Legia LSS U11A - UKS Varsovia 09B/10 - fot. Raffi / Legionisci.com
REKLAMA

Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W niedzielę swoje mecze kontrolne rozgrywały najmłodsze roczniki Akademii i LSS. Zespoły U13 i U12 zmierzyły się z rówieśnikami z AP Mam Talent, prezentując się z doskonałej strony. Drużyny U11 i U10 wzięły z kolei udział w mini turnieju "Graj jak Robert Lewandowski" na Varsovii. Mecze były przeważnie zacięte i stały na bardzo wysokim poziomie. W podobnym turnieju na Varsovii udział wzięła też drużyna LSS U11A, która następnie zagrała na Łazienkowskiej sparing z Varsovią.

Starsze drużyny Legii poznały za to swoich nowych przeciwników w Centralnej Lidze Juniorów (grupa A, województwa: mazowieckie, łódzkie, warmińsko-mazurskie i podlaskie).

W CLJ U17 spadkowiczów (Escolę Varsovia i GKS Bełchatów) zastąpią Ząbkovia Ząbki oraz Stomil Olsztyn.
W CLJ U15 w miejsce Olimpii Elbląg i Widzewa Łódź, do ligi awansowały: Kosa Konstancin i AKS SMS Łódź.

Wyniki baraży o CLJ, gr. A

-U17 (2004 i mł.):
Stomil Olsztyn 3-2 i 3-0 Jagiellonia Białystok SSA (2005)
Ząbkovia Ząbki 2-1 i 7-1 ŁKS Łódź

-U15 (2006 i mł.):
Kosa Konstancin 3-0 i 6-0 MOSP Białystok
AKS SMS Łódź 4-0, 2-2 SMP Żuri Olsztyn


Sparing: Legia U13 - APMT Polska U13

Strzały (celne): Legia 58 (40) - APMT 3 (3)

Grano 2x35 minut

Legia: Marcel Grzejda - Oliwier Puto, Maciej Chojnowski, Daniel Wyrozumski, Artur Sikorski, Marcel Kiełbasiński, Norbert Merchel [09], Piotr Bzducha, Adam Niewiadomski, Daniel Foks, Filip Nieckarz, Mikołaj Jasiński, Bartłomiej Leszczyński, Franciszek Skorżyński [LSS], Maksymilian Dołowy, Lucjan Napieralski [LSS]
Trener: Rafał Klimkowski, II trener: Mateusz Ludwiniak

Udany mecz legionistów z zespołu U13. Po sobotnim sparingu z Cracovią przyszedł czas na kolejny sparing z drużyną opartą głównie na graczach z Małopolski. Zespół, wspomagany dziś przez 2 kolegów z Legia Soccer Schools, dość szybko przystąpił do rzeczy, ale gracze AP Mam Talent stosunkowo długo dość skutecznie się bronili, zmuszając Legię głównie do strzałów z dystansu. Mając pewne atuty z przodu, goście starali się też uruchomić przednią formację penetrującym podaniem. Nasi obrońcy wygrywali jednak ogromną większość pojedynków 1 na 1 lub biegowych.
Druga połowa przyniosła zwielokrotnienie wysiłków legionistów, którzy już przed przerwą wyraźnie przeważali, choć bez znaczącego efektu bramkowego. Dość powiedzieć, że podopieczni trenera Klimkowskiego oddawali więcej niż jeden celny strzał na minutę. Efekt był dość szybki, a goście - o ile mieli nowy plan na II połowę - mocno stracili rezon. Nie deprecjonując doskonałej gry Legii ciężko nie poddać się refleksji, że - mimo obecności kilku ciekawych zawodników w drużynie gości - mecze I ligi warszawskiej stanowiły zazwyczaj większe wyzwanie.

fot. Raffi / Legionisci.com

Sparing: Legia U12 - APMT Polska U12

Strzały (celne): Legia 46 (26) - APMT 9 (4)

Grano 3x25 minut

Legia: Denys Stoliarenko - Aleksander Marciniak, Jan Rodak, Jakub Piaseczny - Aleksander Badowski [10], Piotr Bartnicki, Iwo Dolega, Vincent Ziętek, Mateusz Strzelecki, Ksawery Kopeć, Borys Boryszewski, Wojciech Paczosa, Kacper Ziółkowski, Edouard von Brandt-Etchemendigaray
Trener: Jakub Zapaśnik, II trener: Jakub Witkowski

Bardzo solidny występ legionistów w sparingu rozegranym w ramach trzech 25-minutowych tercji. W każdej z nich legioniści wyraźnie przeważali, a goście pierwszy strzał oddali dopiero po blisko półgodzinie gry. Do tego momentu utrzymywał się zresztą bezbramkowy remis. Potem gra nieco otworzyła się z obu stron, ale piłkarze Legii grali nie tylko pewnie w obronie, ale z minuty na minutę coraz celniej strzelali (4 celne strzały w I tercji, 10 w drugiej, 12 w trzeciej). Spotkanie było też okazją do powrotu do gry, w ograniczonym wymiarze minut, pauzujących przez większość rundy Wojciecha Paczosy i Ksawerego Kopcia. Za tydzień legioniści pojadą do Częstochowy, a za dwa tygodnie - do Białegostoku. Mecze z Rakowem i Jagiellonią będą bez wątpienia poważnymi wyzwaniami.

fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com fot. Raffi / Legionisci.com

Sparing: Legia LSS U11A - UKS Varsovia 09B/10

Strzały (celne): LSS 23 (14) - Varsovia 35 (23)

Legia LSS: Mikołaj Maćkowiak, Jakub Pływaczewski, Piotr Roguski, Filip Dmowski, Jakub Rogalski, Nikodem Sikorski, Nikodem Kęsicki, Jan Andrzejak, Jakub Nowacki, Franciszek Krawczyński
Trener: Piotr Chmiel, II trener: Michał Małecki

fot. Raffi / Legionisci.com

Festiwal gier U11 (rocznik 2010)

Na obiektach Varsovii, w porannym preludium do turnieju "Graj jak Robert Lewandowski", legioniści zmierzyli się z Soccer Academy, Varsovią i Reprezentacją Powiatu Legionowskiego. Gracze LSS spisywali się bardzo dobrze w dwóch pierwszych meczach. W trzecim napotkali z kolei dobrze prezentującą się i skuteczną drużynę powiatu legionowskiego. Trzy zacięte, równe spotkania były dobrym sprawdzianem.

Skład Legii LSS U11A na festiwalu gier na Varsovii: Jan Andrzejak, Aleksander Nieckarz, Nikodem Sikorski, Filip Dmowski, Dawid Ciborowski, Franciszek Krawczyński, Piotr Roguski, Mikołaj Maćkowiak.
Trener: Piotr Chmiel, II trener: Michał Małecki

Turniej "Graj jak Robert Lewandowski" (rocznik 2010 i 2011):

Na obiektach Varsovii rozegrano kolejną edycję festiwalu gier "Graj jak Robert Lewandowski". Tradycyjnie stała na dobrym, wysokim poziomie. Drużyny zwolnione z presji wyniku (klasyfikacji nie prowadzono) mogły skupić się na pokazaniu nie tylko tego, co najlepiej potrafią ale i umiejętności, których dopiero się uczą i próbują stosować w meczach. Jak pierwsze wyszły na boisko przy Międzyparkowej zespoły z rocznika 2010. Legioniści rozpoczęli od pojedynku z Koroną Kielce, w którym pokazali swoje atuty pełni od pierwszych minut. Koroniarze wydawali się nieco speszeni w swoim pierwszym meczu, co nasi gracze skrzętnie wykorzystywali w miarę możliwości. Z kolei Varsovia postawiła na pressing na całym boisku, nie pozwalając naszym graczom na spokojne wyprowadzanie akcji. Podopieczni trenerów Legierskiego i Majewskiego mimo wszystko stworzyli sobie wprawdzie sporo niezłych okazji, ale na przeszkodzie stawały: skuteczność oraz golkiper Varsovii. Ciekawy przebieg miał mecz ze Zniczem, który zwyciężył w rozgrywkach grupy II pierwszej ligi U11 nie ponosząc żadnej porażki. Pruszkowianie dobrze weszli w mecz i długo mogli być dobrej myśli, jednak końcowe minuty były w wykonaniu Legii piorunujące (choć to Znicz wykazał się pod koniec skutecznością). Dla naszych zawodników mecze były miłą odmianą po mało wymagającej III lidze, którą udało się po jednej rundzie pożegnać.
W roczniku 2011 w rywalizacji udział wzięły: Varsovia, Legia, Legionovia U11 i Korona Kielce U10. Także tutaj poziom gry był bez wątpienia dobry, a mecze w większości wyrównane i pełne zwrotów akcji.

Legia U11 na turnieju: Franciszek Golański - Oskar Putrzyński, Dawid Rodak, Filip Hołowiński, Jacek Dobrzański, Xawery Eichler, Antoni Błoński, Wiktor Wach [09], Igor Brzozowski, Tymon Płoszka, Oliwier Pruszyński, gracz testowany, Aleksy Chmielewski, Mateusz Pawłowski
Trener: Mateusz Legierski, Mateusz Majewski

Legia U10 na turnieju: Oliwier Frąckiewicz - Michał Kuć, Cyprian Lipiński, Stefan Podgórski, Radosław Maćkowski, Fryderyk Paprocki, Bartosz Gawryś, Julian Liwartowski, Stanisław Ziętek, Szymon Wlazło, Filip Wancerz, gr. testowany, Maksymilian Albrecht
Trener: Łukasz Listwan, II trener: Tymoteusz Neuff, Michał Konieczny.REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
Lebaid - 23.11.2020 / 06:45, *.vectranet.pl

Czy w piłce młodzieżowej gra się na celne strzały, a nie na gole? Hehehhehe
Może by tak wyniki dopisać Szanowna redakcjo? ;)

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.