Radość Filipa Mladenovicia - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Cracovia 0-1 Legia Warszawa

Mamy lidera

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa pokonała na wyjeździe Cracovię po bramce Filipa Mladenovicia, który w taki sposób zakończył niezwykle udany dla siebie tydzień. Przed kilkoma dniami obrońca mistrzów Polski równie dobrze spisał się w meczu swojej reprezentacji narodowej, zdobywając dla niej gola i dopisując na swoje konto dwie asysty. Dla graczy Michała Probierza była to zarazem pierwsza porażka u siebie w tym sezonie.

Dzięki tej wygranej Legia wskoczyła na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

W pierwszych dziesięciu minutach zobaczyliśmy dwa celne strzały. Najpierw czujność grającego po raz pierwszy w wyjściowym składzie Cezarego Miszty sprawdził Ivan Fiolić, a za moment zaskoczyć Karola Niemczyckiego chciał Tomas Pekhart. W obydwu sytuacjach bramkarze zachowali się pewnie i nie dali się zaskoczyć. W 14. minucie legioniści powinni prowadzić 1-0. Po wrzutce z rzutu rożnego główkował Pekhart, a akcję z najbliższej odległości zamykał jeszcze Paweł Wszołek, jednak golkiper Cracovii, stojąc na linii bramkowej, instynktownie odbił piłkę nogą. Gra jednak nie porywała. Brakowało okazji strzeleckich, a przez długi czas na murawie oglądaliśmy głównie niedokładne zagrania w kluczowych momentach pod bramką przeciwnika.

Dwa kwadranse po pierwszym gwizdku po raz pierwszy wykazał się Miszta. Młody bramkarz Legii przeniósł nad poprzeczkę uderzenie z dystansu Michala Siplaka. Jeśli chodzi o ciekawe momenty pierwszej połowy, to tak naprawdę byłoby na tyle. W niedzielny wieczór na stadionie Cracovii dominowała głównie niedokładność i proste błędy w rozegraniu piłki.

Niedługo po zmianie stron świetną okazję na gola miał Filip Mladenović. Lewy obrońca znalazł się w sytuacji sam na sam z Niemczyckim, ale przerzucając nad nim piłkę trafił w poprzeczkę. Piłkarze gości chcieli jeszcze ratować akcję, jednak jeden z nich był na spalonym. Kilka minut potem Serb był już bardziej dokładny. Precyzyjnym podaniem do niego popisał się Josip Juranović, a Mladenović strzałem z powietrza wpakował piłkę do siatki. Kolejne minuty to częstsze ataki krakowian, którzy szybko chcieli odwrócić losy spotkania.

Czas uciekał i niestety druga połowa zaczęła coraz mocniej przypominać pierwszą odsłonę. Ponownie zaczęło brakować okazji bramkowych, a kiedy już taka się nadarzyła, to była marnowana przez niecelne uderzenie. Świadkami tego byliśmy chociażby w 70. minucie. Wówczas Pekhart dostał podanie tuż przed polem karnym, jednak jego próba pozostawiła wiele do życzenia. Osiem minut później bliższej szczęścia był Luquinhas. Brazylijczyk pobiegł z piłką lewą stroną boiska, zwiódł obronę na swoją prawą nogę, lecz dobrze w bramce zachował się Niemczycki.

Do końca spotkania nie zobaczyliśmy już żadnej stuprocentowej okazji do zmiany rezultatu, chociaż zarówno goście jak i gospodarze walczyli o zdobycie bramki. W ostatniej akcji piłka uderzyła jeszcze w rękę Tomasa Pekharta, który znajdował się w polu karnym przy rzucie wolnym egzekwowanym przez Cracovię. Sędzia analizował sytuację na VARze, ale nie dopatrzył się przewinienia.

Ekstraklasa
10. kolejka
#CRALEG
bez udziału publiczności
Kraków
22.11.2020
17:30
Cracovia
Legia Warszawa
Cracovia
0-1
Legia Warszawa
(0-0)
Mladenović 51'
23 Karol Niemczycki
2 Cornel Rapa
44 Dawid Szymonowicz
88 Matej Rodin
3 Michal Siplak
8 Milan Dimun 64'
22 Florian Loshaj
14 Ivan Fiolić 81'
97 Daniel Pik 46'
10 Pelle van Amersfoot
99 Tomas Vestenicky 81'
30 Adam Wilk
5 Ivan Marquez
6 Sylwester Lusiusz
7 Rivaldinho 64'
15 Mateusz Pieńczak
21 Thiago 46'
26 Filip Piszczek 81'
73 Patryk Zaucha 81'
87 Diego Ferraresso
Cezary Miszta 35
Josip Juranović 2
Igor Lewczuk 5
Artur Jędrzejczyk 55
Filip Mladenović 25
Paweł Wszołek 22
64' Walerian Gwilia 8
Andre Martins 24
Bartosz Kapustka 67
Luquinhas 82
Tomas Pekhart 9
Artur Boruc 1
Paweł Stolarski 41
Mateusz Wieteska 4
Luis Rocha 16
Mateusz Cholewiak 17
Michał Karbownik 14
64' Rafael Lopes 21
Maciej Rosołek 39
Szymon Włodarczyk 28
Trener: Michał Probierz
Asystent trenera: Grzegorz Kurdziel
Kierownik drużyny: Artur Bernacki
Lekarz: Sylwia Krzykawska
Masażyści: Przemysław Kutera, Grzegorz Liskiewicz
Trener: Czesław Michniewicz
Asystent trenera: Przemysław Małecki
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Michał Trzaskoma, Przemysław Wielebski
Sędziowie
Główny: Piotr Lasyk
Asystent: Krzysztof Myrmus
Asystent: Sebastian Mucha
Techniczny: Sebastian Jarzębak
REKLAMA
REKLAMA

Oceń legionistów za mecz Cracovia - Legia


  • Miszta
  • Juranović
  • Lewczuk
  • Jędrzejczyk
  • Mladenović
  • Wszołek
  • Gwilia
  • Andre Martins
  • Kapustka
  • Luquinhas
  • Pekhart
  • Rafael Lopes

Komentarze (65)

+dodaj komentarz
vadisodjidjiaofoe - 32 minuty temu, *.247.50

Lider jest. Teraz czekamy na zachowanie dystansu społecznego przez Legię od reszty ligi.

odpowiedz
Franko(L) - 1 godzinę temu, *.net.pl


Ciekawe....

Sensacja. Agent Lewandowskiego zainteresowany Legią Warszawa. Są jednak rozbieżności!

odpowiedz
Warszawiak - 13 minut temu, *.98.100

@Franko(L): Zahavi jest na Łazienkowskiej właśnie więc info chyba prawdziwe!

odpowiedz
no ja - 1 godzinę temu, *.tpnet.pl

Pekhart to drewno po co nam on?

odpowiedz
Szwejk - 1 godzinę temu, *.centertel.pl

@no ja: moźe velke knedliki a viborne pivo spożival a pary zbraklo na murawe...

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 37 minut temu, *.247.50

@no ja: Tak napomknę tylko mimochodem, że aktualnie jest on najlepszym strzelcem ekstraklapy :)

odpowiedz
karwoski29 - 3 godziny temu, *.cdn77.com

Mamy Lidera, w Warszawie mamy lidera a od 1187 dni mamy zwyczajnych burków biegających ca kością czytaj piłką, której nie mogą upolować. Żenada i hańba.

odpowiedz
jawor 100 - 5 godzin temu, *.centertel.pl

Mecz rozegrany,wygrany,3 pkt dopisane,jesteśmy liderem,zapominamy i patrzymy do przodu

odpowiedz
Autor - 5 godzin temu, *.virginm.net

Mamy lidera!! Oraz gvilie gargamela!!
Te drewno oddac za darmo!! Nic do przodu! Tylko w bok i do tylu!! Osrana zbroja!!! Jak to mozliwe ze on gra w Legii?!! Masakra!!!

odpowiedz
L56 - 5 godzin temu, *.t-mobile.pl

Ciekawe dlaczego nie podyktował karnego.Zimno mu było czy się spocił?
Przecież zawsze jeżeli tylko można to dyktują karne przeciw nam!
Gra o takiej przerwie i rozjazdach zawodników nie mogła być inna.W tym sezonie już tak będzie.
Dlaczego tak nie grają w lecie? Bo wymieniają pół drużyny (jedni myślą o odejściu a inni
przychodzą) i przed pierwszym meczem w pucharach trenują w docelowym składzie przez
tydzień najwyżej.A w składzie nie mamy Messiego, Neymara, Ronaldo, Sane, Slaha itp.
A po za tym w czerwcu i lipcu kiedy w Polsce są najlepsze warunki do gry w piłkę to najlepsi świętują mistrzostwo, biorą urlopy i nie trenują!

odpowiedz
lw73 - 47 minut temu, *.t-mobile.pl

@L56: Pan Sławek powiedział że to są kolejne nowe przepisy które wymyśliła FIFA

odpowiedz
KibicL - 5 godzin temu, *.net.pl

Pragmatyczna wygrana. Za kilka dni nikt nie będzie pamiętał o stylu, Legia Mistrz. Brawo Legia. Walczyć trenować.

odpowiedz
sraczkovic - 3 godziny temu, *.orange.pl

@KibicL: Wlasnie o to chodzi - i to jest problemem Legii od dawna. Ze tych meczow "nikt nie pamieta". Ja jako fan takze Feyenoordu pamietam wiele ich meczow sprzed 5-10 lat, a Legii nie pamietam nawet sprzed 2 lat czy roku - takie byly ch...owe pod wzgledem estetycznym. Sprzed roku pamietam te wysokie wygrane i te tzw "szlagiery" ale z trudem.

Warto dbac o styl i warto grac ofensywnie i strzelac duzo goli, a nie tylko 3 punkty i ch...j "reszta nas nie obchodzi".

odpowiedz
Wojtek86 - 7 godzin temu, *.net.pl

Super, brawo. Lider bananowej ligii. Ekstra. A gdzie puchary?

odpowiedz
Marian - 8 godzin temu, *.zus.pl

Gdzie są puchary?

odpowiedz
Po(L)ubiony - 9 godzin temu, *.chello.pl

Probierz, to musi mieć jakieś papiery na Filipiaka. "Styl", Cracovii, to faule, teatralne symulki, auty rzucane w pole karne i gra na aferę. INa dobitek, gnojenie piłkarzy, którzy coś potrafią (Gol, Wdowiak). Najbrzydsze mecze gra Legia z drużynami Probierza.

odpowiedz
jarekk - 10 godzin temu, *.metrointernet.pl

Ladna bramka, dobry debiut mlodego bramkarza. To cieszy.
Zespol ma za pozny rozruch, szkoda ze chociaz tak jak teraz nie graja w sierpniu. Ciekawe dlaczego?

odpowiedz
Kamień - 1 godzinę temu, *.chello.pl

@jarekk: Debiut? A w Grodzisku to był przeddebiut?

odpowiedz
jarekk - 36 minut temu, *.metrointernet.pl

@Kamień: tak, zapomnialem o tamtym meczu.

odpowiedz
jo - 10 godzin temu, *.tpnet.pl

Legia dopasowała się do poziomu Cracovii... Kopanina jak na piaszczystym boisku pod blokiem... Ale z tego co pamiętam, to Probierz już parę razy taką kopaninę celowo chyba gra, chce w ten sposób niwelować braki techniczne. Szkoda że nie zagrał np Rosołek czy Włodarczyk ostatnich 10 minut a i Cholewiak z racji gabarytów na kopaninę by się przydał.

odpowiedz
atmosferic - 15 godzin temu, *.orange.pl

Juz to gdzies widzialem - za sa pinto - granie na 1-0 - do ch...a z takimi meczami.

odpowiedz
saski - 8 godzin temu, *.play-internet.pl

@atmosferic:
Tobie to nawet nick został ku.ewski...

odpowiedz
tommy - 13 minut temu, *.toneticgroup.pl

@saski: do laski

odpowiedz
Marcin - 17 godzin temu, *.208.77

Na Ligę taka gra wystarczy gdzie 4 się stara(Jura,Mlade,Luki,Pekhart),a reszta sie patrzy.Na Europę będzie jak zwykle.

odpowiedz
Juras - 17 godzin temu, *.plus.pl

Wszołek, to parodysta jakich mało!!

odpowiedz
Arek - 17 godzin temu, *.tpnet.pl

Cieszą 3 punkty oczywiście. Ale nie wiem, czy nie bardziej cieszy kolejne czyste konto młodego. Brawo! Tak trzymaj! Byćmoże to jeszcze zbyt wcześnie, ale wydaje się, że ma papiery na granie.

odpowiedz
Eldo!!!! - 18 godzin temu, *.orange.pl

To jest BEZOBJAWOWY lider...niestey, ale trzymam ????????

odpowiedz
Eldo - 18 godzin temu, *.orange.pl

@Eldo!!!!: Maiło być kciuki nie ????

odpowiedz
@ pare godzin po meczu... - 18 godzin temu, *.centertel.pl

Ty jesteś mądrzejszy od wszystkich...

odpowiedz
Normalny człowiek - 18 godzin temu, *.chello.pl

Brawo Legio za zwycięstwo!
Mamy lidera, w Warszwie mamy lidera

odpowiedz
Pare godzin po meczu .... - 19 godzin temu, *.133.34

A tu ledwie 29 comments ,???co jest z tymi co po porażkach jest tu ich pełno I jeden od drugiego mondrzejszy

odpowiedz
Triki nie wypaliły ,pare godzin po meczu... - 19 godzin temu, *.133.34

@Pare godzin po meczu ....: a tu jeden od drugiego màdrzejszy...

odpowiedz
Jurek - 19 godzin temu, *.vectranet.pl

to po końcowym gwizdku sędziego można się jeszcze doszukiwać VAR?
A może 20 minut później jeszcze by szukali?
a gdyby cała Legia od razu pomaszerowała do szatni?
Żenada z tymi przepisami.

odpowiedz
Kamień - 19 godzin temu, *.chello.pl

@Jurek: można sprawdzać var dopóki piłkarze są na boisku... tak parę razy było w Anglii chciażby

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 20 godzin temu, *.chello.pl

Styl lekko-zadowalający ale ,trzy punkty cieszą.

odpowiedz
Szymon - 20 godzin temu, *.chello.pl

Hmmm tak się zdobywa mistrzostwo. A potem lipa w pucharach. I tak co roku.

odpowiedz
Wolfik - 20 godzin temu, *.mm.pl

Mecz smutny jak pogoda w weekend. Na plus kolejne trzy punkty i boczni obrońcy plus Martins. Fura szczęścia w ostatniej akcji meczu. Gdyby Lasyk gwizdnął karnego też nie moglibyśmy mieć pretensji.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 20 godzin temu, *.orange.pl

Dziś doszedłem do wniosku, że ostatnio mieliśmy tak dobrych bocznych obrońców kiedy Jacek Zieliński przesunął do defensywy Kiełbowicza i Sokołowskiego. Może w końcu pójdą za tym wyniki.

odpowiedz
Rafix - 18 godzin temu, *.chello.pl

@Mateusz z Gór: a Edson :)

odpowiedz
Mateusz z Gór - 9 godzin temu, *.orange.pl

@Rafix:

To jeden obrońca. A kto był do pary do drugiej stronie?

odpowiedz
Zawisza - 4 godziny temu, *.orange.pl

@Mateusz z Gór: O ile mnie nie myli pamięć to Wojtek Szala ładnie dawał radę ;)

odpowiedz
JACUNHO - 20 godzin temu, *.kampinostelco.pl

Co tam w Legii słychač panocku?
Nic. Bez zmian!!! '

A nie czekaj jest zmiana!!! Zmiana lidera
Legia wróciła na swoje miejsce, i niech tak już pozostanie, bez żadnych zmian!

odpowiedz
Trzoda Grójec - 20 godzin temu, *.inetia.pl

Boruc odpoczywa czy boli głowa po sobotnim melanzu? ????

odpowiedz
PLBBOY - 20 godzin temu, *.inetia.pl

@Trzoda Grójec : śpij dalej.

odpowiedz
Biała Łapa - 21 godzin temu, *.chello.pl

Nie ma co się silić na szczegółowe pomeczowe analizy. To zwycięstwo piłkarze Legii po prostu wyszarpali. Brawo Czesław, brawo Drużyna!
Jedyne, co dziwi to brak zmian (poza Gwilią) w II poł., w której wyraźnie spuściliśmy z tonu.

odpowiedz
chrześniak pana Sławka - 21 godzin temu, *.vectranet.pl

Mi się wydaje, że oni tam na VARze widzieli chwilę wcześniej faul na Legioniście i dlatego bez karnego.

odpowiedz
PLK - 19 godzin temu, *.cyfrowypolsat.pl

@chrześniak pana Sławka: Też mam takie wrażenie...

odpowiedz
Cult Cult Cult - 19 godzin temu, *.133.34

@chrześniak pana Sławka: I tak było,rèka przy ciele,nabita,a po za tym po doliczonym czasie,krakoviacki kosili ,chcieli łamać kości jak ich trener wpaja,.szczèśliwe 3 bardzo cieszá!triki zawiodły Probierza...

odpowiedz
MAAAMYYY!LIIIDEEERAAA!!! - 21 godzin temu, *.133.34

W!WAAARSZAAAWIIIEEE!MAAAMYYY!LIIIDEEERAAA!

odpowiedz
Kamila - 21 godzin temu, *.tpnet.pl

Bez murzynów leserów w składzie i od razu wygrana!

odpowiedz
Wiem co mówię - 20 godzin temu, *.chello.pl

@Kamila: jestes smutna

odpowiedz
Sss - 16 godzin temu, *.chello.pl

@Kamila:Bez Wietesa od razu wygrana do zera

odpowiedz
Obcy - 21 godzin temu, *.t-mobile.pl

Miszta ma papiery na wielkie granie. Brawo!!!

odpowiedz
Legionista75 - 21 godzin temu, *.orange.pl

Żeby ostanie 20 min się bronić czy tak Legia powinna grać w ekstraklasie. Karny był

odpowiedz
Wie(L) un - 21 godzin temu, *.play-internet.pl

Juz myslem ze tego karnego da ale naszczscie nie

odpowiedz
CULT CULT CULT - 21 godzin temu, *.133.34

BRAWO!3!LEEEGIIIA!WAAARSZAAAWAAA!

odpowiedz
Yeti - 21 godzin temu, *.vectranet.pl

Fura szczęścia Legii. Według mnie powinien być karny dla Cracovii ale... pewnie sędzia się wybroni. Legia niestety nic szczególnego nie pokazała.

odpowiedz
Zdzicho - 21 godzin temu, *.tpnet.pl

Czesio nam lidera zrobil. Milo. Fajnie sie boczni juz rozegrali Mladen i Jura. Ciekawe czy Kapusta jeszcze odpali czy to juz po nim? Ni i plus meczu ze zagral znowu Miszta a nie emeryt, do ktorego oczywiscie mam sentyment

odpowiedz
WTF - 21 godzin temu, *.chello.pl

____________________________________________________________
JAK TO MOŻLIWE ŻE PRZY WYNIKU 0-1 OD 80 MINUTY + NIE ROBIMY ŻADNYCH ZMIAN !!? NAWET PO TO BY UKRAĆ PARĘ SEKUND!! 90 MINUTA 90 I DALEJ NIC!! CO TEN MICHNIWEICZ ODPIER...LA?

odpowiedz
:) - 21 godzin temu, *.chello.pl

Gdzie skrót

odpowiedz
Stan - 21 godzin temu, *.vectranet.pl

@:) : gdzieś jest

odpowiedz
:) - 20 godzin temu, *.chello.pl

@Stan: hehe

odpowiedz
ROSOMAK - 20 godzin temu, *.chello.pl

@:) : O ZNALAZŁEM

odpowiedz