Czesław Michniewicz i Kacper Skibicki - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Zwycięstwo w szczęśliwych okolicznościach

Mishka, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): To spotkanie zaczęło się dla nas bardzo trudno. W ciągu tygodnia skład ciągle się zmieniał, wielu zawodników zgłaszało absencję. Na szczęście wygraliśmy to bardzo trudne spotkanie. Początek należał do nas, zagraliśmy bardzo dobre 15 minut. Taką drużynę chciałbym oglądać - grającą w takim stylu, w takim tempie. Szybko reagowaliśmy na wydarzenia boiskowe, szybko rozgrywaliśmy piłki, szybko przemieszczaliśmy z jednego miejsca do drugiego. Mieliśmy kilka okazji do oddania skutecznych strzałów, niestety piłki nie lądowały w świetle bramki tylko na trybunach.

Z czasem Lech przejął inicjatywę. Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się 0-0, bo nie było już zbyt wielu sytuacji. Padła przypadkowa bramka Juranovicia. Nie mam do niego pretensji, bo to była bardzo trudna pozycja. Był naciskany przez piłkarza Lecha.

W przerwie powiedzieliśmy sobie, że ten mecz nie może tak się skończyć, stać nas na lepsza grę, żebyśmy wrócili do gry z pierwszych 15 minut, zaczęli dyktować tempo. Wiedzieliśmy, że wtedy pojawią się sytuacje i tak też było.

Cieszy mnie, że Kacper Skibicki wszedł w bardzo trudnym momencie dla nas. Dla niego to fantastyczny dzień. Zadebiutował w Ekstraklasie i Legii, zdobył bramkę, miał udział przy drugiej bramce. Na pewno ten dzień zapamięta do końca życia. Wiedzieliśmy od początku, że na boisko wejdzie on albo Szymon Włodarczyk. Wypadło nam z podstawowego składu dwóch młodzieżowców i musieliśmy szukać innych rozwiązań. Od początku zagrał Rosołek i na pewno nie grało mu się łatwo. Miał kilka fajnych momentów, miał też kilka takich, w których mógł zachować się lepiej. To doświadczenie jeszcze przyjdzie. Skibickiego znamy, obserwujemy, widziałem wszystkie jego spotkania w rezerwach, bramkę w spotkaniu z Ursusem.

Jestem bardzo zadowolony z postawy swojej drużyny. Było kilka dobrych momentów, było też kilka słabszych, nad którymi musimy popracować. Wygraliśmy w szczęśliwych okolicznościach, bo w ostatniej minucie. To jeszcze nie jest taka Legia, jakiej bym chciał. Spotykamy się dopiero w środę, będzie czas, żeby spokojnie przygotować się do meczu z Cracovią.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (39)

+dodaj komentarz
SEBO(L) - 09.11.2020 / 10:42, *.centertel.pl

Była gra do końca,wyrwane zwycięstwo, gol z wycofania,gol z centry dającej gola mimo wszystko gola - z zagrania ćwiczonego w tygodniu przed meczem,dziś nie krytykuję,gratuluję, dziękuję- powtarzalności oczekuję ...

odpowiedz
Hejka SEBO(L) - 09.11.2020 / 10:58, *.plus.pl

Koszulkę już zamówiłeś? Wiem że to jeszcze nie czas bo jedna licha jaskółka wiosny nie czyni, ale mam nadzieję i życzę to Legii i nam wszystkim Legionistom być tę koszulkę charakternie założył. Będzie to oznaczało ze mamy zespół i wreszcie Trenera, czego oczekiwałem po przyjściu Czesia za Vuko (szkoda że nie krwisty Legionista ale z braku laku dobry i kit)
Pozdro w razie czego JD czeka ale lepiej dla nas bysmy go wypili razem po grze za rok w LM

odpowiedz
SEBO(L) - 09.11.2020 / 22:18, *.chello.pl

@Hejka SEBO(L): nic nie rozumiem, ale niech i tak zostanie...

odpowiedz
Pamiętasz zakład o Czesia - 09.11.2020 / 22:32, *.plus.pl

Jack Daniels za napis na koszulce
Przyjąłeś zakład nie pamiętasz????

odpowiedz
SEBO(L) - 10.11.2020 / 22:50, *.chello.pl

@Pamiętasz zakład o Czesia : Ja nie zakładałem się o cokolwiek, może ktoś z podobnym nickiem?

odpowiedz
Daniel - 11.11.2020 / 22:24, *.plus.pl

@SEBO(L): Czyli wielka ściema i brak honoru na Twoje nieszczescie mam całą korespondencję z Sebo(L) z dnia 21 września z tematu Vuković zwolniony.
Honor się ma lub nie jak nie jest sie dupkiem albo jak to woli ciotą Wybór należy do Ciebie (jeszcze przez duże C)

odpowiedz
SkończyćWypożyczenieJV - 09.11.2020 / 08:19, *.chello.pl

Tak patrząc na kolejne mecze Valencii to on zupełnie nic nie wnosi do drużyny. Odpuszcza krycie, denerwuje Boruca i przy okazji innych. Za coś takiego powinien nie znaleźć się w kadrze na następny mecz!
Ogólnie nie widze jakiś plusów, że go Legia wypożyczyła. Dla mnie lepiej by było dać jakiegoś młodego z akademii w to miejsce! Mieliśmy doskonały przykład w meczu. Skibicki od początku a Valencia niech sobie potrenuje! Zacznijmy młodymi grać!

odpowiedz
Warszawiak1234 - 09.11.2020 / 02:00, *.chello.pl

Powiedzmy o cichym bohaterze spotkania. Artur Boruc. Instynktowna interwencja przy glowce w 2 polowie to Mistrzostwo Polski. Dziekuje Krolu!

odpowiedz
znajca - 09.11.2020 / 06:34, *.com.pl

@Warszawiak1234:
Tak było! Amen!

odpowiedz
Fuks - 09.11.2020 / 01:01, *.as13285.net

Czas na dalsze wygrane, bo to one pokażą czy rytm już złapany.

odpowiedz
SpasioCzesio King - 08.11.2020 / 23:37, *.virginm.net

A gdzie teraz sa malkontenci i madrale 711

odpowiedz
Malkontent - 08.11.2020 / 23:56, *.centertel.pl

@SpasioCzesio King: Jestem Andrzej Madrala

odpowiedz
artic - 08.11.2020 / 22:40, *.inetia.pl

Czesiu zalatwiaj Grabare!!! bo Boruc ma juz 40lat co prawda w drugiej polowie bronil b.dobrze ale w pierwszej juz w 25.min podczas wznawiania gry od bramki podal prosto do nogi zawodnikowi z Poznania potem przy samob.Jury tez mogl lepiej zareagowac a rzucil sie jakby z kanapy sie dopiero co ....spierd mogłby zrzucic z 6kg.Refleksu i sprawnosci juz nie poprawi takze czas na emeryture dla tego bardzo zasluzonego dla (L) bramkarza.

odpowiedz
Kibic(L) - 08.11.2020 / 23:41, *.net.pl

@artic:
Grabare? Nie dość, że słaby to jeszcze pajac.

odpowiedz
Lipa - 08.11.2020 / 19:52, *.chello.pl

Michniewicz: Zwycięstwo w szczęśliwych okolicznościach.Czesiu patrz w niebo na pewno wrócą po ciebie.

odpowiedz
Przemek - 08.11.2020 / 19:46, *.chello.pl

W zakresie ligi zaczynam być optymistą- jak widziałem pierwszy mecz Juranovica w pucharach to był dramat, ale teraz potrenował , odbudował się i od kilku meczy wygląda bardzo dobrze. Dziś po raz pierwszy widziałem dobrze grającego Kapustkę i Boruca.( nie licząc kilku jego wykopów- nad tym musi popracować, dziwne , że grając tyle lat w Szkocji i Anglii ma tak słabe / nieprecyzyjne wykopy) Wszołek szarpał i ciągnął grę do przodu- nie zawsze mu wychodzi ale to nasz motor napędowy na skrzydle, lubię chłopa bo walczy i szuka asyst / kluczowych podań a i czasem coś strzeli. Super młody Skibicki , obrona solidna ( z asystą Mladenovica) , Martins waleczny / wiele piłek wywalczonych w środku. Podobała mi się dziś Legia walcząca do końca! Nawet na Gvili bym psów nie wieszał jak tutaj niektórzy- miał wiele dobrych podań, jakby strzelił swoją sytuację to byłby inaczej oceniony. Czesio trochę jest przypałowy ( chórzysta i jego wypowiedzi po Warcie) ale po 5 ligowych meczach pod jego wodzą mamy 13 pkt i tylko 1 pkt straty do lidera - niech ma takie wyniki a kibice wybaczą mu te jego wpadki. Jego dwie zmiany i dwa gole, trzeba mieć szczęście a nasz trener ma nosa. Wiadomo w pucharach nie mamy czego szukać , ale jak na ligę to możemy mieć powody do zadowolenia.

odpowiedz
jezus - 08.11.2020 / 22:09, *.vectranet.pl

@Przemek : bredzisz, kapustka byl gowniany jak zawsze, gwilia to chyba slepy jest bo mogl strzelic ze 3 bramki jakby debil umial wcelowac - gra calej druzyny to byla parodia

odpowiedz
jim - 08.11.2020 / 18:54, *.tpnet.pl

Juranovic to akurat popełnił nie błąd a wielbłąd

odpowiedz
czizys - 08.11.2020 / 19:23, *.virginm.net

@jim: A Ja sie nie zgodze z tym. Asekuracyjnie pilke do Boruca przedluzyl bo wiedzial ze za nim jest Tiba.... Fakto mogl na rzut rozny ale tam Boruc powinien byc... 50/50 trzeba im tego samoboja zapisac. Juranovic to dobry pilkarz mysle ze sie rozkreci jeszcze bardziej... Kapustka jest cienki, ale nie trace nadziei ze zacznie grac na miare mozliwosci. To samo Valenci chociaz on po sezonie zniknie... Niestety tez Martins , ktory w porownaniu do gvili drewniaka to jest Maradonna haha. Nasza druzyna ma duuuuzo problemow a ten nasz prezes nie da sie jej zabetonowac tylko non stop rozpier...la. Jak my mamy grac w LE przy takich wiecznych zawirowaniach. Pozdr

odpowiedz
dezet - 08.11.2020 / 20:15, *.chello.pl

@czizys: Ty jesteś ślepy? juranovic był sam, lechita był od niego tyle metrów dalej żę mówienie że był za nim to jest kpina, jego ogromny błąd przyjęcia i w ogóle decyzji i tyle. Boruc był totalnie zaskoczony jego interwencją, w żadnym stopniu nie zawinił

odpowiedz
AJG - 08.11.2020 / 22:49, *.t-mobile.pl

@dezet: do tego trzeba przypomniec ze bramkarz nie moze lapac pilki kopnietej przez swojego zawodnika

odpowiedz
VukoWON - 08.11.2020 / 18:46, *.vectranet.pl

vuko bierz notatnik i notuj jak to robią trenerzy.
vuko wuefista

odpowiedz
WL - 08.11.2020 / 18:40, *.tpnet.pl

Kolejne zwyciestwo LEGII a wiec w LEGIE trzeba wierzyc do konca !!

odpowiedz
SF - 08.11.2020 / 18:29, *.tpnet.pl

Wymarzony debiut Skibickiego !!!

odpowiedz
MARKUS - 08.11.2020 / 18:20, *.t-mobile.pl

rosołek gwila kapustka chyba nie grali wynik lepszy niż gra

odpowiedz
Maciej - 08.11.2020 / 18:35, *.supermedia.pl

@buhaha: dokładnie. Cieszy że wraca do formy. Był wszędzie.

odpowiedz
Alchim - 08.11.2020 / 21:09, *.chello.pl

@MARKUS : po ile z metra Macieju te tapety ?

odpowiedz
???? - 08.11.2020 / 21:20, *.plus.pl

@MARKUS : Ty o tym samym meczu piszesz , Kapustka akurat pozytywnie

odpowiedz
Koles - 08.11.2020 / 18:19, *.plus.pl

Corleone co ty piszesz.... Kapusttka akurat bardzo dobry mecz zagrał, wchodził w pojedynki, wygrywał je i dobrze rozgrywal

odpowiedz
L - 08.11.2020 / 18:21, *.tpnet.pl

@Koles: Dokładnie - Kapustka dobry mecz. Przebiegł najwięcej ze wszystkich na boisku, brał piłkę i rozgrywanie na siebie.

odpowiedz
jezus - 08.11.2020 / 22:10, *.vectranet.pl

@Koles: fajne brednie mordeczko

odpowiedz
Hiszpan - 08.11.2020 / 18:16, *.play-internet.pl

Dobra robota. Oby więcej młodzieży w składzie i będzie dobrze.

odpowiedz
Corleone - 08.11.2020 / 18:12, *.tpnet.pl

Rosołek to dramat na teraz. Czasami coś trafi ale w samej grze kompletnie nieprzydatny, przewidywalny. Gwilia to sztuka dla sztuki. Tyle strzałów i wszystko do niczego... Ławka i nic więcej. Kapustka jak był bez formy i błysku, tak jest. Kiepski mecz i niespodziewanie dobry wynik.

odpowiedz
(Levinho) onet. pl - 08.11.2020 / 18:08, *.tpnet.pl

Nie wyłazić z domu..

odpowiedz
kalis - 08.11.2020 / 18:07, *.chello.pl

elo

odpowiedz
ROB - 08.11.2020 / 17:51, *.orange.pl

Skibicki !!!!
Bramka jak Kazik Deyna z Italią w 1974 !!!

odpowiedz
Robert - 08.11.2020 / 23:55, *.inetia.pl

@ROB: No , nie całkiem Kazimierz z większej odległości i dołem. Ale też zawinął przy tym samym słupku i w takim szybciutkim tempie , fakt.

odpowiedz
SEBO(L) - 09.11.2020 / 10:37, *.centertel.pl

@Robert: wysokość mniej więcej ta sama,może nawet ciut wyżej strzelił Deyna. Ale fakt,sprzed pola karnego.

odpowiedz
Gienek - 08.11.2020 / 17:47, *.vectranet.pl

Trenerze Legia wygląda coraz lepiej. Oby tak dalej!

odpowiedz