i mówi, że chciałby zostać dyrektorem sportowym Legii, to w takiej sytuacji odmawiam. A to potem te same osoby występują w różnych mediach w rolach ekspertów i przy każdej okazji publicznie krytykują mnie lub klub. Nie traktuję tego merytorycznie. Uważam, że aby wypowiadać się jako ekspert na temat zarządzania klubem, trzeba mieć w tym jakieś doświadczenie, pełnić jakąś rolę zarządczą, odnieść jakiś sukces.

A MOŻE TO Dla mnie Bogusław Leśnodorski jest jak huba. Przyczepia się do drzewa, na początku wygląda to nawet ładnie, ale potem zaczyna się drenaż i po jakimś czasie takie drzewo obumiera. Przecież on nigdy nie zainwestował w żaden klub swoich pieniędzy, nie ponosił żadnego ryzyka, a raczej głównym celem było i jest zarabianie. Rozumiem oczywiście, że teraz robi wszystko, żeby znowu zaistnieć w polskiej piłce, bo poza nią nie ma żadnej pozycji. Zanim pojawił się w Legii, był osobą anonimową. To Legia go stworzyła medialnie. Teraz też chce się liczyć, pozycjonować jako ktoś wpływowy.

KOLEJNE Legia to najsilniejsza marka sportowa w Polsce i wyznacza swoje własne cele. Nie ma drugiego takiego klubu w Polsce. My nie możemy sobie pozwolić na to, żeby przez kilka lat nic nie wygrać. Wyobraża pan sobie Legię bez tytułu przez kilka lat? Tego nie zaakceptuję ani ja, ani nasi kibice. Piotrek Rutkowski może sobie powiedzieć: dobra, w tym czy tamtym roku nie walczymy o nic. Ja tak powiedzieć nie mogę i nie chcę! Każdy sezon to musi być walka o tytuł. Natomiast co do szkolenia, to zrobili fajną robotę i to jest słuszny kierunek.

I KLUCZOWE Gdyby Kapustka był w formie, to grałby w Anglii albo we Włoszech, nie wróciłby do Polski. Gdyby Valencia był w topowej dyspozycji, to dziś grałby w Anglii. Takie są nasze realia... Problemem jednak, jak tak teraz wracam myślami do tych momentów, nie był mecz z Omonią czy Karabachem. To już była tylko konsekwencja. Problem pojawił się w maju.

OD POWROTU PO KORONAVIRUSIE LEGIA GRAŁA PIACH I TU cytat W maju?

Tak, w maju. Teraz uważam, że powinienem był wymagać od Vuko więcej. On koncentrował się na tym, żeby dowieźć mistrzostwo, a ja powinienem był być wściekły, że nie wygrywamy go z 10 punktami przewagi. Mówiąc wprost: w drużynie powinno być więcej ognia, rywalizacji o miejsce w składzie. Tymczasem zaczęło to trochę wyglądać tak, że zespół może i jest razem, ale w jakimś sensie w swojej strefie komfortu, zbyt dużej. Jeśli w drużynie nie ma wystarczającej rywalizacji, jeśli nie ma agresji na treningach, to potem brakuje charakteru w meczach. Dlatego myślę, że już wtedy powinniśmy z Radkiem Kucharskim mocniej tym wstrząsnąć.

odpowiedz
ben - 08.11.2020 / 00:06, *.inetia.pl

@Andrzej: niestety to prawda

odpowiedz
Gizior - 07.11.2020 / 19:04, *.alfa-system.net

Oj słabo słabo... Jeszcze najgorsze to że nie ma innego młodzieżowca i będzie musiał grać rosołek bo myślę że rafa dał by dużo więcej.

odpowiedz
Misiek75 - 07.11.2020 / 18:49, *.vectranet.pl

No to jutrzejszy mecz przegrany w takim składzie nie ma co, co by nie mówić Pekhart ostatnio był skuteczny.

odpowiedz
Wolfik - 07.11.2020 / 18:29, *.mm.pl

Na papierze ta jedenastka nie wygląda źle. Ale papier przyjmie wszystko...

Sam jestem ciekaw jak nasi weterani wypadną na tle eksportowego rywala. Wyniki Nikozji czy Karabachu w LE pokazują, że nasi rywale w eliminacjach wielkimi mocarzami nie byli.

Sezon temu mieliśmy kilku młodzieżowców w kadrze. Potem sprzedano Majeckiego, teraz karbownika a Praszelika czy Łakomego oddano bez żalu. A potem zdziwienie, że problem się pojawił.

odpowiedz
antek - 07.11.2020 / 18:19, *.centertel.pl

Co się stało że w sobote dzień ,przed meczem skład ogłosili
Nie widze Martinsa on nic nie grał z babajagą Kapusta też na łacha w pierwszym i Gargamel Valencia też h.......j gra tragedia

odpowiedz
Siwy - 07.11.2020 / 18:11, *.sky.com

Chyba najmocniejsza jedenastka na te chwile.Powodzenia Panowie jutro! 3 pkt zostają w domu!

odpowiedz
Kolejowe Koorwisko Sportowe - 07.11.2020 / 18:09, *.netfala.pl

No to Legia będzie osłabiona a KKS jest na fali. Będzie ciężko, ale nie z takich opresji Legia wychodziła. Jestem dobrej myśli :-)

odpowiedz
kot - 07.11.2020 / 18:05, *.chello.pl

Myślę że spokojnie w bramce można postawić na młodzieżowca, a przy okazji radykalnie poprawi się jakość wznawiania gry od bramki. Gorzej od Boruca tego robić nie można.

odpowiedz
Kings⚽️Legia - 07.11.2020 / 17:49, *.37.0

Jeśli taki skład to niech rozj.. lokomotywe,Rosołek teraz albo nigdy!

odpowiedz
Piczer - 08.11.2020 / 00:45, *.telenet.be

@Kings⚽️Legia: wstydu nie masz ..do Azerbejdżanu jedzcie na szkołę hhaa

odpowiedz
Piczer - 08.11.2020 / 01:06, *.telenet.be

@Piczer: rosołek z kapustą...????????????powrót z wygnania..a teraz wszyscy do Azerbejdżanu..????????????

odpowiedz