Michał Probierz - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Probierz: W Legii będzie duża chęć rewanżu

Woytek

- Mamy swoje problemy i to dosyć duże, ale na zewnątrz nie będziemy o nich mówić, by nie ułatwiać sprawy rywalom - mówi przed niedzielnym starciem szkoleniowiec Cracovii Michał Probierz.

- Czym Legia Michniewicza różni się od Legii Vukovicia? Zdecydowanie poprawiła grę defensywną, akcenty są dużo bardziej zrównoważone. Legia zmieniła ustawienie i czeka nas bardzo ciężki bój. Znam Czesia bardzo dobrze i wiem, że może starać się nas zaskoczyć, ale największym zaskoczeniem wszystkich trenerów w tym okresie jest to, czy jak rano się obudzimy, to będziemy mieli do dyspozycji wszystkich zawodników - mówi Probierz.

- Przygotowanie fizyczne zawodników jest na różnych poziomach, bo jedni leżeli tydzień w łóżku, a inni przeszli wirusa bezobjawowo. W całym tym sezonie będzie dużo przypadku, a trenerzy będą zastanawiać się skąd to się bierze. W każdym meczu 2-3 zawodników łapie kontuzje. To dla nas duże doświadczenie, ale sztaby medyczne mają trudniejszą robotę.

- Na mecze z Legią wszyscy czekają. Szkoda, że ten niedzielny odbędzie bez publiczności. Zawsze to dodaje smaczku, nawet jak było 25% kibiców na stadionie. Trzeba pamiętać, że w Legii będzie duża chęć rewanżu za Puchar Polski. Musimy być na to przygotowani.

- Nie było szans powrotu Kapustki do Cracovii, bo zawodnik sam nie chciał. Regularnie z nim rozmawiałem i namawiałem żeby wrócił, ale trzeba zrozumieć jego decyzję.

- Mała kwota odstępnego za Rafaela Lopesa nie była błędem, bo wcześniej miał obiecane, że jak dostane ofertę, to będzie mógł odejść. To było fair wobec niego. Mógł w grudniu odejść za duże pieniądze, ale nie byliśmy przygotowani na to. Dzisiaj są zawodnicy, którzy nie zawodzą.

- Jeżeli będziemy grali drugą rundę od połowy stycznia, to w czerwcu większość zespołów nie będzie miała kim grać, jeśli drugi raz nie zrobimy prawdziwego okresu przygotowawczego. Jestem przeciwnikiem takiego rozwiązania. Powinien obowiązywać termin, który był ustalony od początku. Zawodnicy potrzebują stabilnego przygotowania.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

+dodaj komentarz
Chris - 21.11.2020 / 23:24, *.lycamobile.pl

Chęć wygrania to nie rewanż tylko obowiązek. To nasz różni od reszty klubów.

odpowiedz
CULT CULT CULT - 21.11.2020 / 19:29, *.amazonaws.com

SZKODA MI GO,JEST BARDZO ELEKTRYCZNY,IMPULSYWNY... ZAWSZE CHCIELI BY GO LEGII FANI,,,NA FOTO JEST ALKOCHOLIKIEM A W PRACY EFEKTY...POTRAFI ZMOBILIZOWAC EKIPE...

odpowiedz
Rudzielec - 21.11.2020 / 07:13, *.vectranet.pl

Mam szacunek do polskiego Kloppa

odpowiedz
oLaf - 21.11.2020 / 12:13, *.vectranet.pl

@Rudzielec: chyba chciałeś napisać "polskiego klopa".... bo tak wygląda porównanie Kloppa z Probierzem : ))

odpowiedz
Wolfik - 21.11.2020 / 15:24, *.mm.pl

@Rudzielec: Ja też. W końcu Koło do dobra marka...

odpowiedz
Lipa - 20.11.2020 / 23:31, *.chello.pl

Niedługo święta to zaśpiewa-Probierzeli do whisky we czterej

odpowiedz
Władeczek - 20.11.2020 / 22:34, *.vectranet.pl

Napij się starogardzkiej! To ci pomoze faken!

odpowiedz
SEBO(L) - 20.11.2020 / 22:31, *.chello.pl

Woytek,on naprawdę powiedział o rewanżu za Puchar Polski? Rewanż za Puchar Polski to był kilka dni później,w lidze,zakończony zwycięstwem i mistrzostwem, ale za Superpuchar to może być...

odpowiedz
(L)eming - 20.11.2020 / 21:52, *.jmdi.pl

Trenerze- stres jest bliski! Napij się whisky!

odpowiedz
Rytm - 20.11.2020 / 19:23, *.centertel.pl

Tylko w Polsce zawsze potrzebują długiej laby. W Anglii grają nawet w nowy rok. Zawsze jakieś wymówki. Typowa amatorszczyzna.

odpowiedz
1909 - 20.11.2020 / 17:04, *.plus.pl

Pobierz napij ie whysy

odpowiedz
Mirek żyleta 100% - 20.11.2020 / 21:18, *.chello.pl

@1909: Gamoniu do szkoły !

odpowiedz
Wolfik - 21.11.2020 / 15:25, *.mm.pl

@Mirek żyleta 100%: Niestety....zdalne nauczanie jeszcze potrwa. A efekty dopiero przyjdą. przyzwyczajaj się... :).

odpowiedz