fot. Michał Wyszyński
REKLAMA

Legijne wieńce i znicze w rocznicę odzyskania Niepodległości

Bodziach, źródło: Legionisci.com

11 listopada, w 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, legioniści z grupy OFMC odwiedzili pomniki i groby ważne w kontekście walki o Niepodległość Rzeczypospolitej, zapalając w tych miejscach charakterystyczne legijne znicze oraz składając wieńce w kształcie herbu naszego klubu.

"Oddaliśmy hołd, pochyliliśmy nisko głowy i podziękowaliśmy za wolną Polskę. Nie tylko w imieniu własnym, ale także w imieniu Waszym, całej legijnej braci, która dołożyła swoją cegiełkę do tej szczególnej chwili. Za Waszą pomoc, za kupowanie naszych gadżetów, w tym miejscu pragniemy Wam podziękować. Złożyliśmy wielkie legijne wieńce pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego, odpaliliśmy także wiele zniczy pamięci, m.in. księżom Popiełuszce, Skorupce, Niedzielakowi i Zychowi, płk Kuklińskiemu, mjr Łupaszce, poecie Zbigniewowi Herbertowi, Romanowi Dmowskiemu, pod Gloria Victis, pomordowanym w Katyniu, w Kwaterze Ł na Łączce i jeszcze w kilku innych, ważnych z naszego punktu widzenia miejscach. Niepodległość to skarb, to codzienna praca u podstaw, nie jest dana nam raz na zawsze. Jest ciągłym zadaniem i zobowiązaniem wobec przyszłych pokoleń. Pamiętajmy o tym nie tylko przy okazji Święta Niepodległości, ale także na co dzień. Czołem Wielkiej Polsce!" - poinformowali legioniści z grupy OFMC.

fot. OFMC

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

+dodaj komentarz
Piłsudczyk - 20.11.2020 / 21:11, *.vectranet.pl

Szanowni Państwo,

Jest problem. Zawsze byłem Piłsudczykiem, zawsze chodziłem na Marsze Niepodległości, ale było to dawno. Byłem tam w 1979 i w 1980 r. A potem przez całe lata osiemdziesiąte też tam bywałem... no póki komuna nie runęła.

Zawsze noszę sobie maciejówkę a obecnie moja maseczka antycorwidowa na twarz jest patriotyczna, tzn. taka z Marszałkiem :).

Proszę Państwa, wchodzę sobie wczoraj do "Tesco" a ochroniarz wali mi tekst: "Czołem Wielkiej Polsce!"
No i co ja, Piłsudczyk, miałem mu odpowiedzieć...?

Może miałem zacząć tłumaczyć ochroniarzowi "Myśli nowoczesnego Polaka" i artykuł Piłsudskiego "Jak stałem się socjalistą"?
Ewentualnie wyjaśniać ochroniarzowi delikatne te drobne różnice ideologiczne które zaistniały pomiędzy Panem Romanem i Marszałkiem?

A może trzeba było walnąć prosto z mostu: "spadaj faszysto"? "Idź w p... i nie rób gwizdu"?
Nieładnie, nieuprzejmie, i w ogóle jakoś nie tak...

Więc tyko zasalutowałem i poszedłem sobie robić zakupy :).

odpowiedz
Stan - 12.11.2020 / 18:09, *.t-mobile.pl

Dziękuję wszystkim tym ,którzy pamiętają ,dzisiaj niestety coraz gorzej z tą pamięcią ,pozdrawiam .

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.