Marek Saganowski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Oficjalnie

Saganowski odszedł z Legii

Woytek, źródło: Legia.com

Marek Saganowski, dotychczasowy asystent pierwszego trenera Legii, rozwiązał z klubem kontrakt za porozumieniem stron. Od momentu przejęcia drużyny przez Czesława Michniewicza rola "Sagana" w sztabie została mocno marginalizowana, więc decyzja byłego napastnika o odejściu nie dziwi.

Klub poinformował, że proponował Saganowskiemu możliwość dalszego zatrudnienia i rozwoju w jego strukturach, ale ten nie skorzystał. Pod koniec września Saganowski uzyskał licencję trenerską UEFA Pro. Możliwe, że wkrótce podejmie pracę w Motorze Lublin.

Marek Saganowski rozpoczął pracę w charakterze trenera w 2016 roku, tuż po zakończeniu kariery piłkarskiej. Pierwsze dwa lata spędził w roli asystenta szkoleniowca drugiego zespołu, a w sezonie 2018/2019 samodzielnie objął drużynę Legii występującą w Centralnej Lidze Juniorów U19. W kwietniu 2019 roku został dołączony do sztabu pierwszego zespołu który stworzył Aleksandar Vuković. W sezonie 2019/2020 wywalczył tytuł mistrza Polski.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (75)

+dodaj komentarz
Robert Szenfeld - 26.11.2020 / 15:53, *.landirenzo.pl

Szkoda ...
Powodzenia Panie Marku. Nie zapomnimy .

odpowiedz
Grzybowska - 25.11.2020 / 22:30, *.kompex.pl

Szkoda ze nie miał meczu pożegnalnego. Lubie chłopa. Pozdro z kasyna Marunia ????

odpowiedz
KO - 25.11.2020 / 13:40, *.tpnet.pl

Szkoda...

odpowiedz
Czwarty Pasek Na Dresie - 25.11.2020 / 12:26, *.play-internet.pl

To teraz z Lesnym i Zewlakiem beda robic filie Legii w Lublinie...

odpowiedz
Rafał Prg. Płn. - 25.11.2020 / 03:12, *.t-mobile.pl

W takim razie powodzenia na dalszym etapie kariery i do zobaczenia!

odpowiedz
Szyszko - 25.11.2020 / 01:47, *.chello.pl

Tracimy Legionistów, przyłażą ci co (L) to dla nich tylko bankomat albo jakieś bezpańskie psy. Loczek chyba planuje sam pociągnąć akademię. Taki fajter z legijnym DNA... Pójdą za nim młodzi z Polski w ogień

odpowiedz
starszy - 24.11.2020 / 21:54, *.plus.pl

Kiedyś trzeba iść na swoje . Sagan powodzenia !

odpowiedz
matus007 - 24.11.2020 / 21:16, *.play-internet.pl

Marek jeszcze wróci, jak odejdzie Michniewicz ;).Nie żegnaMy

odpowiedz
Mateusz z Gór - 24.11.2020 / 20:00, *.orange.pl

I bardzo dobrze. Jeden z najbardziej ambitnych graczy Legii w XXI wieku. Życzę mu super kariery trenerskiej. Do Legii wróci jak ją rozwali jako trener jakiegoś pierwszoligowca w PP w przyszłym sezonie.

odpowiedz
Bródniak - 24.11.2020 / 19:17, *.t-mobile.pl

Pan Piłkarz. Fajny człowiek. Dziękujemy.

odpowiedz
ooon - 24.11.2020 / 17:29, *.47.243

dzięki Sagan, obyś jeszcze wrócił kiedyś na Łazienkowską, powodzenia! (L)

odpowiedz
Bu"L"i - 24.11.2020 / 15:45, *.inetia.pl

....tyle lat z "L" na piersi i .... do "motoru"...... żadna różnica z chinami......

odpowiedz
oLaf - 24.11.2020 / 14:40, *.vectranet.pl

i dobrze, niech trenuje Motor 2 lata, potem np. Zagłębie 2 lata, potem Jagę 2 lata a następnie - jak już zje zęby na trenerce niech wróci do Legii GOTOWY do pracy trenera.

"Uczących się trenerów" mieliśmy ostatnio z 4-ch, i ja dziękuję, wystarczy.

odpowiedz
Dossa Junior - 24.11.2020 / 17:46, *.chello.pl

@oLaf: MOJE ZDANIE WCIĄŻ TO SAMO: MAGIERA POWINIEN PRACOWAĆ Z (L) DO DZIŚ - NIE BYLIBYŚMY BARDZIEJ ZACOFANI NIŻ TERAZ, A PEWNIE BYŚMY BYLI DO PRZODU Z FORMĄ, TAKTYKĄ, SKŁADEM ITP. ODEJŚCIE SAGANA TO WIELKIE SMUUUTEK

odpowiedz
grzesiek - 24.11.2020 / 12:21, *.centertel.pl

No to jeszcze Aleksandar Vuković na trwnera motoru lublin i możemy przez chwile poczuć sie bardziej zwiazani emocjonalnie z Motorem niz z Legią. Bo to co sie ostatnio odczynia w Legii (trener poznaniak) to nie przypomina Legii ani troche...

odpowiedz
Gocław - 24.11.2020 / 12:46, *.plus.pl

@grzesiek: dokladnie, brak wykopów bramkarza na walkę i kompromitacji co drugi mecz

odpowiedz
Arek - 24.11.2020 / 15:10, *.tpnet.pl

@grzesiek: akurat Michniewicz w żadnym razie nie pochodzi z Poznania. To tak jakby powiedzieć, że jest Łodzianinem, Szczecinianinem, albo z Niecieczy, bo tam też pracował.

odpowiedz
grzesiek - 24.11.2020 / 15:17, *.centertel.pl

@Arek: lech to jeden z jego pierwszych profesjonalnych klubow gdzie zdobyl tez piekny sukces ogrywajac w finale PP Legie. Zreszta spiewal ze kocha Lecha i jest to nawet nagrane. Pewnie śpiewał tez na Legie akurat nikt nie nagrał

odpowiedz
ELlocco - 24.11.2020 / 11:51, *.play-internet.pl

Lewy kupuje Legię?

odpowiedz
dino - 24.11.2020 / 12:19, *.vtelecom.pl

@ELlocco:
Przynajmniej Kucharski nie byłby dyrektorem sportowym

odpowiedz
Bartoszyce - 24.11.2020 / 11:50, *.bartsat.pl

Powodzenia Marku i dziękuję za przyjazd do Bartoszyc.

odpowiedz
Rado - 24.11.2020 / 22:54, *.vectranet.pl

@Bartoszyce: Jurek, trzymaj się!

odpowiedz
Bartoszyce - 24.11.2020 / 11:50, *.bartsat.pl

Powodzenia Marku i dziękuję za przyjazd do Bartoszyc.

odpowiedz
Stan - 24.11.2020 / 10:59, *.vectranet.pl

Gość , który zawsze był ok ,nie jak dzisiejsze

odpowiedz
Orti - 24.11.2020 / 09:25, *.plus.pl

Powodzenia Marunia, zawsze jesteś mile widziany ????

odpowiedz
(L) - 24.11.2020 / 07:43, *.centertel.pl

Dzięki Sagan za wszystko

odpowiedz
Yeti - 24.11.2020 / 07:26, *.play-internet.pl

Dzięki Marek i powodzenia na dalszej drodze!

odpowiedz
Mojo jojo - 24.11.2020 / 05:03, *.t-mobile.pl

loczek ch ! Sagan King!

odpowiedz
Albercik - 24.11.2020 / 07:37, *.plus.pl

@Mojo jojo: ale kasztanie Sagana nikt nie wygonił tylko sam chce iść i być pierwszym trenerem

odpowiedz
Miętowy - 24.11.2020 / 00:48, *.virginmobile.ca

Szykuje się ciekawa paczka w Motorze. Ciekawe co z tego wyjdzie. Powodzenia Sagan i dziękuję ????

odpowiedz
Kuba - 24.11.2020 / 13:33, *.t-mobile.pl

@Miętowy: Bo Lublin to jest duże miasto, zapewne aspirujące do tego, by mieć drużynę w Ekstraklasie.

odpowiedz
Rafał - 24.11.2020 / 00:46, *.chello.pl

Powodzenia Sagan!
Zdrowia!
Dzięki za wszystko!

odpowiedz
@ben - - 24.11.2020 / 00:05, *.chello.pl

Przecież to Marka decyzja.

odpowiedz
KowaL - 23.11.2020 / 23:52, *.centertel.pl

Wielkie Dzięki Panie Marku!!!

odpowiedz
Arek - 23.11.2020 / 23:27, *.tpnet.pl

Szkoda, że niektórzy forumowicze to się z rozumem rozminęli. Dostał licencję i chce działać już na swój rachunek. A Wy doszukujecie się ch..j wie czego. Pewnie z Cześkiem było mu nie po drodze, tym bardziej że był asystentem poprzedniego trenera. Oczywiście szkoda, że odszedł, ale jak ktoś o jakichś rysach pisze, bo pójdzie tam, a nie tu, to ja nie wiem. Śmiać się, czy płakać. Powodzenia Sagan i dzięki za wszystko co zrobiłeś dla Legii.

odpowiedz
ben - 23.11.2020 / 23:06, *.inetia.pl

Jeszcze jeden miliarder co się w komunie dorobił kupuje sobie zabawkę, Leśny pewnie znowu za jakiś czas spróbuje wyprowadzić kasę, tylko Sagana żal !

odpowiedz
Hugo - 23.11.2020 / 22:30, *.centertel.pl

Sagan King. Dzięki za wszystko!!!
Pamiętam jak z mistrzowskiego autobusu zarzucał widzew widzew łódzki Widzew ja
Tej kur.. nienawidzę piękne i jak strzelał setnego gola i zbijał pione ze mną i wogole dzięki Marek

odpowiedz
Olomanolo - 23.11.2020 / 22:16, *.com.pl

Dziękuję Panie Marku za serducho pozostawione w Legii - loczek pozbywasz się wartościowych ludzi - teraz Leśny tworzy ekipę

odpowiedz
lob - 23.11.2020 / 21:46, *.chello.pl

Jakie DNA Legii. Na pierwszym miejscu u Sagana zawsze był i będzie ŁKS. I nikt nie ma za to do niego pretensji. Tam wyrósł i się wychował.
Tak mówił w wywiadzie. Takie jest życie trenera. Ciągle na walizkach. Dostał dobrą ofertę i odejdzie do klubu miliardera. Już tam paru "legionistów" jest i na niego czekają.

odpowiedz
SEBO(L) - 23.11.2020 / 21:41, *.chello.pl

Ku.wa,debil Mioduski zwalnia Sagana,niech jeszcze zatrudni Cześniakowi jego przydupasów z Leszka - Piotra R.,Zbigniewa W.,i Waldemara K.,UPS...przecież już po wyrokach,więc Piotra Reissa,Zbigniewa Wachowicza, i Waldemara Krygera.

odpowiedz
Pio - 24.11.2020 / 09:46, *.plus.pl

@SEBO(L): a gdzie ty doczytałeś ze Sagana zwalniają? Leśny go ciągnie do Lublina na pierwszego trenera i dlatego odchodzi od nas

odpowiedz
SEBO(L) - 24.11.2020 / 13:04, *.centertel.pl

@Pio: skoro przy Cześku jego rola była marginalizowana,bo wziął swoich pomagierów,i nie było jasnego przykazu "z góry ",że Sagan ma być w drużynie,pomagać i się uczyć,to ten brak wsparcia wskazuje na uznanie go za zbędnego.Może dosłownie go nie zwolnił, ale Sagan honorowo odszedł,widząc,że całe to pie.dolenie o legijnym DNA sięga dna...

odpowiedz
S - 23.11.2020 / 21:39, *.centertel.pl

Zadeklarowany ŁKS-iak, ale serca w LEGII zostawił więcej niż nie jeden pseudo kopacz.MARECZKU, SZACUNEK I ZDROWIA.

odpowiedz
Polski Lwów - 23.11.2020 / 21:17, *.play-internet.pl

Ten klub traci swoje dna

odpowiedz
Kwas70 - 23.11.2020 / 21:09, *.oktv.se

Powodzenia sagan, loczek robi kolejny blad.

odpowiedz
FiroZS - 23.11.2020 / 21:05, *.pipex.com

Wypróżniamy się z ludzi którzy mają Legijne DNA.

POZDROWIENIA I PIWODZENIA MARKU!

odpowiedz
Komórka - 23.11.2020 / 21:02, *.centertel.pl

Czesiek go odstawił jak 711 razy nie odebrał od niego telefonu

odpowiedz
Matt - 23.11.2020 / 20:46, *.tpnet.pl

Sagan kiedyś był dla mnie niemal herosem. Zapewne zaproponowano mu niesatysfakcjonujące apanaże. Trudno. Marzy mi się kiedyś powrót Jacka Zielińskiego. Oprócz Pana Brychczego to chyba ostatni Legionista.

odpowiedz
Pabllo - 23.11.2020 / 21:39, *.play-internet.pl

@Matt: Przecież Jacek Zieliński pracuje w Legi, jest dyrektorem szkołki Legi i to do czego ma wracać

odpowiedz
Hans Klops - 23.11.2020 / 22:23, *.lukman.pl

@Pabllo: A ty kibicujesz Legi(i)?! a możne pOloni?

odpowiedz
Matt - 25.11.2020 / 11:06, *.tpnet.pl

@Pabllo: fakt, źle się wyraziłem. Miałem na myśli funkcje związane z pierwszym zespołem lub ogólnie zarządzaniem klubem. Zależy do czego ma lepsze kwalifikacje. Szkółkę to może prowadzić wiele osób, ale fajnie by prawdziwy Legionista miał do powiedzenia więcej niż szkolenie młodzieży.

odpowiedz
kuba1979 - 23.11.2020 / 20:44, *.interkam.pl

Powodzenia!!! Czekamy na powrót.

odpowiedz
Corny pdk - 23.11.2020 / 20:40, *.telnetropczyce.pl

Odszedł ostatni legionista z dawnego pokolenia. Mam nadzieję że Artur Boruc weźmie to w swoje rece. Powodzenia Marunia

odpowiedz
jarekk - 23.11.2020 / 20:32, *.metrointernet.pl

Marek powodzenia. Dozo dobrego zostawiles w Legii

odpowiedz
ANTY - MICHNIEWICZ Chórzysta 711 - 23.11.2020 / 20:25, *.stansat.pl

Marek Saganowski żegna się z Legią a w zamian mamy gościa który obrażał nasz klub i śpiewał jak to mocno kocha zespół z Posrania....Maro powodzenia i mam nadzieję do zobaczenia w Legii do której wrócisz jak te pseudo działecze Loczek itp....odejdą

odpowiedz
Pawciu - 23.11.2020 / 20:16, *.net.pl

Dziekujemy za wszystko Sagan!
Szkoda ze odchodzi kosztem Michniewicza

odpowiedz
Wolfik - 23.11.2020 / 20:16, *.mm.pl

I kto teraz będzie tortem rzucał.....

odpowiedz
MARKUS - 23.11.2020 / 20:15, *.t-mobile.pl

powodzenia

odpowiedz
robochłop - 23.11.2020 / 20:15, *.tpnet.pl

Dzięki Sagan za grę w Legii , za bramki , zaangażowanie i przywiązanie do klubu,mimo że byłeś ŁKS-iakiem...i oni i my to rozumieliśmy...rozumiem nawet żal za rozstanie z Vuko...w kwestii trenerki Legia dała Ci dużo...Sagan w innym klubie nie znaczyłby nigdy tyle -co w Legii...jeśli dołączysz do projektu w Lublinie - to zostawisz dużą rysę na swoim pobycie w naszym klubie..

odpowiedz
Robert - 23.11.2020 / 20:26, *.centertel.pl

@robochłop: Czemu zostawi rysę?
Że do Leśnego pójdzie?

odpowiedz
Wolfik - 23.11.2020 / 20:30, *.mm.pl

@robochłop: Kolego, obawiam się że "Sagan" nie myśli takimi kategoriami. Idealiści skończyli się na początku lat 90-tych, teraz większość myśli komercją. Leśniodorski też miał "L" w sercu, do pewnego czasu oczywiście.....

odpowiedz
robochłop - 23.11.2020 / 20:34, *.tpnet.pl

@Robert : dokładnie tak...to tak samo jak by przekreślił to co było pod dowództwem Miodka ....sorry . Legia - to Legia...nie ważne kto akurat dowodzi...jeśli pójdzie do Leśnego to moim zdaniem skreśla to , co sam podkreślał...

odpowiedz
Robert - 23.11.2020 / 20:38, *.centertel.pl

@robochłop : Nie zgadzam się z Tobą. Dobrej nocy. Legia Mistrz!

odpowiedz
dino - 23.11.2020 / 21:01, *.plus.pl

@robochłop:
Ryse to zostawi Loczek skoro od czasów chorzysty jest marginalizowany łatwo zrozumieć że chce sprawdzić się w klubie który ma ambicje gdzie spotka znajomych i będzie miał szansę spróbować sił jako pierwszy trener

odpowiedz
robochłop - 23.11.2020 / 21:22, *.tpnet.pl

@dino: nie zgadzam się...powtarzam - jeśli to taki wielki fan ŁKS niech idzie tam właśnie...jeśli podąża za Leśnym...to jest zwykłym koniunkturalistą...tyle...

odpowiedz
Sputnik 44 - 23.11.2020 / 22:01, *.vectranet.pl

@robochłop: akurat Boguś zrobił dla Legii więcej niż pudel. Kibicuję Legii już 30 lat i to był najwspanialszy okres mojej obecności na trybunach.

odpowiedz
robochłop - 23.11.2020 / 22:31, *.tpnet.pl

@Sputnik 44: Okres był super , to prawda...ale finansował to Mioduski...nie Leśnodorski...fakty są takie że Miodek nas finansuje - Leśny podsrywa...czego nie kumasz?

odpowiedz
dino - 24.11.2020 / 06:28, *.plus.pl

@robochłop:
Finansować to i ja mogę jak wygram w Euro jackpot to chodzi o to żeby klub był samowystarczalny i odnosił sukcesy w Europie a za Miodka nie ma ani jednego ani drugiego a popatrz za tego złego niedobrego Leśnego było

odpowiedz
FC_ŻYRARDÓW - 25.11.2020 / 11:48, *.orange.pl

@dino: Za Leśnego był najlepszy czas we współczesnej LEGII, kiedyś podobnie było za Romanowskiego. Miodkowi nie idzie, bo nie ma ręki do ludzi i fantazji, czasem po prostu potrzebnej przy podejmowaniu decyzji. Zarządzanie korporacyjne na razie w ogóle się nie sprawdza. Jak będzie inaczej, to chętnie to odszczekam ale póki co Leśnodorski był najlepszym prezesem ostatnich lat i nie widać żeby to miało się zmienić.

odpowiedz
(Levinho) onet. pl - 23.11.2020 / 20:14, *.tpnet.pl

Nie jestem zwolennikiem p. Mioduski ego, ale nie demonizowalbym odejścia p. Saganowskiego, no trudno, wybrał swoją drogę i wypada podziękować i życzyć sukcesów.

odpowiedz
lucho_83 - 23.11.2020 / 20:02, *.chello.pl

Nie ma lepszego od Marka Saganowskiego!

odpowiedz
Trec - 23.11.2020 / 20:00, *.chello.pl

Myślałem że do ŁKS poleci

odpowiedz
Lukasz323 - 23.11.2020 / 19:58, *.plus.pl

Dzięki za wszystko Marunia!!!!!! ¡!!

odpowiedz
NIE DLA NAS FORMA ZŁA - 23.11.2020 / 19:56, *.centertel.pl

Trzymaj się Sagan niech moc będzie z Tobą

odpowiedz
Wsciek(L) y - 23.11.2020 / 19:55, *.mm.pl

Szkoda

odpowiedz