fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
REKLAMA

Zasłużona porażka

Włochy 2-0 Polska

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski przegrała na wyjeździe z Włochami po bramkach Jorginho i Domenico Berardiego. "Biało-czerwoni" przez całe spotkanie wyraźnie odstawali od swoich przeciwników, którzy zasłużenie zgarnęli trzy punkty. Na ten mecz nie został powołany żaden z piłkarzy Legii.

Początek meczu należał do Włochów, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. W 7. minucie gry po raz pierwszy do interwencji zmuszony został Wojciech Szczęsny. Bramkarz reprezentacji Polski do boku odbił uderzenie lewą nogą Federico Bernadeschiego. Pierwszy kwadrans upłynął pod znakiem przewagi gospodarzy. Włosi nie pozwalali Polakom na jakiekolwiek rozwinięcie skrzydeł w ofensywie. W 27. minucie zobaczyliśmy pierwszą bramkę, a na zasłużone prowadzenie wyszli przeciwnicy "biało-czerwonych". Wszystko rozpoczęło się od faulu we własnym polu karnym Grzegorza Krychowiaka, który w walce o górną piłkę nieprzepisowo powstrzymał Andreę Bellotego. Do wykonania jedenastki podszedł Jorginho i pewnym strzałem pokonał Szczęsnego.

Do końca pierwszej połowy obraz gry nie zmienił się. Włosi nadal całkowicie dominowali swoich przeciwników, a Polacy w żaden sposób nie potrafili im się przeciwstawić. Podopieczni Jerzego Brzęczka nie stworzyli sobie przed przerwą żadnej okazji do pokonania Gianluigiego Donnarummy.

Kilka minut po przerwie zobaczyliśmy kolejną ładną kontrę Włochów, którą sfinalizował Belotti. Na szczęście dla polskiej reprezentacji jego próba okazała się niecelna. Gospodarze nie ustawali jednak w atakach. Po godzinie gry po sprytnie rozegranym rzucie rożnym do sytuacji doszedł Lorenzo Insigne. Pomocnik spróbował strzału na dalszy słupek, jednak dobrze ustawiony był Szczęsny, który nie dał się zaskoczyć. Blisko kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry sędzia pokazał drugą żółtą kartkę Jackowi Góralskiemu, nakazując mu opuścić boisko. Pomocnik reprezentacji Polski od dłuższego czasu sprawdzał cierpliwość arbitra, ponieważ do szatni mógł zostać odesłany już kilkanaście minut wcześniej.

W 84. minucie losy spotkania rozstrzygnął wprowadzony w drugiej połowie Domenico Berardi. Pomocnik włoskiej kadry dostał dobre podanie od Insigne, prostym zwodem zmylił Arkadiusza Recę i płaskim uderzeniem pokonał Szczęsnego. Niebawem pogrążyć Polaków powinien Manuel Locatelli. Pomocnik huknął zza pola karnego, lecz na szczęście polskiej reprezentacji dosyć wyraźnie się pomylił.

Włochy 2-0 (1-0) Polska
1-0 - 27 Jorginho (k)
2-0 - 84 Berardi

Włochy: 21. Gianluigi Donnarumma - 16. Alessandro Florenzi (89, 23. Giovanni Di Lorenzo), 15. Francesco Acerbi, 19. Alessandro Bastoni, 3. Emerson Palmieri - 18. Nicolò Barella, 8. Jorginho, 5. Manuel Locatelli - 20. Federico Bernardeschi (64, 11. Domenico Berardi), 9. Andrea Belotti (79, 7. Stefano Okaka), 10. Lorenzo Insigne (90, 22. Stephan El Shaarawy).

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 18. Bartosz Bereszyński, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek, 16. Arkadiusz Reca - 19. Sebastian Szymański (46, 20. Piotr Zieliński), 10. Grzegorz Krychowiak, 17. Jakub Moder (46, 6. Jacek Góralski), 8. Karol Linetty (74, 7. Arkadiusz Milik), 21. Kamil Jóźwiak (46, 11. Kamil Grosicki) - 9. Robert Lewandowski.

żółte kartki: Belotti - Krychowiak, Góralski.
czerwona kartka: Jacek Góralski (77. minuta, Polska, za drugą żółtą).

sędziował: Clément Turpin (Francja).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (41)

+dodaj komentarz
Franco - 17.11.2020 / 22:56, *.35.79

Na plus, że Niemcy przegrały... :-) na minus ze z Hiszpanią... :-( co to bedzie

odpowiedz
WarszawskaOchota - 17.11.2020 / 12:31, *.orange.pl

Nasza reprezentacja ma na prawdę dobry skład, tylko potrzebny jest trener z doświadczeniem i wizją który to poukłada.
Taki Brzęczek to może co najwyżej Wisłę Płock dalej trenować i walczyć o pierwszą 10 w ekstraklasie, zatrudnienie tego człowieka jako selekcjonera to wielkie nieporozumienie.

odpowiedz
LewLegia - 17.11.2020 / 00:08, *.net.pl

W kadrze sprawa jest banalnie prosta. Lewy poziom bardzo dobry, szczęsny i kilku innych poziom dobry, kilku poziom średni i kilku słabszych, ale razem poziom wszystkich na pewno nie jest taki , żeby nawet z kontry nie oddać strzału na bramkę super drużynie . nie ma takiej różnicy w zawodnikach !!! to tylko różnica w trenerze !!! ten nasz bzyczek to poziom 2 ligi polskiej. to on i prezes to poziom podwórkowy i tak zagraliśmy, dla tego zawodnicy są wściekli bo są może trochę słabsi jako drużyma, ale taki Belotti jest lepszy od Lewego? ich bramkarz od naszych? NIE. Gdzie różnica jest największa w drużynie ? TRENER !!! i tu odpowiedź naszej gry. pozdro dla rudego .......

odpowiedz
Yeti - 16.11.2020 / 21:21, *.vectranet.pl

Brzdączek wont z repry!

odpowiedz
gazza - 16.11.2020 / 18:54, *.inetia.pl

Liga słaba ...Reprezentacja słaba...Ale Boniek bierze kasę za nic nie robienie a sukcesów zero...!!!
Boniek - Grabarz Polskie Piłki Nożnej !

odpowiedz
Juri - 16.11.2020 / 15:27, *.centertel.pl

Gdzie nasze orły z Legii?

odpowiedz
Stan - 16.11.2020 / 18:53, *.vectranet.pl

@Juri: odleciały w inny wymiar

odpowiedz
LEGIA - 16.11.2020 / 13:02, *.tpnet.pl

Dożyliśmy czasów w których reprezentanci Polski prześcigają się w wywiadach w mówieniu, że jesteśmy za słabi. Że tak musi być bo my przecież jesteśmy słabsi od włochów bla bla bla. Wiadomo, że wyniki i gra to wina amatora Brzęczka który jest wynalazkiem rudego wąsa który nie ma ani cienia pokory żeby teraz przyznać się do błędu, ale ta mentalność "jesteśmy słabsi" jest niewybaczalna i gdyby ode mnie to zależało to każdy piłkarz który tak się wypowiedział publicznie nie miałby prawa ponownie założyć koszulki reprezentacji Polski.

odpowiedz
M3 - 16.11.2020 / 12:54, *.151.59

Nie radzili sobie w środku pola bo włosi grali agresywnie i wpuścił barana Góralskiego. Przecież to nie ta liga. Tak słabego piłkarza w reprezentacji nie było chyba nigdy. Brzęczek chyba marzył o remisie bo jak można wystawić taki skład ?

odpowiedz
Warszawiak - 16.11.2020 / 16:13, *.vectranet.pl

@M3: Akurat Góralski był najlepszym naszym piłkarzem w tym meczu...
A druga żółta kartka za faul, którego nie było. I gdyby wszyscy zagrali z takim zaangażowaniem jak Góralski, wynik byłby lepszy.

odpowiedz
Wolfik - 16.11.2020 / 16:19, *.mm.pl

@Warszawiak: Z tym, że mecz skończyłby się zdekompletowaniem składu....

odpowiedz
Warszawiak - 16.11.2020 / 16:55, *.vectranet.pl

@Wolfik: Niestety sędzia to drugi, po reprezentacji Polski słaby "bohater" tego spotkania. Przy drugiej kartce dla Góralskiego nawet faulu nie powinien odgwizdać.

odpowiedz
wawa 12 - 16.11.2020 / 22:03, *.chello.pl

@M3: Nie Wyzywaj czlowieka bo ty tez moze baran, skoro takie teksty piszesz, Emocje cie poniosly jak trenera Jerzego

odpowiedz
Rytm - 18.11.2020 / 07:19, *.centertel.pl

@Warszawiak: ale pierwsza żółta już powinna być czerwoną kartką, więc i tak został na boisku dłużej niż powinien.

odpowiedz
Normalny człowiek - 16.11.2020 / 12:35, *.net.pl

Powtórzę jeszcze raz: drużyna na wysokim poziomie musi mieć taktykę. Żeby takowa istniała, potrzebny jest trener. Polska reprezentacja trenera nie ma.
Lewandowski, jako jeden z najlepszych piłkarzy na Świecie, może pozwolić sobie na pewne rzeczy. I dobrze, że sobie pozwolił w głośnym milczącym wywiadzie, ponieważ szkoda czasu na tkwienie w marazmie i brak rozwoju.
Lewy jest osobą bardzo ambitną i zdeterminowaną. Chce coś osiągnąć z kadrą. Chce dać Polakom trochę radości. Do tego potrzebny mu jest trener, a nie wujo-amator, co w Górniku sukcesy trenerskie osiągał...w polskiej lidze. Gdzie on się niby miał nauczyć trenerki? Kim on jest dla Lewego? Jak ma opracować nowoczesną taktykę na Włochów, czy Holandię? Dla niego to jest kosmos.
Szkoda czasu, szkoda Polaków, którzy po takim "występie" kadry po prostu muszą się wstydzić.
A teraz dygresja do Naszej sytuacji w Legii: jest ona trochę podobna.
Mianowicie: Legia od lat nie ma trenera. Mamy marazm, w którym tkwimy ogrywając sobie amatorów w lidze. Ilekroć przyjdzie zmierzyć się z kimś spoza ligi, mamy katastrofę! Odmienność naszej sytuacji w stosunku do realiów w kadrze jest taka, że w Legii nie mamy gwiazdy, która mogła by to powiedzieć głośno. Pewnie nie mamy też ambicji, aby się z marazmu wydostać.
Odmienność Naszej sytuacji polega również na tym, że Legia obecnie dostaje w plecy nie od np. Ajaxu, czy Juventusu (z grubsza odpowiedniki Holandii i Włoch w piłce reprezentacyjnej), ale od OGÓRKÓW (Kazachów, Słowaków, Cypryjczyków, Luksemburga, czy Azerów).
Kibicuję Legii i Polakom i mam nadzieję, że sytuacja w obu drużynach się zmieni. Szkoda czasu na amatorszczyznę. Oglądanie piłki nożnej ma być rozrywką, a nie karą. Wykonawcy mają być ambitni, a kibice mają czuć, że ci pierwsi dali z siebie wszystko, zarówno na etapie przygotowania do meczu, jak i w samym meczu

odpowiedz
dejne3 - 16.11.2020 / 12:13, *.plus.pl

Polacy nic się nie stało ,dwójka to i tak mało, skoro drużyny z e klapy raz na 5 lat lat zagrają w grupie LM lub LE to co dopiero wymagać od tych prezentantów. Wystarczy że gramy -z drużynami z wysokiej półki i cały plan poszedł, każdy wie gdzie. Nie grają kluby w Europie rok w rok ,tak i ta kadra też długo nie zagra Legia Mistrz

odpowiedz
Sebo(L) - 16.11.2020 / 11:46, *.master.pl

I pomyśleć,że tuż przed przejęciem kadry,Mioduski chciał zatrudnić tego zajebistego nieudacznik Brzęczka w...Legii!! Zęby bolały a oczy krwawiły patrząc na wczorajsze "wyczyny" naszej reprezentacji.Człowiek przechodził katusze i męczarnie oglądając ten pseudo futbol w naszym wykonaniu.Co w tej kadrze wciąż robi ten paryski modysta Krychowiak?! Od kilkunastu już spotkań to jest najgorszy gracz w tej kadrze.Gołym okiem zaczynają wychodzić braki w graniu Grosickiego i Milika.Jeśli jeszcze Grosicki jest w stanjie "postraszyć" swoimi rajdami na skrzydle rezerwy Finlandii tak przy Włochach po prostu odbijał się od pierwszej napotkanej przeszkody.Żal na to wszystko patrzeć.Brak jakiejkolwiek wizji,brak koncepcji,brak spójności w działaniach Brzęczka.Rotowanie składem jak by się miało takie zaplecze jak choćby Włochy.Tymczasem wychodzi trio Józwiak,Szymański,Moder i jesteśmy w CZARNEJ DUPIE. TRAGEDIA!!! Brzęczek do natychmiastowej dymisji,póki jest jeszcze co ratować przed Euro.

odpowiedz
Wolfik - 16.11.2020 / 14:51, *.mm.pl

@Sebo(L): Zgadzam się z argumentem Kolegi, że z Brzeczka żaden trener. Sęk w tym, że w Polsce trenerów mogących coś ugrać z kadrą nie ma. Bo chyba nikt nie wierzy w to, że "nowa fala trenerów" w postaci Probierzy, Stokowców, Broszów, Papszunów może cokolwiek dać reprezentacji. Poza tym "trener" kadry to raczej człowiek od selekcji, on już niczego tych grajków nie nauczy.

I dochodzimy do sedna. by właściewie wykorzystać potencjał który posiadamy (a myślę głownie o Robercie) musiałby przyjść ktoś znany z zewnatrz. Sęk w tym, że nie przyjdzie bo po co ma sie użerać z działaczami, prezesami czy rodzimymi "gwiazdami". Leo swojego czasu powiedział pare słów prawdy, to samo kiedyś trener Petrescu. I co? I ich zwolniono. Bo przecież "raczyli" nie zgodzić się ze słuszna linią rodzimych zarządzających.

Kolega niżej wspomniał o siatkówce. Mogę dołożyć do tego piłkę ręczną. Nawet nasza zdolna tenisistka musiała opuścić rodzimy grajdół by osiągnąć coś więcej niż pierwszą 10-kę. Nie oszukujmy się. Sam trenen nic nie wskóra bo zderzy się ze ścianą. Jak choruje system i "mental" jedna - nawet najlepsza zmiana nic nie da. Vide- nasze "legijne" podwórko.

odpowiedz
Pamięć - 19.11.2020 / 14:55, *.plus.pl

@Sebo(L): Czy już sobie przypomniałeś o zakładzie czy dalej ściemy czy jednak zbieżność Nicków? Czekam na odzew

odpowiedz
Julon - 16.11.2020 / 11:38, *.centertel.pl

Polska siatkówka też byłaby w tym samym miejscu co piłka nożna z polskimi trenerami tzw.Polska Myśl Szkoleniowa.

odpowiedz
Wolfik - 16.11.2020 / 10:39, *.mm.pl

O ile łatwiej miałby "Lewy" występując w reprezentacji Włoch.....

Cóż...wbrew temu co pisali niektórzy eksperci Włosi nas po prostu zjedli, przeżuli i wys...li, pokazując równocześnie że tą samą piłką, w tych samych warunkach można operować 3x szybciej niż rywal. Jest to zresztą pokłosie występów w rodzimej lidze - tak własnie gra się w extraklapie. A potem się jedzie do zagranicznego klubu i robi za statystę, bo jak rywalizować z kimś kto potrafi biegać, podawać i mysleć 3x szybciej?

Polscy piłkarze mają swoje ograniczenia, bo tak zostali ukształtowani. Taki Reca wyjechał do Włoch ponad 2 lata temu? Coś się w jego grze zmieniło? Albo Bednarek. Niby nawet gra w tej Anglii a błędy ciągle te same.

Nasza pozycja w LN jest nieco na wyrost. Gramy na poziomie Bośni. I to się długo nie zmieni, bo trzeba by zmienić mental zawodników, trenerów, prezesów. A przecież wszyscy sa zadowoleni.

odpowiedz
czizys - 16.11.2020 / 10:36, *.virginm.net

Co za piach... Nasza re[rezentacja gra w kratke, zaleznie od checi samych zawodnikow. Selekcjoner nasz = zzero taktyki... Tu trzeba goscia z autorytetem i warsztatem a nie jakiegos brzeczka co jako tako wisle prowadzil. Wychodzi jego wielkosc przy takich meczach.... nic!! Komletne zero taktyki pod przeciwnika! Wlosi wiedzieli zeby pressing zakladac bo polacy sie beda gubic... i im sie udalo. Wystarczyloby nasze atuty wykorzystac, oraz slabosci przeciwnika... My fizycznie ich zjadamy ja nie rozumiem... No ale zeby zawodnicy zagrali to co chce trener to musza go uwazac za powaznego gosvia.... on niema autorytetu. Zegnaj Brzeczek mam nadzieje ze na euro bedziemy mieli trenera na jakiego chlopacy zasluguja. Zembal wracaj do plocka!! Heeeee

odpowiedz
wawa 12 - 16.11.2020 / 10:35, *.chello.pl

mecz przegrany zasluzenie fakt, nie wyzywajcie zawodnikow tragicznie zagrali fakt, Wlosi zawsze grali na pograniczu faulu i trenuja to padajac na murawe i tupiac jak jest strasznie, 2 polowa naszych nerwowa i zabardzo spieci by zrobic szybko wynik wiec Goralskiego nie obrazajcie walczak jest ale sie spial za szybko, Cala taktyka wziela w leb po karnym przez ospalego obrance naszego.....tyle po tym meczu pozdro i ogladamy daleh co bedzie na murawie

odpowiedz
Kibic - 16.11.2020 / 10:11, *.com.pl

Mając w kadrze reprezentacji takiego zawodnika jakim jest Robert Lewandowski to potrzebujemy także takiego trenera , który coś temu Lewandowskiemu w kadrze da , a nie tylko na odwrót co dotyczy całej naszej reprezentacji - potrzebujemy dużo lepszego trenera . Co nie zmienia faktu , że nasi wyglądali w tym meczu jak po dobrej imprezie kompletnie bez sił . Ale zacząć Boniek będzie musiał od trenera na poziomie Lewandowskiego - a to będzie duże wyzwanie znaleźć tak dobrego selekcjonera dla naszej reprezentacji .

odpowiedz
wawa 12 - 16.11.2020 / 10:37, *.chello.pl

@Kibic: zgodnosc w 100% jaki trener taka taktyka a Lewy meczu sam nie wygra

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 16.11.2020 / 09:07, *.btcentralplus.com

Nawet Vukovic by sobie lepiej poradzil.

odpowiedz
Elquatro - 16.11.2020 / 08:37, *.254.85

szkoda prądu dla telewizora

odpowiedz
Marian - 16.11.2020 / 08:19, *.zus.pl

Jak słyszałem przed meczem buńczuczne zapowiedzi Krychowiaka o tym jak to oni nie będą grać to już było wiadome że to lipa.Druga rzecz ten wieśniak góralski, 25minut gry i zjazd do szatni,chyba więcej razy wydmuchiwał gile z nosa niż miał piłkę przy nodze,

odpowiedz
Po(L)ubiony - 16.11.2020 / 08:07, *.chello.pl

Wszystko za prezesa "Rudego" idzie w górę. W przyszłym sezonie, 18-zespołową ekstraklasą (?), z ŁKS-em, Termaliką i awansującym z 6-tej pozycji, Widzewem zawojujemy Europę.

odpowiedz
Wolfik - 16.11.2020 / 10:47, *.mm.pl

@Po(L)ubiony: Grunt, że wpływy od C+ będą większe. A o to wszystkim w tym sporcie chodzi. Będziemy ekscytowali się "derbami" Mielca ze Słoniami :).

odpowiedz
ed - 16.11.2020 / 07:43, *.vectranet.pl

Ale dno..

odpowiedz
Rio - 16.11.2020 / 09:48, *.t-mobile.pl

Jeśli Krychowiak będzie grał dalej w kadrze, to baty będą zawszę . Od dawna powtarzam, Krychowiak to zakała tej drużyny.

odpowiedz
Sss - 16.11.2020 / 11:18, *.chello.pl

@Rio:potwierdzam

odpowiedz
lol - 16.11.2020 / 21:02, *.amazonaws.com

@Rio: dokladnie tak

odpowiedz
HOP - 16.11.2020 / 07:01, *.knc.pl

jurek jak pinokio analfabeta taktyczny
nawet Pan Robert to stwierdził mówiąc wprost nie mamy taktyki :)

żałosne jak można marnować taki potencjał jaki obecnie mamy w kadrze

odpowiedz
Piasek - 16.11.2020 / 01:20, *.inetia.pl

Szkoda że tak mało, może rudy by się zastanowił czy jest sens jechać na Euro z amatorem na ławce trenerskiej

odpowiedz
Arek - 15.11.2020 / 23:53, *.tpnet.pl

No lipa. Jakby tam skończyło się 5:0 nie powinniśmy mieć pretensji.

odpowiedz
Teraz szybko Leszka .O za Brzék okropny... - 15.11.2020 / 23:46, *.amazonaws.com

Tylko natychmiastowa zmiana trenera,Lewy dał znaka... milczàc...

odpowiedz
Andy - 15.11.2020 / 23:33, *.orange.pl

heh... przepaść.

odpowiedz
Roma - 15.11.2020 / 23:24, *.domynet.pl

Mało brakowało, a Brzęczek byłby trenerem Legii. Całe szczęście, że tak się nie stało

odpowiedz
Mat997 - 16.11.2020 / 12:18, *.t-mobile.pl

@Roma: Przecież przy naszym prezesie to nie wiem czy by pierwszej jesieni doczekał ;)

odpowiedz